Jump to content

Game of Thrones - topik SAMO o seriji -


Recommended Posts

pa Wulfi druzhe nismo svi 'komani (bar ne sve vreme ;o))

al ono, izgleda da sam vishe hteo otvoreni fajt i krljanje nego da sve ima smisla non stop =o)
cini mi se da si ti i ocekivao vishe od svega i da si vise emotivno vezan za materijal nego sto je njihova ciljna publika (a vervoatno vise nego dan i db koji sada pishu te epizode)...sta ces...

ja nisam bio hepi bitkom kod castle blacka dok se ljudima svidjalo...do hardhomea sam donekle digao ruke od svega dovoljno da mogu da uzivam i da mi ne smetaju brojne stvari ...ali ;o)
ali ako cemo da pedantishemo, prilicno si u pravu, al teranje maka na konac nas nece usreciti =o) snizavanje standarda i uzivanje u onom sto nam se nudi hoce =oD 
ono, nije idealno, ali nije jedenje pomija uz hvaljenje kuvara =o)
 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

19 minutes ago, prota_ said:

wulfgare brate

 

  Reveal hidden contents

pa to mu je brat, poslednji od loze starkovih, ako imaju njega imaju sve. i baš zato što mu je sansa objasnila da su sve šanse da on neće preživeti snou je dao sve od sebe da ovaj preživi čim je video priliku. i da, to ima veze sa hrabrošću i sa njegovom vrelom krvi jer on je takav lik kad su život-smrt odluke u pitanju, uvek. jel to logično ponašanje? za njega jeste, i to sasvim. 

snou je svestan da je nadjačan i brojčano i tehnički da su mu svakako male šanse da pobedi jurišao ili čekao, a ako već ima šansu da spasi brata, ko mu jebe mater onda. ginuće svakako pa nek se biju. tako on razmišlja. 

e sad to što tebi to nije logično i što bi ti to uradio drugačije, jebiga. on da to nije uradio kako je uradio epizoda ne bi bilo ovoliko brutalna. al ti ako to ne vidiš onda ne vidiš.

 

 

Spoiler

 

Misliš, onaj brat za koga su svi mislili da je mrtav još od pre, koliko, 3 sezone? Pa su ipak nekako nastavili sa životom i našli razloga da se bore. Džon pogotovo. Kao što sam rekao, on najbolje zna koliki je ulog. Okupio je vojsku da se bore za Sever i za sebe, ne za Rikona. Životi dve i kusur hiljade ljudi koji stoje iza njega svakako vrede više nego Rikonov, pogotov kad se uzme u obzir da njihova nejač ostaje nezaštićena u slučaju poraza.

Kao što sam takođe rekao, nakon što Rikon zalegne, više ni taj faktor ne pije vodu. Nastavkom svog solo juriša koji više nema nikakvu poentu on prodaje sebe, Sansu (lol obećanje od prethodne noći) i sve koji stoje iza njega. Ponaša se kao kompletni retard, iz nezavidne situacije srlja u sigurnu smrt i u istu povlači sve one koji ga slede.

Rikon je mrtav i nebitan, a Sansa završava posao, zato su je i hteli i Lanisterovi i Boltonovi, ili treba sada da se pravimo da se ni to nije desilo? SRCE ZA RIKONA! Boli me kurac. Skoro cela familija im je pobijena, al' nema veze, spašavaj ruku dok ti je i glava na panju? A pritom znaš da cela kuća samo što nije izgorela, ako ne preterujem sa metaforama. Ja sve to ne mogu da progutam.

 

 

13 minutes ago, Kole said:

pa Wulfi druzhe nismo svi 'komani (bar ne sve vreme ;o))

al ono, izgleda da sam vishe hteo otvoreni fajt i krljanje nego da sve ima smisla non stop =o)
cini mi se da si ti i ocekivao vishe od svega i da si vise emotivno vezan za materijal nego sto je njihova ciljna publika (a vervoatno vise nego dan i db koji sada pishu te epizode)...sta ces...

ja nisam bio hepi bitkom kod castle blacka dok se ljudima svidjalo...do hardhomea sam donekle digao ruke od svega dovoljno da mogu da uzivam i da mi ne smetaju brojne stvari ...ali ;o)
ali ako cemo da pedantishemo, prilicno si u pravu, al teranje maka na konac nas nece usreciti =o) snizavanje standarda i uzivanje u onom sto nam se nudi hoce =oD 
ono, nije idealno, ali nije jedenje pomija uz hvaljenje kuvara =o)
 

 

Pa dobro, ješćemo, davno smo prešli tu crtu gde ovo mora da se istera do kraja, jer smo se ipak previše uložili. Ako sam odgledao 6 sezona, odgledaću još jednu ili dve da znam šta je bilo i jel' su se uzeli na kraju! :)

Ali ipak mi je žao što scenario pada na nivo Sulejmana Veličanstvenog...

Edited by Wulfgar
  • Upvote (+1) 2

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Argument, on je takav lik je okej u drugoj sezoni, ali ne i u sestoj, tako da, iz moje perspektive pada u vodu ta rasprava.

Wulfi nije u pravu samo u smislu u kom je Kole rekao, a to je da su mu odredjeni detalji upropastili epizodu.

Mene je recimo iznerviralo ono opkoljavanje najvise od svega.

Poenta cele bitke je, osim pobede, odnos Soua i Sanse i vracanje Little Fingera na scenu (oni zajedno, Deneris i ekipa iz kings landinga kao tri struje u seriji). To je moglo da se uradi na milion razlicitih nacina, a bar pola miliona bolje od ovog.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

pa nije point of being fun or not nego gde zavrsava lanac budala?

 

 

 

ako ga je sestra upozorila direktno
i ako je on bio lord commander of the knight watch
koga su i mormont i aemon i iskustvo u borbi ucili nekim stvarima
onda se ne srlja ko tard ako predvodis inferiorne snage u bitku
ako je on osoba koju nam serija namece kao vodju snaga ljudi sa severa protiv undeadova onda je disrespekt ka ljudskim zivotima kontra svega sto taj lik predstavlja...i cinjenica da je u toj ekipi sansa "the cool headed one", a nju je remzi silovao, dodatno unizhava jona kao kompetentnog vojskovodju

da je snow uspeo da sprovede sopstveni hainbal-style pincer movement i da nije totalno fejlovo kao vojskovodja  onda bi fajt bio bolji, ovako je ex machina vojska spasla gomilu budala
i brate ako 63 coveka iz kuce mormont slusa malu lyannu, zasto sansa ne bi bila na war councilu i rekla im "e, stizu drugari iz vejla ovo ono?"
ali, za moja shvatanja, to šbbkbb vodi ka diskusiji "gde su zasiljene motke od 6 metara za tu peshadiju koja je upravo prosla kroz sumu i mora da stane pred konjicu" i "dobro vishe zasto valirijski celik ne lomi maceve i ne sece kroz konje" a to ne zhelim sebi da radim =o))
 

 

 

Edited by Kole
  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Пошто матори купи форе из историјских догађаја, мислим да је и овде то случај. Битка Северњака је прекопирана битка код Тоутона из 1461, Јоркширци против Ланкастера. Има и више него довољно паралела, осим што су почетну "досаду" при размени стрела заменили са емо-рејџ моментима.

Једна фина помисао коју јутрос нисам хтео да напишем у целој оној гужви око рејџа против нелогичности у битци - мислим да је цео тај емо аспект на почетку било фингирање и мамац војсци Болтона да упадне у клопку. Циљ је био да се нико не врати до замка и да буду потучени до ногу, како се не би опсада замка развукла у недоглед. Поготово што су Ланистери наклоњенији Ремзију или било коме ко није Старк. Но, о томе, можда, више у књизи... или случајно помену у некој сцени наредних епизода/сезона.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kole said:

pa nije point of being fun or not nego gde zavrsava lanac budala?

 

  Hide contents

 

ako ga je sestra upozorila direktno
i ako je on bio lord commander of the knight watch
koga su i mormont i aemon i iskustvo u borbi ucili nekim stvarima
onda se ne srlja ko tard ako predvodis inferiorne snage u bitku
ako je on osoba koju nam serija namece kao vodju snaga ljudi sa severa protiv undeadova onda je disrespekt ka ljudskim zivotima kontra svega sto taj lik predstavlja...i cinjenica da je u toj ekipi sansa "the cool headed one", a nju je remzi silovao, dodatno unizhava jona kao kompetentnog vojskovodju

da je snow uspeo da sprovede sopstveni hainbal-style pincer movement i da nije totalno fejlovo kao vojskovodja  onda bi fajt bio bolji, ovako je ex machina vojska spasla gomilu budala
i brate ako 63 coveka iz kuce mormont slusa malu lyannu, zasto sansa ne bi bila na war councilu i rekla im "e, stizu drugari iz vejla ovo ono?"
ali, za moja shvatanja, to šbbkbb vodi ka diskusiji "gde su zasiljene motke od 6 metara za tu peshadiju koja je upravo prosla kroz sumu i mora da stane pred konjicu" i "dobro vishe zasto valirijski celik ne lomi maceve i ne sece kroz konje" a to ne zhelim sebi da radim =o))
 

 

Tako je, jebote. Kad gledam pop-corn fun film je jedno, ali GoT nikad nisam gledao iz te perspektive, već kao nešto malo realnije i kompleksnije.

Ali nema veze, tu će sad Alfa da ti baci random comentar ili neko neku neku referencu na neki interni rur fazon sa mohijem ili kim već, i to će se smatrati dobrim kontra-argumentom, i jebiga zato i imate onaj topik što se pitate što vam stvari više nisu kako treba i kao pre na forumu.

 

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, prota_ said:

ostale su dve sezone i nema smisla više da se storilajnovi završavaju u prazno likovima koji umiru, jer epska bitka za srednju zemlju samo što nije i glavni storilajn je morao da se rasplete. i to je morao da se rasplete ovako. sad jedino ako vam je prebrz rasplet, al meni nije. temeljno su nas uvodili u ovo 3 jebene sezone i sad je eksplodiralo. 

Да не улазим у расправу око последње епизоде, искоментарисао бих целокупну причу и крај серије.
Елем, мени има смисла да се сторилајнови завршавају погибијом ликова, јер не видим суштину GoTa да се ради о појединачним ликовима и њиховим судбинама. Већ сам писао о том виђењу да су ликови у серији само инструмент да се исприча каузална веза између људских особина и онога што исте формирају у животу, тј. какву судбину обликују. Тиме бих био потпуно задовољан крајем у коме вајтвокери побеђују, искоришћавајући завађена краљевства, која нису успела да превазиђу себичност, сујету, похлепу и грамзивост, чак ни под озбиљном претњом заједничког непријатеља. Симболично их побеђује смрт, и као мртваци настављају да се боре за тамну страну. Имали смо доста примера због чега су неки краљеви били неуспешне вође, које мане су их спречиле у томе, па исто тако ову Барбику не видим као комплетну личност која ће у томе успети.
А да ипак не буде све тако црно, може последња сцена да буде Арја, која је негде западно од вестероса, са камером из ње, из даљине посматра ново неоткривено краљевство, прича иде даље, као и живот.

  • Upvote (+1) 1

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, brue said:

Пошто матори купи форе из историјских догађаја, мислим да је и овде то случај. Битка Северњака је прекопирана битка код Тоутона из 1461, Јоркширци против Ланкастера. Има и више него довољно паралела, осим што су почетну "досаду" при размени стрела заменили са емо-рејџ моментима.

Једна фина помисао коју јутрос нисам хтео да напишем у целој оној гужви око рејџа против нелогичности у битци - мислим да је цео тај емо аспект на почетку било фингирање и мамац војсци Болтона да упадне у клопку. Циљ је био да се нико не врати до замка и да буду потучени до ногу, како се не би опсада замка развукла у недоглед. Поготово што су Ланистери наклоњенији Ремзију или било коме ко није Старк. Но, о томе, можда, више у књизи... или случајно помену у некој сцени наредних епизода/сезона.

Vrlo diskutabilno, posebno u seriji.

Boltonovi su se popisali na Lanistere svadbom izmedju Remzija i Sanse. Sa druge strane, Lanisteri imaju daleko preca posla i u knjizi i u seriji nego da se bave (porazenim) Starkovima. (posebno jer nas ocekuje wildfire spektakl u sledecoj)

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Исто би могло да се каже за проблем са Рибама, али су ипак дошли и помогли решили ствар у своју корист. Зато сам и рекао - по њих боље било ко него Старк, а поготово не Старкови плус Малопрстић. Плус, једно је решавати битку на брзака на бојном пољу, а друго опседати замак. При томе, ко онда чува Vale?

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Mislim da u "žaru borbe" komentatori zaboravljaju dve bitne stvari

Džoni Boy ne može da brani zid sa dve strane i sa severa i od Boltona što znači da je sukob bio neizbežan bez obzira na Rikona

a kada bih ja imao crvenu vešticu za ličnu upotrebu jurno bi na one Boltonovce sa čačkalicom za zube, i tako svaki dan dopodne

fala Kole

Link to comment
Share on other sites

@brue ribe su druga situacija potpuno. Geografski gledano Lanisteri nisu smeli da dopuste da ne kontrolisu riverlands. A takodje Dzejmi je bio spreman da dopusti povlacenje riba ka severu ukoliko oslobode Riverrun.

Sever, sa dolaskom zime, je potpuno druga prica.

Sweet Robin sam moze da cuva Blood Gate sa 10 vojnika protiv cele vojske lanistera dokle god hoce. Da ne pricamo o Ayriu

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Corey said:

Да не улазим у расправу око последње епизоде, искоментарисао бих целокупну причу и крај серије.
Елем, мени има смисла да се сторилајнови завршавају погибијом ликова, јер не видим суштину GoTa да се ради о појединачним ликовима и њиховим судбинама. Већ сам писао о том виђењу да су ликови у серији само инструмент да се исприча каузална веза између људских особина и онога што исте формирају у животу, тј. какву судбину обликују. Тиме бих био потпуно задовољан крајем у коме вајтвокери побеђују, искоришћавајући завађена краљевства, која нису успела да превазиђу себичност, сујету, похлепу и грамзивост, чак ни под озбиљном претњом заједничког непријатеља. Симболично их побеђује смрт, и као мртваци настављају да се боре за тамну страну. Имали смо доста примера због чега су неки краљеви били неуспешне вође, које мане су их спречиле у томе, па исто тако ову Барбику не видим као комплетну личност која ће у томе успети.
А да ипак не буде све тако црно, може последња сцена да буде Арја, која је негде западно од вестероса, са камером из ње, из даљине посматра ново неоткривено краљевство, прича иде даље, као и живот.

http://www.cnet.com/news/george-r-r-martin-game-of-thrones-ending-will-be-bittersweet/

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Crno-Sunce said:

@brue ribe su druga situacija potpuno. Geografski gledano Lanisteri nisu smeli da dopuste da ne kontrolisu riverlands. A takodje Dzejmi je bio spreman da dopusti povlacenje riba ka severu ukoliko oslobode Riverrun.

Sever, sa dolaskom zime, je potpuno druga prica.

Sweet Robin sam moze da cuva Blood Gate sa 10 vojnika protiv cele vojske lanistera dokle god hoce. Da ne pricamo o Ayriu

Само заборављаш Дорну. Старкови уједињени са Долом преко Малопрстића на северу и Дорна која је на ивици отвореног рата - не мање битна ставка од Брзоречја.

А зашто би се Ланистери цимали да заузимају војском нешто? Има и више него довољно разлога да Ројс и остали збаце Малопрстића и чак нејаког Робина (или га ожене договорно, плус промовисање новог заштитника и тутора), поготово ако су Малопрстић и његова војска заглављени на северу у опсади Зимоврела.

Тако да се управо ствара потенцијално веома моћан савез (који међусобно немају неких размирица, чак напротив), где 2 куће мрзе Ланистере, 1 је под утицајем Малопрстића, а преостале две куће (Брзоречје и Баратонови) иако су уништене у односу на пре, и даље могу да учествују у освети над Ланистерима. Тако да њима остаје само крхки савез са Тиреловима. Грејџоји су упитни, али мислим само због грађанског рата код њих и по томе да ли ће отворено стати на страну Севера или се задовољити "неутралном" пљачком Високог Сада и Ланистера (такав један успех, попут пљачке ризница Ланистера, са нпр оних "хиљаду" бродова може да реши исход грађанског рата без иједне битке).

А онда ако на све то додамо и досадашња (а верујем и надолазећа) дешавања која су у књизи, а нису обрађена у серији...

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

 

Na stranu sve vec pomenuto, serija ubrzano postaje sve losija i losija. Nisam citao knjige, ali posle inicijalnog odusevljenja (prve dve sezone), pa razvlačenja zarad profita (ostale sezone) cini mi se da necu trositi vreme na sledece dve sezone. Nije mi jasno je kako nesto sto je globalni fenomen izgleda tako jeftino. Mislim toliko novca im ta (mozda i najpopularnija serija) generise a scene sa zmajevima i scene bitaka su u najmanju ruku blage. Reign of Fire je film star 14 godina i jebote ovako je zmaj, nezaustavljiva sila koja topi stene i metal izgledao pre 14 godina:

A bitke su posebna prica. John upada u masu i gusi se (5 minuta potroseno bzvz). Ajde, bitka je bila zanimljiva, sudaraju se dve konjice u naletu, krs, lom, haos, tako  i treba. Odjednom se pojavljuju brda (ne 2-3 lesa jedan na drugom) pravo brdo leseva nagomilano na jedno mesto dok mestimice leze pali. Pa ko je napravio brdo lol? I odatle sve nizbrdo ... Pa jebote Braveheart je ovako izgledao pre 21 godinu (1995). 

Kontam da im je model maksimalizovanja profita naspram ulozenog, zlatna koka je tu, svi su se nakacili i cerupaju, ali 2016 godina je. Iskreno me zanima da li samo meni izgleda tako jebeno jeftino ili ja previse ocekujem?

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

На страну све остало, али погледај мало боље сцене и шта се приказује у овом клипу што си поставио у Храбром срцу, са сценама у GoT битци. Храбро срце је у том делу веома добро измонтирано, те се стиче утисак рокања. Кад се погледа пажљивије, види се да је смешно јефтино и "просто" (простије и јефтиније, нормално да и за то требају скил и паре). Док је овамо изванредно направљен кадар који не престаје, и који је "на терену" итд. Као што рекох, онолико се не види ни у филмовима, и свака им част на томе.

 

пс. Иначе ја кукам за биткама, и квантитетом и квалитетом, у ГоТу још од почетка прве сезоне, кад су одмах у старту прескочили једну комплет.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

da, mene su mnogo razočarali zmajevi i retardinjo neobjašnjiva bitka. scenski je bitka sjajna, kadrovi nevera, ali što se tiče priče i postavke - nešto najjadnije što sam video u životu.

RIP Wun Wun

http://assets.viewers-guide.hbo.com/large556c82b371026.jpg

  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...