Jump to content

Parking servis ne odustaje


nickwood

Recommended Posts

Za godinu dana zastareva, a nakon pravnosnazne presude dve godine.


Ako nekome treba pojasnjenje oko zastare, slobodno me kontaktirajte.


Sve zastareva u principu. Bilo da je utuzivo bilo da je izvrshno, drugaciji su samo rokovi.

Edited by Parlament ZOOM
Link to comment
Share on other sites

Evo - reci nam - zar nije istina da svi koji dodju na sud zbog tog suda sa parking servisom mogu da kazu da je 1800 din za nesto sto kosta 40 din preterano i da postoji neki zakon koji nas stiti od toga? Koliko znam, pravno mozes da se odbranis i kada dodjes do suda zbog nekog od tih racuna. Bile su dve odbrane. Jedna je da je protivustavan taj racun jer oni nisu ni policija ni sud da ti izdaju kazne (a na racunu pise kazna) ali su to nesto valjda prilagodili poslednjih godina. Drugo je ovo o prevelikom racunu.

Link to comment
Share on other sites

Ja bi se branio time da nisam u obavezi da platim nijednu fakturu/dnevnu kartu koju nisam potpisao. Mogu i ja njima preko svoje firme da dostavim fakturu o uslugama neke vrste, ako ne mora da se potpise, i da kazem da su oni za to zaduzeni. Pa da radimo kompenz, to je najviše na šta pristajem. :)

  • Upvote (+1) 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Starbak nisam siguran zasto primenjujes na konkretnu situaciju ZOO opstu odredbu. Ne znam gde spada to parkiranje, racunao sam da su komunalne usluge koje zastarevaju za 1 godinu.

U slucaju da je prekrsaj ( sto je nekad bio dok su postojali parking satovi ) zastareva za godinu dana, apsolutno dve. 

Mislim da su komunalne usluge cije potrazivanje zastareva za godinu dana. 


Institut zastare u ZOO jeste 10 godina koji navodno derogira rokove zastarelosti odredjene drugim zakonima. Takvo tumacenje te odredbe jednostavno nema smisla.

Link to comment
Share on other sites

@Parlament ZOOM

Нисам правник али ценим да је то покривено са: "...pa i ona za koja zakon inače predviđa kraći rok zastarelosti"

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Institut zastare... danas su svi pravnici...

Bravo majstore!

 

@Parlament ZOOM

Нисам правник али ценим да је то покривено са: "...pa i ona za koja zakon inače predviđa kraći rok zastarelosti"

Jeste pokriveno time ako se odnosi na pravnosnaznu sudsku presudu, prilikom cijeg donosenja su koriscene odredbe Zakona o obligacionim odnosima.  U ovom slucaju je vrlo verovatno da je tako, nisam siguran, ali mislim da se ipak radi o komunalnim uslugama ( neko neka proveri ). To sto navodi "...pa i ona za koja zakon inače predviđa kraći rok zastarelosti" odnosi se na ZOO ne na druge zakone.

 U slucaju da se radi o prekrsajnom postupku, tipa saobracajni prekrsaji, sto bi bilo nelogicno mada mislim da je ranije bilo regulisano jednim od zakona o uredjivanju saobracaja ( tipa ako ne platis parking odnese ga pauk), odredbe o zastari sadrzane su u drugom zakonu i na ovo se ne odnosi ZOO, odnosno zakon o obligacionim odnosima. Mislim da je malo verovatno i da parkiranje spada u pruzanje komunalnih usluga, sto bi znacilo, ipak, da se primenjuje ZOO. I dalje pravo potrazivanja proisteklo iz pruzanja komunalnih usluga zastareva za jednu godinu.

Siguran sam da mnogi od vas imaju neko resenje od ranije, kojim se obustavlja prekrsajni postupak iz tog i tog. Samim time, ako je parkiranje uredjeno nekim od zakona, koji je obuhvacen prekrsajnim postupkom, potrazivanje zastareva za 1 godinu- apsolutno dve.

 

Ja bi se branio time da nisam u obavezi da platim nijednu fakturu/dnevnu kartu koju nisam potpisao. Mogu i ja njima preko svoje firme da dostavim fakturu o uslugama neke vrste, ako ne mora da se potpise, i da kazem da su oni za to zaduzeni. Pa da radimo kompenz, to je najviše na šta pristajem. :)

U slucaju da se radi o pruzanju komunalnih usluga, oni su istakli uslove pruzanja usluga jasno i na vidljivom mestu (cena, vreme trajanja, zona itd). Samim time sto si ti na obelezeno mesto, sa jasno istaknutim uslovima parkirao svoje vozilo, znaci da si pristao na navedene uslove i time se obavezao, Nije potrebno da se potpise.

Link to comment
Share on other sites

jedno pitanje. burazer mi je kao klinac bio bas zvrk i imao je infinitive saobracajnih kazni, posle par godina izbegavanja pocelu su da mu stizu bele koverte i obustavljanje istih postupaka. mene je digao pauk 26.11.2012, platio slepce iz servisa i dobio kaznu od 5k da uplatim u roku od 7 dana ili da se zalim kod sudije za prekrsaje, na sta me je burazer savetovao da iskuliram 2g kako bi zastarelo. e sad, moje pitanje glasi da li cu ja kad tad platiti tu kaznu (verovatno sve zajedno sa sudskim troskovima) ili ce pak kazna zastareti?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

 jer im je račun podoban za izvršenje

 

To sad dolazi kao glavni problem koji smo pricali na onoj drugoj temi - sad ako ne platis oni pokrenu izvrsenje i ako ne ulozis prigovor na resenje o izvrsenju skinu ti pare direktno s racuna iz banke. Ono sto meni trenutno nije jasno jeste da li neko ima info da li ako ti podneses prigovor na resenje o izvrsenju imas sanse da ih dobijes u parnicnom postupku na tu temu "nenormalno velika cena" i te neke price koji ljudi pricaju zasto im ne stoji ta dnevna karta?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ako se ta kazna već zove dnevna karta. ili kako već, zar ne bi morala ona da košta maksimalan dnevni broj sati x cena jednog sata? Mislim čak i da računaju da zona traje svih 24h (a ne bi smelo), a sat 50din ili koliko već, to znači da bi dnevna karta trebala da košta max 1200din

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

To sad dolazi kao glavni problem koji smo pricali na onoj drugoj temi - sad ako ne platis oni pokrenu izvrsenje i ako ne ulozis prigovor na resenje o izvrsenju skinu ti pare direktno s racuna iz banke. Ono sto meni trenutno nije jasno jeste da li neko ima info da li ako ti podneses prigovor na resenje o izvrsenju imas sanse da ih dobijes u parnicnom postupku na tu temu "nenormalno velika cena" i te neke price koji ljudi pricaju zasto im ne stoji ta dnevna karta?

 

Ja sam ulagao prigovore u dva navrata, pošto mi je stizao predlog o izvršenju. Šta je i kako trenutno sada sa time, tj parničnim postupkom ne znam, valjda bi neko morao o tome da me obavesti :)

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

To bi trebalo da te zastiti da ne mogu da ti skinu pare s racuna, a kapiram da ako su pokrenuli parnicu bi moralo da ti stigne nesto od suda da te o tome obavesti. Ono sto ja ne znam jeste koliko je realno da ti njih dobijes u toj parnici s svim tim nekim izmenama pravila, mozda ako znaju da ne mogu da dobiju nece ni da pokrenu parnicu?

 

Inace, ako ipak odlucis da im platis evo dobrih vesti za tebe!

 

 

Vratite dug „Parking servis” na 24 rate, uz otpis kamate

Privremeni organ grada usvojio je plan reprograma dugova korisnika usluga JKP “Parking servis”.
Rok od 90 dana da se potpiše reprogram duga
 
REPROGRAM - Na osnovu ovog reprograma, dužnicima koji u roku od 90 dana potpišu Ugovor o reprogramu biće otpisana kamata i omogućeno da preostali dug plate odmah uz popust od 10 do 30 odsto ili bez popusta na osnovni dug na 24 rate, uz otpis kamate.
 
Na primer, najveći broj dužnika “Parking servisa” (oko 84 odsto) su građani koji duguju do 150.000 dinara i za njih će važiti najveće pogodnosti. Ova kategorija dužnika, ako uplati odmah svoj dug, biće oslobođena kamate i ostvariće popust od 30 odsto na osnovni dug, dok će im se, ukoliko se odluče na plaćanje u ratama (zavisno od broja rata), osim oslobađanja od obaveze plaćanja kamata, osnovni dug umanjiti za 10 do 15 odsto.
 
JKP “Parking servis” će u narednim danima objaviti na koji način će građani moći da ostavare pravo koje imaju na osnovu Plana reprograma.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

To bi trebalo da te zastiti da ne mogu da ti skinu pare s racuna, a kapiram da ako su pokrenuli parnicu bi moralo da ti stigne nesto od suda da te o tome obavesti. Ono sto ja ne znam jeste koliko je realno da ti njih dobijes u toj parnici s svim tim nekim izmenama pravila, mozda ako znaju da ne mogu da dobiju nece ni da pokrenu parnicu?

 

Inace, ako ipak odlucis da im platis evo dobrih vesti za tebe!

 

Ovo bi bilo totalno strava da nije pljačkaških doplatnih kazni ili čega već. Nego mi prosto recimo naplate ceo dan x 65 dinara koliko je u toj zoni, odokativno 800 kinti. Toliko koliko bi trajala naplata parkinga, 12 sati. I kul, platio bih mislim. Ali ne, hoće stoka duplo toliko pa još malo.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...