Jump to content

Parking servis ne odustaje


nickwood

Recommended Posts

Ali ko će da bude parkiran tu negde 24h osim nekoga ko tu živi? Tako da ako je iznajmio gajbu ali naravno nije prebacio svoje boravište tu, on ne može da uzme mesečnu kartu, pored koje iovako verovatno ne bi našao mesto za parking.

 

Ključno pitanje je da li je zona dovela do olakšanja parkinga za žitelje zona? Sudeći po utiscima onih koje ja poznajem a koji žive u zoni - nije. Isto im vremena treba da ujure parking kao i do sada.

Link to comment
Share on other sites

Pa ako se parkiras 24h tu po istoj ceni onda zona gubi smisao, samo bi bilo skuplje parkiranje u crvenoj zoni nego tipa u zelenoj, ali onda vremensko ogranicenje prakticno ne postoji. 

 

To sad pitanje da li im zone pogoduju ili ne je vec druga stvar. Logika bi bila da moraju da pogoduju, ali je problem sto je u medjuvremenu dodatno povecan broj automobila, pa ljudi opet nemaju gde da parkiraju. Treba imati u vidu da je broj registrovanih vozila na NBGD (taj podatak imam) na godisnjem nivou 2005. godine bio oko 60.000, a 2009. godine preko 100.000, sto je otprilike neko vreme kad su ozbiljno krenule te zone da se uvode. Naravno, ovo je ekstreman primer jer se na NBGD registruju kola za veliki broj firmi koje tu imaju sediste, ali opet, i da se povecao broj automobila u celom Beogradu u poslednjih 10 godina za 20-30%, a mislim da je i vise, to je vec ogroman pritisak na celokupan saobracaj, a pogotovu na prostor za parkiranje. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa ako se parkiras 24h tu po istoj ceni onda zona gubi smisao, samo bi bilo skuplje parkiranje u crvenoj zoni nego tipa u zelenoj, ali onda vremensko ogranicenje prakticno ne postoji. 

 

To sad pitanje da li im zone pogoduju ili ne je vec druga stvar. Logika bi bila da moraju da pogoduju, ali je problem sto je u medjuvremenu dodatno povecan broj automobila, pa ljudi opet nemaju gde da parkiraju. Treba imati u vidu da je broj registrovanih vozila na NBGD (taj podatak imam) na godisnjem nivou 2005. godine bio oko 60.000, a 2009. godine preko 100.000, sto je otprilike neko vreme kad su ozbiljno krenule te zone da se uvode. Naravno, ovo je ekstreman primer jer se na NBGD registruju kola za veliki broj firmi koje tu imaju sediste, ali opet, i da se povecao broj automobila u celom Beogradu u poslednjih 10 godina za 20-30%, a mislim da je i vise, to je vec ogroman pritisak na celokupan saobracaj, a pogotovu na prostor za parkiranje. 

 

Ali nije baš tako ... ako se parkiraš 24h u crvenoj zoni, neka sat bude 50 din (ne znam koliko je sada), to je 1200 dinara po danu. Odnosno 300 evra mesečno, što nije baš lagodna cifra za platiti.

Link to comment
Share on other sites

Pa da, ali je poenta placenih parking mesta da destimulisu ljude da se parikiraju tu 24h dnevno (osim onih koji tu zive). Ako bi tvojim primerom isao recimo sa garazom na Obilicevom vencu dosao bi na preko 500 evra mesecno :) S druge strane tamo mozes da zakupis parking mesto za 24h dnevno za 200 evra mesecno, ili imaju varijantu da zakupis mesto od 17-08h radnim danom i celim vikendom za 4.000 dinara mesecno, sto je sasvim razumna cifra (pricamo o najskupljoj garazi u centru centra). 

 

Poenta moje price jeste da gradske vlasti fakat treba da destimulisu ljude da idu kolima u centar grada, izmedju ostalog i cenama parkiranja. Primera radi, u Bratislavi koja je tri puta manja od Beograda, a cene vecine zivotnih namirnica su iste ili nize nego kod nas je parkiranje u centru grada 4 ili 5 evra na sat na otvorenim parking mestima. Ono sto je ovde problem jeste sto bi paralelno sa "izbacivanjem" kola iz centra grada trebalo raditi na poboljsanju saobracajne infrastrukture, izgradnji jos parking mesta i garaza po obodima i sl, poboljsanju javnog prevoza i sl. A kod nas se to svodi da jednom godisnje ofarbaju jos 3-4 kvarta u zonu da bi uzimali vise para kojima finansiraju gluposti koje nemaju veze s resavanjem problema o kojima ovde pricamo. 

  • Upvote (+1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

6-8 hiljada valjda


Ali ko će da bude parkiran tu negde 24h osim nekoga ko tu živi? Tako da ako je iznajmio gajbu ali naravno nije prebacio svoje boravište tu, on ne može da uzme mesečnu kartu, pored koje iovako verovatno ne bi našao mesto za parking.

 

Ključno pitanje je da li je zona dovela do olakšanja parkinga za žitelje zona? Sudeći po utiscima onih koje ja poznajem a koji žive u zoni - nije. Isto im vremena treba da ujure parking kao i do sada.

 

Pa pazi, ako živiš u prvoj zoni svejedno si sjeban, ali zone imaju efekta u rezidencijalnim kvartovima gde nema preterane komercijalne aktivnosti. Ja sam recimo na Dorćolu kod Prve i posle 21h moram da vrtim krugove po kraju kao orao, dok u toku dana parkiram pod prozorom.

Link to comment
Share on other sites

6-8 hiljada bilo nekada, meni su pred novu godinu za auto od 1200kg naplatili 8800 dok je u martu 2012 za nesto tezi auto ta cena bila 4800. decko koji je dosao malo posle mene na parking je trebao da kesira 13800, naravno pricam bez kazni, samo da se otera auto sa parkinga.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

6-8 hiljada valjda

 

Pa pazi, ako živiš u prvoj zoni svejedno si sjeban, ali zone imaju efekta u rezidencijalnim kvartovima gde nema preterane komercijalne aktivnosti. Ja sam recimo na Dorćolu kod Prve i posle 21h moram da vrtim krugove po kraju kao orao, dok u toku dana parkiram pod prozorom.

Dovela je samo do punjenja dzepa kerovima!

Nikad se nista dobro nije videlo od ovog njihovog sistema! Sistem je totalno pogresan i trudim se da im sto vise NE placam!

Link to comment
Share on other sites

Hijao majku im pokvarenu! Zovem ja da vidim sve to, kažu mi da im dođem 30.000 dinara. Ja kao kul, recite mi kolika je kamata, koliki otpis i sve to, da sračunam. Ona odgovara "Pišite na reprogram@parking-servis.co.rs", ja kao ok, kul

 

Pošaljem to isto na reprogram@parking-servis.co.rs, oni mi odgovaraju sledeće:

 


Poštovani,

 

Sve potrebne informacije možete dobiti na broj telefona našeg Korisničkog servisa 011/ 30 35 400 i putem našeg sajta www.parking-servis.co.rs

 

Potrebno je da popunite zahtev za regulisanje duga u postupku reprograma dugova koji se nalazi na sajtu www.parking-servis.co.rs. Mi ćemo Vaš zahtev proslediti nadležnoj službi koja će Vas informisati o tačnom iznosu duga i uslovima otplate, nakon čega ćete se Vi odlučiti da li ulazite u program reprograma duga.

 

S poštovanjem,

 

Biljana Radoičić

Samostalni referent za administrativno-informativne poslove

 

Ja taman krenem da penim sa "jebem ti sve, sad su mi rekli da pišem mail u korisničkom servisu, sisaj penis", ali se iskuliram i odem na sajt, skinem taj obrazac. U obrascu ono, ime prezime, JMBG, adresa, registracija kola itd i onda "sitna slova" koja ću navesti ispod:

 

УСЛОВИ ЗА РЕПРОГРАМ ДУГОВА


Програм  ЈКП „Паркинг сервис“  о репрограмирању дугова

Овим изјављујем да сам у потпуности упознат са условима, критеријумима и поступком за репрограмирање дуга насталог по основу издатих налога и опомена за плаћање доплатних/дневних карата за неплаћене услуге паркирања на јавним паркиралиштима у зонираном подручју града Београда, а који су доспели на дан 31.12.2013. године, те да исте прихватам у потпуности

 


Регулисање дуга

 

По добијању података о укупној висини дуга, начину отплате и условном отпусту дела дуга и камате, приступићу закључењу Споразума о вансудском поравнању/Споразума о отплати дуга у поступку репрограма

 

Molim RUR pravni sektor da mi precizno protumači da li se prvi quote odnosi na to da ja priznajem dug ili prihvatam uslove, kriterijume i postipak za reprogramiranje duga? Jako mi je sumnjovo jer ja to sve ne moram da prihvatim niti moram da se upoznam sa time pre negoli dobijem od njih "ugovor" ili nešto slično, što bih pročitao, upoznao se, prihvatio ili ne prihvatio i onda potpisao ili ne potpisao.

 

Sto smrti njima ako sam u pravu.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Meni deluje da prihvatas samo uslove i postupak za reprogram duga, ne i sam dug jer ne mozes da ga blanko prihvatis, tj dok ne znas koliki je iznos. Ali to bolje neki pravnik da kaze. Nego sto im ne posaljes da ti daju te uslove, kriterijume i postupak reprograma duga, mislim kako mozes to da prihvatis ako nemas papir kod sebe sta to tacno podrazumeva? To je kao kada bi kliknuo prilikom instalacije programa na "I agree" pre nego sto procitas uslove koriscenja :)

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Meni deluje da prihvatas samo uslove i postupak za reprogram duga, ne i sam dug jer ne mozes da ga blanko prihvatis, tj dok ne znas koliki je iznos. Ali to bolje neki pravnik da kaze. Nego sto im ne posaljes da ti daju te uslove, kriterijume i postupak reprograma duga, mislim kako mozes to da prihvatis ako nemas papir kod sebe sta to tacno podrazumeva? To je kao kada bi kliknuo prilikom instalacije programa na "I agree" pre nego sto procitas uslove koriscenja :)

 

Zvao sam telefonom za to, uputili me na mail, a na mailu mi rekli, ne, moraš da pošalješ ovaj papir pa tek onda. Sumnjivo mi je strašno

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...