Jump to content

Koliko zarađuju (naši) IT-jevci preko i da li je De1 rodoljub?


Recommended Posts

 

 

Pa imamo coveka u Srbiji kome dajemo toliko ne znam sta vise hoces.

 

Pa ne pričamo De1 i tvom ekstremnom slučaju gde ti jednog lika plaćaš toliko i sad je to "prosek u Srbiji" :) Ima sigurno i neki vrh programer koji radi za 300e u Srbiji pa i to može da bude "prosek" :)

 

Poenta je da ja isto ne znam za junior programera koji ima preko 1000e, izuzev kod tebe, pa ne možemo taj tvoj jedan slučaj uzeti kao pravilo :)

Link to comment
Share on other sites

I ja znam lika kome je prvi posao u MSu i koji pliva u parama, zna ga i Trupi, tako da jeste realno :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

pa opet, i ta plata od 2000 bi u americi bila 5000 a u irskoj 3000 (a u indiji 20). osim toga, priča se da će balmerov naslednik da proda xbox diviziju i da ugasi bing, a onda će trupi i ekipa na biro :D

 

edit: šalim se za biro, NL stop

Link to comment
Share on other sites

Skoro sam čitao neki članak o prosečnim platama baš u Nemačkoj i "neprijatno" sam se iznenadio jer su cifre bile daleko ispod očekivanih. Svakako piše "prosečnih" ali je daleko od toga da mesar ima 1500-2000e. Možda se nešto promenilo u međuvremenu, a nije nemoguće pošto sam ja sam konstatovao kad sam ono bio letos tamo da su cene čini se niže nego pre i nekako bliže našim za ovako neke stvari u prodavnici i kafićima (kafa 1 eur, obrok u meku 4-5 itd) što pre sigurno nije bio slučaj. Možda su i plate "umanjene", "zamrznute" šta god. Bio je neki strani izvor koji bi trebalo da je "relevantan", otkuda znam.

 

Blizak prijatelj mog ćaleta živi u Nemačkoj sa ženom već nekih 30ak godina(emigrirali su krajem osamdesetih), i žena mu radi u zavodu za zapošljavanje(ili kako se to već zove kod njih) kao spremačica već dugi dugi niz godina i ima platu 1100e neto pa ti vidi. :) I to još neki nebitan grad tipa 100k stanovnika, što mu ovde dođe ko neka Kikinda. :)

Što se tiče cena upravu si, ćale mi je vozač kombija i između ostalog dosta često ide i za Nemačku i donese masu stvari, ne znam za kafiće i to ali znam da je hrana užasno jeftina i to tipa 70% namirnica je jeftinije nego kod nas.

Link to comment
Share on other sites

Blizak prijatelj mog ćaleta živi u Nemačkoj sa ženom već nekih 30ak godina(emigrirali su krajem osamdesetih), i žena mu radi u zavodu za zapošljavanje(ili kako se to već zove kod njih) kao spremačica već dugi dugi niz godina i ima platu 1100e neto pa ti vidi. :) I to još neki nebitan grad tipa 100k stanovnika, što mu ovde dođe ko neka Kikinda. :)

Što se tiče cena upravu si, ćale mi je vozač kombija i između ostalog dosta često ide i za Nemačku i donese masu stvari, ne znam za kafiće i to ali znam da je hrana užasno jeftina i to tipa 70% namirnica je jeftinije nego kod nas.

 

Ne znam koja je to hrana 70% jeftinija, mozda industrijska tipa slatkisi i ostalo djubre koje mozes da kupis u Lidlu ali kvalitetna hrana je vrlo skupa. Meso je mnogo skuplje, idi u bioradnju pile od kilu ipo je 24 evra... Ono sto je jeftinije je ta industrijska hrana u pakovanju koja je inace djubre i koju treba izbegavati. 

Ja kuvam skoro svakodnevno i hranim se u sustini istom hranom koju bih jeo u Srbiji i uopste nije jeftinije zapravo je znacajno skuplje, posebno sto kvalitetno povrce i voce ne mozete da kupite tek tako. Naravno jeftinije je da kuvate nego da se hranite po restoranima i azijskim fastfoodovima(ne znam zasto ali azijskih fast-food restorana ima na sve strane). Teleca corba vam izadje 12 evra ukoliko kupite neku kvalitetniju teletinu, to je u sustini kolicina za 4 osobe. U Srbiji je spremim za 7-8 evra tako da ono mislim da je znacajno jeftinija hrana u Srbiji nego ovde, da ne pricamo o tome da je povrce u vecini slucajeva djubre i da ako nadjete nesto kvalitetno to papreno kosta.

Link to comment
Share on other sites

Teleca corba vam izadje 12 evra ukoliko kupite neku kvalitetniju teletinu, to je u sustini kolicina za 4 osobe. U Srbiji je spremim za 7-8 evra tako da ono mislim da je znacajno jeftinija hrana u Srbiji nego ovde

 

je l' ti je palo možda na pamet da izračunaš udeo teleće čorbe u plati jednog prosečnog nemca i srbina ili i dalje pišeš random gluposti samo da bi pisao?

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

dei sad si se israo totalno

ja cu da potvdim da je 70% hrane u Nemackoj jeftinije

jbg maćori ja se hranim sranje zato što kupujem hranu u Edeka>Lidl>Aldi-ju kao i 95% Nemaca.

Ti si u ovih 5% sto jedu govna.

 

Zanima me sta ulazi u tih 70% hrane po tebi. Uzmimo stvari istog kvaliteta u Srbiji i Nemackoj, prema mom iskustvu ovde meso istog kvaliteta je visestruko jeftinije u Srbiji nego ovde, kao sto rekoh u bioradnji pile od kilo ipo je 24 evra a u Srbiji fazon 6... To mu dodje 4 puta jeftinije, ja nisam ni govorio da je jeftiniji Heinz kecap, Nestle cokolade, etc...

Mislim lepo je to sve kao fakat je da je hrana skuplja al brate Nemac ima 3-5 puta vecu platu pa to mu onda dodje na isto, ja ne govorim sad o ukupnoj ekonomskoj moci prosecnog Nemca i prosecnog Srbina jer je to glupo porediti uopste mislim stvarno....

Link to comment
Share on other sites

Grubo receno- edeka > lidl > aldi po ceni/kvalitetu, a svi oni  su kvalitetniji i 70% jetinijji od nasih supermarketa rodica/maxija i svih ostalih.

Najznacajnija razlika je u hlebu koji je ja mislim kod nas najjeftiniji na svetu. Mi covece cak i meso uvozimo iz Nemacke..

Prestani da poredis bioradnje sa seljacima sa pijace, ako kapiras na sta mislim.

Edited by Zlda
Link to comment
Share on other sites

Grubo receno- edeka > lidl > aldi po ceni/kvalitetu, a svi oni  su kvalitetniji i 70% jetinijji od nasih supermarketa rodica/maxija i svih ostalih.

Najznacajnija razlika je u hlebu koji je ja mislim kod nas najjeftiniji na svetu. Mi covece cak i meso uvozimo iz Nemacke..

Prestani da poredis bioradnje sa seljacima sa pijace.

 

Poredi meso istog kvaliteta, nije jebeno isto meso koje kupis u Lidlu/Pennyju/Aldi isto kao ono sto kupis kod nas na pijaci, jednostavno nije isto kod nas je, iz mog iskustva, 10x kvalitetnije. Inace Edeka je skuplja od Lidla i ostalih tako da ne mozes Edeku da stavljas u isti kos, plus Edeka uglavnom ima mesaru u samom marketu dok ostali prodaju samo vec upakovano meso.

 

Kad odes ovde na pijacu koja je najpribliznija nasoj pijaci vidis da je sve visestruko skuplje i to je cela poenta, kod nas na pijaci kupis vrlo kvalitetno povrce za male pare za isti kvalitet u Nemackoj ces platiti mnogo vise i to je bottom line.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...