Jump to content

Koliko zarađuju (naši) IT-jevci preko i da li je De1 rodoljub?


Recommended Posts

5 minutes ago, mncu said:

Ako u Sorabiji zaradjujes 200k onda nemas vremena za pedikira, manikira, pilates a vala ni da spremas rucak :DD

 

pa zapravo I jeste blago onom, kad se ocigledno ne bahatim kao npr ti pa mi 200k nije dovoljno za hranu

ako nemaš vremena za pedikira, manikira i pilates nećeš dugo zarađivati 200k ni u Sorabiji ni u Evristanu ni nigde pod kapom nebeskom.

:)

 eto vam emancipacije... dobile ste platu, ali kao ni raniji vaši uspesi, ni ovi nisu vezani za pamet, if ju keč maj drift. hihihi...

ja sam debeo čovek, meni je 200k za hranu taman.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ja se (nažalost?) slažem sa Draškom ... iz perspektive prosečne plate od 25k (ili 45k ako ste debeli :) priča zvuči nerealno, ali 200k zaista jeste minimum za "srednja klasa" život dve osobe. Naravno da ljudi žive i sa značajnije manje, ali to je onda preživljavanje.

Mislim da je glavni "propust" to što niko ne uzima u obzir troškove jednom godišnje a koji svakako moraju da uđu u mesečnu kalkulaciju potrošnje, poput letovanja, zimovanja, registracije za automobil, kasko osiguranja, garderobe, što da ne i mobilnog telefona, računara ... 

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, FATA said:

@marinica&drale

Jeste bre vi ozbiljni? 10g kako zivim sam (imam 31), radio sam i za 200e i za 2000e i mogu komotno da kazem da ako si stambeno obezbedjen, 1000e je dovoljno za par da zivi lagodan zivot. Lagodan zivot u smislu da se jednom nedeljno ode na rucak u restoran, bioskop, posle posla produzi na adu na pice i slicno. Da se jednom godisnje ode na letovanje, da se vozi neki stariji auto i da nema bahacenja u fazonu hocu patike, odecu, sat od 300 ojra.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

brkaju se neke stvari. 250k sam posatvio kao minimum prihoda četvoročlane porodice u Beogradu za rang srednje klase.

ako živiš sam, i nemaš stan, i zarađuješ 200k, nemaš za svaki dan ručak/večeru u restoranu, osim ako ti je to neki fetiš, pa ne ideš ni na letovanja niti imaš telefon, gaće i čarape.

 

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, FATA said:

Jel to bas knap Igi ili moze da ostane i nesto sa strane?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

ajd da poredim sa briselom i da sam sam - stan i komunalije ~ 850, net i prevoz 100, klopa 400, provod 200 ~ 1500

Nekad ces imati neplainrano neki trosak, tako da eto, mozes strpnuti 300-500 eura mesecno. Sad ne znam za zakon tamo, ali ovde spasava obavezan regres za letovanje (0.9 neto plate) i 13 ta plata pa ljudi rolaju

3 minutes ago, Debeli said:

brkaju se neke stvari. 250k sam posatvio kao minimum prihoda četvoročlane porodice u Beogradu za rang srednje klase.

ako živiš sam, i nemaš stan, i zarađuješ 200k, nemaš za svaki dan ručak/večeru u restoranu, osim ako ti je to neki fetiš, pa ne ideš ni na letovanja niti imaš telefon, gaće i čarape.

 

Ma daj brate :) samac u bgd sada renta gajbu sa komunalijama za 400 eura da se usere, kola nek uzme na kredu 300 eura rata, ostaje mu 1000 eur, ima da se zajebava i da ruca svaki dan u restoranu :)

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, voodoo_ said:

Ja sam u fazonu da i sa ovom sadašnjom platom živim za 20k mesečno a ostalo gurnem u štek :D

Doduše od sad više neće moći tako

 

e vidis ja trosim 115% primanja a plata mi je manja od 2k evra, pa tim pre kazem da drasko lupa da sa 200k ne mos da jedes po restoranima

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mncu said:

e vidis ja trosim 115% primanja a plata mi je manja od 2k evra, pa tim pre kazem da drasko lupa da sa 200k ne mos da jedes po restoranima

2k evra je 240k din. Plata ti je manja od 240k, znaci jedno 200k. Ti trosis 115%, znaci 230k pa kazes da Drasko lupa kad kaze da za 200k ne mozes jesti po restoranima. wat

Link to comment
Share on other sites

brkaju se neke stvari. 250k sam posatvio kao minimum prihoda četvoročlane porodice u Beogradu za rang srednje klase.

ako živiš sam, i nemaš stan, i zarađuješ 200k, nemaš za svaki dan ručak/večeru u restoranu, osim ako ti je to neki fetiš, pa ne ideš ni na letovanja niti imaš telefon, gaće i čarape.

 

I dalje mislim da nisi realan ili si samo navikao na raskalasan zivot i da imas sve sto pozelis, sto mislim da nije realno za rang srednje klase. A da bih ti oslikao zasto kazem tako navescu ti sledece. Meni mesecno na ishranu za 2 osobe ode oko 250e. Za pomenute izlaske restoran/ada/bioskop jos 100e. Racuni za struju/vodu/internet/telefon 50-80e u zavisnosti leto/zima. 50e za treninge na mesecnom nivou plus Na benzin ode jos 100e i to daje cifru oko 550e na mesecnom nivou. Da dodam na to jos 50e mesecno za garderobu dobija se cifra od 600e. Ne pijem, ne pusim, ne drogiram se. Ne hranim se po fastfudovima i mekovima i ne pijem sokove. Mozda sam nesto propustio pa na ovu cifru mozes da dodas jos 100e za ukupnih 700e kako posle ne bi bilo *neplanirani troskovi ili zaboravio si*. Osim ako nisi mislio da na kurve bacam ostatak para, meni ne ide u glavu gde ti i marinica izgubite jos 1800e...

P.s. pored cifre od 700e ostavlja se 100-200e za more u zavisnosti od planova. Tako da dolazim do cifre oko 900e za normalan zivot 2 osobe.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, FATA said:

 

 

I dalje mislim da nisi realan ili si samo navikao na raskalasan zivot i da imas sve sto pozelis, sto mislim da nije realno za rang srednje klase. A da bih ti oslikao zasto kazem tako navescu ti sledece. Meni mesecno na ishranu za 2 osobe ode oko 250e. Za pomenute izlaske restoran/ada/bioskop jos 100e. Racuni za struju/vodu/internet/telefon 50-80e u zavisnosti leto/zima. 50e za treninge na mesecnom nivou plus Na benzin ode jos 100e i to daje cifru oko 550e na mesecnom nivou. Da dodam na to jos 50e mesecno za garderobu dobija se cifra od 600e. Ne pijem, ne pusim, ne drogiram se. Ne hranim se po fastfudovima i mekovima i ne pijem sokove. Mozda sam nesto propustio pa na ovu cifru mozes da dodas jos 100e za ukupnih 700e kako posle ne bi bilo *neplanirani troskovi ili zaboravio si*. Osim ako nisi mislio da na kurve bacam ostatak para, meni ne ide u glavu gde ti i marinica izgubite jos 1800e...

 

P.s. pored cifre od 700e ostavlja se 100-200e za more u zavisnosti od planova. Tako da dolazim do cifre oko 900e za normalan zivot 2 osobe.

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

ne pokušavam nikoga ni u šta da ubedim, dozvoljavam činjenicu da sam u nešto drugačijem položaju od većine neoženjenih i bez dece. lično sam strašno raskalašan, Neron mi nije ravan, ali mi prihodi ne prate toliku pasiju, na žalost... nekoliko puta sam nabrajao troškove i sabirao i dođe se do 2-2,5k jura. ne bih se sad ponavljao, da ne ispada da stalno nekog nešto terorišem, hoću da kažem da te razumem, i da sam i ja tako računao dok sam mlađan momak bio... živeo sam u babinom stanu, na plati koja je možda i veća nego današnja, bez obaveza, bez presije, bez kredita...

samo napred, uživajte sad da vam kasnije ne bi bilo žao da štedite.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Majstor bora said:

Hoce perfidno da te pita kolika ti je plata?

sumnjam, vrvtno je ciljai na to da pisem nerazumljivo. a ja sam htela da kazem da uopste nisam stipsa, cak sam trosadzija, pa i iz ugla trosadzije mislim da drasko preteruje. Ali evo drasko je neron, tako da je sad sve jasno :))

Link to comment
Share on other sites

ne pokušavam nikoga ni u šta da ubedim, dozvoljavam činjenicu da sam u nešto drugačijem položaju od većine neoženjenih i bez dece. lično sam strašno raskalašan, Neron mi nije ravan, ali mi prihodi ne prate toliku pasiju, na žalost... nekoliko puta sam nabrajao troškove i sabirao i dođe se do 2-2,5k jura. ne bih se sad ponavljao, da ne ispada da stalno nekog nešto terorišem, hoću da kažem da te razumem, i da sam i ja tako računao dok sam mlađan momak bio... živeo sam u babinom stanu, na plati koja je možda i veća nego današnja, bez obaveza, bez presije, bez kredita...

samo napred, uživajte sad da vam kasnije ne bi bilo žao da štedite.

Nema potrebe za ubedjivanjem, mislim da je ovo vise diskutovanje i cisto pogledi na svet iz raznih uglova. Mogu da kazem samo da imam tu srecu da sam od babe dobio stan pre 11g, i da u buducnosti necu morati da razmisljam o stambenom kreditu jer cu uvek imati krov nad glavom. Ono sto mene zanima jeste da obzirom da imam 31g mozda nesto propustam usput, pa da ne bi sutra bilo e nisam znao ili nisam ocekivao nesto ovako, uvek saslusam svakog.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Ma daj brate :) samac u bgd sada renta gajbu sa komunalijama za 400 eura da se usere, kola nek uzme na kredu 300 eura rata, ostaje mu 1000 eur, ima da se zajebava i da ruca svaki dan u restoranu :)

Hvala Igi na savetu car si! P.s. koliko si donirao ciganima da ti izvare vratilo u parku ispred gajbe? :-)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

da budem strog: ti ne oplemenjuješ imovinu, ždereš nasleđe budućih generacija, odgovoran ekonom bi kupio stan od 40-50k na 10 godina i pomoću kirije od tog stana i još koje stotke evra iz tekućih prihoda bi obezbedio kontinuitet uvećanja kapitala budućih generacija. tako da si ti za ovih 11 godina mogao da imaš stan svoj a ne babin, koji bi te dopunjavao sa još recimo 200 jura mesečno. ti si taj stan uložio u ručkove i večere i uživanje. završavam sa strogim pristupom.

međutim, mlad si, uživaš i to je neophodan temelj za razumno odricanje u budućnosti. neiživljeni ljudi koji krenu da štede i ulažu puknu pre ili kasnije. oni koji su imali svoje "zlatno doba" trošenja i momčenja mogu da budu stabilniji u kasnijim fazama, kad se zahteva zrelost i odricanje i to ne samo u materijalniom nego i u mnogom drugom smislu.

Edited by Debeli
  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Highl1 said:



@ ostatak topica:
Ovo za platu od 200k i Marinica vs Drale ne mogu toliko da komentarišem, ali mislim da lupaš Drale samo tako :tf: sa 200k možeš lagano da ideš po restoranima kad hoćeš i koliko hoćeš ako si sam, ili npr imaš samo devojku/ženu, i da iznajmljuješ stan / plaćaš ratu, voziš kola, ideš na more, letovanje i sve u fullu. Pitanje je samo kako to ide sa decom, i koliki su tu troškovi, ali reći da 200k nije dovoljno je po meni glupost

Opala, jel smo se ovo slozili oko neke stvari vec drugi put ove godine?

 

Edited by mncu
Link to comment
Share on other sites

Zar nisam na ignore-u? :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

da budem strog: ti ne oplemenjuješ imovinu, ždereš nasleđe budućih generacija, odgovoran ekonom bi kupio stan od 40-50k na 10 godina i pomoću kirije od tog stana i još koje stotke evra iz tekućih prihoda bi obezbedio kontinuitet uvećanja kapitala budućih generacija. tako da si ti za ovih 11 godina mogao da imaš stan svoj a ne babin, koji bi te dopunjavao sa još recimo 200 jura mesečno. ti si taj stan uložio u ručkove i večere i uživanje. završavam sa strogim pristupom.

međutim, mlad si, uživaš i to je neophodan temelj za razumno odricanje u budućnosti. neiživljeni ljudi koji krenu da štede i ulažu puknu pre ili kasnije. oni koji su imali svoje "zlatno doba" trošenja i momčenja mogu da budu stabilniji u kasnijim fazama, kad se zahteva zrelost i odricanje i to ne samo u materijalniom nego i u mnogom drugom smislu.

Svidja mi se kako rezonujes, i ovakav post ima vise smisla nego onelajneri tipa *2 soma je jedva dovoljno* jer se njima ostaje nedorecen. Ne bih se slozio sa jednim delom a to je *odgovoran ekonom bi ulozio u stan 50k i obezbedio uvecanje kapitala buducih generacija* iz prostog razloga jer svako u zivotu ima svoj cilj, neko materijalni a neko npr. duhovni.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...