Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Film bi bio dosta bolji da je samo poginuo na kraju filma umesto sto je leteo kao Iron Man po svemiru.. 

to bi imalo smisla sve, samo da nije toliko neozbiljan film :)

Samo da kazem da su u knjizi nije bilo gluposti kao najlona preko razvaljenog air locka, vec je to reseno na habovim platnom itd, generalno je knjiga malo ozbiljnija i zanimljivija od filma kao sto rece neko gore. Najbolja fora u filmu je Boromir Elrond realno:D

ali totalno neiskorišćena na prvi način. U tom smislu mi je bolja "In space..." referenca.

Link to comment
Share on other sites

Marsovac, filmu fali toliko objasnjavanja i pojasnjavanja da bi ono sto se desava bilo iole nekako shvaceno da je prosto preglupo bilo snimati film o tome
Knjiga je priplitka neopterecujuca lagana zabava u kojoj nekako pije vodu sve sto se desava i u kojoj se zaljubljujes u glavnog lika, u filmu je to prosto lose uradjeno i to ne zbog met dejmona vec zbog stvari koje su morali izbaciti 

 

Revenant - 9/10 sve mi je savrseno u filmu osim tog osnovnog zapleta (e da dvd skriner mnogo bolje izgleda na led tv-u sa onim postprocesingom nego na obicnom monitoru)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tangerine http://www.imdb.com/title/tt3824458/

56937b76959ec_MV5BMjEzNzY2NjYwOV5BMl5Ban

Kakav kretenski film :) Kretenski ne u smislu da je loš, nego jednostavno "nenormalan" na svoj način. Zanimljivo mi je da je kompletno sniman iPhone 5s (tri komada) telefonom a kul su i "minijature" poznatih glumaca koji se pojavljuju na kratko "tu i tamo". Vredi baciti pogled realno.

Link to comment
Share on other sites

Revenant - 9/10 sve mi je savrseno u filmu osim tog osnovnog zapleta (e da dvd skriner mnogo bolje izgleda na led tv-u sa onim postprocesingom nego na obicnom monitoru)

I ja sam, sto iz dosade sto iz neizdrža, pregledao sve ove novije dvd skrinere i prezadovoljan sam kvalitetom na TVu, a nisu mi bas niski kriterijumi po tom pitanju...kao po nekim drugim :D

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

Čekaj, kako porediš BR i Marsovca? Jedini kriterijum ti je režiser, jer ne vidim na osnovu čega drugog može da se poredi. Dakle, pravo pitanje je da li je režiser uradio svoj posao? Po meni je u oba filma uradio svoj posao odlično.

A u kontekstu poređenja ova dva filma ova tvoja rečenica je sam vrh carevanja!!!

 

... ali lik met dejmona se ponaša kao jebeni android, a ne kao ljudsko biće...

 

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ja lepo rekoh, Marsovac može da se poredi sa A Good Year iz Ridlijevog opusa.

Elem, sabiće Gosling u BR2, ali ćete vi da ga pljujete pošto ste potajno zaljubljeni u njega (kao ja), ali vas je strah da priznate.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

uf bre, pa što matorog čoveka čiji skill je vidno oslabio i koji previše veruje popularnim diletantima zvati ispušenom kurvom =o(
on čovek il već ima osamdeset godina ili puni uskoro, u poslednjih 20 godina je napravio 17 ili 18 filmova...od kojih su tipa 3-4 dobra i 3-4 ok, sve ostalo je ili osetno ispod proseka il totalno djubre (koje, istina, izgleda lepo ;oP)... jer kako godine prolaze on se sve više oslanja na druge ljude i sve je manje to "zaista njegov film"

za BR2 ne znam šta da mislim, Gosling je super glumac, nije pitanje da će on da caruje
pitanje je ko će biti odgovoran za scenario i koliko će čovek od 82+ ( jer prvo ima da izgubi 2+ godine na "prometej 2" pu pu pugodine biti u stanju da izhendluje armiju ljudi odgovornih za bitne segmente filma...a već je pokazao da nema problem sa tim da snima film po rupi od scenarija (insert mandatory damon lindeloff hate here) 


sa druge strane, najveći razlog za hejt ka majklu beju nije taj što zarađuje praveći 3D govna nego što je u stanju da napravi veličanstven film kao što je Pain & Gain, ali BIRA da nastavi da pravi shitine po kojima je ozloglašen samo jer je bottom line veći

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma, nakon 1-2 komboa robin hud - prometej, kojom mi je izbio poslednju dobru volju za svoje filmove, odbijam da gledam ta ostvarenja bez da većina interneta hvali njegovo delo...zato nisam gledao ni exodus ni counselor koji je, navodno, jos veće djubre koje izaziva kancer očiju i mozga. Martian me je obradovao jer je lep, kompetentno urađen film koji se pogleda u jednom dahu i hepi si posle toga. Nije nikakvo remek delo, ali je dobar film koji opet nisam imao nameru da gledam dok se većina ljudi nije izjasnila da je dobar.

Nemam potrebu da branim to što Ridli i dalje snima i kakve filmove snima.
Mislim da to radi iz istog razloga iz kog Koneri i Hekmen ne glume, a Majkl Kejn glumi i Istvud i dalje snima filmove "na brzinu, pa šta bude" - jednostavno zato što im se svima može da rade šta oće.
Filmski posao je okrutan, neko oće da glumi matore negativce ili batlere i mudre starce glavnim likovima, a neko neće. Neko je opsednut time kako ga percipiraju i svojom "zaostavštinom", nekog boli uvo.

Skota ne šamara niko iz nekog velikog studija da pravi ove filmove nego ih pravi on sam. "Može mu se" nije nikakav insight i objašnjenje njegovih internih motiva u koje, ipak, niko od nas ne može da pronikne sa apsolutnom sigurnošću, već je drugi način da se kaže da je sam "kriv"za sve što pravi poslednjih godina.

Možda zato što je nakon Tonijeve smrti on i dalje tehnički na čelu njihove produkcijske kuće i neko mora da nastavi da pravi pare za mašinu od nekoliko stotina ljudi kojoj nije dovoljno nekoliko serija i filmova koje potpisuju drugi ljudi jer je Ridli "ime"?
Možda je počeo da se podsvesno samosabotira kako bi, tehnički, Toni bio smatran za doslednijeg i iskrenijeg režisera od njih dvojice, kada već, i dalje, niko neće reći da je bio bolji?
Možda oseća da kosač kuca na vrata pa oće da namakne još zimnice za poveliku familiju koju ostavlja za sobom?
Možda jednostavno oće da i dalje radi pod stare dane, a najsigurniji način je da reciklira best of vitrinu?
Možda ga to čini ispušenom kurvom koja i dalje lovi mušterije na staru slavu i iskustvo, ali je meni odbojno da ga tako nazivam zbog toga što je svim dobrim što je napravio zaslužio da to ne radim.

Koliko god mi njega gotivili jer je uspeo da napravi dva od najboljih filmova svih vremena i to back to back, to je uradio u petoj deceniji svog života sarađujući sa najboljim umetnicima na planeti u tom trenutku. Da li je tada zaista bio toliko dobar kao što zamišljamo ili je jednostavno imao sreće? Verovatno pomalo iz obe kolumne.

 

Na kraju, čak i da sa BR2 pokuša da se, efektivno, ispiša po BR kao što je pokušao sa Prometejem po Alienu (kolateralno jer je očigledno gađao sve sequele i derivate) i dalje ću odbijati da ga hejtujem. Nastoj da svoju veliku ljubav ka BR kanališeš ka sebi i drugima, a ne da dozvoliš da ona bude povod za Kylo Ren-style tantrum jer nisi dobio ono što želiš i što se neko ko polaže više prava na ono što voliš loše ophodi prema tome.

ili da parafraziram: Too bad BR2 won't be as good...but then again, what is?
;o)

 


 

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

ridli skot... pa ne pravi bas tolika sranja u poslednjih nekoliko godina
ne razumem hejt ka The Counselor-u .... film je sasvim gledljiv i vise od toga... 

filmovi Ridlija skota od 2000. na ovamo

2015 The Martian 
 2013 The Counselor * 
 2013 The Vatican (TV Movie) 
 2012 Prometheus 
 2010 Robin Hood 
 2008 Body of Lies 
 2006 A Good Year 
 2003 Matchstick Men 
 2001 Black Hawk Down 
 2001 Hannibal 
 2000 Gladiator 

svakako filmovi nisu novi Alien ili BR ali nisu ni tolika sranja koje holivud serenda redovno.... ima ispod prosecnih naslova sto se mora desiti kada je snimio  15 filmova za poslednjih 15 godina i 15 filmova za prvih 35 godina (koliko je uopste realno ocekivati da se ponove filmovi kao dva pomenuta , ikada! a kamoli od jednog istog coveka)

 

Edited by G!!!
  • Upvote (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dope http://www.imdb.com/title/tt3850214/

5698e80bcd68d_MV5BMjA3MjYyNTk0Nl5BMl5Ban

Zanimljiva komedija dok na kraju nije počeo američki bulšit, ali i pored toga može da se pogleda, drugačije nego ono što se inače servira kao komedija ovih dana.

 

The Lobsterhttp://www.imdb.com/title/tt3464902/

5698e90083801_MV5BNDQ1NDE5NzQ1NF5BMl5Ban

Totalno nisam ovo očekivao, u svakom slučaju, veoma interesantno, preporuka :)

Link to comment
Share on other sites

Pogledao Revenant, zastrašujuće dobar film. Gluma, režija, kinematografija(izgleda neverovatno u bioskopu), montaža, "autentična štrokavost", zvuk predobar...
Ipak, film je mnogo težak i brutalan za moj ukus i ne bih ga gledao ponovo u skorije vreme, if ever. 

I dalje se nadam da će akademija da nagradi Milera i Fury Road, ali mi se sada čini da su Injaritu i Revenant ipak favoriti (disclaimer: nisam još pogledao brooklyn i room).

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...