Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Tale of tales! Cudan film, sa gomilom neverovatnih likova i scena. 

http://www.imdb.com/title/tt3278330

TaleofTales.jpg

film je zasnovan na italijanskim pripovetkama iz 17. veka, zapravo 3 koje su (veoma) blago povezane u celinu, zato film nema vajb diznija i recimo princess bridea, vec panovog lavirinta i hensonovog storytellera.

nosioci radnje su plemici iz tri kraljevstva:

u jednom kralj i kraljica ne mogu da dobiju dete pa im misteriozni lik predlaze quest za resenje problema, u drugom vensan kasel igra pijanog i bludnog kralja koji je previse napaljen da prati savet "never put dick in crazy",a u trecem kraljevstvu vladar ima cerku koja stasava za udaju, ali je ignorise zbog kucnog ljubimca...

2 sata mi je bukvalno proletelo. Film ima odlicnu fotografiju, ali je vrlo eksplicitan ponekad, u maniru najboljih grimovih bajki. Sve preporuke!

Link to comment
Share on other sites

odgledah kingsman, za preporuku, omg-ovao sam na scenu u crkvi :)

true story http://www.imdb.com/title/tt2273657/

odličan do neke dve trećine, a onda mu nestaje benzina i biva zbrzan do kraja. šteta, da je razvučen na dva i po sata bio bi za pamćenje.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

odgledah juce po prvi put gangs of newyork ceo,odlican film iako je mozda mogao da traje malo krace,ocena na imdb-u je verodostojna rekao bih sto je retkost

http://www.imdb.com/title/tt0217505/

hitman,agent 47,sasvim pristojan film,brzo mi je prosao,nije me smorio,puno dobre akcije,muzika u filmu je fenomenalna a u audi sam se zaljubio :D,ocena na imdb-u poprilicno losa,dao bih mu barem sedmicu

http://www.imdb.com/title/tt2679042/?ref_=nv_sr_1

Link to comment
Share on other sites

Jel to ovaj Hitmen gde drkne sto na kojem je snajperska puška koja opali, a metak iz nje precvika lisice na njegovim rukama? :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Fantastic Four 

Boze koje niskobudzetno sranje ja ne mogu da verujem xD

scenario 0

cgi 0

gluma 0

gole scene kate mare 0

prica 0

ocena 3/10 zbog prvih 5 minuta filma koji su zapravo gotivni.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

LEVIATHAN

26MSzDH.jpg

Lol od filma iz 1989-e, nastao kao besramna kopija Aliena, Thinga i Abyssa, kojoj najviše odmaže (umesto da bude obrnuto) gomila prepoznatljivih i dobrih glumaca (predvođenih Piter Robocop Velerom). Izlizana priča, gomila rupa u zapletu, neprirodne reakcije i ponašanja likova, lolkopter "čudovište" čije kretanje, mutiranje i ostalo funkcioniše na načine koji nemaju veze sa planetom Zemljom, apsurdne i nepotrebne scene, besmisleni sabplotovi i drugo

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

besramna kopija Aliena, Thinga i Abyssa

а?

колико се ја сећам, Амбис и Левијатан сам гледао скоро у исто време (зато што су и изашли скоро истовремено... чак је овај и старији од Амбиса) и тада, пре толико година, оба су ми филма били готивни.

 

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Uh, odgledaj sada, znači bukvalno iskopirane scene iz ta tri filma ("dizajn" bacača plamena je pobedio u Levijatanu).

Sad dal su direktno kopirali Ambis ili su koristili low budget assetse dok su paralelno snimali da bi njihov film podsećao na nešto što je u to vreme bio veliki hit, jebem li ga.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam pogledao Spy (2015) , odusevljen sam filmom. Najbolja komedija u zadnjih dvije godine sto sam pogledao . Dzejson mi je pregotivan u ovoj ulozi, takodje dobar je i onaj Aldo. I nakon mnogo godina sam pronasao pjesmu Verka Serduchka - Dancing Lasha Tumbai. Film mi je 10/10, preporucujem svakome. 

Pak'o brate.

Guccimist.

Link to comment
Share on other sites

TOMORROWLAND

ciRsCvp.jpg

Simpa u početku, sa dosta efektnih scena u stilu Diznijevih filmova iz 50-ih, i onda od polovine filma totalni mess i raspad po pitanju priče. Odlična gluma dve glavne klinke, dou

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

u moru novog i starog sranja koje sam odgledao, a pogledao sam dosta, jedini film koji mogu da preporucim je 

http://www.imdb.com/title/tt1206543/?ref_=nv_sr_1

Sporo u pm, sivo, mracno, gomila top glumaca na jednom mestu, preporuka.

Iz nekog razloga, ne zbog Vudija, film me je podsecao na True detective dok sam gledao....zbog americke vukojebine u kojoj se desavaju nezamisliva sranja verovatno.

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

THE BAADER MEINHOF COMPLEX

XELQRxX.jpg

Odličan nemački film o ultralevičarskoj terorističkoj grupi RAF, njenim trapavim počecima ali i velikom impaktu koji su imali na nemačko društvo tokom 70-ih godina, zbog gomile ubistva, podmetanja bombi, pljački banaka, kidnapovanja i ostalog. Sve je snimljeno vrlo autentično i u potpunosti primereno vremenskom periodu koji film pokriva, uz odlične glumce, realistično nasilje i sjajan tempo filma, tako da se dva i po sata koliko traje i ne osete.

  • Upvote (+1) 1

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

EVEREST

zABZIPC.jpg

Nije loše, nije ni ništa specijalno. Melodramatičnih momenata ima, ali su svedeni na minimum, kako bi se u potpunosti ispoštovali realni događaji koji su se i desili i koji su ovde lišeni bilo kakvog ulepšavanja (u smislu ko jeste, a ko nije preživeo na kraju). Tehnički izvanredno odrađeno na momente, bukvalno se oseća hladnoća, nedostatak kiseonika i umor sa ekrana, naročito u scenama sa olujom.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Uh, odgledaj sada, znači bukvalno iskopirane scene iz ta tri filma ("dizajn" bacača plamena je pobedio u Levijatanu).

Sad dal su direktno kopirali Ambis ili su koristili low budget assetse dok su paralelno snimali da bi njihov film podsećao na nešto što je u to vreme bio veliki hit, jebem li ga.

Па кажем ти, нису могли да копирају неки хит који још увек није ни изашао (Амбис) :)

Оба филма су релативно плагијати других филмова, са више или мање успеха.

 

Еверест сам на наговор гледао пре неки дан и једноставно потврдио себи да не волим филмове базиране на истинитим догађајима који су нека драма, социјала и/или просто паћење. А овај главни глумац ми је мах анитпатичан, немам појма због чега. И у Т5 исто.

 

Одгледах и Man Up (http://www.imdb.com/title/tt3064298/) са овим Пегом и готиван је филм да се погледа са неком скво /дакле, никакво претерано размишљање, лимунадица/.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Ne kopiraju u doslovnom smislu, već u stilu da znaju da se pravi veliki hit i paralelno snime nešto sa deset puta manjim budžetom i ambicijama, da se šlepa na hajp koji napravi taj hit film. Te 1989-e godine [Bane Bumbar mode on]  izašlo je šest filmova sa underwater monsters tematikom: Abyss, Leviathan, Deep Star Six, Lords of the Deep, Endless Descent (Rift) i The Evil Below. Koinkidink?

Uostalom isto kao što su iste godine izlazili Deep Imact i Armageddon (udar komete), odnosno Dante's Peak i Volcano (vulkanske erupcije)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...