Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Одгледах Марсовца.

мех... некако нешто у свему томе фали, а опет САД просеравања и набацивања има превише (али сам игнорисао колико се може, те то није разлог за оно мех). 5/10 у смислу да не бих знао како ни да га превише напљујем ни превише нахвалим.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

ENTOURAGE

0wyUZoX.jpg

Sranje, čak i posle odgledanih svih sezona, ništa živo u filmu ne drži pažnju, sve odrađeno tako da svako dobije svoj hepiend iako se svi ubiše od neke veštačke "drame" ceo film, čak i Piven sve odradio sa pola snage. Jedina svetla tačka je dembeli Osment (klinjo iz Šestog čula) kao rednek sin bogatog rednek bogatuna, bolje da je film bio o njemu.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledao Marsovca.

Meni je odličan, jedan od čistijih i boljih filmova koje sam odgledao u poslednje vreme.

Stari dobri Ridli je imao prilike da posle Interstelara i Gravitija, pa još uz očigledno svesrdnu podršku NASA, možda gađa i da snimi neku "novu Odiseju", da malo zamrači predložak i dodatno izdrami. Ipak, odlučio je da se umesto toga potpuno opusti i snimi nešto što ja u biti vidim kao svemirski pandan njegovog filma "A Good Year".

Samo - umesto Provanse, tu je Mars, a Met Dejmon je svakako bolji materijal za ispunjavanje kadra (i humor) od Kroua.

Tehnički je sve perfektno - kamera je sabila, Dejmon je izvrstan (kad nije?), tekst je dobar (nisam čitao knjigu), a pejsing i montaža su očekivano apsolutno bez greške. 

Takođe, ja nisam uopšte video fuckyeahUSA proseravanja (ipak je Ridli kraljičin vitez, a ima i dosta jasnih poruka 'ceo svet se ujediniti mora da rešimo probleme', 'svemir je veći od svakog od nas').

Ono što mislim da vredi istaći - Marsovac nekako kao da nije film ni za 2015. godinu, a bogumi kao i da nije iz 2015. godine - meni deluje kao da bi nešto ovako pitko, na trenutke i naivno pre pristajalo nekoj ranijoj decenijii.

Dakle, ovo nije FILMČINA, ali ni ne pretenduje da to bude. Marsovac je jedan sjajan fin film.

I da, kod nas je dodato SPASILAČKA MISIJA u zvaničan naslov, da ispadne da je neka akcija valjda. Sa akcijom nema nikakve veze (mada je, oh ironije, uzbudljiviji nego npr. Fantastična četvorka).

  • Upvote (+1) 2

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Odgledao Marsovca.

Stari dobri Ridli je imao prilike da posle Interstelara i Gravitija, pa još uz očigledno svesrdnu podršku NASA, možda gađa i da snimi neku "novu Odiseju", da malo zamrači predložak i dodatno izdrami. Ipak, odlučio je da se umesto toga potpuno opusti i snimi nešto što ja u biti vidim kao svemirski pandan njegovog filma "A Good Year".

Knjiga je upravo pisana u lajt maniru i sa dosta humora, baš kako bi se bolje prikazao duh i taj odnos glavnog lika prema situaciji koja je u velikoj meri bezizlazna. Meni Dejmon, bar iz trejlera, za tu ulogu ne paše previše (odličan je i lik i glumac, nije u tome stvar), ja bih radije video Alana Tudika, Filiona ili tako nekog indijanca u toj roli.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

0vegPdZ.jpg

Ok, retard sam, aj skini mi se s grbače onda, i dobro tebi dobro meni

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

ENTOURAGE

0wyUZoX.jpg

Sranje, čak i posle odgledanih svih sezona, ništa živo u filmu ne drži pažnju, sve odrađeno tako da svako dobije svoj hepiend iako se svi ubiše od neke veštačke "drame" ceo film, čak i Piven sve odradio sa pola snage. Jedina svetla tačka je dembeli Osment (klinjo iz Šestog čula) kao rednek sin bogatog rednek bogatuna, bolje da je film bio o njemu.

?

Možda sam ja preterani fan serije, pa sam išao da gledam film apsolutno prvog dana kada je izašao, pa sam i bio u hajpu, ali film mi je bio skroz korektan. Takodje, apsolutno svi iz moje okoline koji su gledali seriju su pogledali i film, i slažu se da je više nego dobar. Moja šveca je seriju odgledala letos, a zatim i film, i takodje misli da je lepo zaokružena celina, i da je film u tih sat i kusur sumirao poprilično dobru seriju.

E sad, moguće je naravno i da smo svi mi retardi, ali dobro

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

pa retko koja serija izdrži i 3-4 sezone da se ne govna, ali se Entourage sa epizodom od 25 min ne gleda sigurno zbog do jaja priče ili ne znam kakvih glumaca, već zbog celog tog bmk vajba

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

 

Možda sam ja preterani fan serije, pa sam išao da gledam film apsolutno prvog dana kada je izašao, pa sam i bio u hajpu, ali film mi je bio skroz korektan. Takodje, apsolutno svi iz moje okoline koji su gledali seriju su pogledali i film, i slažu se da je više nego dobar. Moja šveca je seriju odgledala letos, a zatim i film, i takodje misli da je lepo zaokružena celina, i da je film u tih sat i kusur sumirao poprilično dobru seriju.

E sad, moguće je naravno i da smo svi mi retardi, ali dobro

Ja nikome nisam govorio da je retard.

Postoji puno razloga zašto mi je film njesra, al zar je bitno sad

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

pa retko koja serija izdrži i 3-4 sezone da se ne govna, ali se Entourage sa epizodom od 25 min ne gleda sigurno zbog do jaja priče ili ne znam kakvih glumaca, već zbog celog tog bmk vajba

Pa to mi je i najveci problem :) sto su cak i taj vajb uspeli da useru sa kurcozderacicom

Link to comment
Share on other sites

 

Možda sam ja preterani fan serije, pa sam išao da gledam film apsolutno prvog dana kada je izašao, pa sam i bio u hajpu, ali film mi je bio skroz korektan. Takodje, apsolutno svi iz moje okoline koji su gledali seriju su pogledali i film, i slažu se da je više nego dobar. Moja šveca je seriju odgledala letos, a zatim i film, i takodje misli da je lepo zaokružena celina, i da je film u tih sat i kusur sumirao poprilično dobru seriju.

E sad, moguće je naravno i da smo svi mi retardi, ali dobro

Ja nikome nisam govorio da je retard.

Postoji puno razloga zašto mi je film njesra, al zar je bitno sad

pa nisi, ali si udario popriličan hejt bez valjanih razloga, što mu manje više dodje na isto

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

SELF/LESS

xoqf3Bf.jpgp

Više nego solidan poluakcioni triler sa primesama SF-a, koji je mogao da bude majndfaktičniji s obzirom na potencijal zapleta, ali nije loše ni ovako ispalo. Ono što odmah upada u oči je režija i montaža scena i muzike neuobičajena za holivudske filmove sa poznatim glumcima, što sve ima smisla kad se na kraju pojavilo ime režisera Tarsema (The Fall, The Cell, Immortals...)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...