Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

http://www.imdb.com/title/tt2251828/ Teritorija (6.4/10)

Nemam pojma koju ocenu da dam, imam osecaj kao da film traje vise nego sto bi trebao opet postoji par delova filma koji su stvarno simpaticni, nekih par poruka koje je reditelj odlicno prikazao kroz neke primere i dijaloge, ali nekako opet na kraju meh. 

U svakom slucaju nije za svakoga, za mene bas premalo bilo kakve vrste akcije, a opet film je takav da posle nekog spavanje od 15-20min se desi neka sitnica koja te probudi i tako u krug do kraja. U principu poslednjih 45 minuta najbolji deo filma :)

Link to comment
Share on other sites

Nastavci Page Eight http://www.imdb.com/title/tt1797469/?ref_=nm_flmg_act_25

Turks and Caicos  http://www.imdb.com/title/tt2904608/?ref_=fn_al_tt_1  

Salting the Batterfield http://www.imdb.com/title/tt2904626/?ref_=nm_flmg_act_11

 

Bez nasilja, eksplicitnog seksa, jurnjave kolima i tučnjave, za ljubitelje Page Eight

 

Slučajno naleteh na nastavke za kišni vikend te nije "propao"

Edited by BoskoG
Link to comment
Share on other sites

Javite utisak za novi Mission Impossible ukoliko ga neko odgleda ovih dana :)

једва сам некако издржао сат времена, а онда сам кренуо да спавам скоро па нон стоп, са цимањем и бацањем погледа на платно, где Superman, пардон овај "шпијун", скаче, пуца, вози... мааа лууудило.

Нисам ништа очекивао од филма, али нисам ни ишао са неком припремљеном пљувачином на филм. Једноставно ми није пасовао, бар не са оваквим сценаријем и сигурно не са оволиком дужином трајања. Наиме, иако су покушавали да убацивањем (на силу) комичних предаха прекрате акцију - не вреди. Превише акције, премало "шпијунисања" и приче.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Ако ти се баш свиђа цео серијал, мислим да ће ти се свидети и ово, или ти макар неће бити бачене паре и време за тај биоскоп у Ушћу. Кажем, могуће да се једноставно погодило да ми филм и време приказивања не одговарају у том тренутку (за разлику од знамо већ ког филма... :) )

Гледао сам и остале делове, наравно, и ај, нисам неки претерани љубитељ, али није да су ми лоши.

Link to comment
Share on other sites

Nastavci Page Eight http://www.imdb.com/title/tt1797469/?ref_=nm_flmg_act_25

Turks and Caicos  http://www.imdb.com/title/tt2904608/?ref_=fn_al_tt_1  

Salting the Batterfield http://www.imdb.com/title/tt2904626/?ref_=nm_flmg_act_11

 

Bez nasilja, eksplicitnog seksa, jurnjave kolima i tučnjave, za ljubitelje Page Eight

 

Slučajno naleteh na nastavke za kišni vikend te nije "propao"

+1 odlican serijal! Prvi deo je naravno najbolji, drugi onako, dok je treci nesto izmedju prvog i drugog dela  :)  vredi pogledati :)

helena carter kao pojava mi se ne uklapa u pricu

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gledao "Fantastičnu četvorku" i dosta sam šokiran - kao da sam sat i po vremena gledao neki tanki trejler.

Nisam imao apsolutna nikakva očekivanja pa da budem razočaran, uzgred mislim i da je F4 najnefilmičniji superherojski tim, strip me nikada nije ukačio, ali ovo nema nikakve veze sa podlogom i F4 kao takvom nego sa neverovatnošću Holivuda danas.

Ovo je bukvalno kao da je izrašovan rilis neke AAA video igre i sad smo ga mi debili odgledali, ali će u subotu Fox da izda 1.1 patch za film, a tek kad izađe prvi DLC, onda će moći i da se stvarno odgleda.

Ako me ne bude mrzelo, napisaću kasnije review.

Edited by shw.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Одгледах на твоју препоруку и нисам баш задовољан. Ако би ми перфектан микс сарказма и ироније у британском хумору био Мућке, тј оцена 10, онда бих ово сместио на неких 2-3, ако и толико.

У ствари, твој опис је био на потпуно истом нивоу у погледу погрешног навођења, као и ово њихово "... and try not to kill each other".

Say bloody what?

Ако би се игнорисао твој и њихов краћи опис филма, и да се одгледа онако опуштено, без икаквих очекивања, онда је филм скроз ок... за неко можда недељно поподне и слично.

edit: У ствари, сад кад сам проверио, квака је у томе што је ово искасапљена верзија исхваљене серије од 6 епизода, која траје 180 минута. Вероватно је у оних осталих 80 минута тај перфектни микс сарказма и ироније, а можда се међусобно и "покомате". А можда је иронија у монтажи добре серије у филм, где су редитељ и монтажер надркани на продуценте саркастично скресали минутажу?

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Одгледах на твоју препоруку и нисам баш задовољан. Ако би ми перфектан микс сарказма и ироније у британском хумору био Мућке, тј оцена 10, онда бих ово сместио на неких 2-3, ако и толико.

У ствари, твој опис је био на потпуно истом нивоу у погледу погрешног навођења, као и ово њихово "... and try not to kill each other".

Say bloody what?

Ако би се игнорисао твој и њихов краћи опис филма, и да се одгледа онако опуштено, без икаквих очекивања, онда је филм скроз ок... за неко можда недељно поподне и слично.

edit: У ствари, сад кад сам проверио, квака је у томе што је ово искасапљена верзија исхваљене серије од 6 епизода, која траје 180 минута. Вероватно је у оних осталих 80 минута тај перфектни микс сарказма и ироније, а можда се међусобно и "покомате". А можда је иронија у монтажи добре серије у филм, где су редитељ и монтажер надркани на продуценте саркастично скресали минутажу?

Veoma moguce brue.

Mislim ipak su oni skriptom pokusali da oslikaju nerealno zanimljiv pristup resavanju normalnijih zivotnih 'problema'. A cini mi se da su i likovi nekako veoma isforsirani, i nerealni za tipicnog engleskog glumca koji ima miidlife krizu.

.

Izuzetno vise prepoznajem suptilnost i manir kroz koji se izrazavaju o zivotnim problemima, nego.. Mucke. 
Ovo je ekvivalent random snimanju bez skripte dva glumca koji pricaju o zivotu, na malo otkaceni i uvrnuti fazon, na engleskom nivou, gde ne postoji momenat otvorene autenticne iskrenosti, vec je najblize tome sarkazam, ponekad i ironija. 
Liner se uklapa.

Mada je verovatno ceo moj osecaj za film veoma maloumno plitak s ozbirom na 4 godine provedene na hladnom ostrvu.

Izvini sto si potrosio svoje vreme gledajuci nesto sto ti je uzdrmalo toliko jajca u nesklapanju ocekivanja nastalog mojim subjektivnim entuzijazmom za filmic i tvojim subjektivnim nacinom posmatranja na svet.

Zelim ti jedno unikatno i intrigantno sledece gledanje filma za koji se odlucis, ocekujem jedan bistroumni objektivni review.

Link to comment
Share on other sites

ми

 

Mada je verovatno ceo moj osecaj za film veoma maloumno plitak s ozbirom na 4 godine provedene na hladnom ostrvu.

Izvini sto si potrosio svoje vreme gledajuci nesto sto ti je uzdrmalo toliko jajca u nesklapanju ocekivanja nastalog mojim subjektivnim entuzijazmom za filmic i tvojim subjektivnim nacinom posmatranja na svet.

Zelim ti jedno unikatno i intrigantno sledece gledanje filma za koji se odlucis, ocekujem jedan bistroumni objektivni review.

 

Ах, па то је у 12а, следећа врата.

 

 

 

edit: За ретардиране који не знају шта је 12а, па су закључили нешто друго:

 

http://www.youtube.com/watch?v=kQFKtI6gn9Y

 

Edited by brue
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 3
Link to comment
Share on other sites

Nije hejt, lepo pitam šta ti se sviđa u filmu pošto govoriš da je "odličan", a jedino odlično je glumačka postava na papiru. Meni, u svakom mogućem drugom aspektu, film odiše fejlom.

Hejt bi bio "kakav si retard, kako može to đubre od filma da ti se sviđa", a lepo sam pitao šta je to "odlično" što ti vidiš u filmu jer želim da prodiskutujemo, ako je to ok?

 

I da, "okej" i "odličan" ima jedno 5 stepenica između, "okej" film je gledljiv, nije mi žao vremena, a "odličan" film je film koji želim da preporučim drugima da gledaju obavezno. Makar ja tako shvatam te pojmove i meni, pomenuti film, ne potpada ni pod jedan od ta dva :D

Nije hejt, lepo pitam šta ti se sviđa u filmu pošto govoriš da je "odličan", a jedino odlično je glumačka postava na papiru. Meni, u svakom mogućem drugom aspektu, film odiše fejlom.

Hejt bi bio "kakav si retard, kako može to đubre od filma da ti se sviđa", a lepo sam pitao šta je to "odlično" što ti vidiš u filmu jer želim da prodiskutujemo, ako je to ok?

 

I da, "okej" i "odličan" ima jedno 5 stepenica između, "okej" film je gledljiv, nije mi žao vremena, a "odličan" film je film koji želim da preporučim drugima da gledaju obavezno. Makar ja tako shvatam te pojmove i meni, pomenuti film, ne potpada ni pod jedan od ta dva :D

Dobro ocigledno imamo razlicite kriterijume :) . Ja iskreno nisam neki filmofil.Odgledam 1 film u pola godine i to uglavnom bude na neciju preporuku. I ovaj sam isto film gledao po preporuci. Mozda sam pogresio sa tim odlican ali nije toliko bas los film. :) . Prica mi je sasvim okej, takodje i glumacka ekipa.

 

76561198004335002.png

Link to comment
Share on other sites

child 44 je najlosiji film koji sam gledao u poslednjih godinu dana. gomiletina 'in medias res' monenata bez da kasnije budu objasnjeni ili im je efekat neupecatljiv, pogubljena noumi rapas, hardijev LMAO promukli ruski akcenat, batica iz 'the killing' koji u jednom trenutku filma dropuje ruski akcenat i pocinje da fura neku bruklin gengsta spiku preko telefona (ja sam bio u fazonu alo, reziser, pa daj koji kurac, seci, nesto), geri oldman koga su doveli da glumi jer je davao glas reznovu u cod, vinsen kasel koga treba da je sramota jer je prihvatio ovaj cameo i tajvin lanister koji glumi staljin varijantu tajvina lanistera. i na kraju, roflmario serijski ubica koji tu treba da je neka enigma i da seremo sebi u gace koliko je poremecen, a on zonfic copa, davi sam sebe vodom i na kraju popije metak u celo kad maske spadnu i on samim tim gubi bilo kakvu svrhu u filmu.

 

tldr; film je smece. bolje odgledajte prometeja jos jednom :tf:

Link to comment
Share on other sites

Небо над Берлином (Der Himmel über Berlin), 1987.

 

derhimmelueberberlin.jpg

 

још једном ћу само рећи ПРЕДИВНО. једноставно, морао сам да погледам овај филм опет. дозивао ме је да ми допуни животну снагу и ја сам се одазвао.

 

потпуно уметнички филм. поезија, мелодија.

 

по сценарију величанственог Петера Хандкеа, СРБИНА, и у режији једнако легендарног Вима Вендерса, из не тако далеке прошлости нам стиже прича о дилемама анђела над Берлином. као Дучић: о животу, о љубави, о женама, о деци... нијанса за нијансом, песма за песмом, фотографија за фотографијом, подилазе вас трнци "како су ова двојица у 120 минута ухватили толико суштине и истине?"

 

магичан филм, 10/10. не препоручујем свакоме нити у било које време. опустите се, отворите ум за поезију и онда ћете можда моћи да уживате у овом филму чија се динамика мери откуцајима дечјег срца.

 

 

ПЕСМА ДЕТИЊСТВА

 

Кад је дете било дете
ходало је машући рукама
желело је да је поток река,
река понорница,
а ова бара да буде море.

 

Кад је дете било дете,
није знало да је дете,
све је имало душу,
и све су душе биле Једна.

 

Кад је дете било дете
није имало своје мишљење,
није имало навике,
често је седело прекрштених
ногу,
непрестано трчећи,
имало је ковитлац у коси,
и није се кревељило при
фотографисању.

 

Кад је дете било дете,
постављало је ова питања:
Зашто сам ја баш ја, а не ти?
Зашто сам овде, а не тамо?
Кад је почело време
и где се простор завршава?
Да ли је можда живот под Сунцем
само један сан?
Није ли оно што видим, чујем и осећам
само одраз неког Света пре овог
Света?
Ако знам да постоји зло,
постоје ли заиста и зли људи?
Како то да ЈА, уопште као да нисам
постојао
пре него што сам постао ЈА,
и да једном ЈА, који сам,
више нећу бити ЈА?

 

Кад је дете било дете,
давио га је спанаћ, грашак, сутлијаш,
на пари куван карфиол,
а сад све то гута,
не само зато што се мора.

 

Кад је дете било дете,
у туђем се кревету једном пробудило,
и потом никад престало.
Многих људи, тада, добрих му се
чинило,
а данас тек пар, ако је среће.
Јасну је слику Раја у себи имало,
да ли баш, пита се сад?
Кад од Ништавила визије
и данас га стресе страх.

 

Кад је дете било дете,
играло се са одушевљењем,
и сад, има исти онај ентузијазам,
али само кад је посао у питању.

Кад је дете било дете,
било му је доста јабуку да једе...
хлеба,
па је тако чак и сад.

 

Кад је дете било дете,
слатке бобице би му испуниле шаку
баш као што то бобице чине,
па и сад би.
И зелени би му орах горчином језик
натопио,
баш као што сад натапа,
и са сваког би врха планинског,
још вишем врху хитао,
у сваком граду великом,
још већем граду клицао,
и ништа се није променило.
За трешњама је до највише крошње
посегао,
са страшћу коју и данас поседује,
али и срамежљив пред непознатима,
баш као некад.
Кад је први снег нестрпљив
ишчекивао,
на исти начин као и данас.

 

Кад је дете било дете,
бацило је штап као копље,
право у дрво,
где и данас подрхтава.

 

Петер Хандке

pogledao, i moracu jos par puta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...