Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

133€ ti je najjeftinija varijanta za 750 Ti - http://itsvet.com/proizvod/msi-geforce-gtx-750ti-2gb-gddr5-n750ti-2gd5-oc/comp_comp_vga/24/3779

 

Dok je R7 260X 103€ - http://itsvet.com/proizvod/powercolor-radeon-r7-260x-1gb-gddr5-axr7-260x-1gbd5-dhe-oc/comp_comp_vga/260/3686

 

a sa 2GB memorije je 118€ - http://itsvet.com/proizvod/powercolor-radeon-r7-260x-1gb-gddr5-axr7-260x-1gbd5-dhe-oc/comp_comp_vga/260/3686

 

Imaš naravno i varijante tipa R7 260, bez X, ona je 81€ ili GeForce 750 bez Ti, ona je 106€ najjeftinija.

  • Upvote (+1) 1

pljk!

Link to comment
Share on other sites

kupim dva identicna kompa na poslu od kojih jedan radi savrseno, a moj sljaka kao da sam kupio celeron 1.7ghz. i stalno mislim da sam nesto zajebao oko instalacije drajvera, da sam nesto propustio, itd, i da mi zbog toga komp radi kao smece. ne znam koji me je djavo naterao da instaliram i upalim SpeedFan, ali kad jesam - zezanje. ugasim komp, kuciste vrelo, otvorim ga, kuler na CPU se zaglavio jer su ga debili iz Gigatrona lose rotirali, pa su zato kablic jedva uspeli da obmotaju oko kulera. naravno, ne da su ga obmotali, nego su ga toliko zategli oko one plastike da kuler uopste nije ni mogao da radi. i kapiram da bih sad trebao da se cimam i da ih zovem, da reklamiram CPU koji 3 dana trpi temperature koje nikada nece osetiti, ali nekako imam osecaj da cu samo jos vise da se iznerviram i da cu cekati jos mesec dana da mi vrate kuciste nazad. naravno da su rekli da su "racunare testirali 3 dana kako bi se uverili da sve radi kako treba".

 

nadam se da moroni testiraju neciju kitu 3 dana.

Link to comment
Share on other sites

ma jok, necu. pobedice me govnari na kraju jer su mnogo duze u poslu zajevanja ljudi od mene. ko zna kad bih dobio kuciste, a i ko zna da li bi mi uopste zamenili procesor.

 

samo se nadam da CPU nije ostecen za 3 dana osmocasovnog rada na ~80-90°C. sad je sve kul, radi na ~35°C i sve je kako treba da bude.

Link to comment
Share on other sites

ma jok, necu. pobedice me govnari na kraju jer su mnogo duze u poslu zajevanja ljudi od mene. ko zna kad bih dobio kuciste, a i ko zna da li bi mi uopste zamenili procesor.

 

samo se nadam da CPU nije ostecen za 3 dana osmocasovnog rada na ~80-90°C. sad je sve kul, radi na ~35°C i sve je kako treba da bude.

 

ne bi trebalo, a ono, sredi kablove, proveri konektore, resetuj BIOS za svaki slučaj, ko zna dal su oni pri sklapanju prčkali nešto, i pusti ventilatore da rade u default režimu. Eventualno instaliraj nešto da ti prati temperature u riltajmu (PC Wizard može i bez instalacije) pa čekiraj jel radi kako treba. Realno ne bi Intel CPU trebalo da ide preko 50-60 stepeni pri opterećenju, neklokovan i sa ispravnim hlađenjem.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

samo se nadam da CPU nije ostecen za 3 dana osmocasovnog rada na ~80-90°C. sad je sve kul, radi na ~35°C i sve je kako treba da bude.

 

Ima ljudi koji ga godinama koriste na tim temperaturama, za tri dana mu nece biti nista. Sto ne znaci da ih ne treba napusavati :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Mogu ja da ti prodam moj 6970 za neke smešne pare, ako si zainteresiran.

Papigi pričam, ofc.

pisao sam ti na steamu, ne znam samo dal bi moje napajanje 500w izdrzalo tu graf, i dal je ok ploca sa tom 6970

i5-3450

8gb rama

ga-b75m-d3v ploca

tnx cheigh. ta mi deluje kao kul opcija, posto deluje prilicno jace od moje prethodne 6770, a i ova mi je bila dovoljna za stvari koje igram

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

20140723172438.jpg

nista od toga :D

 

baš si drugar sa tom pločom, imam istu :D:D

probaj sa 6670 :) ja je imam, troši fazon 50W, ne možeš neke ultra kvalitete da teraš, ali ono, "radi posao" :)

https://www.youtube.com/watch?v=4II4NPsFhHQ

http://www.itsvet.com/proizvod/sapphire-radeon-hd-6670-1gb-gddr3-/comp_comp_vga/130/2813

 

 

edit:

sad tek vidim da si imao jaču ...

ne znam dal da probaš da je ispečeš kad si već uzeo kuler :)

Edited by majebeni-marko

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Dajte još neki američki sajt osim Newegg-a koji prodaje hardver i slično online putem, a da ima veliku ponudu. Izbegao bih eBay zato što bih naručio 2-3 stvari, pa čisto da bude sve jednostavnije. Naravno ako postoje trenutno neki promo kodovi, popusti i slično na nekom sajtu, dobro će doći.

Shipping je za USA, tako da to nije problem.

Hvala

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...