Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Hahah jebote ovaj Mohi [roflmao]


Duvaj ga tjebe, drogiracemo se zajedno kad budemo na rejvu :*


 

aj i ovo što vudi kaže, a opet - koliko si spreman da potrošiš na tu zajebanciju? Ono, prodaj procesor i uloži te pare što bi dao na CPU kuler i napajanje i kupi prosto bolji procesor. Ako hoćeš da dodaješ ventilatore na kućište, ima opcija koliko hoćeš, Noctua je uvek najbolje rešenje. Grafičku ako klokuješ, nisam siguran da ćeš dobiti ikakva značajna i vidljiva poboljšanja tako da ti ne treba to u životu realno.

 

A opet, teoretski - Noctua 120mm x 2 za kućište bi ti bilo oko 35€. Vazdušni Noctua za CPU 60+€ ili vodeno hlađenje 60-70€ pa nadalje. Za grafiku hlađenje ili da napanjiš postojeće ventilatore ili da uzmeš neki kastom ekwaterblock vodeni kit za grafiku, to može da bude koliko hoćeš, a i mislim da nije toliko zastupljeno u prodavnicama. Napajanje će ti preživeti najverovatnije ali ako hoćeš nešto bolje, recimo Seasonic oko 650-850W za 100 i više €. Tako da ti to dođe u kvalitetnoj varijanti oko 200+€.

 

Ili prodaš i5 3570K za 160€ i dodaš tih 200€ pa kupiš neki i7 procesor sa eventualno vodenim hlađenjem i sve ti radi - uglavnom isto.

 

 

Tenks!

Link to comment
Share on other sites

inace dule, ako te i dalje muce ti mrtvi pikseli, sa emijevog sajta:

 

 

 

Juce sam uzeo ovaj monitor iz vase radnje i sa prvim ukljucenjem imam jedan mrtav pixel. Da li je moguca zamena sa ispravnim istim monitorom? "Bode" mi oci posto sam po profesiji dizajner.
 
Admin:
 
Poštovani, da, moguća je zamena. Obratite se maloprodaji gde ste uzeli i zamenite za drugi. Potrebno je samo da dostavite ambalažu, svu prateću opremu, da bude u stanju kao što ste ga dobili.
Edited by rjvn
Link to comment
Share on other sites

negde je i mrtav piksel "klaster od 50 do 100 tackica" :)

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Dajte predlog za neke žične slušalice sa mikrofonom, da su ekstremno izdržljive. Sve koje sam imao su se polomile na samom spoju rama i zvučnika, pa kapiram da mi trebaju neke sa aluminijumskim ramom (CM Sonuz ili neke druge CM?).

 

Što se kvaliteta zvuka tiče, kapiram da će bilo koje biti dobre u odnosu na dosadašnji ACME krš

Bilo kakav predlog za izdržljive slušalice?

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

ovo bi bilo lepo da uđe u masovnu proizvodnju i da radi kako treba. Za sada je izgleda samo prototip u pitanju - vodeno hlađenje, bez pumpe - http://www.tomshardware.com/news/silverstone-td04-pumpless-liquid-cooling,27023.html

meh i dalje preferiram pasivno hladnjenje 

komad metala i to je dosta :) 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

inače, pročitao sam negde na PCAxe pre neki dan da postoje šanse da Monitor.rs počne da uvozi EK Water Blocks vodene šasije i kulere. Pa ako planirate da stavljate vodeno hlađenje na grafiku, možda da se tu raspitate ima li leba od toga kod nas ili ne. U SAD i UK su baš hot shit posednjih godinu, dve.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Treba mi pomoc oko sastavljanja novog racunara koji zelim da kupim, pa mi je shodno tome potreban neko ko se u to stvarno i razume. Ako neko ima nalo slobodnog vremena i steam/skype preko koga bih mogao da pitam par pitanja, mnogo bi mi pomogao. Javite mi se u PM. Hvala unapred

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Pa u principu, budzet mi je 45-50k dinara... zelim da uzmem komp s kojim cu moci da igram i igrice koje izlaze u 2015, da mi fps u cs:go bude barem 200fps na matchmaking-u, no dosta sam guglao i dosta me buni i to sto je Intel npr skuplji i ocigledno bolji, a neki AMd procesori su jeftiniji a na nekom sajtu provere rade 350% dok intel-ov koji sam gledao bi mi radio 250% (ocigledno da ta neka performansa za cs:go radi bolje, ali sigurno da i intel ima nekih prednosti) a na zalost se uopste ne razumem u to... 

U principu imam dosta i pitanja i lagano bi mi trebao novi topik, pa kapiram da je mnogo lakse private negde da se kuckamo i da mi neko pomogne ako ima zelju nego da ovde idem pitanje po pitanje itd itd :) jer se stvarno ne razumem u ovo

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

1. Da li je moguce uzeti konfiguraciju od budzeta 45-50k dinara max, gde bih mogao da imam fps u cs:go barem 200 na matchmaking-u?
2. Kakva je razlika izmedju 2-core i 4-core (pre svega mislim na i3 i i5 procesore intela)?
3. Kod i3/i5 procesora ima jedno 5 vrsta istih, pa me zanima koja je tacna razlika jer su neke iste jacine ali su samo drugaciji brojevi?
4. Da li je bolje da kupim gotov kompjuter ili sam da ga sklopim (cuo sam razlicita misljenja na ovu temu)?
5. Da li je moguce(sigurno jeste) da neka komponenta kad bih sam sklapao kompjuter ne moze da ide jedna sa drugom(tipa neka maticna da ne prima neku grafiku ili slicno)?
6. Kakva je razlika izmedju Intel-a i AMD procesora? Ocigledno je da su AMD procesori dosta jeftiniji, a sigurno da postoji i razlog zbog cega je to tako
7. Znam da i3 moze kasnije da se dize na i5, i7, i ako izmisle novi procesor te generacije ili jednostavno taj Intel-ov, pa me isto pitanje zanima i za AMD?
8. Da li je bolje uzeti slabiji Intel procesor koji je iz nekoga razloga kvalitetniji(ili ima samo ime?) ili je bolje uzeti AMD procesor koji je jaci od Intel-ovog (tipa AMD sa 4-core, je jeftiniji od Intelovog i3, koji je dual-core)
9. Da li je moguce uzeti za budzet koji sam skroz gore naveo uzeti neki racunar tacnije konfiguraciju sa kojom bih eventualno mogao da stream-ujem? (nevezano za internet, velicinu monitora itd, za to znam sta mi je potrebno)
10. Sta je integrisana graficka (skapirao sam otprilike da je to lose i da treba da se izbegava)? Plasim se da kupim komp koji je vec napravljen, jer kod i3-ke koja se prodaje na WinWin, u komentarima je WinWin napisao da kod njega ta neka komponenta ne moze da se zameni, tacnije da se nadogradi u buducem periodu? Jer ja bih naravno zeleo da imam mogucnost da u buducnosti ne kupujem skroz nove delove, nego ako vec imam procesor i3 za pocetak npr, da uzmem i5 za koju godinu i slicno).
11. S obzirom da trenutno imam dual-core 2.4ghz, sto je poprilicno slabo, da li to znaci da ako uzmem 4-core sa npr 3.4ghz AMD, da ce mi komp raditi duplo brze i bolje? Pitam iz prostog razloga jer je neko napisao u komentarima da sa tim AMD procesorom i njihovim kompom ima fps u cs:go 130fps recimo, dok ja s ovom bedom imam 90fps, pa mi nije jasno da li je moguce da je razlika u tih 40fps, a da je moj komp i vise nego duplo jeftiniji od tog kog zelim da uzmem?

I tako dalje, i tako dalje... na neka pitanja sam i dobio odgovore, ali kao i uvek, svako ima neko drugacije misljenje, neko hvali AMD i kaze da nije velika razlika, a da je dosta jeftinije, neko kaze da je i3 nesto najmanje sto bih trebao da uzmem, ali da je samo dual core. U nekim kongiguracijama sto sam probao sam da sklopim i vidim, s i5 mi se cini kao da ne mogu da sklopim PC za budzet koji imam. 

Potrebna mi je pomoc od nekoga ko se razume u to, sam je sebi sklopio komp, prati te trendove, tacnije novine, moze da mi pojasni razliku izmedju ovih nekih stvari, jer ne zelim da kupim nesto sto ce mi trajati samo godinu dana, odnosno da bacim novac, a iskreno da odem u prodavnicu i posavetujem se, plasim se jer nisam edukovan o ovome pa moze neko i da me zakine, nebih bas da verujem prodavcu.
 

Link to comment
Share on other sites

Imao sam priliku da uporedim i svakako mi vise odgovara veci fps... nemoj ko moj drugar molim te, sa izjavama tipa "ljudsko oko ne moze da vidi vise od 60fps, tako da ti vise i ne treba" i slicno

Ne prica o tome. Da uprostimo, ako ti monitor radi na 60hz, on prikazuje 60 fps koju god ti komp imao. Da li ti je u ovom budzetu i kupovina novog monitora?

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Ne prica o tome. Da uprostimo, ako ti monitor radi na 60hz, on prikazuje 60 fps koju god ti komp imao. Da li ti je u ovom budzetu i kupovina novog monitora?

Na zalost nije, u principu ja sam planirao da u nekom slucaju, gradim to malo po malo... tipa neka slabija grafika da moze da se uklopi uz budzet, 4rama umesto 8npr, jer to nije toliko skupo i vremenom isto tako moze da se nadogradi, pa bih isto uradio i sa monitorom... da li je obavezno imati velik monitor(ja mislim da imam sada 16 ili 18 inca, desktop rezulucija 1280xnesto max) kad se ima jaci kompjuter radi fps-a ili to nije vazno?

Inace hvala na pomoci svima, ako vi znate neku konfiguraciju bila to amd ili intel da moze da se uklopi u budzet a da to bude ako ista barem dobra podloga i u startu relativno dobar pc, da imam dakle bolji fps itd, ja bih ga rado uzeo pa vremenom nadogradjivao deo po deo :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...