Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Firma kupuje laptop koji ce mi biti dat na koriscenje, vrlo verovatno trajno (yay!)

 

Posto ja mogu da biram - a budzet mi je od 60-70k, sta biste mi preporucili da vredi uzeti u igrackom smislu. To mi je glavni motiv da ga prisvojim, pa u tom kontekstu bih i birao.

 

Video sam u Tehno MS-u ovo za 65k

 

http://www.tehnoms.rs/item/NOTAC005059

 

Vredi ili ne vredi?

 

Preporuke?

 

VUDUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

http://www.winwin.rs/laptop-asus-x550dp-xx001d-15-6-amd-qc-a8-5550m-4gb-750gb-amd-hd-8670m-2gb-amd-hd-8650-1184474.html mozda i ovaj? :D

oGvh0q0.gif

Link to comment
Share on other sites

treba mi preporuka za laptop koji bi služio za CAD, Maya-u i slično. I da, nažalost mora da bude laptop tj. prenosan. Ono što mora da ispuni od uslova su:

 

- i7 procesor

 

- što više RAM-a (10-12+ GB)

 

- 2.5 inč dual slot za hdd/ssd

 

- neku ok mobilnu grafiku

 

- veličina/težina nije faktor

 

 

Buždet je 1100-2000€ max.

 

Zanima me isključivo first hand preporuka i da ima da se kupi u Bg bez čekanja, naručivanja i "stići će za dve nedelje".

 

Hvala :D

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Dao si dosta sirok opseg cene i karakteristika, za ovu gornju cifru moze Macbook pro da se uzme, doduse 13" :)

Salu na stranu posto pretpostavljam da je s obzirom na namenu 17" ipak ciljna velicina pogledaj Asus N750, probao sam ga malo i super deluje, ima ga poznanik i zadovoljan je, doduse to nije tip coveka koji bi primetio da se pregreva pri intenzivnom radu procesora ili tako nesto tako da je to sve od iskustva iz prve ruke sto imam.

Znam da ih sigurno ima po Gigatron prodavnicama, verovatno jos negde, ali sad koji model... Ako neces cekanje verovatno ces morati da uzmes to sto je trenutno tu, a tu klasu laptopova niko u Srbiji ne drzi 20kom na lageru, tako da kako te zadesi...

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

e pa tu N750 seriju sam merkao između ostalog jer ima modela sa dual slotom za hdd ali ništa od tih skupljih nisam imao prilike da probam pa rekoh možda neko jeste. I svestan sam da kod nas nema ništa na lageru ali bar da znam da je neko kupio bez čekanja mi uliva neku nadu :D

 

Hvala :D

 

PS: Mac lol :P

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrao!

 

Nakon 6 godina odluchio sam da malo upgradeujem pc.

 

Trenutno imam Q9450, 4850, GA-P35-DS3 i 2x2gb DDR2 Geil.

 

Menjam samo ove stvari, pritom sam dogovorio sa ortakom da uzmem od njega R9 270 za 100e, star jedno 2-3meseca.

 

Ideja mi je da prodjem shto bolje u odnosu cena/kvalitet pa zapravo gledam da kupim mozda i sve polovno.

Komp ce mi sluziti u 80% vremena za gaming, 20% neki PS/Illustrator/InDesign

 

Nemam neki kesh, 250 max novo, za ove 3 stvari, shto bi ispalo jeftinije ako bih nashao neshto polovno.

Hocu Intel, ofc.

 

Neshto sam sad bacio pogled malo na ovaj topic:

 

i5-4440 - 150ak

2x4gb Kingston HyperX - 70ak

Za plochu nemam pojma shta da gledam, videh da je Vudi preporuchio GA-B85-D3H, koja je 50ak

 

Sve preporuke su dobrodoshle, hocu da kupim neshto shto ce me sluziti u narednih 2 godine, posle toga moze da crkne. Staru opremu 99% necu prodavati.

 

Unapred zahvalan.

 

.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije 20, nego 12-13€ jer ploča košta 62 i kusur € (i to ne vidim da ima u prodaji, bar po IT svetu, B85 verzija već samo B85M), a ima i dve varijante - 1.0 i 1.1 reviziju :D

 

Za 2€ manje (60€) možeš da uzmeš AsRock Z87 koja ima Z verziju čipseta te serije 8, a Z je uvek najbogatija verzija čipseta za Intel procesore i plus si uštedeo 2€.


Ta 2€ možeš da uložiš recimo na onih 70 i kupiš ovaj RAM i budeš precar divljak. Skoro ista cena, evro manje košta 1600Mhz varijanta i od toga nema jeftinije u 2x4GB varijantama.

 

2400 > 1600


I sad baš gledam, ako dodaš i5 4440 na to, izađe te 281€. Možeš da uštediš 9€ da bude 272€ ako uzmeš memoriju kao jedan modul od 8GB na 1600 Mhz.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Osim sto je Gigabyte u mojoj knjizi uvek mnogo bolja kupovina od AS Rock :) s obzirom da ne uzima "k" procesor i da ga nece klokovati nema nikakvih prednosti od Z cipseta, a osim toga je razlika izmedju ove dve ploce sto AS Rock ima 2 Usb 3.0 porta vise i sto su svih 6 sata portova sata3, a kod GA su samo 4. Ja bih ipak preporucio GA :)

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

I košta dva evra manje i ima bolji čipset i čak se malo futureproofuje jer ako će neki čipset i ploča imati podršku duže od ostalih to su Z verzije, a može i da uzme K procesor pa da klokuje malo kasnije.

 

A Zverko brate, očekivao bih da znaš i sam da AsRock kolje većinu proizvođača sa odnosom kvalitet/cena matičnih ploča zadnjih par godina. Ja stvarno u poslednjih godinu, dve čitam samo hvale na račun AsRock-a.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

I košta dva evra manje i ima bolji čipset i čak se malo futureproofuje jer ako će neki čipset i ploča imati podršku duže od ostalih to su Z verzije, a može i da uzme K procesor pa da klokuje malo kasnije.

A Zverko brate, očekivao bih da znaš i sam da AsRock kolje većinu proizvođača sa odnosom kvalitet/cena matičnih ploča zadnjih par godina. Ja stvarno u poslednjih godinu, dve čitam samo hvale na račun AsRock-a.

Rekao sam u mojoj knjizi :) a futureproof je relativno besmisleno jer kako kod nas stoje stvari sledeci upgrade ce raditi kad ce mu uveliko trebati i nova ploca, kao sto je bio slučaj i s ovim. Naravno, sto ljudo, sto cudo, sto bi rekli cigani :) svako ima neku svoju logiku :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...