Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

 

why would i take ati over nvidia in this case?

nije mi problem dati manje/vise tih 20e, samo bih da znam sto i kako. 

 

i da, nisam od onih koji bi se bavili klokovanjem, tako da necu gledati tu stranu.

Edited by baltam0s

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

Chony, DDR3 i DDR3L čipovi se ne prave u istom tehnološkom procesu, za DDR3L nije zdravo da rade na 1.5 V i obrnuto, DDR3 koji radi na 1.35V radi ispod granice specifikacije i to što radi u ovom slučaju je više "igrom slučaja". Ja bih ovde maksimalno olabavio latencije u BIOS-u.


http://www.micron.com/-/media/documents/products/technical%20note/dram/tn4114_ddr3_1_35v_1_5v_compat.pdf

 

Ovde ti je primer DDR3L čipova koji su kompatibilni sa 1.5 V, ali samo zato što se proizvođač iscimao i testirao pojedinačne primerke, dakle nikako se ne podrazumeva da su DDR3 i DDR3L automatski kompatibilni.

Link to comment
Share on other sites

Chony, DDR3 i DDR3L čipovi se ne prave u istom tehnološkom procesu, za DDR3L nije zdravo da rade na 1.5 V i obrnuto, DDR3 koji radi na 1.35V radi ispod granice specifikacije i to što radi u ovom slučaju je više "igrom slučaja". Ja bih ovde maksimalno olabavio latencije u BIOS-u.

 

Pa nisam ja rekao šta je zdravo ili ne niti pominjao proces izrade, poenta je da radi i da 1.5V nije default za DDR3. Možda je njegova memorija DDR3L?

pljk!

Link to comment
Share on other sites

why would i take ati over nvidia in this case?

nije mi problem dati manje/vise tih 20e, samo bih da znam sto i kako. 

 

i da, nisam od onih koji bi se bavili klokovanjem, tako da necu gledati tu stranu.

 

jao, sve sam lepo odčukao i zajebem se, kliknem neko sranje i sad moram ponovo :P

 

Elem, 270X je bolji od GTX 750 Ti. Ima širu magistralu (256bit vs 128bit za 750Ti), veći klok i podržava veću rezoluciju od 750 Ti (a ima i razliku od oko 1000 poena na Passmarku u korist Radeona 270X). Posle toga ti ide R9 280 koji je 200+€, pa GTX 760 koji je 220+€.

 

A to bi te sve izašlo ako uzmeš 270X i i5 4440 - 50 hiljada. Ako uzmeš 750 Ti, uštedećeš 20€ i biće 48 hiljada. Pa tih 20€ možeš da uložiš po želji u bolji procesor ili ram. Može i na ploči da se uštedi ali ne puno, a i taman se malo futureproofuješ sa ovom AsRock pločom koja ima novi čipset i dosta finih detalja, a moguće i overklokovati po želji, dobra vrednost za te pare.

1.5V jeste default za DDR3, uzmi pročitaj JEDEC specifikaciju.

 

ako ćemo da se hvatamo sada tačnih tehnikalija, DDR3 je 1.5V, DDR3L je 1.35V, DDR3U je 1.25V. Sve bi trebalo da rade normalno u 1.5V soketu i pašu u taj soket, a ti si tvojom opaskom malopre otpisao postojanje ikakve mogućnosti da on ima 1.35V memoriju ili da takvo nešto uopšte postoji. A 1.5V je najzastupljeniji standard.

 

Nepismeni, pls reci nam koja ti voltaža piše na RAM modulu, sad me živo zanima :D

pljk!

Link to comment
Share on other sites

jao, sve sam lepo odčukao i zajebem se, kliknem neko sranje i sad moram ponovo :P

 

Elem, 270X je bolji od GTX 750 Ti. Ima širu magistralu (256bit vs 128bit za 750Ti), veći klok i podržava veću rezoluciju od 750 Ti (a ima i razliku od oko 1000 poena na Passmarku u korist Radeona 270X). Posle toga ti ide R9 280 koji je 200+€, pa GTX 760 koji je 220+€.

 

A to bi te sve izašlo ako uzmeš 270X i i5 4440 - 50 hiljada. Ako uzmeš 750 Ti, uštedećeš 20€ i biće 48 hiljada. Pa tih 20€ možeš da uložiš po želji u bolji procesor ili ram. Može i na ploči da se uštedi ali ne puno, a i taman se malo futureproofuješ sa ovom AsRock pločom koja ima novi čipset i dosta finih detalja, a moguće i overklokovati po želji, dobra vrednost za te pare.

 

ako ćemo da se hvatamo sada tačnih tehnikalija, DDR3 je 1.5V, DDR3L je 1.35V, DDR3U je 1.25V. Sve bi trebalo da rade normalno u 1.5V soketu i pašu u taj soket, a ti si tvojom opaskom malopre otpisao postojanje ikakve mogućnosti da on ima 1.35V memoriju ili da takvo nešto uopšte postoji. A 1.5V je najzastupljeniji standard.

 

Nepismeni, pls reci nam koja ti voltaža piše na RAM modulu, sad me živo zanima :D

Imam 270X i grafika je odlicna.

Mozda cak i overkil za vecinu igara.

750ti je isto odlicna karta ali je slabija od 270X i to ne bas zanemarljivo malo. Naravno 750ti je jeftinija i trosi dosta manje struje ako ti je to bitno. Inace i jedna i druga su necujne dokle god uzimas neku koja ima pojacano hladjenje tj ne referentno hladjenje. 

 

Sto se overkloka tice slabo se klokuju jer su i jedna i druga klokovane vise nego obicni modeli a radi se o istim chipovima.

270x se jako slabo klokuje, mozda izvuces od 50 do 70mhz na core i 100 do 150 na memoriji. Kod 750ti je doduse malo bolje ali onda naglo skace i potrosnja.

 

Generalno gledano ulagati u bolji procesor pored i5 haswela je totalno bacanje para. Taj procesor moze bez problema da isprati sve igre ( na 1080p ) sa grafikama koje kostaju nekoliko puta vise nego 270x .

Procesor je odlican tu nista ne bi dirO.

Grafike su tu isto super najjeftinije moguce da ima smisla sa i5, ako bi hteo da baca pare onda treba da baca na vise rama ili jacu graifku mada zasto bacati pare  :) 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Po meni je ssd bacanje para, tj luksuz. 

I da posedujem ssd samsung 840evo 250gb... moraju da im spuste cene da moze da uzmes 250gb za 50e pa i da kazes da ima smisla kupiti. Ovako kada uzimas nov komp moras da odvojis i za ssd i za hard sto je previse. 

Edited by StormScion
  • Downvote (-1) 3

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi zasta uzimas - meni recimo treba za laptop koji ima samo jedan hdd bay i 120gb mi je bas malo. Sad merkam onaj Crucial od 480GB koji je malo preko 200 evra. Video sam sad u Nemackoj PNY od 480 za 170 evra, ali mi nesto taj Pny nije bas ulivao sigurnost. Deluje mi da je to zbacajno bolje resenje od onog Seagate SSHD koji je 1tb+8gb, jer mi tih 8gb deluje premalo za kesiranje, a valjda radi samo sa Win 8.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...