Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

 

 

pod nekim uglovima na max obrtaja radi kao nov, sad sam uspeo da ga natociljam da se ne čuje, ko ludak sam ga okretao dok je komp bio upaljen

Znaci da je izasao iz ose i da je jedino sto bi mogao da mu drkas osu koju ces i da podmazes i vidis sta se desava. Testiras dva dana i onda odes i kupis novo.

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

novi mobilni Core M procesor iz Intela rađen u 14nm, ne zahteva aktivno hlađenje, sasvim moguće ozbiljna konkurencija ARM-u - http://www.cnet.com/news/intel-takes-wraps-off-core-m-processor-that-can-enable-pcs-without-fans/

Sumnjam.

 

958YOFy.jpg

 

šta sam ja propustio, ja sam pri montaži TX3 na AM3 tripovao da sam skrcao procesor, polomio ploču pored toga što sam isekao prste koliko je šnala na TX3 zajebana za montažu evo ni dan danas ne skidam kuler kad treba da se čisti samo otkačim vent sa onih šnala i usisam šta mogu jer ne znam da ga vratim :D

 

E da jel ima negde u centru zamenski ventilator za TX3 da se kupi - znači treba mi 92mm, 2800 obrtaja, 4pinski, ~50CFM@max ovaj koji imam je postao pizduljav, morao sam da ga zarotiram za 90° protandrkao je nekako sumanuto, sad se čuje samo maaalko glasnije @max obrtaja (speedfan pokazuje 3k+ verovatno zato :))

 

Perhaps da montiram 2 po 1500 obrtaja napred i nazad ?

Ma jok ne trebaju ti dva venta. Jedan bi ti odradio posao bez problema.

Ne moras ni neki fensi da uzimas, ja ne bi isao na te 2800 RPM jer su dosta bucni ( u odnosu na 1500RMP i slicne koji su manje vise necujni)

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Našo sam replacement fan, druge su oznake ali je sve po PSu 4pina 800-2800 rpm, u dlaku isti CFM kao fabrički, kapiram da su sa iste trake sišli pa jedan otišao na ugradnju a drugi u retail :D

 

850din u Contrelu ako nekom treba za TX3

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Da nisam uzimao bas taj hard verovatno ne bi skontao da sam to ja :)

 

Inace koliko vidim taj Pyro je na akciji do 21. avgusta http://www.emmi.rs/nedeljna_akcija.360.html a delovalo mi je da ih imaju jos dosta u onom ormaricu, Kili ce potvrditi, ali cenim da je super kupovina za te pare za sistemski disk za desktop. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

http://pcpractic.rs/strana/ssd-podesavanje  ,  za ssd podesavanja.


Da nisam uzimao bas taj hard verovatno ne bi skontao da sam to ja :)

 

Inace koliko vidim taj Pyro je na akciji do 21. avgusta http://www.emmi.rs/nedeljna_akcija.360.html a delovalo mi je da ih imaju jos dosta u onom ormaricu, Kili ce potvrditi, ali cenim da je super kupovina za te pare za sistemski disk za desktop. 

To je poprilicno mator ssd koji koristi asinhroni nand, plus SF kontroler inace ima malo losiji acc. time od ostalih. 
Okaci rezultat iz nekog bench programa

Link to comment
Share on other sites

Nisam ja kupio Pyro, Kili je, ja sam kupio Crucial onaj MX100. Drugo naravno da na nekom benchmarku nece taj SSD da bude sad top performer, ako oces to kupis Samsung 840 Pro ili tako nesto, ali je on duplo skuplji :) Isto kao sto sam ja kupio ovaj MX100 koji mi i vise nego zadovoljava potrebe jer imam laptop sa sata2 interfejsom, a treba mi prostora. Samim tim je nelogicno da dam 500+ evra za top ssd. Pyro je za 60 evra i vise nego solidna kupovina. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Hm, interesantno, instalirao sam novi SSD i uporedio rezultat na benchmarku sa starim, poprilicna razlika (novi je Crucial MX100, stari Kingston V200). Setovanja su sva apsolutno ista na masini, jedina je razlika sto sam na starom sistem prevukao sa standardnog hard diska nekim od onih migrate to ssd programa, mislim nekim koji je ovde bas preporucivan, ne mogu sad da se setim, a na novom sam instalirao OS od nule. Inicijalno sam mislio da je tu problem u laptopu, tj sata2 interfejsu, ali je ocigledno nesto drugo po sredi. Moram bas da pokusam da instaliram fresh sistem na stari SSD. 

 

Stara slika

as-ssd-bench%20KINGSTON%20SVP200S%205.11 

 

 

Nova slika

 

as-ssd-bench-CrucialCT512MX-5.11.2012-13 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pazi, meni je SSD na sata2 interfejsu, zato sam i smatrao da je ono za kingston ok rezultat jer tamo u specifikacijama stoji:

 

> Sequential Reads3 SATA Rev. 3.0 — 535MB/s 
SATA Rev. 2.0 — 280MB/s
> Sequential Writes3 SATA Rev. 3.0: 60GB — 460MB/s
90GB, 120GB, 240GB, 480GB — 480MB/s 
SATA Rev. 2.0: 260MB/s
 
Dakle sa sata2 sam bio tu negde. Sad ne mogu da nadjem tacan podatak za Crucial, ali na Emmi sajtu pise Read 550MB/s, Write 300MB/s, e sad pretpostavljam da je to isto za sata3 specifikacija, gde sam ja onda na neki nacin postigao bolji rezultat za upis :) U krajnjem slucaju mislim da je s Kingstonom problem sto sam uradio migrate hdd na ssd umesto reinstalacije sistema, jer svi ostali parametri laptopa su ostali potpuno isti, samo sam izvadio jedan i ubacio drugi. Ako budem imao vremena probacu da instaliram novi OS na Kingston da vidim da li je do toga. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...