Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Ahaha

Nego ajd ovde da ne otvaram nov topik za glupost...sestra uzima neki TV za stan koji izdaje pa me pita jel moze nesto do 200 evra max da se nadje, a da je Smart TV, ne mora veliki, 32 inca je ok, ionako je za garsonjeru. I da, Android Smart ili samo Smart, ne znam ni koja je tacno razlika

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Verovatno ima nešto poput ovoga - https://mi-srbija.rs/tv/tv/mi-led-tv-4a-32-eu

S tim što vidim da ovo njesra nema ni fullHD što svakako ne bih preporučio 😞 ali je android TV i uklapa se u budžet, znači moguće je!

evo možda ovo - https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/tesla-smart-televizor-40s605bfs.html fullHD ali je 40 inča, mada nije to nema baš razlika, nije baš ni 200e malo skuplje ali eto.

ako je tesla u rangu alfe koji je isto "domaći" brend, taj android TV radi sasvim ok, nije spor itd. mi imamo neku alfu sa baš android tv-om, ja sam prijatno iznenađen.

 

8 minutes ago, Dule_smor said:

Ma jebe mi se za korisnicko iskustvo, stanarka je trazila neki Smart TV, bmk sad da joj kupujemo nesto od 500+ jura i 50 inca, Vox, TLC itd od 32 inca ce zavrsiti posao

sad tek vidim da je za stanarku, pa onda možeš i ovaj Mi, zabole te. mislio sam da je za sestru.

Link to comment
Share on other sites

Upravo, to imaš samo neke jače modele tipa LG/Samsung i slično. Moja logika je da 720p rezolucija na 32" televizoru na kome se uglavnom gleda domaći televizijski program bukvalno ništa ne fali :) A takvih Vox/Fox/Vivax i sl imaš koliko hoćeš, vidi šta je na akciji i šta ima možda dužu garanciju pa uzmi to, tipa kreću negde oko 150 jura pa naviše. Android TV ima mogućnost instaliranja Android aplikacija, Smart TV ima uglavnom samo nekoliko ugrađenih aplikacija od kojih ja nikada nisam video svrhu za bilo šta osim Youtube i Castovanje ekrana s telefona recimo da bi gledao slike s odmora (a to imaju praktično svi). U toj klasi mislim da nema logike gledati "e ovaj ima bolju sliku", pa na primer ovaj Vox koji još ima i Android za 150+ evra (a možda ima negde i jeftinije) i 3 godine garancije deluje kao ok izbor, moguće da ima i neki bolji ali se ja ne bih previše opterećivao. 

Edit: A možeš da uzmeš i neki "domaći" Fox koji će onda to iskoristiti u svrhu ovakvih divnih kreacija :tf:

fGVkbcH.jpg

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Upravo, to imaš samo neke jače modele tipa LG/Samsung i slično. Moja logika je da 720p rezolucija na 32" televizoru na kome se uglavnom gleda domaći televizijski program bukvalno ništa ne fali 🙂 A takvih Vox/Fox/Vivax i sl imaš koliko hoćeš, vidi šta je na akciji i šta ima možda dužu garanciju pa uzmi to, tipa kreću negde oko 150 jura pa naviše. Android TV ima mogućnost instaliranja Android aplikacija, Smart TV ima uglavnom samo nekoliko ugrađenih aplikacija od kojih ja nikada nisam video svrhu za bilo šta osim Youtube i Castovanje ekrana s telefona recimo da bi gledao slike s odmora (a to imaju praktično svi). U toj klasi mislim da nema logike gledati "e ovaj ima bolju sliku", pa na primer ovaj Vox koji još ima i Android za 150+ evra (a možda ima negde i jeftinije) i 3 godine garancije deluje kao ok izbor, moguće da ima i neki bolji ali se ja ne bih previše opterećivao. 

netflix može da bude ok ko plaća, ja koristim za spotify recimo to je ok, pored youtube i imam VLC čisto jer može da "sažvaće" sve što mu ubaciš od formata videa.

Link to comment
Share on other sites

kupi sestri dobar tv a sestrin stari daj stanarki 😄

 

anyway trazio sam pre nekog vremena fullhd 32 i nema osim nekih LG-eva, mozda se promenilo nesto u poslednje vreme 

s druge strane u selu imam tesla 32fullhd smart koji radi pa odlicno, ali tih modela nema vec vise od godinu dana  

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dule_smor said:

Ahaha...pa ne znam, evo Mladenko me zajebava kako sam stipsa sto joj ne uzmem neki u 4k od soma jura heh

to ja vise lakija!

ali bih se sustinski i slozio sa mikserom, nek kupi sebi tv ako joj se gleda haha

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, voodoo_ said:

Možda oće da gleda Netflix na TV-u

A možda je čula negde smart TV i nema pojma. Pitaj je da ti kaže konkretan JUZ KEJS, ako vidiš da ne zna jednu aplikaciju da nabroji, onda nema pojma!

Traži joj prvo biznis kejs, i da ROI bude za manje od 5 godina!

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, mikser said:

"Stanarka je trazila smart tv"... Dule...

Sestra  da kupi koji njoj odgovara, a od provajdera eventualno uzme smart box. Ako se stanarki ne svidja, neka kupi sebi TV kakav hoce da gleda.

 

18 hours ago, Dule_smor said:

Ahaha...pa ne znam, evo Mladenko me zajebava kako sam stipsa sto joj ne uzmem neki u 4k od soma jura heh

pa dobro, zavisi kakav odnos imate!!! 🙂

dal je tu već neko vreme, pa hoće upgrade, dal' je došla i rekla ja ovo ne rentiram ako nemam smart tv, na šta liči stanarka i tako to!

18 hours ago, mladenq said:

to ja vise lakija!

 

iju što mene majku mu, pa ja sam mu predložio čak solidne 32" smart tv-ove?

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, mladenq said:

pa cek, jesu solidni ili su sranje koje nema fullhd i koje ne bi preporucio :d

mladene, priznaj, jel si ti ta stanarka!!!

ovako - AKO je za stanarku tj. rentiranje gajbe sasvim radi posao i dobro šljaka taj androidTV i za gledanje netflixa i zvezdi granda će biti više nego dovoljan. Daleko je od kartona 🙂 Ako već ona insistira da ima smart TV i iako ne znamo detalje priče.

Kad kupuje SESTRI onda bolje da kupi nešto što je fullHD ipak kupuje praktično za sebe, iako opet na 32" nema puno smisla taj fullHD pa onda može i da gleda veću dijagonalu, ali to smo već konstatovali nije slučaj!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...