Jump to content

PayPal iskustva


Guest

Recommended Posts

pijem pivo i samo vas gledam...

 

Sta je Drale sad ipak mozes da imas racun u inostranstvu i da imas promet u stranoj valuti? :)

Ovde se zapravo i vidi kolika smo banana drzava jer ne mozemo nista sistemski da resimo nego sve tako seci usi krpi dupe metode.

Vec vidim kako im Torbica i ostali drze predavanja u NBS kako treba da funkcionise platni promet u 2015. godini, e Drale sta ces docekati da ti Torbica drzi predavanja...

Link to comment
Share on other sites

naravno da ne možeš, to je suprotno odredbama nekoliko zakona, a ti zakoni imaju kaznene odredbe.

 

dakle, pijem pivo i gledam. napisati prijavu je 15 minuta posla.

 

pozdrav Dei, zadrži se ti na sjeveru Njemačke...


one koji će da idu na sud treba uputiti na Torbicu i tebe da im održite predavanja. tu ste najjači.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

naravno da ne možeš, to je suprotno odredbama nekoliko zakona, a ti zakoni imaju kaznene odredbe.

 

dakle, pijem pivo i gledam. napisati prijavu je 15 minuta posla.

 

pozdrav Dei, zadrži se ti na sjeveru Njemačke...

one koji će da idu na sud treba uputiti na Torbicu i tebe da im održite predavanja. tu ste najjači.

 

Nesto ne verujem da ce do tih prijava da dodje.

 

Inace ne znam da li ste znali ali ako drzite menjacnicu NBS vam instalira piratsku verziju windowsa 2000 a softver skida kursnu listu preko modemske konekcije. Sramota za takvu instituciju da tako funkcionise preko stapa i kanapa. Meni deluje da imate previse diletanata tamo.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

dakle, pijem pivo i gledam. napisati prijavu je 15 minuta posla.

 

A nekada si samo mene hteo da hapsis... ljubomoran sam!

 

NBS vam instalira piratsku verziju windowsa 2000 a softver skida kursnu listu preko modemske konekcije. 

 

Potpuno sam siguran da NBS nije bas preterano IT pismena institucija, ali ovo tvoje nema smisla, zasto bi ti NBS instalirala operativni sistem na racunar? :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

A nekada si samo mene hteo da hapsis... ljubomoran sam!

 

 

Potpuno sam siguran da NBS nije bas preterano IT pismena institucija, ali ovo tvoje nema smisla, zasto bi ti NBS instalirala operativni sistem na racunar? :)

 

Pa stvarno je tako bio sam prisutan kad je lik zvao njihovu podrsku pa je morao da nosi komp tamo da mu instaliraju softver.

Kad sam pogledao ono piratski windows 2000... Ne radi se o tome da li je it pismena institucija ili ne, vec da je to institucija i da to ne kosta ne znam koliko da imaju normalan softver i normalno uredjen sistem. To je klasican javasluk i amaterizam i to nema nikakve veze ni sa parama niti sa bilo cim drugim. To je modus operandi po kome maltene sve funkcionise. Samo se krpi i radi od danas do sutra... Jednom recju sramota i tuga.

Edited by majstor bora
Link to comment
Share on other sites

naravno da to ne rade, posalju zahtevane parametre sistema (specifikacije cpu-mem-grafika) i verziju OS na kojoj aplikacija radi.

Za neke "jače" stvari, recimo rtgs, njihovi ljudi instaliraju aplikaciju na klijentski sitem spremljen prema specifikacijama.

 

I uopste nisu diletanti, ljudi nisu programerska kuca, vec finansijska institucija, a IT ozbiljan daju drugima da im rade, oni rade osnovni housekeeping. NAravno, taj ozbiljniji IT je namesteni tender, ali to je druga tema

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

naravno da to ne rade, posalju zahtevane parametre sistema (specifikacije cpu-mem-grafika) i verziju OS na kojoj aplikacija radi.

Za neke "jače" stvari, recimo rtgs, njihovi ljudi instaliraju aplikaciju na klijentski sitem spremljen prema specifikacijama.

 

I uopste nisu diletanti, ljudi nisu programerska kuca, vec finansijska institucija, a IT ozbiljan daju drugima da im rade, oni rade osnovni housekeeping. NAravno, taj ozbiljniji IT je namesteni tender, ali to je druga tema

 

Ovo je bilo pre jedno 8-9 meseci covek je odneo komp koji je kupio a oni mu sve instalirali i vratili komp nazad.

Imao je neki problem sa modemskim podesavanjima. Imao je softverski modem pa mu je treboa admin nalog kako bi konfigurisao modem. Tada je morao opet da nosi da mu to nameste. Uglavnom dobio je masinu loguje se sa smart karticom i cim se masina upali ona startuje taj softver. Mozda je to u medjuvremenu promenjeno al ja sam licno bio tu kad je doneo komp...

Link to comment
Share on other sites

Meni je cudno da instaliraju oni operativni sistem a ne kazu "donesite komp s tom i tom specifikacijom i tim i tim OS-om". 

 

Sto se starijeg OS-a tice to mi nazalost nije cudno, znam da je tipa informacioni sistem za maticnu sluzbu u Gradu Beogradu do pre godinu-dve radio iskljucivo sa IE6 (mozda je i dalje tako, morao bih da proverim). Ili da je recimo 2010. kad je Windows 7 uveliko bio izasao sistem elektronskog placanja Uprave za trezor (dakle placanje svih drzavnih institucija) radio preko modema i iskljucivo sa Win XP jer nije bio niko da im napravi sertifikate da rade na Win 7 (ili Visti koja je izasla par godina ranije), tako da me to nista ne cudi specijalno :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nemam priliku (pretpostavljam i da je nelegalno) da vam slikam racunare na kojima radi carina. DOS, full matrix zelena slova, sve funkcije od F1-F24, navodno poklon Japana 93-ce. Od januara ove godine je ubacen novi sistem, NCTS, sve u browseru, ali se stari i dalje pretežno koristi. 

Link to comment
Share on other sites

prijavu može da napiše svaki građanin Republike, na karo papiru, za 15 minuta, i to sa 3 razreda drvno prerađivačke...

 

tipa:

 

"poslo mika Žici 120 eura za telepromtovanje juče preko pejpala eve i princkrin od transakciju"

 

edit: 15 min, jer je en-en dušebrižni građanin Republike mozgao da li se piše princkrin ili prinskrin.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Kazem ti jedino ako me covek laze pa je nosio komp negde drugde al to je ono sto je dobio ja video svojim ocima piratski win 2000...

 

Kapiram da program koristi u instalaciji bundlovanu MSDE verziju koja ne može da se instalira unattended na XP-u  [:D]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

A otkud treca osoba ima printskrin transakcije izmedju Mike i Zike da bi podneo prijavu? Mozda sam ja naivan ali zar ne bi bilo lakse da NBS dobije od PP spisak transakcija izmedju srpskih rezidenata koji su izvrsili transfer novca u stranoj valuti? Kao, po sluzbenoj duznosti? :) kad smo vec striktno profesionalni :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa ako mogu da dobiju spisak bilo kojih transakcija bilo koje banke u Srbiji realno bi bilo da mogu da dobiju i od PP da bi im uopste odobrili rad na ovoj teritoriji. Banke su cak i obavezne same da im prijavljuju sumnjive transakcije tipa pranje novca i sl, pretpostavljam da bi nesto slicno moralo da vazi i za PP. Ako ne vazi onda je stvarno Torbica pobedio drzavu :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...