Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Dođoh malopre iz Beča, jebem ti skušu kakva gradčina, imperija u svom punom značenju, Na stranu što je sam istorijski centar preogroman, nego što ima toliko palata koje su toliko monumentalne i sa prebogatom ornamentikom , iza svakog ćoška se povjavi neka nova. A onda kreneš da ulaziš u te zgrade a unutra enterijeri tek ostavljaju be reči.

Odlično sam iskoristio posetu, video sam Beč maksimalno koliko sam mogao za tri dana pešačenja po užem i širem centru, posetio par muzeja, ušo u svaku zgradu u koju je smelo da se uđe :D A obe večeri sam se preusvinjavao od alkohola i hrane, drugo veče palma je doveo da peva studentariji ni manje ni više nego српску мајку™ aka Cecu :D

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Svi brišu suze samo Gareth Bale,

Svi vole Džerija, samo Nikolić Toma,

Svi ljudi vole jest, samo Brad Pitt,

Svi mi spavamo, samo Bacary Sagna,

Svi čitaju novine, samo Abramovič Roman,

svi se dive zlatu, samo Mišel Platini,

svi dodju pozvani, samo Ivanovic Bane,

Svi smo mi razbojnici, samo je Konjević Šerif,

Svi imaju slike, samo Ivana Negativ,

Svi jedu čajnu, samo Edward Cullen,

Svi imaju crveni auto, samo Esad Plavi,

Svi voze svoj auto, samo Neda Ukraden,

Sve je besplatno, samo Tino Costa,

Svi piju jelen, samo Tolstoj Lav,

Svi vole skije samo Marli Bob,

Svi voze Peugeot, samo Jean Reno.

nista mi nije jasno, al ako nekog zanima.. ;)

Edited by Diego

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

ја баш хејтујем беч, за зграде ме заболе патка, цео град је вулгарно кичаст, ноћни живот нема и пун је босанаца, срба, хрвата и шиптара :D

Link to comment
Share on other sites

ја баш хејтујем беч, за зграде ме заболе патка, цео град је вулгарно кичаст, ноћни живот нема и пун је босанаца, срба, хрвата и шиптара :D

Ne slazem se da nema nocni zivot ne znam da li si ziveo u Becu ali ako nisi onda jednostavno ne vidis razmeru tvoje generalizacije :)

Edit: Inace malo pre sam uhvatio onog lika sto hrani svinej, hrani ih u 1 izgleda :)

5vfCEya.jpg

Edited by De1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Kakav sorcery u fotosopu kad mu das da sklopi panoramu! Znaci dao sam mu deset slika koje je slikao neki debil, malo gore, malo dole, nakrivo, napravio ih je da jebe mame... Ali bolje ne raditi na mobilnom i3 procesoru :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Dođoh malopre iz Beča, jebem ti skušu kakva gradčina, imperija u svom punom značenju, Na stranu što je sam istorijski centar preogroman, nego što ima toliko palata koje su toliko monumentalne i sa prebogatom ornamentikom , iza svakog ćoška se povjavi neka nova. A onda kreneš da ulaziš u te zgrade a unutra enterijeri tek ostavljaju be reči.

Odlično sam iskoristio posetu, video sam Beč maksimalno koliko sam mogao za tri dana pešačenja po užem i širem centru, posetio par muzeja, ušo u svaku zgradu u koju je smelo da se uđe :D A obe večeri sam se preusvinjavao od alkohola i hrane, drugo veče palma je doveo da peva studentariji ni manje ni više nego српску мајку™ aka Cecu :D

strip-1362642304-278613.jpg

AE!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa i videli smo i operu i muzeje i dvorce, malo je Gađanski promašio, ali razumem šta želi da kaže.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

marija hilfer štrase ftw !

Sve žene navrnule tamo na šoping svakog dana, a jedine ozbiljnije pare koje sam ja potrošio u Beču jeste 35e na onu integrisanu kartu za 7 muzeja po izboru. Cigarete sam poneo od kuće, da jedem i pijem u izobilju bilo mi je plaćeno, a nisam od onih koji odu u inostranstvo da bi kupovali odeću (gadi mi se takva filozofija), tako da sam maksimalno uštedeo pare. Nije da ne kupujem u inostranstvu, ako se desi da vidim nešto što mi se svidi i pristupačno je normalno da ću da uzmem, ali je jako odbojno to razmišljanje da se sistematski ide u potragu za kupovinom umesto da iskoristiš vreme koje imaš tamo na milion pametnijih načina.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

a nisam od onih koji odu u inostranstvo da bi kupovali odeću (gadi mi se takva filozofija),

[roflmao] pa dobro jbt, ako vec ides negde preko, sto da ne kupis neku krpu ako je lepsa, kvalitetnija i dosta jeftinija nego kod nas?

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Realno je u pravu. Znam gomilu (usudio bih se da kazem vecina njih je takva sa kojima sam putovao do sad) ljudi koji MORAJU da kupe nesto samo zato sto su otisli u drugu zemlju. Sta vise, vrlo cesto se zrtvuju neke druge stvari (muzeji, parkovi, sta god da vec moze da se vidi) samo da bi se otislo u Zaru, C&A, H&M ili neku od slicnih prodavnice, koje zapravo imamo i ovde. A to da je jeftinije i kvalitetnije je smesna prica...

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...