Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pre fazon 7-8 godina je poznanik kupio skoro isti takav, znam da je bio tri litra motor i karoserija gotovo identicna ali ne znam tacno koji model. Lozio se kao juri klinkice i to (sto donekle i pali), ali onda skontao da trosi fazon 18l na 100km i da ne moze da nadje delove za njega i prodao ga posle 6 meseci. Za takav auto moras da budes bas mnogo entuzijasta i da mozes da ulazes puno kesa. 

 

U drugim vestima Chevrolet Niva concept (a zar tu Ladu nije kupio Reno?)

 

chevrolet%20niva%2056.jpg

 

chevrolet%20niva%2057777.jpg

 

chevrolet%20niva%2057777777.jpg

 

chevrolet%20niva%2057.jpg

 

chevrolet%20niva%20566.jpg

 

chevrolet%20niva%205777.jpg

 

chevrolet%20niva%20577.jpg

 

Spolja deluje do jaja, unutra je klasicni Chevrolet sto je malo smor, treba da bude malo vise hard kor :) Cena kazu oko 12.000 eur u startu, jedino sto me buni sto se zasad prica samo o atmosferskom benzincu 1.8 sa 135 konja i 170 Nm, nekako mi to deluje malo za dzip :(

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pre fazon 7-8 godina je poznanik kupio skoro isti takav, znam da je bio tri litra motor i karoserija gotovo identicna ali ne znam tacno koji model. Lozio se kao juri klinkice i to (sto donekle i pali), ali onda skontao da trosi fazon 18l na 100km i da ne moze da nadje delove za njega i prodao ga posle 6 meseci. Za takav auto moras da budes bas mnogo entuzijasta i da mozes da ulazes puno kesa. 

 

 

Bivši kolega kupio blindiranog (!) slona za neke smešne pare iz sličnih pobuda, delovi mu nisu bili problem koliko činjenica da nije trošio ispod 20l :) posle ga je prodao opet za neke smešne pare dalje, što znači da su verovatno i oni prethodni iz istog razloga dali nižu cenu.

Link to comment
Share on other sites

Kad smo vec kod loznjave na te starije modele, na ovo se lozim otkad znam za sebe, ovakve vise ne prave. Ovo se kupuje ako imas para da ih uzmes kao drugi  ili cak treci auto, da ti stoji u garazi da ga mazis i pazis i provozas povremeno za svoju dusu, za jurenje klinki postoje i povoljnije varijante. Nisu ovo kola za svaki dan ni u mnogo normalnijim drzavama, a kamoli kod nas :)

 

mercedes-benz_1989-mercedes-benz-sl-r129

Link to comment
Share on other sites

Без даљњег да лепо изгледа али некако сада има камионски изглед. С преда посебно.

Предња маска ми је некако превелика; подсећа ме на Ленд Крузера.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo sam video negde pre neki dan pa mi delovalo vrlo interesantno:

 

 

1.000.000km GARANCIJE U HONDI

 
Posle izuzetno uspešne akcije „1.000.000 km garancije na motor i menjač za 1.6 i-DTEC“ za model Civic, Honda Srbija je odlučila da akciju ponovi, ovog puta za model CR-V. Akcija “1.000.000km garancije na CR-V 1.6” trajaće dva meseca, sve do 31. oktobra.
 
Dizel agregat 1.6 i-DTEC deo je Hondine revolucionarne Earth Dreams palete agregata i menjača i predstavlja najlakši dizel agregat na svetu. Earth Dreams tehnologija nastala je na ključnom načelu: veće zadovoljstvo u vožnji i manji negativan uticaj na životnu sredinu.
 
Motor koji se nalazi u CR-V-u prvi je koji je nastao na osnovu Hondinog koncepta Earth Dreams. Karakteriše ga potrošnja od samo 4,5l na 100 kilometara i emisija izduvnih gasova od 119g. Proizvodi 120 konjskih snaga uz odličan obrtni momenat od 300 Nm. Kombinacija agregata izuzetno male mase i pogona na prednje točkove čini CR-V 1.6 i-DTEC čak 116 kilograma lakšim u odnosu na njegovog prethodnika sa 2.2 i-DTEC agregatom. Ovakav odnos snage i težine obezbeđuju automobilu izuzetnu agilnost. CR-V 1.6 i-DTEC je ekonomičnan i blagonaklon prema životnoj sredini, a njegove impresivne performanse oduševljavaju vozače širom sveta.
 
Produžen garantni rok na motor i menjač koji su ugrađeni u vozilo važi do 1.000.000 pređenih kilometara ili do isteka 10 godina od datuma početka trajanja garantnog roka, u zavisnosti koji se uslov pre ispuni, a u skladu sa Uslovima garancije navedenim u prilogu Servisne knjižice.
 
Ovakve atraktivne akcije omogućuju Hondi Srbija prepoznatljivost pouzdanosti i kvaliteta Honda automobila: tokom devet godina, koliko Honda postoji u Srbiji, Honda servis nije zamenio nijedan motor u garantnom roku, a ni van njega, a u servisu se tvrdi – Hondini motori su neuništivi.
 
CR-V je najprodavaniji SUV model na svetu, prema rezultatima istraživanja koje je sproveo “Focus2Move”,specijalizovana kuća za istraživanje i praćenje rezultata na tržištu automobila. U prvom kvartalu ove godine, na globalnoj listi prodatih vozila, Honda CR-V se našla na 11. mestu, ispred konkurencije koju čine Toyota RAV4, Volkswagen Tiguan i Nisan Qashqai. Sličan uspeh nastavljen je i tokom drugog kvartala gde je CR-V ostao najpopularniji SUV model na svetu tokom maja 2014, gde je na 8. mestu prestigao čak i najprodavaniji mali automobil na svetu, Ford Fiestu.
Prodaja CR-V modela u Evropi dodatno je povećana poslednjih meseci zahvaljujući upravo 1.6 i-DTEC dizel agregatu.

 

Malo mi je cudno sto akcija traje samo dva meseca, ali s druge strane milion kilometara je bas odlicna garancija (doduse pretpostavljam da podrazumeva da uvek moras da ga servisiras kod njih). Ili prosto racunaju da niko ne vozi toliko, mojim tempom ja bih tu kilometrazu presao za 50 godina :) A Laki za tipa 150 :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

pa piše milion ili deset godina. a 10 god već "nije ništa specijalno" ako imaš ove hjundai/kie koje nude 6-7 godina "na sve". sa druge strane, kao što si i sam primetio, fin način da te zadrže da redovno servisiraš kod njih.

 

To za servisiranje stoji, kao sto rekoh. Ali Kia npr nudi garanciju od 7 godina koja je ogranicena na 150.000 km (nema ogranicenja samo u prve tri godine). A ono, realno je da ja, koji auto ne koristim kao komercijalista i tako te gluposti predjem vise od 150.000km za 7 godina. S druge strane milion km za 10 godina nemam sanse da predjem :) Plus to je kod Kije godinu dana na akumulator, elektroniku i sl, a pet godina na lak (doduse svih 7 je na pojavu korozije), plus se ne racunaju svi potrosni delovi. Kapiram da ti ode plivajuci zamajac na dizel motoru ce biti objasnjenje "pa to je potrosni deo" :) Tako da je ta garancija "na sve" u sustini isto ovo sto daje i Honda :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

 

mojim tempom ja bih tu kilometrazu presao za 50 godina

 

predjem vise od 150.000km za 7 godina

20.000km > 21.429km

Drugo je to???

Baš me interesuje cena malog servisa za taj motor u ovlašćenom servisu i šta su "Uslovi garancije", pa ako neko zna cifre neka napiše

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

 

 
 

 

20.000km > 21.429km

Drugo je to???

Baš me interesuje cena malog servisa za taj motor u ovlašćenom servisu i šta su "Uslovi garancije", pa ako neko zna cifre neka napiše

 

 

Redovan servis za hondu je oko 16-17k, nije on bio nešto posebno skup u odnosu na druge.

Link to comment
Share on other sites

20.000km > 21.429km

Drugo je to???

Aproksimacije su u pitanju :) Ja sam sa svojim kolima presao za 5 godina 108.000 km, tako da bi moglo da mi se desi da za 7 predjem vise od 150, tj da kilometraza bude faktor garancije. S druge strane ne postoji teoretska mogucnost da za 10 godina predjem milion kilometara :)

Ne verujem da imaju neke posebne uslove garancije osim redovnog servisiranja u ovlašćenom servisu, to je ono sto proizvodjac zahteva. S druge strane nasi lokalni servisi i distributeri ce uglavnom na sve načine pokusavati da izbegnu uvazavanje garancije. Plus sto se dosta cesto desava da "zaborave" da promene nesto u sklopu redovnog servisa sto su uredno naplatili.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...