Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

30 minutes ago, dovlagsi said:

Al ne znam ko je ovde dobio Merc?? 

pa ako daki radi u mercu i može da dolazi na posao u maskirnom šorCu, onda ovaj drugi!

11 minutes ago, manson said:

A ko su ti ljudi? Jedan je pretpostavljam zaposleni u Mercedesu Srbija? I koji je to Merc inače? Sumnjam da bih ga kupio, i da imam pare 🙂

mercedes je onaj neki što bi da bude SUV ali nije, ali je veliki, valjda se to zove crossover, pojma nemam.

a ovaj ljud levo je daki, legenda foruma koju najviše ljudi odavde gotivi! mentionovao bih ga ali više ne znam koji mu je najnoviji user posle mora istih!

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, beba isus said:

i ja isto!

niko nije gotivio ni vitju! 

ok, ajmo ispočetka onda

a ovaj ljud levo je daki, čovek koga najviše ljudi odavde nije gotivio! mentionovao bih ga ali više ne znam koji mu je najnoviji user posle mora istih!

Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2021 at 7:18 PM, mladenq said:

ja sam ga malo gotivio!

ne dovoljno, uvek je bio tužan!

inače, vesti idu u dobrom smeru!

Quote

 

Belin kaže da je cena porasla kod svih automobila, te da nema razlike.

"Nekoliko je razloga za poskupljenje automobila. Prvi razlog je što od prošle godine u Evropi važi standard Euro 6D ful, koji je doneo nove tehnologije obavezujuće u automobilima, a koje su same po sebi skupe. Drugi razlog je repromaterijal, koji je poskupeo. Čelik je na Svetskoj Berzi u zadnjih šest meseci poskupeo više od 50 odsto. Svaki automobil u sebi ima oko 25 odsto čelika u sebi, što znači da je četvrtina automobila poskupela 50 odsto", pojašnjava Belin.

Ukazuje da kako tendencija ide, automobili će i dalje poskupljivati.

 

No skočio i standard, pa:

Quote

U Srbiji je u prvih šest meseci ove godine prodato čak 28 odsto više novih automobila u odnosu na isti period prošle godine.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

doduše ajde render-koncept ko zna na šta će to da liči nekad.

verovatno možemo očekivati još više led igrarija na prednjem delu, ima da sijaju audiji kao jelka!

svakako oni su prvi uveli one smešne led-ove pre desetak godina, koji su i izgledali kao nešto što su skinuli sa jelke, eto povratka korenima : ))

na stranu to, ovako mi se sviđa generalno šta radi audi što se dizajna tiče, za razliku od BMW-a koji je prop'o skroz a i Mercedes će uskoro.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, togFU said:

na stranu to, ovako mi se sviđa generalno šta radi audi što se dizajna tiče, za razliku od BMW-a koji je prop'o skroz a i Mercedes će uskoro.

Kako ti se dopada šta rade, meni ovi osnovni modeli bukvalno deluju kao da su ostali bez ideja:

Audi-S3_Sedan-2021-800-02.jpeg

Ove neke druge ne računam jer iskreno ne znam ni dal su serijski ili nisu i šta se tu događa, koji ide u prodaju a koji ne - šta su dovraga SQ modeli, pa od ovih e-tron ne znam ni šta je serijski, tako da sam pogledao ove "poznate" a3, a4 itd. 

1 hour ago, Johnn1e said:

 

aha, ok, zapravo postoji, ali ono, i dalje je koncept, nećeš ovo videti na ulici skoro 🙂

12 hours ago, dovlagsi said:

 

 

3 milke bato, igrali su na sigurno 😄

nešto mi pozadi ovi krugovi nisu baš, ali spreda je kul, malo sa strane ovaj "dijamant" momenat mi je čudan.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky said:

Kako ti se dopada šta rade, meni ovi osnovni modeli bukvalno deluju kao da su ostali bez ideja:

bolje da rade male izmene već dokazanog i uspešnog dizajna, nego da IMAJU IDEJE pa završe kao BMW... Audi E-tron GT je recimo serijski model, iako izgleda kao koncept - meni je sama ta činjenica vrh... a dopada mi se što idu u pravcu "krećemo da dizajniramo električna vozila koja će da izgledaju kao kul električna vozila iz filmova (TRON?) ali da istovremeno ne preterujemo, da budu i normalna". Npr. E-tron SUV je sasvim normalan auto, nikad ne bih po dizajnu rekao da je EV.

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, togFU said:

bolje da rade male izmene već dokazanog i uspešnog dizajna, nego da IMAJU IDEJE pa završe kao BMW... Audi E-tron GT je recimo serijski model, iako izgleda kao koncept - meni je sama ta činjenica vrh... a dopada mi se što idu u pravcu "krećemo da dizajniramo električna vozila koja će da izgledaju kao kul električna vozila iz filmova (TRON?) ali da istovremeno ne preterujemo, da budu i normalna". Npr. E-tron SUV je sasvim normalan auto, nikad ne bih po dizajnu rekao da je EV.

 

etron priča im je ok, idu i oni kao i ostali tim smerom "u EV vozila sad ćemo da se zezamo i crtamo" i to je ok, ali pričamo tu o nečemu što čini verovato 5% prodaje 🙂 gledam ovo standardno što nude tj. 80% šta prodaju i to je toliko dosadno sve da skoro pa bih pre gledao BMW svinju :)) nego Audi. Nekako i jedni i drugi su mi bez ideja i prave dosadna kola. Više kreativnosti vidim u narodnim vozilima tipa Opela, što je samo po sebi rofl.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...