Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

1 hour ago, absolute said:

Au, treba levom rukom da nabadaš ove duNgiće...jerli su oni normalni...

pa nabodeš ga, dizvineš, samo jednom kad hoćeš da kreneš, posle eventualno ako se parkiraš.

a i ti se vrati da živiš u evropi umesto u UK pa ćeš da nabadaš desnom!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Quote

 

Škoda je i dalje najprodavaniji automobilski brend u Srbiji sa isporučenih 3.547 primeraka zaključno sa septembrom. Na drugom mestu je FIAT sa 2.169 automobila, a treća Toyota sa 1.286 primeraka.

Četvrta po prodaji je Kia. Korejski proizvođač isporučio je kupcima u Srbiji u prvih devet meseci 1.199 vozila, dok je na petom mestu još jedna marka iz te azijske zemlje, Hyundai, sa 1.044 prodatih automobila.

Volkswagen je tek na 6. mestu sa 1.024 isporučenih vozila, a sedmu poziciju drži Renault sa 1.023 automobila. Osma je Dacia. Rumunski proizvođač prodao je zaključno sa septembrom 827 vozila.

Deveto mesto zauzima Opel sa 760 prodatih automobila, a top-10 zaključuje Mercedes koji je kupcima u Srbiji u prvih devet meseci 2021. isporučio 690 vozila.

Više od 500 automobila u Srbiji su prodali i Audi (510), BMW (667), Citroen (625), Jeep (513) i Mazda (569).

Zanimljivo je da su u Srbiji u dosadašnjem delu godine prodata 4 automobila marke Lamborghini, a imućni kupci su takođe pazarili Bentley (3) i Rolls-Royce (1). Na kraju, sa 74 prodata automobila u prvih devet meseci ove godine Porsche je ostvario odličan rezultat na našem tržištu.

 

i bonus, prosečni vozač Škode u Srbiji 🙂 fotkano danas u Merkatoru:

IMG_8497.JPG

Link to comment
Share on other sites

On 10/16/2021 at 8:44 PM, manson said:

A i onaj puntić desno, 2 mesta zauzeo?

naravno, on je još gori :))

IMG_8501.JPG

On 10/16/2021 at 7:48 PM, f4ts0 said:

mozda su oko njega bili tako parkirani da nije mogao drugacije. Ne sudi mu jer ne znas sta mu je na dusi

 

apsolutno si u pravu, ali bio sam tu pored, kad je izašao tipični "uniqlo šuškavi prsluk" lik :))

doduše, možda mu je bila žurba da uplati račun za mobilni da mu ne isključe ili tako nešto!

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, dovlagsi said:

Bar je drugačiji! 

pa sa strane izgleda identično, napred 90% isto, samo otpozadi ima taj neki momenat koji deluje kao da nisu imali para da završe dizajn, ali ne znam na šta su potrošili kad je napred i sa strane kao što rekosmo identično :))

Link to comment
Share on other sites

evo ofišl

3,0 turbo V6 400 KS
4,4 turbo V8 530 KS
PHEV 3,0 V6 + elektro 510 KS

dobre stvari ne treba menjati, mislim da je novi model rađen dosta dugo i pažljivo sa idejom da se pazi na to šta ta flegšip-klijentela želi i mislim da su sa te strane dobro uradili posao.
meni se lično sviđa "čist" dizajn, ali bih voleo noviji dizajn prednjeg dela, ovaj mi je nekako previše kao stari model. enterijer savršen, naravno
ne treba zanemariti ni činjenicu da sa ovim možeš zaista u offroad, za razliku od velike većine drugih u klasi

Land_Rover-Range_Rover-2022-1280-03.jpg

Land_Rover-Range_Rover-2022-1280-10.jpg

Land_Rover-Range_Rover-2022-1280-2a.jpg

Land_Rover-Range_Rover-2022-1280-2d.jpg

Land_Rover-Range_Rover-2022-1280-3b.jpg

Land_Rover-Range_Rover-2022-1280-5f.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dovlagsi said:

dobre stvari ne treba menjati, mislim da je novi model rađen dosta dugo i pažljivo sa idejom da se pazi na to šta ta flegšip-klijentela želi i mislim da su sa te strane dobro uradili posao.
meni se lično sviđa "čist" dizajn, ali bih voleo noviji dizajn prednjeg dela, ovaj mi je nekako previše kao stari model. enterijer savršen, naravno
ne treba zanemariti ni činjenicu da sa ovim možeš zaista u offroad, za razliku od velike većine drugih u klasi

Ima nečeg skandinavskog u ovome, ne mogu da kažem, tako da je sa te strane ok ... čak bih rekao da su i spolja i uznutra dodatno uprostili sve, ovaj trenutni range unutra ima ona kao tri ekrana pa se nešto nadovezuju, podseća dosta na mercedese neke, ovo su više otišli u tesla stranu 🙂

ali pozadi ne znam, deluje mi kao ono vozilo iz treće sezone Westworlda što ih prevozi samo po gradu :))

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:

B92: Važna novost za vozače: Porez na automobile na osnovu godine proizvodnje, umesto kubikaže http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2021&mm=10&nav_id=2047323

Poskupljenje onda?

realna priča poskupljenje :)) plus ko zna kakvu će glupost da smisle.

ok, nemamo pojma šta je Siniša smislio, dosta je tajnovit pored toga što kaže da će da smanji papirologiju, ali ako ne bude neka kombinacija kubikaže i/ili vrednosti vozila uz samo godište, neće biti nikakvog smisla da onda pera koji je kupio novi Sandero (ili i20!) plaća više samo zato što je nov auto u odnosu na onog što pazari SLK iz 2015 godine npr koji i dalje košta sto 'iljada evra 🙂

No ajde, videćemo. Svakako ovaj sistem sa kubikažom takođe nema nikakvu poentu jer plaćaju po 100.000 registraciju ljudi sa nekim 2.4 krševima od pre 20 godina.

9 hours ago, dovlagsi said:

Mercedes SL, da li su ovi čuli da smo ovde pominjali 911, pa su novom dodali sedišta nazad i zaokruglili guzicu? 

SL55 AMG 469 KS, SL63 AMG 577 KS

Mercedes-Benz-SL_55_AMG-2022-800-0b.jpg

 

Mercedes-Benz-SL_55_AMG-2022-800-14.jpg

 

naravno, mi smo jedan od onih foruma što se koriste za ispitivanje tržišta. imaš tako te manje forume na razne teme i onda ih prate ovi što donose odluke!

Link to comment
Share on other sites

Zavisi koliko ti je nov auto :) moja logika je da porez po vrednosti jedno ima smisla, imaju one kataloge AMSS koje koriste da utvrde porez na prenos apsolutnih prava ne vidim šta bi tu trebalo da bude problem. Plus možda dva neka ekstrema da pokriju dodatno, tipa kola preko 50k evra po nekoj višoj stopi i sa druge strane po nekoj višoj stopi da budu ovi što mnogo baš zagađuju. S tim da to onda udara opet po ovim nesrećnicima sa matorim automobilima a verujem da im to nije cilj. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zwerko said:

Zavisi koliko ti je nov auto 🙂 moja logika je da porez po vrednosti jedno ima smisla, imaju one kataloge AMSS koje koriste da utvrde porez na prenos apsolutnih prava ne vidim šta bi tu trebalo da bude problem. Plus možda dva neka ekstrema da pokriju dodatno, tipa kola preko 50k evra po nekoj višoj stopi i sa druge strane po nekoj višoj stopi da budu ovi što mnogo baš zagađuju. S tim da to onda udara opet po ovim nesrećnicima sa matorim automobilima a verujem da im to nije cilj. 

doduše setio sam se u međuvremenu da idu izbori, bilo bi baš glupo da zveknu nešto čime će svima da poskupi registracija, tako da očekujem da ipak bude nešto povoljnije uz nekakvo oporezivanje luksuznih vozila... no videćemo. ili možda stave nisko pa onda tamo u junu izglasaju neku izmenu zakona pa vrate na staro sa višim cenama :))

Link to comment
Share on other sites

što baš ja moram da kupim Sandera? 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Sigurno neće, plus će mi realno biti Vučić kriv što sam kupio Dačiu!

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Highl1 said:

Sigurno neće, plus će mi realno biti Vučić kriv što sam kupio Dačiu!

naravno da je on kriv ali smo i mi jer kakav narod takva vlast!

8 minutes ago, dovlagsi said:

sve samo ne škoda rln

ne zezaj pre bi vozio daciu nego škodu? :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...