Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

1 hour ago, togFU said:

to bre kili, JE-BI vlasnike Golfa! 😄

btw ne nosim adidas superstar, zapravo kad bolje razmislim samo sam jednom u životu imao adidas patike i to za fudbal neke.

Inače, default lik sa porodicom automobili su:
- Fiat 500 L
- Škoda Octavia o/
- Nissan Qashqai

Rapid ako nema baš novca za Oktaviju 🙂

nosim ja superstar 😞 al' vozim hondu - neki glič u matriksu 😞 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

9 hours ago, killYg0r said:

Rapid se vise ne proizvodi, tako da nije validan!

 

u nisam imao pojma, šta ga je zamenilo, Scala ona? ili fabia opet?

9 hours ago, killYg0r said:

 Druga stvar koja me brine za superstar je kako znate da kupujete original adidas, kada se kod nas uvozi treca ruka za istocnu evropu!

ne znamo i verovatno ni ne kupujemo, gledam ove što imam već se razdvojila guma ona na vrhu od ostatka tkanine posle jedne sezone nošenja.

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, voodoo_ said:

Scala je sad umesto Rapida (imamo i nju 😄 ) ali objektivno jeste korak unapred, nije onako terensko-pandurski auto nego su upristojili enterijer, i manje je tvrd

videh i na par mesta da su scali dali neke nagrade, i deluje da je malo na višem nivou, mada me je zbunilo i što su vratili fabiju, ja sam mislio da scala zamenjuje i nju, ali očigledno se prevarih.

doduše vidim po cenovniku da je scala jedno 3k skuplja od fabije i verovatno nešto veća, tako da su ubili rapid koji je bio "oba sveta" i napravili dva automobila.

i fabija počinje od 14k eur lol :))

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Zwerko said:

Scala ti je Octavia hatchback, direktan pandan Golfu. Fabia je Polo, manja je dosta. Rapid je bio nešto kao malo veće na platformi Fabie. 

aaaa, skraćena oktavija, da, ima smisla.

ne znam, pogubim se sa tom škodom, sve one "suv" što se zovu na K neću ni da pominjem, tek tu ne znam koji je koji.

Link to comment
Share on other sites

Tek kad naguraš dvoje-troje dece, skontaš kolika si margina i koliko ništa nije optimizovano za tvoj "life style" ni u gradu ni na selu.

Naravno kad pitaš samce, roditelji su zaštićeni ko beli medvedi, niko im ništa ne sme, sve im se toleriše, deca kad plaču to nije plakanje nego pevanje itd.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Rapid je Polo+ platforma, više mesta na zadnjem sedištu, nema veze sa oktavijom, sem što deluje kao scaled down verzija iste. See https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Volkswagen_Group_platforms for moar info. Bukvalno imajo 5 platformi i sve štancuju na osnovu toga.

Ja bukvalno nemam pojma o čemu Vudzi bulazni oko enterijera sem ako je gledao neki entry 9k model bez ičega. Ja za 5 dina i 2 deteta nemam ama nikakve primedbe na auto, da je ikad išta zafalilo. Tek sad kad sam prodao i kupio Ladu vidim koliko su neke stvari podcenjene 😞

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno svi iz tog segmenta su sasvim različita kola ako uzmeš klotaru za službeni vs neki sa krštenom opremom. Najviše baš to što ti kažeš da je sa autom problem.. pa neće sigurno pola motora da izvade nego da strpaju činčong sedišta i plastike svuda. Ja sa 16" niskoprofilnim nisam imao ikada frku sa udobnošću, čak ni po offroad pizdarijama, a kamoli po putu.
Moj konkretno pa vidi dal si imao takva sedišta ili one krpare bože sačuvaj: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=17335863&display=%8Akoda%20Rapid

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Junkie said:

Bukvalno svi iz tog segmenta su sasvim različita kola ako uzmeš klotaru za službeni vs neki sa krštenom opremom. Najviše baš to što ti kažeš da je sa autom problem.. pa neće sigurno pola motora da izvade nego da strpaju činčong sedišta i plastike svuda. Ja sa 16" niskoprofilnim nisam imao ikada frku sa udobnošću, čak ni po offroad pizdarijama, a kamoli po putu.
Moj konkretno pa vidi dal si imao takva sedišta ili one krpare bože sačuvaj: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=17335863&display=%8Akoda%20Rapid

k'o čaša što se kaže! :))

  • Haha (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Junkie said:

Ja sa 16" niskoprofilnim nisam imao ikada frku sa udobnošću, čak ni po offroad pizdarijama, a kamoli po putu.

Moj konkretno pa vidi dal si imao takva sedišta ili one krpare bože sačuvaj: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=17335863&display=%8Akoda%20Rapid 

Sta je niskoprofilna 16 guma 😂

Za ove pare ako ga kupi neko, samo uslikaj osobu molim te, cisto da se smejemo malo :tf:

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, voodoo_ said:

Tek kad naguraš dvoje-troje dece, skontaš kolika si margina i koliko ništa nije optimizovano za tvoj "life style" ni u gradu ni na selu.

Naravno kad pitaš samce, roditelji su zaštićeni ko beli medvedi, niko im ništa ne sme, sve im se toleriše, deca kad plaču to nije plakanje nego pevanje itd.

pa roditelji jesu zaštićeni, na milion mesta, evo npr šlepanje na poslu "moram ranije da izadjem / dodjem kasnije jer mi dete ..." . Ili čuveno u Nemačkoj, dete mi je bolesno, nisam tu xy dana ili nema dovoljno vaspitačica u vrtiću, moram kući radiću remote (nećeš). Zašto bi to bio moj problem i zašto ja moram onda da radim više bez ikakvog benefita? Nisam ja prskao bez gume, nego taj roditelj.

A što se tiče automobila, imate svašta, imate V klasu, imate i SUV tipa X7 / XC90, nije da ste ostavljeni bez ičega da ne možete da se popakujete sa decom. Samo treba keša. I mi samci možemo da se bunimo koliko sad košta 911ica :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

imaš više samačkih nego big family 😛

tu računam 3 and up, za dvoje je eventualno frka dok su baš mali da treba 2 para kolica i slično, al ni to nije neki probz za većinu kola.
Za 3 već otpada većina SUV, jer su iako gabaritni, previše uski za 3 sedišta. Karavani isto. Ostaje jedino 5-6 modela monovolumena i kombiji, to nije baš neki wow izbor imho.

A ovo oko posla ja podržavam, da ne treba ljudi bez dece, koji ne puše, itd da imaju više posla posledično. To je pederski skroz. Ja imam akcije da izletim zbog klinaca, i onda to šta sam imao odradim popodne/uveče.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Znaci ko ima 2+ dece i pusac je najgori zaposleni u najavi i jos hoce da stanu svi kolektivno u auto do 5k evra :tf:

Salu na stranu, abuse je uzasan roditelja manje dece i kod nas i u evropi.

Izgovor "nema ko da cuva malog" moze da se primeni na sve situacije zivotne ili kad krenu da se prehladjuju u krug kolektivno

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...