Jump to content

Targo - optički internet


cali

Recommended Posts

Mislim da je Dvini zapravo mislio na nešto ovako http://www.netindex....d/allcountries/ tj da Rumuni i Bugari trenutno imaju bolji pristup netu od kuće od većine evropskih zemalja, pa je odatle izveo i zaključak da imaju dobar link. Realno gledano od Evrope su ispred njih samo Latvia, Holandija i Švedska, što je baš dobar rezultat.

Pa mogu da imaju dobar net koliko hoce, ka americi idu kroz holandiju.

Vi verovatno gledate pogresne "brojke". Apsolutno je nebitan ukupan protok koji rumuni prave, njihov prosecan bandwidth, procenat broadbanda po glavi stanovnika i slicne gluposti kada je u pitanju biranje upstream infrastrukture.

Jebem mu mater ovo je gejmerski forum, ako treba sad da se objasnjavamo zasto nije dobro da do zapadne evrope idemo preko rumunije onda jebiga ... Nije to nikakva nemacka zavera, jednostavno je infrastrukturno bolje da mi koji smo blizi regionalnom centru idemo ka njemu, a ne okolo kroz nekoga ko je dalje.

Mozda je bolje da citas umesto sto mislis.

hvala zverko

I dalje si glup.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

[roflmao]

mohi bog

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ne znam kako ovo moze da se korelise sa tim kakav pristup internetu ima odredjena zemlja.

Tako mi i treba kad imam velika usta :) tj kad pokušavam da pojasnim šta je drugi korisnik hteo da kaže...

Ne mora da ima baš nikakve veze jedno s drugim, slažem se, pogotovu ne s linkovima koje ustupaju drugim zemljama. Ipak, logika je da ako je prosečna brzina pristupu Internetu veća samim tim je infrastruktura bolja, ne mora da znači, ali je obično tako.

U krajnjem slučaju mislim da kod nas nije toliko problem "uvoza" Interneta, već pre lokalne infrastrukture koja je i dalje u najvećoj meri izmonopolizovana od strane Telekoma (ADSL i fiksna telefonija) ili nerazvijena od strane kablovskih/optičkih operatera. Taj miks daje relativno visoku cenu Interneta za krajnjeg korisnika, pre svega ako govorimo o nekim iole normalnim brzinama u rangu 10-30mbit. Kapiram da 10evra mesečno za osnovni Internet pristup trenutno uopšte nije preskupo, čak i u poređenju s drugim razvijenijim državama, a to je najčešći slučaj u Srbiji.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Tako mi i treba kad imam velika usta :) tj kad pokušavam da pojasnim šta je drugi korisnik hteo da kaže...

profesionalna deformacija :tf:

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

prosto je nemoguce da su ovako namestili da ni jedan sbb user nema razlog da predjemna targo

jedino da vidimo taj "opticki modem kaki li je" ( verovatno kablovski sa media konvertorom :tf: )

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

prosto je nemoguce da su ovako namestili da ni jedan sbb user nema razlog da predjemna targo

jedino da vidimo taj "opticki modem kaki li je" ( verovatno kablovski sa media konvertorom :tf: )

Konkretno ja i da imam sbb bih presao jer mi treba upload brzina, a to sbb nema. S druge strane posto nemam teoriju za sbb, kao i dobar deo Nbgda koji oni i ciljaju, meni paket od 3.100 dindzi za 20/10 i tv sasvim odgovara. Ako uzmem da sad placam adsl 4/512k 2.800 din i plus jos kablovsku 900 din. Plus sto onda konacno mogu da ukinem fiksni telefon :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

uh. ovo je odlično.

za 1.4k dinara atm imam 1.5 mb sa kurac uploadom kod oriona. ugovor mi je istekao pre par mesec i tražio sam neku povoljniju varijantu adsl-a, ali sve što sam našao su identične ponude kao ova koju imam.

orion mi je ponudio 4 mb za ovu cenu, ako produžim ugovor na dve godine, što mi se nikako nije radilo, ali skoro pa sam popustio.

ovo mi je sad naišlo do jaja, i čekaću ih dok ne dođu u novi sad.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...