Jump to content

Targo - optički internet


cali

Recommended Posts

još kad bi ovo bila ukupna cena, bez neke retardirane tv pretplate, pa da prepolovim troškove interneta. trenutno sbb-u plaćam 3080 dinara, od toga tipa 1000 za televiziju koju nikad ne gledam.

Link to comment
Share on other sites

dodaj rts pretplatu na to i dobijes neciju dnevnicu

zamisli moras ceo dan da giljas da bi gledao tv. oftopik, al meni je bas bilo skandalozno kad sam shvatio pre par godina da se nece moci gledati tv a da nekom nesto ne platis

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Slovenci su mnogo para sjurili u ovaj projekat, zato su čene neočekivano visoke. Ko može neka se strpi da vidi kako će konkurencija da reaguje.

BTW čuo sam da je sličan projekat uveliko u toku na teritoriji Novog Sada - ista ekipa u saradnji sa nekim NS provajderom.

Link to comment
Share on other sites

Cene visoke? Pa ja skoro da toliko plaćam 10/1 na SBBu sa sve ugovorom na dve godinu i plus moram da plaćam kablovsku, a SBB je jeftiniji od svih ostalih... Po meni za optiku i više nego ok cene, da imam uslova odmah bih uveo.

Kada je krenulo da se priča početkom godine o Targu nezvanični izvori su najavljivali znatno niže cifre od gore navedenih, a evo ispostavilo se da je 10/1 SBB paket ista cena kao 10/5 Targo, što prosečni korisnik neće primetiti.

Daleko od toga da cene nisu konkurentne, samo sam se nadao da će Targo cenovnik da značajnije obori cene ostalih provajdera.

BTW Radijus Vektor uzvraća udarac :D

tehnoblogija-zabrinuti-komsija-radijus-vektor-ili-550x363.jpg

Link to comment
Share on other sites

samo sam se nadao da će Targo cenovnik da značajnije obori cene ostalih provajdera.

само да ми је знати одакле си црпео ту наду...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

lik iz telekoma koji je došao da nam sređuje iptv je pričao kako je targo dulićev. i kako su kopali bez ikakvih dozvola po nbg, sad, možda je istina, a možda i ne

Neko sa debelom vezom stoji iza ovoga, pošto su svi kablovski operateri u Beogradu godinama odbijani za dozvole za polaganje optike.

Da je Targo kopao bez dozvole Điki bi im došao kolima i viknuo da prekinu kopanje, i novinari bi se slučajno zadesili tu :D

Link to comment
Share on other sites

Zaboravi na "obaranje" cena, po sistemu "KRAĐA UVEK I SVUDA" ratel je odobrio poskupljenje telekomunikacionih usluga od 1. Septembra, sa tim "opravdanjem" provajderi spremaju poskupljenja ADSLa od septembra, Orion se prvi istrčao i sve ovo mi je izbrbljao zilja na prodajnom mestu kad sam došao da se raspitam za potpisivanje ugovora... i tako...

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Neko sa debelom vezom stoji iza ovoga, pošto su svi kablovski operateri u Beogradu godinama odbijani za dozvole za polaganje optike.

Da je Targo kopao bez dozvole Điki bi im došao kolima i viknuo da prekinu kopanje, i novinari bi se slučajno zadesili tu :D

Ako hoćete mogu da elaboriram kako su dobili "dozvolu", tj neki papir koji bi u nekom slučaju mogao da se tumači da je neka saglasnost, ali svakako nije valjan pravni argument :) S jedne strane nisu oni krivi, jer drugi način ne postoji za postavljanje optičkih kablova, zapravo ni ovo nije način, ali su se utalili s nekim pa su dobili saglasnost.

Što se same ponude tiče deluje vrlo primamljivo, ja sam video čak i neke malo više cene, ali su ove skroz ok kad se uzme u obzir konkurencija. A da neko oće da obori skroz cene Interneta u Srbiji neće, jer zašto bi se on odricao profita kad je Telekom i dalje de facto monopolista. Meni je skroz kul pošto sad plaćam 2.800 dinara kod Euneta za 4096/512 ADSL, plus još 900 dinara za KDS budjavi, da za te pare imam recimo 40/20, to mi je ubrzanje x5, plus mi treba upload tako da je do jaja. Ja sam se prijavio još pre koji mesec, poslali su mi mail da ću kao dobiti mesec dana za dž pošto sam se prijavio ranije. Jedini je problem što ne znam tačno kad će startovati, ali ako su objavili cene trebalo bi uskoro, našao sam nekog lika koji radi tamo koji mi je pre mesec dana rekao da su oni svaki dan "samo što nije", ali se realno nadam negde u septembru.

Inače mi odlično ovo pismo zabrinutog komšije, ko izborna kampanja :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

BTW Radijus Vektor uzvraća udarac :D

ahahha, koji jad jebo te :D

само да ми је знати одакле си црпео ту наду...

taj fazon, ne dolazi taj strani kapitalista da poboljša tržišne uslove nego da pokupi kajmak.

trpy pls, odavno amerika nije primer zemlje sa dobrim internetom. na vrhu su naravno skandinavci, a mi treba da se ugledamo na estoniju. kod amera je ista situacija kao kod nas - provajderi su gradove podelili na feude i ne takmiče se međusobno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...