Jump to content

Targo - optički internet


cali

Recommended Posts

mother of god

Zapravo se meni desavalo da na SBB-u na Vracaru vidim slican ping, 3-4ms, ali izgleda da im je na tom mestu bas nesto do jaja mreza.

Sad Igore kao bivši ministar telekomunikacija, bog da mu dušu prosti, kad je pričao da Srbiji ne treba više od 4Mbps download.

Pa realno, mislim ima poprilicno nekih nelogicnosti kad je upload u pitanu. Tipa SBB za kucne korisnike nudi paket od 100 Mbit download i 4Mbit upload?!? Mislim taj koji uzima paket s brzinom 100Mbit mu sigurno ne treba za surf...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

e trolujem vas za UL

Nije mi jasna stefketova slika, vidim pored rutera i neku utiju sa 2 fibera, meni bi bilo logicnije da imamo uredjaj u koji ulaze optika i cable a izlazi ethernet koji bi se kacio na neki ruter.

Izgleda da daju neki bundle, ali opet sta ce mala kutija desno? Stefke pls objasni!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Kontam da u malu kutiju desno ulazi optika kao u patch panel pa iz kutije ide patch do ovog uredjaja iz koga ide internet i coax za tv.

Upload meni konkretno treba da mogu pristupiti svojoj kucnoj mrezi i fajlovima i servisima na njoj sa interneta normalnom brzinom.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

pa i meni deluje, ali nema logike, sta ce mu patch, mogao je opticki direkt.

no smorismo, super ovo deluje, ali targo su slovenci, a slovenci su nasi sworn enemies!

ili ima veze dva vlakna, jedno vlakno. verovatno idu dva vlakna rx/tx do kutijice, a onda jedno vlakno do rutera preko kojeg ide i rx i tx

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pa nisam neki ekspert za optiku i fizicko povezivanje iste ali pretpostavljam da je neka fora kao sa bakrom kod koga se na spoljne kablove u praksi ne pasuje konektor jer su zice deblje itd itd. Verovatno je takva neka fora ali kao sto rekoh, ne razmem se u fizicko funkcionisanje optike toliko.

Na slici izgleda kao da je to sto kazes ali jebem li ga. U svakom slucaju postoji razlog, ne budi kori!

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Upload meni konkretno treba da mogu pristupiti svojoj kucnoj mrezi i fajlovima i servisima na njoj sa interneta normalnom brzinom.

taj rad, konačno da namestim streaming muzike i filmova od kuće na laptop i telefon

Link to comment
Share on other sites

Pa nisam neki ekspert za optiku i fizicko povezivanje iste ali pretpostavljam da je neka fora kao sa bakrom kod koga se na spoljne kablove u praksi ne pasuje konektor jer su zice deblje itd itd. Verovatno je takva neka fora ali kao sto rekoh, ne razmem se u fizicko funkcionisanje optike toliko.

Na slici izgleda kao da je to sto kazes ali jebem li ga. U svakom slucaju postoji razlog, ne budi kori!

Kutijica na slici bi trebalo da je multiplekser - kao što ste rekli spaja tx i rx vlakna i šalje i prima po istom vlaknu na različitim frekvencijama. Kapiram da je to zbog modema, inače ne bi bilo razloga da se oba vlakna ne dovedu pravo u modem.
Link to comment
Share on other sites

Ovo je jedini review "slicnog" routera koji sam nasao na net-u

http://www.easycoding.org/2011/02/25/obzor-ustrojstva-eci-b-focus-o-4f2p.html

(na ruskom je)

TL;DR Router je los.

Ali jebiga ne mozes sve imati :)

gde si drasko, tovarišu naš!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

tek su počeli da uvode, strpi se, imaćemo iskustva iz prve ruke kroz koji mesec

at topic: videh danas da su položili kablove na bežanijskoj kosi, deo oko pijace, ljubinke bobić i okolne ulice. prokopali su trotoare onako krajnje seljački, tačno se vidi da imaju debela politička leđa čim smeju to da rade.

Link to comment
Share on other sites

I blokovima je bio isti takav princip.

Da ukratko elaboriram - u Srbiji ne postoji regulativa za postavljanje kablova, optičkih ili bilo kakvih drugih od strane privatnih operatera. Postoje državne firme tipa EPS, Telekom i sl koje imaju svoju kablovsku infrastrukturu i saglasnost države. S druge strane kablovska kanalizacija nije regulisana kao nekakvo javno dobro, već je u vlasništvu tih, državnih firmi. E sad one mogu, a i ne moraju da dozvole provajderima da koriste njihovu kanalizaciju, tj mogu da im ne dozvole da naprave svoju potpuno paralelnu mrežu do svake zgrade, što bi morao da uradi bilo koji operater optičkog ili kablovskog neta. Zato možete i SBB kablove primetiti kako idu čudnim putanjama, ali su oni najveći deo svoje mreže u tom smislu već izgradili u onom momentu kad je bila navala "divljih" kablovskih operatera kao što su SBB, Ikom, Ptt i sl. Divlji u kontekstu da ni to njihovo nije pravno regulisano.

E sad postoji pravni način da dobiješ saglasnost da polažeš kablove u zemlju, a to je da dobiješ saglasnost vlasnika zemlje. Pošto je tipa na NBGD 99,9% zemlje u vlasništvu države Srbije onda dolazimo do paradoksalne situacije da ti za polaganje optičkog kabla formalno-pravno treba zaključak Vlade Republike Srbije. A pošto u praksi Vlada normalno da ne raspravlja da li je potrebno da postoji optički kabl ispred moje zgrade, u praktično je to nemoguće dobiti.

Zato su se ovi genijalci dogovorili sa Gradom Beogradom i dobili saglasnost od Direkcije za puteve koja održava i trotoare da se njihovi kablovi tretiraju kao neka vrsta "tekućeg održavanja trotoara" i da ih niko ne cima. Naravno da mnogo smešno izgleda kad oni seku i ponovo asfaltiraju trotoar, a pola metra dalje je normalna zelena površina koju bi sa mnogo manje truda i rasturanja svega mogli da otkopaju i zakopaju, ali zemlja Srbija... I treba uzeti u obzir činjenicu da su njihovi kablovi mnogo pliće postavljeni nego što je inače to slučaj s takvim projektima, baš zato da ne bi kopali dublje i naišli na neki "pravi" telekomunikacioni vod ili strujni i sl... samo je pitanje gde ćeš da nađeš koga s kim ćeš da se dogovoriš...

No ako im net bude dobar neću da se bunim :) Dobio sam polu-proveren info da su pustili net nešto u Pazovi (Staroj, Novoj, jebemliga...), kao testiraju pa će nakon toga NBGD...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

taj rad, konačno da namestim streaming muzike i filmova od kuće na laptop i telefon

tu dolazimo do problema mobilnog operatera - telenor ima 3g samo u krugu dvojke, vip svoj internet deli na kasicicu, a u mts ne zelim da krocim nogom

jebote kad sam bio u skotskoj kupio sam za tipa 5 funti mesec dana neogranicenog interneta

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

koji si ti grass is always greener lik, ne verujem

ja nigde u svojim putovanjima nisam naleteo na jednostavniji i jeftiniji prepaid internet nego kod nas. vip nisam probao, al i telenor i telekom imaju odlične ponude za ~200 dinara koje super rade nedelju dana, a da ne pričamo o tome što se kartice prodaju na svakom kiosku, kao i dopune. kontrasta radi, u grčkoj moraš da ideš u oficijelnu radnju sa pasošem da bi te evidentirali u neku bazu terorista. :D

a tu je i tehnička podrška koja zapravo govori srpski, kao i engleski, i ne nalazi se u indiji.

i daj reci mi koji UK operater daje neograničeni internet za pet funti, pošto sam ja davao orange-u isto toliko za 100 mb, a ni o2 ni three nisu imali bolje ponude, ili pakiji nisu umeli da objasne kakve to ponude imaju.

e da, orange-ova cena za internet bez aktivne promocije je pet funti za megabajt, što sam saznao tako što mi pakistanac nije rekao da treba da prođe 24h od zahteva do aktivacije, pa su mi pojeli 10 funti kredita za dva minuta.

Link to comment
Share on other sites

koji si ti grass is always greener lik, ne verujem

ja nigde u svojim putovanjima nisam naleteo na jednostavniji i jeftiniji prepaid internet nego kod nas. vip nisam probao, al i telenor i telekom imaju odlične ponude za ~200 dinara koje super rade nedelju dana, a da ne pričamo o tome što se kartice prodaju na svakom kiosku, kao i dopune. kontrasta radi, u grčkoj moraš da ideš u oficijelnu radnju sa pasošem da bi te evidentirali u neku bazu terorista. :D

a tu je i tehnička podrška koja zapravo govori srpski, kao i engleski, i ne nalazi se u indiji.

i daj reci mi koji UK operater daje neograničeni internet za pet funti, pošto sam ja davao orange-u isto toliko za 100 mb, a ni o2 ni three nisu imali bolje ponude, ili pakiji nisu umeli da objasne kakve to ponude imaju.

e da, orange-ova cena za internet bez aktivne promocije je pet funti za megabajt, što sam saznao tako što mi pakistanac nije rekao da treba da prođe 24h od zahteva do aktivacije, pa su mi pojeli 10 funti kredita za dva minuta.

nisam :) nego me nervira kad sam tako bespomocan, i to zbog necije imbecilnosti (govorim o vipu koji ima super brzinu i pokrivenost, ali ne umeju da prodaju internet)

http://www.t-mobile.co.uk/shop/mobile-phones/price-plans/pay-as-you-go/boosters/

klikni na internet booster

fixd

los dan u servisu mohi?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...