Jump to content

Targo - optički internet


cali

Recommended Posts

Evo citata za neke koji su pitali da li mora da se uzme i KTV :)

TARGO Telekom Vas ne obavezuje da koristite obe naše usluge. Tačnije ako koristite internet mi Vas ne obavezujemo da koristite i kablovsku televiziju.

TARGO Telekom Vam nudi uslugu kablovske televizije samo ukoliko ste korisnik našeg interneta.

Link to comment
Share on other sites

sve je to super, ali ja kao korisnik SBB koji za 2400 ima 10/1 i ktv, ne vidim ni jedan razlog da predjem na targo.

Mozda mogu da pokupe korinike telekoma, PTT, radijusa, ikoma i slicnih buranija, ali gde je sbb, tu retko ko ce se cimati da predje na ovo.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

sve je to super, ali ja kao korisnik SBB koji za 2400 ima 10/1 i ktv, ne vidim ni jedan razlog da predjem na targo.

ja ću vala da pređem ako se pokaže da radi podjednako pouzdano kao sbb. mislio sam da kod sbb-a pređem na paket sa manje megabita (ovih 16 mi stvarno ne treba) i hd televizijom, al sad mi primamljivije zvuči da otkačim sbb i televiziju skroz, i da plaćam samo internet ovima.

Link to comment
Share on other sites

cekaj sta je isto sranje drugo pakovanje?

dal je jedan stranac vlasnik sbba ili neki drugi :)

meni je mnogo ovih 16mbit na sbb-u, krenuo sam sa 4, pa sam potpisao na 2 godine i dobio 8, pa su povecavali na 10,12,16 valjda tim redom... mada ne bih se zalio kada pogledam telekom :D

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kada je krenulo da se priča početkom godine o Targu nezvanični izvori su najavljivali znatno niže cifre od gore navedenih, a evo ispostavilo se da je 10/1 SBB paket ista cena kao 10/5 Targo, što prosečni korisnik neće primetiti.

Daleko od toga da cene nisu konkurentne, samo sam se nadao da će Targo cenovnik da značajnije obori cene ostalih provajdera.

BTW Radijus Vektor uzvraća udarac :D

tehnoblogija-zabrinuti-komsija-radijus-vektor-ili-550x363.jpg

[roflmao]

kakva pobeda :)

sto se tice interneta, mislim da smo sa 10/1 za 20e blizu evropskog proseka

nije da znam puno o tome kako funkcionise uvoz interneta, al mi nije jasno sto ne uvozimo od rumunja, oni su valjda najjaci u evropi trenutno

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

nije da znam puno o tome kako funkcionise uvoz interneta, al mi nije jasno sto ne uvozimo od rumunja, oni su valjda najjaci u evropi trenutno

Wat?

Ako su rumunji rumuni ne znam kako oni mogu biti "najaci" u evropi kad je epicentar evropskog neta u holandiji gde je i "kabl" ka americi, a najveci regionalni centar u nasoj okolini je u madjarskoj kad sam zadnji put gledao koji je jedno 20 puta manji od holandskog i ne moze neko ko je jos dalje biti veci nikako.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Pa mogu da imaju dobar net koliko hoce, ka americi idu kroz holandiju.

Vi verovatno gledate pogresne "brojke". Apsolutno je nebitan ukupan protok koji rumuni prave, njihov prosecan bandwidth, procenat broadbanda po glavi stanovnika i slicne gluposti kada je u pitanju biranje upstream infrastrukture.

Jebem mu mater ovo je gejmerski forum, ako treba sad da se objasnjavamo zasto nije dobro da do zapadne evrope idemo preko rumunije onda jebiga ... Nije to nikakva nemacka zavera, jednostavno je infrastrukturno bolje da mi koji smo blizi regionalnom centru idemo ka njemu, a ne okolo kroz nekoga ko je dalje.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

3 godine na sbb (prva godina jebanje dok na kraju nisu zaista sredili onda je 2 god radilo ok) posle toga sada 2 godine imam telekom do skoro je radio odlicno sada zadnja 2 meseca mi bukvalno pisaju po faci sa idiotizmima (puca net sporadicno itd) i boli ih paja da srede.

Ovo naravno ne ocekujem da dovedu do mene jos par godina al skroz podrzavam sto te ne teraju da uzimas kablovsku tv sa netom kao pogani sbb ;)

Cene iz prvog posta su sasvim ok.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ne znam ali ne verujem da su. Nije ekonomski isplativo razvlaciti direktan link do holandije. Skontaj da bi morali da postave svoje kablove all the way (a kontam da svabo to skupo naplacuje). Sve drugo nije "direktna" veza iako mozda nekome izgleda kao da ne prolazi kroz razne rutere (tacke u traceroute-u) sustinski je ista stvar.

Drugo cak i da uzmemo da hipoteticki jesu direktno zakaceni na holandiju opet bi nam to bila losija opcija jer internet funkcionise poprilicno inteligentno tako da ako smo mi recimo zakaceni na austriju, da bi pristupili serverima u italiji necemo ici kroz holandiju vec cemo iz austrije najkracim putem do lokacije u italiji itd itd.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

pa da. za nas nije preterano ni bitno gde je kabl ka americi, jer 99% vremena pristupamo serverima u evropi. mislio sam da dvini ima neke informacije tipa "gugl ima ogromnu server salu u temišvaru", al ispostavilo se da je samo hteo da bude drugačiji i poseban :/

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Dvini zapravo mislio na nešto ovako http://www.netindex.com/download/allcountries/ tj da Rumuni i Bugari trenutno imaju bolji pristup netu od kuće od većine evropskih zemalja, pa je odatle izveo i zaključak da imaju dobar link. Realno gledano od Evrope su ispred njih samo Latvia, Holandija i Švedska, što je baš dobar rezultat.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...