Jump to content

Targo - optički internet


cali

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Elem, bili mi ljudi iz Targa danas (ja sam 62. Blok). Uveli optiku, malo je smor sto je traje uvodjenje ceo jebeni dan - prvo dolaze dva lika iz neke Elektroizgradnje koji zapravo samo razvlace kabl po gajbi, a onda sat vremena posle njih dolaze likovi koji splajsuju opticki kabl i podesavaju sam modem/ruter.

Sto se brzine tice nazalost sam samo na kratko testirao, ja sam uzeo 120/60 paket, prvi test je izgledao ovako :)

2291880508.png

Ali se kasnije unormalilo, tako da su ovo neke brzine koje sam dobio:

2291927365.png

E sad ne znam da li neko ima preporuku s kojim serverom da testiram u Evropi, ja sam pokusao s nekim iz Hamburga bilo je otprilike 80/35. Nisam jos probao torrente niti bilo sta detaljnije jer je ceo dan trajala instalacija pa sam morao da zapalim, ali recimo meni upload na moj ftp ide oko 30mbit/s. Ako treba jos neki utisci recite.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Sever, prvi ulaz do Univera. Samo da napomenem da sam ih ja smarao par puta sto telefonom sto mailom i onda mi se javio neki batica pre 7-8 dana da dodje da mi objasni sta kako i potpisem ugovor, dosao covek, ja mu objasnio sta ocu, potpisao ugovor, on mi rekao da od tad imaju obavezu da u roku od max 30 dana instaliraju, juce me zvao lik u 8 uvece, a meni posto je bila frka za net ja mu rekao da dodju odmah ujutru :) Ali sam realno izgubio od 9h ujutru do 14h dok oni nisu sve to sredili, sto je realno malo smor...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto sever.. iza one nekad Banke Intese gde će sad kladionicu da otvore, preko puta parka... al još nikakva informacija.. :(

Reci mi samo kad su radili vertikalu kod tebe u ulazu?

Edited by Santa

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

zverko, koja je varijanta sa razvlacenjem kablova? mislim da su poceli i kod mene u ulazu da uvode, ali ne bih da se smaram ako opet mora nesto po kuci da se radi :D ako se provlaci kabl metar u gajbu i tu se kaci na bezicni ruter da nema nekog smaranja, super :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Huh... to znači da nema ništa od toga kod mene u narednih 2-3 meseca.,.

Ipak ću na jebeni Telekom još 2 godine...

Ја сам у 61 блоку :) север степенасте зграде. Мени још нису урадили вертикалу а оне ниске зграде у 61 до војвођанске улице њима је уведен тарго :) Тако да или раде како стигну или је можда до одобрења од кућног савета или нечег сличног :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

мени је прошао овде Тарго, али будући да су у вези са Нуба групом, сачекати неко време пре него што било шта потпишем са њима, а и имам баш баш свит дил са Икомом.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

zverko, koja je varijanta sa razvlacenjem kablova? mislim da su poceli i kod mene u ulazu da uvode, ali ne bih da se smaram ako opet mora nesto po kuci da se radi :D ako se provlaci kabl metar u gajbu i tu se kaci na bezicni ruter da nema nekog smaranja, super :)

Oni razvlace kanalicu od ormana u hodniku do tvojih vrata, onda tu buse i dalje ti po gajbi razvlace kanalice dokle ti oces. Koliko sam ih skontao opticki kabl je dosta osetljiv, u smislu da ne sme da se gazi, prelama i sl i zato ga trpaju u kanalice svuda, izgleda to sasvim pristojno (uz ogradu da moja gajba nije sad nesto mega fensi sredjena gde pazim da li mi je cokla 3mm sirine svuda koja se uklapa s dekoracijom lustera :) Sustinski ti im kazes dokle da ga sprovedu, mogu da ti stave bezicni ruter i iznad ulaznih vrata, ne mora da ulaze uopste u gajbu. Ipak, treba imati u vidu da sam ja uzeo i televiziju kod njih, a u tom slucaju od rutera svakako mora da ti ide bar koaksijalni kabl, dok meni ide i LAN kabl do desktop kompa, pa mi je najlakse bilo da sve sprovedu do mesta gde mi je i ranije bio adsl ruter, a tu mi je i razvodnik za kablovsku. U cenu uvodjenja je ukljuceno valjda 3m kabla od vrata po tvom stanu, a dalje se placa oko 500 din po metru, nemam pojma bas tacno, treba da stigne uz sledeci racun.

Sto se problema s drzavom tice, kapiram da ce tu Dulic da mi uleti ako izbije neki problem :tf: Palo je i meni to napamet ali kontam da u najgorem slucaju to mogu da rese kao i sa Mobtelom, tj dace nekom drugom, nece sad niko da vadi opticke kablove iz zemlje, koliko god da su nelegalno postavljeni, a po Beogradu znam da su sigurno nelegalno postavljeni :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Da, pretpostavio sam da si uzeo i tv pa su ti razvlacili po kuci. Mada, razmisljao sam i o istoj stvari kao i Drale, ali bez rizika nema dobitka! :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Cisto da dam neke utiske posle otprilike nedelju dana koriscenja. Ono sto je meni bilo najbitnije je upload i to mi ide realnom brzinom od 50-53Mbit/s, sto je po meni sasvim zadovoljavajuce, tj resava mi problem koji sam imao sa slanjem velike kolicine podataka. Download nisam fakat merio, ali dobar torrent ide 13-15 MB/s, sto mi dodje da HD rip film skinem za 10ak minuta. Plus sto sad mogu vise da ne budem sisica pa i da seedujem torente a da to ima iole smisla.

Televizija mi je prijatno iznenadjenje posto su kanali digitalni, onda mi tv sam nadje sve kanale, rasporedi ih u nekom njihovom relativno logicnom rasporedu i imenuje ih. Naravno uvek ostane da Pink treba baciti negde pozadi, ali je sam raspored dosta logican. Slika je znacajno bolja nego preko debilnog PTT KDS-a koji sam imao do sada, moze lepo televizija da se gleda, pogotovu filmovi izgledaju ok, tipa sad ide Mission Impossible na B92 i izgleda samo za nijansu losije nego kada bih ga pustao sa kompa. Nema nekih kanala, tipa Fox Life, Fox Crime, Universal i sl, pa sam imao malo raspravu s zenom, ali su kao obecali da ce uvesti, a i uspeo sam da je ubedim da je bolje skidati filmove i serije :)

Zasad mogu da kazem da radi ocekivano, tj onako kako je reklamirano, sto je vrlo dobro.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

javili se iz kol centra da pitaju da li momci mogu da dodju sutradan da nameste, oni se ne pojave. zove me lik uvece da se izvini i da kaze da ce doci sutra, i od tad se niko nije pojavio niti zvao. od tad je proslo deset dana.

posto je telekom spustio cene i pun mi je kurac mamlaza na svakom cosku, a potpisao sam ugovor, da li postoji nacin da ga raskinem bez penala s' obzirom da instalacija, dostava opreme i pustanje u rad jos nisu izvrseni?

koliko sam video, takav slucaj nije pokriven ugovorom. jedino sam ovo nasao: Postavljanjem opreme u prostoru Korisnika, Korisnik preuzima obavezu da ostane u korisničkom odnosu i koristi izabranu uslugu ili paket u određenom vremenskom periodu koji je naveden u Korisničkom Ugovoru ili Aneksu istog.

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...