Jump to content

Obavezna oprema za putovanje u inostranstvo


Failure.Sanitarium

Recommended Posts

Postoji li neka mocucnost da izvadim medjunarodnu dozvolu van Srbije, da je neko izvadi u moje ime i posalje? Prilicno sam siguran da je to nemoguce, al ne skodi nista da pitam.

 

Ja sam prosle godine vadio medjunarodnu i ima tu jedna zackoljica - naime otkad su uveli ovaj novi zakon vise ti se u vozacku ne upisuje ako imas zabranu upravljanja vozilom, vec to samo MUP vodi tamo negde. I onda ti u AMSS-u daju da potpises neki papir gde "pod punom krivicnom i materijalnom odgovornoscu" izjavljujes da trenutno nemas zabranu upravljanja, posto oni nemaju evidenciju ko ima zabranu, a ko ne. E sad da li taj papir moze samo neko da "poturi" ne znam, ali mi je poprilicno sigurno da ne mozes legalno da izvadis medjunarodnu dozvolu a da nisi fizicki prisutan... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Meni su pre 3-4 godine redovno tražili na granici međunarodnu, ali sam redovno prolazio sa zbun facom i "a otkad to treba, ja stvarno nisam znao"... Sad kad sam dolazio u Sloveniju, niko me ništa nije pitao... Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

ja to govno večito vadim i nikad mi ga niko ne traži, do sada sam vadio tri puta (jer su kurve stavile da važi dve godine a ne koliko i vozačka na osnovu koje ga izdaju) i upotrebio sam ga samo kad su mi u grčkom rent a car-u tražili da ostavim neki dokument kod njih dok koristim skuter (nisu insistirali da to bude međunarodna dozvola, mogao sam da ostavim bilo šta, pa sam ostavio ono najkabastije).

 

doduše, nije me nikad zaustavio saobraćajac u inostranstvu, možda bi mi oni tražili, al na granicama i po rent a car službama nikad niko.

Link to comment
Share on other sites

ja to govno večito vadim i nikad mi ga niko ne traži, do sada sam vadio tri puta (jer su kurve stavile da važi dve godine a ne koliko i vozačka na osnovu koje ga izdaju) i upotrebio sam ga samo kad su mi u grčkom rent a car-u tražili da ostavim neki dokument kod njih dok koristim skuter (nisu insistirali da to bude međunarodna dozvola, mogao sam da ostavim bilo šta, pa sam ostavio ono najkabastije).

 

doduše, nije me nikad zaustavio saobraćajac u inostranstvu, možda bi mi oni tražili, al na granicama i po rent a car službama nikad niko.

 

Sve ovo što kaže ivan, uvek izvadim tu međunarodnu i nikad mi niko ne traži a kapiram da ako je jednom ne bih izvadio i krenuo negde da bi počeli za to da me smaraju. Iako ta međunarodna izgleda kao nešto što možeš u kućnoj radinosti da napraviš i ištampaš bez problema.

Link to comment
Share on other sites

ko renta kola preko treba mu medjunarodna, normalne rent a car firme to traze. banana rent a car firmice po letovalistima su u fazonu moze i ne mora.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

zimus u briselu (charelroi zapravo) im ja dajem međunarodnu, lik me gleda ko da sam pao s marsa i traži mi običnu :D

 

ne sećam se da li je bio hertz ili budget, al svakako neki od tih velikih.

Link to comment
Share on other sites

Колико ја знам ако тај неко у Србији донесе твоју дозволу и ЛК у АМСС и плати издавање може без проблема да извади међународну за тебе. Ја то нисам радио јер нисам хтео да плаћам 2 пута Федекс а не шаљу ми се документа обичном поштом.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

meni su u svim rentacarovima trazili nasu vozacku.. medjunarodnu u jednom nije hteo da uzme iako sam nudio :D

kad sam ovde registrovao auto su mi trazili nasu vozacku, nista medjunarodnu

e sad, nisam nikad imao sudar negde van, ne znam u tom slucaju dal bi isto bilo

Link to comment
Share on other sites

Meni Rusi traze i nacionalnu i medjunarodnu - bez nacionalne ne vazi medjunarodna, tako njihovi panduri kazu. Tako da je nacionalna vaznija. A kada imash ove kartice, niko ni ne trazi medjunardnu (ja josh uvek imam onu bangavu roze...).

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...