Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

Dobar je Lost, Stanko drug

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

gledaj the wire - epska je serija, druga najbolja serija o policajcima u Baltimoru (Homicide, Life on the street je ipak najbolja) :)

 

necesh zazaliti :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Mayor of Reykjavík and leader of Best Party Jón Gnarr announced that he would not enter a coalition government with anyone that had not watched the HBO series The Wire. He is an avid watcher of the series, and stated his favorite character is Omar. Ultimately, Jón's Best Party entered into a coalition with the social-democratic Social Democratic Alliance (Samfylkingin) as its junior partner to govern Reykjavík.

 

Samo najveći precarevi endorseuju The Wire

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Evo ovako, ja sam pocinjao dva puta da gledam lost. Prvi put sam odgledao prvu sezonu i poceo malo drugu pa se smorio.. pa sam onda prosle godine, posle nekoliko godina pauze ponovo odgledao prvu, zatim drugu, poceo trecu i opet se smorio.

Nemam zelju treci put da pocinjem , ali bih voleo da znam u par recenica kako se serija zavrsava i koja je fora sa poslednjom epizodom i generalno celim tripom, ako je neko rad da mi spojluje : )  Mnogi bliski ljudi oko mene su odgledali sve do kraja i svaki put sam im govorio da mi ne pricaju nista, jer cu nekad odgledati do kraja, sad sam siguran da necu, smara me da izguglam ili vikepedisem, nego bih voleo da mi spojluje neko ko je tako fanovski odgledao sve (@Corey )  : )

Edited by Beli Eurokrem
Link to comment
Share on other sites

Е видиш ти то. Делује занимљиво. Мораћу да ископам књигу.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

@Beli Eurokrem

Неће ти значити ништа ако ти спојлујем основни заплет, он сам по себи није нешто што већ није виђено доста пута па да ти буде интересантно када чујеш, цака је у томе како је испричана прича, а о чему сам горе писао. Ту постоји и један проблем, негде на почетку серије су рекли да то није главни заплет, што значи да је серија развијана у једном правцу, а негде на пола или при крају отишла у други. То је сигурно један од највећих узрока проблема са којима се грцала до краја. Хтели су голуба у руци, и изгледало је да ће га имати, али на крају нису ни врапца држали у шаци. Да ли су без основног плана ређали мистерију за мистеријом па су се погубили у том грмљу, или су променили писце (током њеног емитовања био је онај последњи велики штрајк писаца, [1], [2]), то бих волео да знам. У плану ми је да мало прошврљам кроз фан сајтове и видим шта се ту још дешавало а да нисам ухватио, па можда после тога бих могао нешто да напишем, сада најрадије не бих.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

i moram da dodam, malo sam razmišljao o Under the Dome ali ne seriji generalno i ne konceptu ili priči. Većina likova mi deluje jako nebitno i klišeizirano, ono što mi je privuklo pažnju je onaj lez par i njihova ćerka. Znajući i prateći gomile trendova današnjeg holivuda i morbidne političke korektnosti koja se apsolutno nepotrebno provlači kroz današnje filmove i serije, malo sam pročeprkao po netu o knjizi (pošto je nisam čitao jbg), da bih video da ta kombinacija kao takva ne postoji u knjizi uopšte. Tako da su oni ciljano napravili najkombo da bude lez par, jedna crnkinja, druga belkinja i da imaju ćerku i svi su zajedno hipsteri koji voze priusa (ok, to za priusa sam lupio ali mi se učinilo da jeste, mrzi me da proverim sada).Čemu to? Mislim, ne smeta mi  niti mi je bitno to što su one lez i imaju ćerku i sve to, već prosto činjenica da je nekako nagurano tu tako bezveze čisto jer je to sada in.

 

Onda se setim i kako je spajdermen postao meksikanac (bez ikakvog razloga sem $, a Nik Fjuri crnac i dok je Torova ekipa svih duginih boja. Zar se ti ljudi toliko cimaju da će im neki vegan iz San Franciska dok vari reći da su rasisti ako su nordijski ratnici svi belci u 2013 godini? Pa i što ima ovaj amerski Šerlok šupak, gde je dr. Votson u stvari Lusi Lu.

 

Malo mi to smeta, a znam da ne bi trebalo jer nisam rasista niti homofob, itd. Valjda mi smeta što je tako nepotrebno i veštački nagurano? Da lu će za 5-10 godina i Brus Vejn da postane crnkinja ili tako nešto, samo da bi se ispoštovali neko retardirani PC standardi?

 

Šta vi mislite o tome?

pljk!

Link to comment
Share on other sites

@Čili

 

Zato što ne može drugačije. Dakle, ne ulazim ovde ni u kakve teorije zavere. Postoji diskriminacija pedera i lezbejki, postoji rasizam, mislim, prosto te stvari postoje. Kako ćeš da ih rešiš? Pera i Žika recimo nisu ni homofobi ni rasisti i možda im smetaju takvi filmovi/serije, ali oni sigurno neće postati homofobi i rasisti zbog takvih filmova/serija, nego će biti u fazonu kao ti, zabole me paja, daj mi suštinu. Problem diskriminacija je u proseku. Kako ćeš da promeniš svest prosečnog, najmnogobrojnijeg čoveka? Tako što ćeš da manipulišeš onime čime se prosečan čovek najviše hrani, a to su mediji. Onda treba da prođe vreme da se čovek zasiti kada može i da prihvati promenu.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ако се изолује сама пропаганда из ширег контекста, на том нивоу можемо тврдити да је њена сврха промена свести ка већој толеранцији. Исто тако можемо тврдити и да су мировне мисије НАТО пакта чисто добротворне.

Не може исти новчаник да истовремено промовише рат и мирољубивост. Свакако да је толеранција нешто чему треба тежити, али овде се не ради о тежњи ка проширеној свести о том проблему, већ инвазивно усађивање мишљења без његовог разумевања, што резултује имитацијом а не трајним остварењем тог својства.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ovo što je Kori napisao, meni to deluje kao baš to, a to je opet u konceptu ono što je bole napisao. I ja, isto kao Kori, smatram da je to sasvim moguće kontraproduktivno.

 

Meni bi mnogo draže, a i bolje bilo da neko u izvornom materijalu napravi gej, crnju, trans lika nego da se ubacuje tako nasumično da bi ispoštovali neki glupi konsenzus da moramo imati crnca ili koga već u filmu i seriji nasumično. Kada pogleda čovek tako, to je čak i ironično rasistički. Realno bi trebalo posvetiti više pažnje stvaranju takvih likova u izvornom materijalu jer će definitvno biti kvalitetniji i bitniji (simbolički) likovi nego ovako rendomli nakalemljeno. Tako ispadaju kao avatari trendi političkog korektizma, a ne predstavnici i simboli onoga šta stvarno treba da predstavljaju. Matere im. 

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ovo što je Kori napisao je tačno samo iz perspektive u kojoj se vreme ne uzima kao faktor. Iz perspektive vremena to nije tačno i to ne samo u ovom kontekstu nego u bilo kom prihvatanju bilo čega. Ovde ne govorim o tome da li je nešto dobro ili loše. Da bi neko naučio da rasizam nije ok je prilično lagano i dešava se u veoma kratkom periodu. Da bi neko prihvatio da rasizam nije ok se dešava kroz jako dug vremenski period i taj period ne mora neophodno da iziskuje samopregorni rad. To je princip koji je prisutan od kad postoji civilizacija, odnosno u odnosu učitelj učenik. Učenik jednostavno ne zna šta treba da radi i radi mehanički ono šta radi do momenta kada to više nije mehanički. Ili kao odgovor na ovo Korijevo, imitacija se pretače u razumevanje. Konkretno je sada taj koncept postao veoma moderan (iako je prastar) u psihologiji, filozofiji (i zapadnoj i istočnoj) i religiji.

 

Tako da Kori, tvoje poređenje sa Nato paktom nije ispravno jer ja nigde nisam rekao da je princip "prosvećivanja" dobar/pozitivan. U smislu toga da onaj ko treba da bude prosvećen možda ne treba, u tom smislu je tvoj primer dobar, ali to je nešto što ja nisam shvatio kao Čilijevo pitanje. Takođe nisam rekao da je ovo jedini vid borbe za lična prava.

 

A kao primer borbe za prava (smoriću Dulia) i vremenske distance po meni je najbolji borba žena za svoja prava. Nije prošlo ni sto godina, a mi danas prosto ne možemo da shvatimo da žena nema ista prava (bar formalno) kao i muškarac. Pre sto godina ljudi uopšte nisu tako razmišljali, ni žene ni muškarci, ali se mic po mic svest menjala i onda imamo danas to šta imamo. Uopšte me ne interesuje "dobrota" toga, samo princip, a to je ono šta sam skapirao da se Čili pita.

 

Nemoguće je nekome promeniti stav osim dugotrajnom i istrajnom manipulacijom/pritiskom/ili_nekim_pozitivnim_pojmom, jer taj isti koji je na primer rasista treba sebe da zapita kako je postao rasista, a sigurno nije time što je seo i razumno o tome razmislio.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...