Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

Da citiram Dulja: "Kad se probudiš kao Srbin usred Hrvatske, ustaneš iz svog srpskog kreveta, otvoriš svoj srpski frižider i pojedeš srpsku salamu i srpski jogurt, izjebeš srpsku ženu, obrišeš ga o srpsku zavesu i odvezeš srpsku decu u školu, koji ćeš strip kupiti kad na trafici imaš Superhrvoja, Bethrvoja, Spajderdalmatinca, Kapetana Splita i Gvozdenog Ustašu?".



Na stranu Boletova teorija o mehaničkom otporu stereotipima (sa kojom se načelno slažem), izdavači stripova su svesni da su svi glavni heroji belci, za razliku od stanovništva SAD gde oko ~1/3 stanovništva pripada nekoj manjini. Ako napraviš meksičkog Spajdermena odmah ti skače prodaja u latino populaciji. I tako je Duljo dobio Crnog Krajišnika da čita :D

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Homeland, superiska sa glavnim gumcima koji razvaljuju, ok ima rupica tu i tamo ali generalno sam ocekivao rupetine, patetiku, usa zastave,, ovako kao da su se potrudili da ne bude bas za prosecnog usa gledaoca (prva sezona, osecam da ce u drugoj bit malo plitko)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja ne gledam puno serija koliko filmova , ali ipak imam neke serije .

A to su : 

 

 - Pretty Little Liars (serija prati 4 srednjoskolke koje neprestano dobijaju poruke od nepoznate osobe 'A' koja njih progoni u cijeloj seriji . Nakon zurke , njihova drugarica Alison misteriozno nestaje , niko ne zna nista o njoj nakon toga . Od tad pocinju dobijati poruke od gore pomenutog 'A' . Serija je stvarno ekstra pogotovo meni posto volim misterije , 4 sezona je i jos nisu otkrili ko je 'A' )

 - Two and half man 

 - How I met your mother

Edited by Guccimist

Pak'o brate.

Guccimist.

Link to comment
Share on other sites

Ja gledam, verovatno sam to već negde pisao, tipične letnje serije Melissa & Joey i Baby Daddy. Sad su aktuelne treća i druga sezona (respektivno!). Kvaka je što serije nemaju skoro pa nikakav kvalitet, mislim, ima poneki haha momenat ali ništa spec, no sam setting je skroz u fazonu sitkoma devedesetih i nekako mi je skroz kul taj trip i opušta me da gledam :) U skladu sa tim i plot nije nešto bitan, ali u prvoj seriji Klasira sveznalica ima dvoje rođaka tinejdžera za koje dobija starateljstvo kad im uhapse roditelje a kao dadilju zaposli lika koji je propao upravo zbog tih roditelja :) A ovo drugo - lik dobija pred vratima bebu i ona suštinski više ni nije fokus serije već od treće epizode :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...