Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

10 hours ago, mladenq said:

mislio sam sta te je konkretno toliko odusevilo? ili je to celokupni utisak?:d

posto sam je sinoc odgledao, pa razmisljam jesmo li gledali istu stvar

Mahom gluma, Viseris, Dejmon, ejmond, dijalozi. I ove starije glumice za kraljice su dobre skroz, prvo mi je bilo malo razočarenej kad su zamenili one dve mlade 'čokice, ali bože moj :D

Fun fact, scena kad

Spoiler

Dejmon stavi krunu Viserisu na glavu nije bila u scenariju, spala je slučajno, Met Smit je tražio da nastave da snimaju i ostave tako, i improvizovao stavljanje krune.

 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

ja odustao nakon druge epizode, ali primetih da ih bas hvale i reko ae da probam opet, mozda nesto propustam

pogledam trecu, i stvarno, ucini mi se da nije lose, nastavim da gledam i ubrzo se vratim na ovo isto zbog cega sam i odustao, glorifikovana sapunica koja jase na slavi gejmotrona, i koja ima bas mali 'scope'

mislim da je dobra ako udjes sa jakom niskim kriterijumima u gledanje, ili ako je pustis nakon epizode ROP-a, koji je nezamislivo los, ali ako je gledas nezavisno od toga, bas nekako mi bleh, samo jedna drama scena za drugom, citave epizode gde se samo izmenjuju scene gde jedan lik ulazi u prostoriju i onda ima neki mini drama razgovor sa drugim likom, previse te isforsirane drame a premalo drugih stvari

na kraju reko da sagledam citavu sez, i to mi je neki generalni utisak, nije losa kao sto je rop los, u smislu da su je pisali dva morona, ali mi je losa u smislu da nije ni blizu dovoljno truda ulozeno da serija bude samostalno dobra, nego onako minimalan trud koji je bio potreban da prodje dobro kod sirih publika, kao naslednik got-a

gluma jeste solidna tho

 

sedma epizoda mi je najgora bila, i tu ona scena, kad kraljica hoce da nabode bodezom princezu, mi je savrsen primer ove sapunica drame, bukv min traje scena gde ova nju kao hoce da nabode nozem, i niko nista ne preduzima, nego svi stoje po strani, a ove dve imaju neku razmenu haha, kao ti si ovo, ne ti si ovo! itd, indijske sapunice vibe, falili su samo oni zumovi

Edited by mladenq
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2022 at 8:09 AM, mladenq said:

 ako udjes sa jakom niskim kriterijumima u gledanje

  Reveal hidden contents

sedma epizoda mi je najgora bila, i tu ona scena, kad kraljica hoce da nabode bodezom princezu, mi je savrsen primer ove sapunica drame, bukv min traje scena gde ova nju kao hoce da nabode nozem, i niko nista ne preduzima, nego svi stoje po strani, a ove dve imaju neku razmenu haha, kao ti si ovo, ne ti si ovo! itd, indijske sapunice vibe, falili su samo oni zumovi

Brate, ovo mi je podrazumevani način, da prostiš, ulaska u sve ovo sad moderno, u nadi da neće biti ogromno sranje, i da će mi se nešto dopasti 😄 niski kriterijumi i visok nivo opreza 🙂

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

kad smo kod niskih kriterijuma, zavrsena prva sezona rings of power

ne postoje kriterijumi, dovoljno niski, da se sa njima udje u gledanje ovoga i da bude, ne dobro, nego bar prihvatljivo

uzimajuci u obzir budzet, velicinu projekta, kao i vrhunski source materijal koji su imali na raspolaganju, ovo je nesto najgore sto sam ikada gledao u zivotu, bar sto se tice pisanja

u medjuvremenu, sagledah novu cobra kai sezonu, wud rekomend, i dalje su zabavni

i pogledah prvu epizodu nove horor serije mike flanagana, the midnight club, meni je bilo ok, i verovatno cu nastaviti, iako vidim da nije nesto ocenjena

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mladenq said:

kad smo kod niskih kriterijuma, zavrsena prva sezona rings of power

ne postoje kriterijumi, dovoljno niski, da se sa njima udje u gledanje ovoga i da bude, ne dobro, nego bar prihvatljivo

uzimajuci u obzir budzet, velicinu projekta, kao i vrhunski source materijal koji su imali na raspolaganju, ovo je nesto najgore sto sam ikada gledao u zivotu, bar sto se tice pisanja

u medjuvremenu, sagledah novu cobra kai sezonu, wud rekomend, i dalje su zabavni

i pogledah prvu epizodu nove horor serije mike flanagana, the midnight club, meni je bilo ok, i verovatno cu nastaviti, iako vidim da nije nesto ocenjena

juče pričah sa jednim poznanikom, nahvalio rings of power onoliko, ja rek'o troluje me, ipak bio je ozbiljan. tako da ono, očigledno se nekome i dopada 🙂

Link to comment
Share on other sites

mogu jedino onda da te posavetujem da nikad ne uzimas njegove predloge filmova/serija za ozbiljno :d

ali stvarno, mislim ok ta prica oko ukusa, svakome moze svasta da se svidi iz bilo kog razloga, ali u ovom konkretnom slucaju, ako dodje neko i nahvali ti ovo, ta osoba apsolutno predstavu nema o kvalitetnom pisanju, niti mari i najmanje za neku narativnu doslednost/razvoj i smisleno ponasanje likova u stvarima koje gleda

ova dva morona su uveliko zajebala jj abramsa, sto zapravo i ne cudi, posto sam nedavno procitao da ga smatraju nekim mentorom ili tako nesto, i da im je zapravo on pomogao da dobiju ovaj projekat

bas, bas je lose

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, mladenq said:

mogu jedino onda da te posavetujem da nikad ne uzimas njegove predloge filmova/serija za ozbiljno :d

 

ne dozvoljavam da iko utiče na moj izbor horora u kategoriji 6/10 koje gledam nemoj brinuti!

19 hours ago, mladenq said:

ali stvarno, mislim ok ta prica oko ukusa, svakome moze svasta da se svidi iz bilo kog razloga, ali u ovom konkretnom slucaju, ako dodje neko i nahvali ti ovo, ta osoba apsolutno predstavu nema o kvalitetnom pisanju, niti mari i najmanje za neku narativnu doslednost/razvoj i smisleno ponasanje likova u stvarima koje gleda

ova dva morona su uveliko zajebala jj abramsa, sto zapravo i ne cudi, posto sam nedavno procitao da ga smatraju nekim mentorom ili tako nesto, i da im je zapravo on pomogao da dobiju ovaj projekat

bas, bas je lose

ma kod ovoga će fora biti koliko su oni para zaradili i kako je to prošlo i to će odrediti dalju sudbinu.

čak bih rekao da će ići i "protiv minusa" ako ga zapravo ima, da izguraju drugu sezonu da ne bi bio blam da nema ničega posle prve sezone.

Link to comment
Share on other sites

pa ici ce sigurno, bar za drugu sezonu

ali nije ovo moglo nikako dobro proci finansijski za njih, inace bi na sav glas trubili o gledanosti itd, a ovako ih osrednji HoD nasrao, a oni nesto kenjkali o nekim brojkama gde su ljudi 'samplovali' seriju, lel

image.thumb.png.31e4fc0806b36046f3e88c2db81f7b49.png

kompletne moroncine

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2022 at 5:15 PM, millanče said:

Osma epizoda House of the Dragon - ja ne pamtim kad sam poslednji put video ovako nešto dobro u jednoj seriji :o

+1. preodlicna epiozda

Scene Dejmon/kralj, i kraljica/kraj momenat na kraju gde ce zbog buncanja da ode sve u novom smeru :3 

  • Like +1 1

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

On 10/15/2022 at 11:05 AM, mladenq said:

pa ici ce sigurno, bar za drugu sezonu

ali nije ovo moglo nikako dobro proci finansijski za njih, inace bi na sav glas trubili o gledanosti itd, a ovako ih osrednji HoD nasrao, a oni nesto kenjkali o nekim brojkama gde su ljudi 'samplovali' seriju, lel

a pa to jeste, nisam pratio cifre tj. da li su nešto komunicirali, ali ako nisu, definitivno nisu dobro prošli.

Link to comment
Share on other sites

https://decider.com/2022/10/14/rings-of-power-episode-8-recap-alloyed/

solidan rezime problematike, uz recap zadnje ep

None of it is accurate to the books, but more importantly, none of it makes any sense for the story, none of it improves upon the source material, none of it is true to Tolkien’s themes and tone, none of it makes the adaptation stronger. Cheap mysteries instead of grandeur and terror. Desperate coverups instead of hubris and tragedy. Shoehorned nostalgia from Peter Jackson’s superior work instead of forging a new path from fresh material. A total lack of confidence in Tolkien’s Second Age storytelling, replaced by pat, rote story beats from a thousand lesser minds. From top to bottom, none of it works, at all.

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

@evgeniy idi u dupe, odrastao na Homicide :) Ove Mladenove gospodare prstenaca ne smem ni da gledam, osećam da ću pasti u neki rejdž. Najjače mi što sam brdo komentara video od ljudi koji tvdrde da im je Rings of Power dobro, a House of the Dragon sranje, pa jebem ti život gde ja ovo živim :D

FTW!

 

 

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, mladenq said:

A total lack of confidence in Tolkien’s Second Age storytelling, replaced by pat, rote story beats from a thousand lesser minds. From top to bottom, none of it works, at all.

Pa ono, možda zapravo drugi, ako ne Amazon, nauče poneku lekciju pa pokušaju da budu malo manje u tom fazonu za neka naredna ostvarenja koja će praviti.

12 hours ago, evgeniy said:

ortak pre neki dan kaze kako je zavrsio sa gledanjem The Wire pre godinu dana, ali je i dalje pod utiskom i gleda mu se opet nesto kvalitetno. naravno, prva stvar koja mi je pala na pamet je OG "The Wire", ie Homicide: Life on the Street, pa rekoh da je dobar trenutak da se i sam podsetim Frenka Pembltona, Tima Bejlisa, Dzona Mancha i njihovih avantura po Baltimoru. seriju sam prvi (i poslednji) put gledao kao klinac pre ~20 godina, pa sam se malo bojao da je vreme progutalo i da ce biti tesko gledati je 30 godina kasnije, ali jok. i dalje kida, i dalje sjajno napisani likovi, i dalje vrhunski dijalozi, i dalje dobre fore i podjebavanja, i dalje fino channeluju taj horor "gubitka nekog bliskog" i besmislenost rokanja, i dalje upecatljivi likovi ostaju dugo u secanju jer imaju ljudske osobine, mane i strahove. bez krindz momenata, debilnih "jaka zena" momenata na silu ubacenih, drugacija su vremena u pitanju.

Ja sam kao nešto gledao Homicide ali mi je oduvek režija bila problematična i ono "ponavljanje dijaloga" i nikako nisam uspeo da to "preskočim" kako bih zapravo gledao seriju na ispravan način.

kao ono imaš super patike ali žulja te s vremena na vreme tipa nitna kroz koju se provlači pertla 🙂 To me je oduvek iritiralo i tek mislim da bi u današnje vreme.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Lucky said:

Pa ono, možda zapravo drugi, ako ne Amazon, nauče poneku lekciju pa pokušaju da budu malo manje u tom fazonu za neka naredna ostvarenja koja će praviti.

Ja sam kao nešto gledao Homicide ali mi je oduvek režija bila problematična i ono "ponavljanje dijaloga" i nikako nisam uspeo da to "preskočim" kako bih zapravo gledao seriju na ispravan način.

kao ono imaš super patike ali žulja te s vremena na vreme tipa nitna kroz koju se provlači pertla 🙂 To me je oduvek iritiralo i tek mislim da bi u današnje vreme.

A ima i ono kad čuješ "tiruriruriru", i ne znaš da li m je zazvodio telefon, ili je neko nekog nešto zajeb'o u dijagu :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

e pa tako nekako, ceo setap je nerealan, ali nije komedija 😄 tj, svidja mi se serija jer ne shvata sebe previse ozbiljno a opet vidi se da su doktorirali vise taj "ukleta kuca" zanr 😄 od mene preporuka, ja sam poceo da ocenjujem netflix stvari po tome koliko epizoda izdrzim 😄 

Link to comment
Share on other sites

On 10/17/2022 at 1:45 PM, reki said:

e pa tako nekako, ceo setap je nerealan, ali nije komedija 😄 tj, svidja mi se serija jer ne shvata sebe previse ozbiljno a opet vidi se da su doktorirali vise taj "ukleta kuca" zanr 😄 od mene preporuka, ja sam poceo da ocenjujem netflix stvari po tome koliko epizoda izdrzim 😄 

nisam još počeo da gledam, imam neki backlog, ali što više razmišljam o tome, možda mi se neće dopasti ako idu na tu foru da je kao komedija ali nije komedija, takav vid serija/filmova ume baš da mi ide na živce 🙂 ali ajde tu je Margo Martindale, moram je ispoštovati zbog Bojacka :)) 

 

Link to comment
Share on other sites

Pogledah konacno prvu sezonu Zaduzbine, zali Boze vremena:(. Iako je u prvih par epizoda delovalo da moze da bude kul i verodostojno prenese atmosferu iz knjige (Trantor deo nije lose odradjen) posle je sve krenulo nizbrdo. Ajde manje vise menjanje boje koze i polova ljucnim likovima u seriji, to je vec postalo klasika. Ali cemu ono kasapljenje i menjanje same price, Asimov se prevrce u grobu. Plus vizuelno deluje kao neka polu B produkcija, Expanse je keva za ono. I tako, jos jedan upropascen legendarni SF serijal, jedan od moja 3 omiljena inace. Nego kad ce druga sezona, pitam za drugara.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 10/17/2022 at 9:31 AM, reki said:

jel gleda neko the watcher, ja sinoc poceo, i mogu reci da mi jako drzi paznju 🙂 

Ja ga odgledao preko vikenda. Prvih par epizoda su mi bile skroz ok, taj ceo buildup, ali posle mi deluje da su se samo fokusirali na to da ovi trce od jednog do drugog i vicu "Ti si Watcher!". 😄

Sto naravno vec od prvog osumnjicenog nije imalo smisla, jer znas da ima 7 epizoda, pa isto tako znas da nije niko od njih vec da ce se to razjasniti u poslednjoj epizodi 🙂

Sve u svemu, mislim da je moglo bolje.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 6/9/2022 at 8:05 PM, millanče said:

Treća sezona The Boys, ima tri epizode, sutra četvrta, O-DLI-ČNO!

tek sam sad stigao da pogledam do kraja the boys, nešto mi ostale dve epizode u zaostatku i ne znam da li zbog toga ili šta je ali nekako mi je anti-klimaks poslednja epizoda. 

ono toliko toga i kao na kraju ništa od svega. the deep priča potpuno glupa bez poente, Noir se ni ne pojavljuje to što ga na kraju ubace ne znam čemu služi, finalni fajt je majko moja glup, jedino kao ajde sad Homelander bez kočnica kreće da roka po svemu u sledećoj sezoni uz pomoć Rajana, to je kao zanimljivo jer će verovatno biti još luđi nego što je sada i to je to.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...