Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Bojack Horsemanhttps://www.imdb.com/title/tt3398228/

Screenshot 2022-08-16 at 08.22.00.png

Generalno sam propustio Bojacka kad je krenuo da se emituje i kad je bila aktivna "kampanja", jednostavno nije mi se dopao crtež, animacija, nešto me tu odbijalo.

Praktično dalje ništa nisam ni čitao o seriji, osim što sam naknadnih godina video da su je ljudi pohvalili kao dobru.

Onda sam pre oko dve godine odlučio da joj dam šansu i pogledao prvih nekoliko epizoda. Nasuprot ocenama da su same epizode loše (scenario itd) meni se zapravo dopalo, ali iznova nisam mogao da baš pređem preko animacije, odabira boja kod likova (Princess Carolyn mi je i dalje kao neka spodoba iz pakla :)) i uopšte te varijante da postoje humanoidne životinje koje žive paralelno sa ljudima u tom nekom svetu, i dan danas možda nisam najsigurniji zašto su se opredelili za to. Tako da sam pogledao tih par epizoda, nasmejao se par puta i kao to je to. Bojack kao uvek pijani glumac koji živi na staroj slavi, Todd kao naivni glupkasti side-kick bez budućnosti, Dajen kao hejter-depra riba koja će da sad piše knjigu o Bojacku i njen kontra momak Mr.Peanutbutter, optimistični zlatni retriver - tipični sitkom setting predvidivog razvoja.

Onda mi se igrom slučaja folder sa celom prvom sezonom našao "pod rukom" negde na nekom putu i u nedostatku druge serije, odlučim da pogledam celu prvu sezonu. I tu se stvari toliko promene da sam zatim pogledao svih šest sezona. Ne odmah, ostavio sam je sa strane upravo za takve situacije puta i slično, zato se i razvuklo do evo pre neki dan, dve godine nakon završetka serije i 8 nakon početka 🙂

Ali ono što mogu da kažem da je da ovo verovatno jedna od najboljih serija koje sam pogledao, ako ne i generalno jedna od najboljih serija na televiziji ikada. Izvrsno napisana, neverovatno kreativna, posvećenost svakom detalju, "spinof" epizode koje su maestralne i uopšte cela priča od početka do kraja sjajno zaokružena. Odlično povezivanje epizoda i sezona, sjajne priče unutar sezona koje čak ni nisu toliko bitne za radnju ali su vredni dodaci itd. Dobra stvar za seriju je što se pojavila kad se pojavila, pitanje je da li bi "preživela" hiperprodukciju u današnje vreme, tad je još Netflix bio na početku pa kao nisu tako brzo otkazivali serije, jer stvarno treba vremena da "legne" čoveku ceo kolorit, likovi, animacija, priča, a eto, možda su stvarno i prve epizode bile slabije od narednih, mada su se meni dopale a i napravile jasan smer od haha hihi sitkom serije ka mračnijoj depra dramediji kasnijih sezona.

Tako da, to je to. Ako ne znate šta biste da pogledate a ovo niste, preporuka!

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Pogledah i ja juce bas poslednju, nekako mi je bas krivo sto je kraj. Ocekivao sam da ce ovako nekako da se zavrsi, ali opet skoro do kraja sam mislio mozda ipak bude neki obrt, cak i kad je sve bilo jasno

Spoiler

Btw, nisam siguran jel sam dobro skapirao, on je sebe sjebao samo da Kim ne bi zaglavila tvorza? Mada malo je bezveze da samo njegovo priznanje automatski nju oslobadja saucesnistva, nisam pravnik, ali deluje naivno.

 

 

 

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Samo ću da kažem da se ne sećam kad sam poslednji put imao osećaj da je 50 minuta prođlo kao da je bilo 15, a svaka epizoda Saula mi je takva, bukvalno na kraju sam WTF, već gotova, proveravam da nisu skratili na 25-30 min epizodu, nisu :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, manson said:

nadam se da neće biti neki woke feminizam, bar ne previše

Pa mora da bude taman toliko da se stikliraju svi checkboxovi novih ostvarenja.

Cekam da javite kakvo je posle par epizoda 🙂

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

On 8/23/2022 at 8:54 AM, manson said:

Juče bila prva epizode ove nove GOT serije, koja je pre GOT 🙂 nekako mi ovi glumci koji igraju glavne likove skroz neubedljivi. Ali ima zmajeva, i golotinje, pa gledam i dalje, za sada 🙂 nadam se da neće biti neki woke feminizam, bar ne previše 🙂 

pogledah i ja prvu, inbred cast po strani, ovo je zapravo gledljivo, nisam imao potrebu da ugasim nijednom dok sam gledao, a gledala mi se druga po zavrsetku, tako da def nastavljam

slazem se za neubedljivost tho, bar u slucaju kralja, ali to pripisujem castingu, lik je potpuno nebitan, osim ako to tako i ne treba da bude

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam par epizoda The Sandman 

Apsolutno nisam upoznat sa stripom, nisam odgledao ni jedan trejler i mogu reci da je zaplet propilicno zabavan, zanimljiv, svet oko samog zapleta je originalan, glumci su u glavnom propilicno dobri, mozda tempo serije ima svojih problema, ali nekako je i to ok obzirom da je cela serija kao neki san, sto je razumljivo obzirom o cemu je rec 

Dacu seriji sansu, valjda nece smoriti do kraja

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Upravo završio The Terminal List https://www.imdb.com/title/tt11743610/?ref_=nv_sr_srsg_0 prava ona klensijevština, doduše nije pisao Klensi, nego neki ex marinac/foka, šta li je već 🙂 ono klasika, liku (Kris Prat) smeste, ubiju mu vod, kasnije i porodicu i kreće da se sveti. Sve već vidjeno, ali skroz dobro uradjeno. Amazon je serija, i uopšte nema ovih modernih/woke elemenata, zato je valjda i bila neka frka kada je izašla serija, i još što Prat glumi. Sve u svemu, preporuka.

Jedna sezona, 8 epizoda, nadam se da neće snimiti drugu sezonu, ovde je sve ispričana, zaokružena priča, nema smisla nešto dodavati.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...