Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

Некако ми је промакла Black Sails, a није да се нисам одваљивао пар месеци са играњем Pirates of the Burning Seas. И таман кад је легла серија како треба, таман на врхунцу неке опште фрке...

ЈЕБЕНИ ЛГБТ ТВИСТ! Ма нек се носе у три лепе пичке материне са просеравањем и убацивањем тог срања на сваком кораку! )&=%&(%&()$)&/$)/$/)&=)&=()/(&%/&%$/)%(?&()&/)&(/&%/&%

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, brue said:

Некако ми је промакла Black Sails, a није да се нисам одваљивао пар месеци са играњем Pirates of the Burning Seas. И таман кад је легла серија како треба, таман на врхунцу неке опште фрке...

ЈЕБЕНИ ЛГБТ ТВИСТ! Ма нек се носе у три лепе пичке материне са просеравањем и убацивањем тог срања на сваком кораку! )&=%&(%&()$)&/$)/$/)&=)&=()/(&%/&%$/)%(?&()&/)&(/&%/&%

 

welcome to the gay pirate club :D

meni se ogadilo pa sam posle mesec dana dovrsio seriju

evo trecu gledam, za sad ne pominju gej momente vise 

 

 

 

mada sam se u trecoj epizodi se03 strecnuo na otac&sin momenat izmedju vejna i crnobradog [:D] ne nisi se valjda vratio po njega posle 8 godina zato sto je to tvoj

GB3sS2C.jpg

sa druge strane poceh da gledam The Expanse, i ono sranjkasta prva epizoda ne obecava (knjiga je bolja [:D])

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, brue said:

Некако ми је промакла Black Sails, a није да се нисам одваљивао пар месеци са играњем Pirates of the Burning Seas. И таман кад је легла серија како треба, таман на врхунцу неке опште фрке...

ЈЕБЕНИ ЛГБТ ТВИСТ! Ма нек се носе у три лепе пичке материне са просеравањем и убацивањем тог срања на сваком кораку! )&=%&(%&()$)&/$)/$/)&=)&=()/(&%/&%$/)%(?&()&/)&(/&%/&%

 

to su poceli da ubacuju u svaku jebenu seriju, smorili su vise.. cak i u The 100 medj klince jbt.

Link to comment
Share on other sites

po ceo dan gledam wire,relativno skoro sam poceo a vec zavrsavam 4-tu sezonu,i tu su naravno morali da ubace najveceg cara u seriji da je feget plus i pandurka i serija je jebeno 100/10 ali eto,to je neki jedini minus koji je mogao biti izbegnut

Link to comment
Share on other sites

znam da je puno toga radjeno po dogadjajima koji su se desavali u baltimoru,ako je omar ili lik sa drugim imenom stvarno postojao,zivo me zanima jel on bio gej ili je to eto ubaceno u seriji kao sto danas nijedna serija ne moze da prodje bez toga...odoh da nastavim gledanje :D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kole said:

also za 100, gej je gej, al lesbians are hawt =o))

/agree, al' pocelo je da smara da to ubacuju u apsolutno sve serije koje sam gledao u zadnjih par godina.. a ja serije volim vishe nego filmove tako da ih gledam non stop :D

Link to comment
Share on other sites

Јебе ми се што убацују геј ликове. Некад су и одговарајући и нисам попиздео због тога.

Међутим, ово је било скроз ничим изазвано и сад изгледа гурају да не постоје ни пријатељства, она права, него мора и то да се "оправдава" сексуалном привлачношћу. Прво су кренули са тим о мушко-женским пријатељствима, те сад ће вероватно исто да лапрдају и намећу и за истополне. Никакве дубине, никаквог другог осећања, већ само секс, ако је могуће педерски. По њима, најбоље да нико никоме није пријатељ, да смо сви свако за себе осим нужног /каквогод/ секса и да нас све држе ко јебену стоку. Кревет - Посао - Продавница - Кревет. Са паузама за брзу храну. Јебем ли им матер да им јебем. А и ови глумци, без свога ја, који не умеју да кажу - ок, оладите, беспотребно је и нећу то да снимам.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Sve se svodi na prilično jednostavnu dilemu  - da li neko više voli dobre strane serije ili domaće gajenu homofobiju? =o)

Serije koje su all straight (i skoro all white, eventualno sa 1 crncem i 1 latino zhenom u invalidskim kolicima) su CSI/NCIS/slicne najgledanije stvari na planeti chija publika su chilargeri 50-80 godina i te serije prave velike mreže za najveće demografske grupe i to prave hetero scenaristi i showrunneri. Iste te serije, nadam se, ne gleda niko od nas jer su dosadne i predvidljive i glupe (naravno, kad dodjes kući umoran, ponekad ništa lepse od bajate epizode hawaii 5.0, pogotovo ako je epizoda sa nadprosečnim brojem bikini shotova)

Ipak, sve što je malo off/drugačije/interesantnije rade manje ili više oštećeni ljudi koji su svoje probleme tokom odrastanja kompenzovali uranjanjem u tuđu umetnost, a zatim i nekim sopstvenim oblikom kreativnosti...
Solidan procenat tih oštećenih ljudi su lgbt osobe kojima konačno postaje normalno da javno priznaju da su što su to sto jesu, i sada, kada se klima, bar u americi, polako menja, ne osećaju potrebu da to više taje i u stvarima koje pišu. E upravo ti i takvi ljudi pisu sve ove serije koje su dobre, i valjaju i koje zelimo da gledamo. Nisu svi LGBT, ali svi imaju neki problem/razliku od većine koja ih je oblikovala da budu to što jesu.
Zašto onda ne bi svi oni imali odgovarajucu reprezentaciju u delicu pop kulture koju sami stvaraju i koji nam, u poredjenju sa svim sto je u ponudi, najvise prija? 
Da li kad slušate Bohemian Rhapsody uživate u pesmi ili mrzite njenog autora što je spavao sa muškarcima?

Dao bog stotine serija i filmova svake godine i SVI su na neki način okrenuti hetero populaciji, pogotovo muškarcima. Može da se provede tri života gledajući sadržaj totalno bez gejeva. 
U svetlu toga, isterivanje maka na konac u koliko, pet - deset - dvadeset serija zato što i one nisu all straight balansira između nerealnog i retardiranog.

Moje mišljenje je da ako neko želi da isteruje u 2016. godini, zastarelu eugeničku politiku (ololo ne može topik bez hitlera), onda ni ne zaslužuje da uživa u dobrim serijama. Neka ne gleda Transparent, diskutabilno najbolju seriju prošle godine.

Ako će nekome, recimo, da pokvari "detinjstvo" i užitak u 50 godina genijalnosti Muppet Showa podatak da su u Hensonovom core timu, koji je stvorio i mapete i ulicu sezam i fraggle rok, oko polovina bili gejevi (jer ne postaje se lutkar zato što ti je detinjstvo srećno nego zato što želis da se izraziš preko surogata) - super, mada, to detinjstvo koje nije razvilo saosećanje sa slabijima samo zato što su drugaciji od sebe je već ranije pokvarilo nesto drugo, a ne nebitna sitnica kao seksualna orijentacija ljudi koji pishu tv seriju ili likova u toj seriji.

Brajan Fuler, čovek koji je pravio Hanibala, Pushing Daisies i Dead like me je otvoreno gej osoba i meni je milo što on pravi sledeći Star Trek, a ne otvoreno hetero JJ Abrams koji je našao način da zasere sve što je dotakao.

 

omg political rant without reason =oD
 

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

И то им није сметало да направе ту емисију, која има свој шмек и своју радњу. И ту је Гонзо жабцу пријатељ, и то "само" пријатељ. Јел не може више да постоји само то, него све мора да се подводи кроз сексуалност, те да су Гонзо и Кермит у ствари педери? Зашто не могу само да буду пријатељи?

Додатно, да ли су направили неку веома битну епизоду те серије са гомилом дешавања, а онда у свом том лудилу дали "појашњење" тог Гонзовог пријатељства, сводећи га на просто сисање пениса/Гонзовог носа?

Ово нема никакве везе са хомофобијом, ово има везе са нападном хомофилијом, која не гледа докле је иоле укусно да се иде. И који је уопште циљ.

Ако већ сме да се има мишљење, негативно, око лоших ствари у неком филму или серији, око лоших момената, глуме и сценарија, зашто то не може да се примени и у случају кад је то изазвано неким педерским бесмисленим и беспотребним тупљењем? Или то не сме да се критикује, већ по шаблону мора да се оберучке прихвати.

Јесу ли пребројали све побијене педере у историји (тј. пошто је та реч девалвирала са намицањем жртава у Сребреници, не мора целе историје, вероватно може 1-2 задња века или колико год) и прогласили почињени геноцид, те сад не сме апсолутно ништа да се каже против педерастрије, без обзира на околности, а да се не буде обележен као мрзитељ, фашиста, хомофоб?

Да ли то значи да би било сасвим ок за квалитет серије/фимла/франшизе да у сред пржења са Клингонцима, тутну причу да су Спок и Кирк у ствари педери, па таман да "објасне" оно чувено додиривање рукама кроз стакло, или неко друго додиривање које још није приказано? Ко јебе пријатељство, узајамно поштовање, заједничку судбину - важни су само и искључиво "одређени" пориви. Да ли због оваквог мишљења о тој теми смета што је Фулер "главни" - не, какве то везе има да ли су он или Абрамс педер или хетеро. Сметаће ми ако крене да уништава нешто са апсурдним стварима.

 

Конкретно, у случају Флинта и Томаса - уместо да остане на томе да је Томас Флинта одушевио са својим високим идеалима, визијом неке будућности за тамо неки кутак света, посвећености тој идеји, уважавањем овог другог као равноправног и драгог пријатеља, иако је овај из далеко ниже класе, они све то потру, јер сад не може да се утврди шта је старије кокош или јаје. Јел му допустио да га зове по имену јер га цени, или зато што му ставља киту у уста, да будем прост? Јел овај волео да се образује, да долази до нових информација читањем, или је једноставно то заволео уз партију секса са својим "меценом", да момку/девојци буде милији. Итд, итд... Јадно и бедно...

*Кад се на то дода и Томасова жена, онда ме све то подсети на Тарантинов саркастични опис односа у Топ Гану.

Edited by brue
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Коле,

Геј људи =/= геј лоби
Као и сваки други лоби и организација за нечија права, вођени су од стране олоша. У већини случајева. Мени такође смета то наметање гејева, али не зато што их мрзим, јер не мрзим их, већ зато што замишљам неког хибрида Истока и Карлеуше без трунке осећаја за уметност који наређује заправо креативним људима да ураде то и то, где они уместо да углаве то у причу на нормалан начин, као што раде са осталим стварима, исфорсирају јер ови одозго мисле да знају како се то ради.

  • Upvote (+1) 1

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Poenta moje priče je da prihvatite činjenicu da ste svojim ukusom, koji favoriše atipičan/kvalitetnije napisan filmski sadržaj, svrstani u istu demografsku grupu sa pederima, depresivcima, čudacima, levorukima, ljubiteljima SF-a, disleksicarima, autisticarima i ostalim osobama koje odudaraju od norme. I da, onda, poradite na prilagođavanju svojih predrasuda da ne budu protiv ostalih ljudi koji čine vašu veću demografsku celinu, a ne da u okviru te celine pokušavate da budete nerd-jock, brogrammer ili kako vec ocete, koji "nije deo one grupe, ali bi ovde da bude onakav".

Jer se, jednostavno, prave dve grupe sadržaja. Jedna su ukalupljene corporate stvari (u koje, da Laki, upada i CSI pored sve kreativnosti ljudi zaduženi za njegov nastanak i zivot svojih 15 sezona). Druga grupa je visoko fragmentisana populacija geekova, žena, lbgt osoba i ostalih koji nisu klasični hetero muškarci koji gledaju americki fudbal, piju loše pivo i oće samo eskplozije i sise.

Želim i ja eksplozije i sise, ali oću i dobru priču pored toga, zato sam u grupi b. Ono što mi ne treba je da se identifikujem sa svakim likom kog vidim na ekranu da bi mi njegova priča bila interesantna, a ako nema identifikacije onda mi nije odbojno kad vidim da taj tip ljubi drugog tipa ili bilo šta što je meni odbojno na neki način jer to ne radim ja nego lik na ekranu. 
To što je neko gej je deo priče i ne treba da predstavlja prepreku u uživanju u sadržaju, a čišćenje sadržaja od takvih ljudi, kao što je bilo čišćeno društvo do nedavno, je tuga sa kojom čovečanstvo mora da se pomiri i nastavi dalje jer eliminacija bilo koje podgrupe koja ne škodi bilo kome pogrešna.  Pogrešna je i upotreba reči pederastija koja je blizu pedofilije zbog asimetrične veze između starije osobe sa više i mlađe osobe sa manje moći. Point lgbt veza je da su obe strane potpuno jednake i da postoji pristanak (iako je, realno, apsolutna simetričnost u vezi bilo kog tipa efektivno nemoguća). O tome se priča, ne o aberantnom ponašanju.

Kermit i Gonzo možda nisu gej par, ali Erni i Bert vrlo verovatno jesu (ne eksplicitno, ali to odavno nije tajna). Takođe o orijentaciji mnogih drugih mapeta može da se diskutuje od Fozija i Ralfa, preko dr Bunsena i Beakera do Scootera. Takodje dr Tooth je samo tako bi :oP  Razlog zašto se ne diskutuje o tome je zato što nije bitno.

Kirk i Spok u scenama sa homoerotskom konotacijom u TOS su isto delo nekog autora koji je na papiru rešavao neke interne stvari. Da li bi mi smetalo da su njih dvojica intimni par, ili da je Kirk homo i da umesto žena svake nedelje muva drugog tipa? Iskreno, da, ali samo zbog navike (i zato sto mi je milije da gledam u zhensku pored kirka nego u tipa =o)). Pravi odgovor na tvoju dilemu je da ne bi trebalo da je bitno da li su njih dvojica par jer ako je Kirk dobar kapetan onda nije bitno koga kreše, bilo Spoka, bilo nekog andorijanca, bilo zelenu Orionsku robinju (mada to je loše, ali zbog ropstva ;o))

Dakle, ako je priča ok, onda neće smetati ni to što je neko lgbt i to će biti prikazano na organski način koji pomaže priči i razumevanju likova. Ako je priča "uslovno dobra", a sakuje način na koji su gej elementi ubačeni, onda priča realno nije dobra i to je ubačeno zato što neko od producenata oće da upeca ultraumreženu gej populaciju na društvenim mrežama da mu plaguju seriju ili film. To je tužno i ružno i takav sadržaj ili teraš u 3 lepe jer su ljudi koji ga prave jadni, ili trpiš jer voliš okvirnu priču, ali to je onda tvoj lični izbor da gledaš lošu seriju kojoj ipak ne bi pomoglo ni da su svi hetero i to da je pripovedanje loše samo zbog gej momenata su čisti kombo self deceptiona i predrasuda.

No čak i kada su u pitanju tako loše producirani queerbait naslovi lgbt populacija je željna takvog sadržaja strašno jer likovi koji bi ih predstavljaju apsolutno ne postoje na bitnim položajima u bitnim serijama i filmovima, a trebalo bi. Najbitniji razlog zašto reprezentacija svih vrsta ljudi mora da postoji u umetnosti i pop kulturi je upravo zbog dece. Sa jedne strane da im ne bude čudno i odbojno kad krenu da se sreću sa tim pod stare dane, a sa druge, mnogo bitnije, da ako su gej/drugačiji na bilo koji način, da vide da i to negde ima i da nisu sami ili krivi za to kakvi su - jer nisu i da mogu da pričaju sa nekim o tome normalno a ne da se boje ili, ne daj bože, da naprave neku glupost sebi ili drugima. 

Odbijam da ulazim u precizno definisanje termina "gej lobi", jer smatram da je ideja da postoji okrugli sto za kojim se planira ubedjivanje celog sveta da bude gej ista kao ona da su najmocniji ljudi na svetu ljudi-gušteri. Peder ili jesi ili nisi, a ako nisi - ne može te niko ubediti da dudlaš kitu pa samim tim nema razloga da ti smeta ako se to svidja liku u seriji tipa Loras Tajrel. A ako ti se ne svidja pederisanje vitezova ili bradavicasti penis glumca iza bine, nema frke, ima sadržaja na sve strane, a ima i u toj istoj seriji sisica u svakoj drugoj epizodi pa onda mogu da gledaju i bate i seke i lgbt drugari. Dakle, kao što nas igranje FPSova neće pretvoriti u ubice sa motornom testerom, tako gledanje u čike koji se volU ili trans frizerku u Orange is the New Black neće nikoga "pretvoriti" u lgbtq-a

Kad dodju Istoci i Karleuse da "brane pedere" to je odbojno na prvu jer smo svesni da ovi to rade jer oce publicitet za sebe, a ne pravdu za lgbt ljude. Na žalost, tu jadnoću je bolje otrpeti jer iako to rade loše i iz loših pobuda, rade dobru stvar.

Filmska i muzička industrija imaju mnogo veći deo lgbt populacije nego što se prikazuje u serijama/filmovima i muzici (razlog je ona priča o kreativnosti iz prošlog posta) samo od nedavno postaju ljudi svesni koliki je to procenat pa se osećaju, bez prava, neugodno. "oh ne, kako je moguce da je rok hadson pJederchina?!?!" "onaj barni stinson je najbolji lik, al steta sto je peder" Ovo sada što neko naziva "trendom" u serijama je tek deo odraza realnog stanja stvari u industriji koja pravi takav sadržaj, a ako se desi da je prisutno u gotovo svemu što gledate, to je samo zato što ne pratite konzevrativne stvari kojih je i dalje more i većina nego ciljate sadržaj koji vam se više sviđa.... a njega prave sa i za lbgt populaciju, ali i za vas ako to dozvolite.

200% sam ubedjen da sve vreme u krug vrtim istu stvar koju sam rekao u prethodnom postu kao i da sve što mogu da kažem neće poljuljati ušančene stavove ćiriličnog dela publike, al kad sam napisao ovoliko, bolje da kliknem na submit umesto da brišem.
 

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Само подужа верзија претходног, где једине стереотипе просипаш баш ти :)

Чак занемарујеш било шта речено и само гураш своју причу, као да декламујеш нешто онима који хоће фудбал, лоше пиво, експлозије и сисе, и на крају су и ћирилични део публике.

Надам се да се свест људи мало измени, у позитивном смислу, кад се за речени "нетолерантан" став буде стрељало.

А иначе, тај садржај који по сваку цену браниш, постао је одавно корпорејт ствар.

Надам се да си макар гледао серију, а ако испадне да ниси, онда једи говна :)

 

Edited by brue
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

ili ja ne znam da napisem ono sto mislim ili vi ne citate sta pishem nego ono sto mislite da je napisano 

uglavnom - ne, zarez, niste u pravu

ajd da napisem treci put, mozda se zajebete pa procitate sta pishe

incidenca pojavljivanja gejeva u serijama jeste u porastu ali i dalje ne prikazuje realan demografski sastav drustva, a pogotovo ne sastav u segmentu ljudi koji pravi taj sadrzaj

zavisno od studije i lokacije gde je obavljana, lgbt populacija na globalnom nivou se procenjuje između 4 i 12%, dok se među "umetnicima" taj broj procenjuje na preko 20%

medju onim sto se emituje na americkom trzistu, za regular i recuring likove:
 - u serijama ima 4% lgbt likova (ispod 2% na networku/broadcastu i preko 10% na kablu/streamingu, ali kako je na kablu manje programa uopste tako je ukupan broj blize dvojci nego desetci)
 - u serijama je 43% zhena (i to se navodi kao great success, pre 5 godina taj broj je bio manji od 30%)

to što je do nedavno sav sadržaj bio usmeren na belog hetero muškarca ne znači da i dalje sve mora da bude tako
ako ste publika liberalnijih, cable/streaming porogama, licemerno je ponašati se kao da ste network konzervativci
ćirilični deo publike ste vi na forumu što koristite font neoptimizovan za ekransko prikazivanje, na osnovu cega se vidi jaca tvrdoglavost od prosecne, ali ne implicira pripadnost "fudbal i pivo" grupi, ne znam kako je napravljena ta konekcija (u stvari, sejnte, ti si neko mudo ovde, ajd vidi da se nađe neka ćirilica sa zaobljenim ivicama da izgleda lepo ko štampana na papiru a ne ova "caps lock light" koja je sad na snazi)

za 100 nemam kratak odgovor jer je situacija komplikovana, al ajd da probam u kratkim recenicama da objasnim
- popularnost te serija je eksplodirala od poljupca clarke i lexe u s2 kada je lgbt zajednica pocela da hajpuje seriju na drustvenim mrezama
- ironicno, u s2 je kvalitet serije poceo da opada i random retardacija likova (tipa finn poludi od napacene ljubavi i pobije 18 ljudi...lol)
- kada su u s3 ubili lexu (u bukvalno sledecoj sceni nakon sto se prvi put kresne sa clarke) gejevi online su flipnuli jer preko 90% lezbejki u serijama, otkako se pojavljuju od 1970ih biva ubijeno na ovaj ili onaj način
- gledanost serije je pocela da propada jer su isti oni koji su hajpovali seriju poceli da zovu na bojkot 
- i onda, u nadi da ce da umilostive ljute gejeve, zbog kojih su postali veliko mudo u CW postavci, nasilno ubacuju dodatne gejeve tipa miler (i da, u tom trenutku to gejisanje smeta, i realno su online gejevi poceli da uticu na tok serije, ali to opet nije toliko bitno jer-)
- jer, serija je do tada, realno, vec otisla u kurac, belami je postao negledljiv lik sa finn-retard akcijom na kub (alo masakar 300 ljudi a zna se da groundersi nisu monolitna kultura i da su tih 300 zastita od ostalih 11 random plemena), to sto su uradili sa linkolnom je isto roflkopter itd itd....dzaba sf prica o implantable ai i borbi sa zlom allie ako su likovi nedosledne i nerealne tvorevine
- kada nekome pricam o the 100 kazem pogledaj 2 veoma dobre sezone, ne gledaj trecu 

za black sails je situacija jednostavnija (mada odgovor nije kraci)
- starz je mreza koja je tek nedavno pocela da se udaljava od soft porn sadrzaja ali im je, nacelno golotinja deo identiteta 
- svesni su svoje publike i moraju da daju nesto i za strejt i lgbt populaciju koja oce erotic stuff
- to sto ti vidis na sranje po glavnom liku (zarad jeftinog seksualnog momenta) je donekle tacno, ali donekle i nije 
- taj momenat jeste sokantan i unistava odredjeni pogled na flinta (najvise kvari identifikaciju hetero male publici), ali ne unistava narativnu strukturu serije, jednostavno je on lik sa kompleksnijim (i prizemnijim) motivima nego što si mislio, ali i dalje radi to sto radi u tom okruzenju
- gledaj na to kao na pozitivnu stvar, bar znaš na čemu si sa likom (i ako ti takav zaokret ne odgovara možeš da odlučiš da li ćeš da digneš ruke od serije ili ne), imas ljude koji su zavrsili gledanje celog Mad Men i Breaking Bad misleći da su protagonisti tih serija dobri ljudi sa kojima treba da se identifikuješ, a to nije slučaj. A imas i likove koji su krenuli da hejtuju mad men kada se drejper slomi tokom hershey pitcha jer su tek tada videli koliko je on ostecen iznutra, a ne da je flawless smooth jebac alkos koji su zheleli da budu...
- za razliku od 100 koji je u kurcu i ne gleda mi se vise, Black Sails mi je i dalje ok (trecu sezonu jos nisam uzeo da pogledam)


sori za incoming caps

ALI SVE TO NIJE BITNO JER
GEJSTINA U RANDOM SERIJI NIKADA NIJE RAZLOG ZASTO SERIJA SAKUJE 

ili ste trebali da prestanete sa gledanjem jos ranije kada je seriji opao kvalitet
ili je serija i dalje ok i imate licni problem sa gejevima,
treceg nema

 

 


 

 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Пажљиво прочитао и по трећи пут. Ај пажљиво и пишем по четврти пут, у нади да ћеш ти прочитати:

Quote

ćirilični deo publike ste vi na forumu što koristite font neoptimizovan za ekransko prikazivanje, na osnovu cega se vidi jaca tvrdoglavost od prosecne

Не разумем. Нит ја видим проблем, нит на који екран се односи, нит ја мењам фонт, нит сам икад иког на РуРу видео да је написао тако нешто - да му је нечитљив ћирилични фонт. А тек не разумем зашто је онда то тврдоглавост, макар и несвесна.

Quote

taj momenat jeste sokantan i unistava odredjeni pogled na flinta (najvise kvari identifikaciju hetero male publici)

Није шокантан него је иритирајући. И то не зато што је педерски обрт по сексуалном тумачењу, него по квалитативном. Цело твоје навођење бројки и процената у ствари је право тумачење вредности и разлога таквог "обрта". Разлози бедни, те и вредност очајна.

Quote

gledaj na to kao na pozitivnu stvar, bar znaš na čemu si sa likom (i ako ti takav zaokret ne odgovara možeš da odlučiš da li ćeš da digneš ruke od serije ili ne)

По мало је увредљиво, обзиром шта сам писао, да ти кренеш на овај начин да доносиш закључке и да дајеш савете. Ја сам покушао, мислим довољно, да појасним шта ме изнервирало и шта ми смета, а шта не. Јебе ми се што је овај условно речено педер или бивши педер или шта год. И нити једном нисам рекао да баш због тога сад прекидам серију, чак ни да размишљам у том правцу, док ти покушаваш да изградиш такву неку слику о целом "случају".

Quote

ali ne unistava narativnu strukturu serije, jednostavno je on lik sa kompleksnijim (i prizemnijim) motivima nego što si mislio, ali i dalje radi to sto radi u tom okruzenju

Теби не уништава, мени уништава. Али ја тебе не калупим у слику према којој си ти некакав педер због ставова које износиш (а који су декламовање, а не дискусија, јер дискутујеш са замишљеним "противником"). Као што рекох, већ сам написао зашто ми је засметало и зашто сам испиздео због тога "обрта". И мислим да су у данашњем свету пријатељство и поштење дефицитарна роба, те самим тим и комплексна у односу на приземнија и простија објашњења кроз, између осталог, сексуалну привлачност. Значи, по мени, они су тиме уназадили радњу, условно обесмислили остале разлоге за догађаје, тј убацили скоро па беспотребан податак, кад је свега осталог било довољно.
 

Quote

 

GEJSTINA U RANDOM SERIJI NIKADA NIJE RAZLOG ZASTO SERIJA SAKUJE 

ili ste trebali da prestanete sa gledanjem jos ranije kada je seriji opao kvalitet
ili je serija i dalje ok i imate licni problem sa gejevima,
treceg nema

 

:fp:

edit:  Да ти помогнем - ја сам полудео, полудео кад су убацили "смрт" Арагорнову /све исто као са Гандалфом, што је веома бљутаво/ и оно бежање избеглица /не због балканских избеглица - жртава злих Срба, него зато што су пореметили нит, где у књизи, након освешћења од Црвјезикових срања, краљ иде да јебе маме орцима, а не да кука на Гондор и да бежи у Хелм/.

Ето, живац сам. Али то има везе са бесмисленим и нелогичним ускоцима у сценарио. И један од њих је и ЛГБТ обрт у Црним једрима.

 

Edited by brue
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Коле, замисли да је ова дискусија пикадо, где након бацања други играч вади из мете стрелице и потом гађа. Е ти си толико своје стрелице бацио далеко (промашио) од мете, да мене мрзи да одем по њих, дохватим их, и наставим игру. Ово пишем као трећа особа која ти исто каже, и то ми је једини разлог, јер надам се да ћеш мало застати након више замерки у вези исте ствари. Писао бих и зид текста зашто тако мислим, али не бих да ти крваре очи од ружне ћирилице hue hue (ова твоја замерка након држања буквице другима о поседовању стереотипа и предрасуда је...)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

dajte mi pivo i utakmicu [:D] i uvece CSI i mirna backa!

ne znam odakle bih poceo a bolje i da ne pocinjem :) da ostavimo sve u  duhu mladih, a gde su mladi tu je i sala !

 

 

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...