Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

uspeo sam da ugazim u govno ... :) i ajd' sad to što sam ja ugazio, dešava se, ali kako je uspelo da se razmaže po OBE patike na sve četiri strane, đon, peta, postrance ... nemam pojma.

ima u Makenzijevoj kod Oracha, na trotoaru, neko razvlacio govna...el to to? :))

Link to comment
Share on other sites

zadnjih nekoliko dana, posto nisu tu keva i cale, ostavljaju mi pare za hranu i to pa ja kao gledam sve postoji od opcija. ono sto je problem u prici je sto ovaj nacin na koji sam ja poceo da manupulisem novcanim jedinicama nikako nije dobar, jer bi zavrsio sa pojedenom celom platom prosecnih gradjana.

jel moze neko da mi kaze kako se ljudi hrane na mesecnom nivou, ako je u svakoj mesari (pk), kiosku, pekari i slicno, prosecna potrosnja oko 250 dinara ako hocu da kupim bilo sta sto nije kifla i jogurt i da to treba da se ponovi najmanje 3x dnevno ili recimo daleko bilo uzmem sednvic i pomfrit, sto mi je najbliza opcija, ispada oko 320 dinara a opet nije ceo obrok.

jel treba da kupim sunku za 150 dinara i onda jedem po listic po obroku ili sam propustio deo kada je hrana postala luksuz

Link to comment
Share on other sites

500 din, 1kg piletine , to mozes da podelis na 250g po obroku, ili po 500g ako si prozdrljiv

1kg pirinca, 60 din, to mozes da podelis na 330g po obroku

1kg ovsenih pahuljica, 120 din, to mozes da podelis na 5 obroka (dorucaka) + mleko

3 jaja dnevno, 36 din

+ neko voce, i najjeftiniji keks i dzem :D

spremis sve ujutru, treba ti max sat vremena

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

ima u Makenzijevoj kod Oracha, na trotoaru, neko razvlacio govna...el to to? :))

Za trenutak si me ispresec'o jer sam prolazio relativno blizu tog mesta danas, ali definitivno nisam tuda :))

@ Vićo - Hteo sam da dođemo da se dogovorimo oko podrške novim članovima foruma, kako ćemo da rešimo pitanje onih što pišu "u mesari" i naravno da vidimo koliko ćeš novih topica otvoriti u narednoj nedelji.

jel moze neko da mi kaze kako se ljudi hrane na mesecnom nivou, ako je u svakoj mesari (pk), kiosku, pekari i slicno, prosecna potrosnja oko 250 dinara ako hocu da kupim bilo sta sto nije kifla i jogurt i da to treba da se ponovi najmanje 3x dnevno ili recimo daleko bilo uzmem sednvic i pomfrit, sto mi je najbliza opcija, ispada oko 320 dinara a opet nije ceo obrok.

Pijaca, povrće i kuvanje, to je neki štos. Baba recimo skuva pasulj jedan dan, onda ga drugi pretvori u prebranac, to su dva dana ručka. Tako radi najveći broj ljudi. Eventualno supe iz kesice, za doručak ili večeru jaja, tako nešto. Ali mimo toga, hrana je kod nas ubitačno skupa iz meni nepoznatih razloga (a da ti nepoznati nisu monopol i samovolja, što je isto tačno). Ako nećeš da radiš šemu sa kuvanjem, ispod 200 kinti u prodavnici ne možeš da izađeš a da kao možeš da kažeš da si jeo.

Link to comment
Share on other sites

Poenta je da je jedenje govana koja izađu iz prčvarnice skup sport jer ljudi koji rade i nemaju vremena da spremaju hranu ipak moraju da jedu pa se cene formiraju prema njima tako da u toj "konkurenciji" nemaš šta da tražiš, pripaši kecelju ili kupi sastojke za normalan obrok pa ih jedi zasebno :tf:

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

500g prasećeg mesa, od vrata

1 poveća glavica kupusa

1 tetrapak paradajz sosa (tomatino ili jeftiniji tomatelo)

glavica luka

aleva paprika (slatka, ljuta po ukusu)

so, biber

ručak za 4 osobe i da pretekne, može da se do nedelju dana drži u frižideru i podgreva parcijalno ili da skuvaš manju meru...

Idi na "kulinarske đakonije" topic also, svi recepti sa testeninom ti daju obrok za 2-4 osobe...

ukratko, ljudi koji ne konvertuju svoj rad u novac koriste ga da ne bi plaćali tuđ rad za pripremu hrane:)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

хахахахаха...

па купи 30 јаја, то ти је ~400 динара, купи неку шунку (кг ~800 динара), неку павлаку/мајонез (~100-300 динара), онда купујеш сваки дан јогурт/млеко и хлеб (~150 динара), за ручак купујеш неко месо и поврће (~300 дин.). за око 600 дин дневно можеш да једеш као краљ у кућној режији.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ili prestanes da jedes.

ja sam uspeo da ne trosim nista na hranu. leba sam pravim, i slabo jedem. dorucak jak, ali ajvari, jaja, prsute, rucak mnjeh, vecera mjok, tek malo

kuvas, drljas i vozi.

,mislim zvuci jadno, ali mi jesmo jadni. nema sveza leba, ihaj pravi poparu. nema, vreme luksuziranja je proslo.

ja sam cak prestao da jedem suvomesnata sranja.

oko prsute - vise mi se isplati da nedeljno kupim za 600 dinara 300 gr njeguske nego 700 grama praske. em je bolje em ima vise hranjlijivosti em je ukusnije

znaci jelo van kuce, prosto ne mere :)

i da dodam, zato mi ostaje para da idem 3 nedelje u grcku i da kupim ipad :tf:

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pekara ispada iz priče ako misliš išta da uštediš na hrani, jer platiš mnogo a dobiješ mastan kurac. Fast food isto na minimum.

Od suvomesnatog možeš ponešto da uzmeš i kod Matijevića jer nije skup, al samo ponešto pošto mu određene prerađevine izgledaju ko da mesa nisu videle, a sve mu je prepuno hemije i kvari se posle dva dana. Mada slanina kod Matijevića je ftw, a jeftina je.

Leb ne bacaj, od onog što prekostane pravi prženice. Prži jaja za doručak. Pica je isto jednostavna za pravljenje, zahvalna je za jelo i nije skupa (osim ako se ne izdrkavaš sa kotaky začinima, maslinama i slično).

Sarmu ako naučiš da praviš onda si bog otac, jer može da stoji ihaj, a zna se da je sarma najbolja treći dan :D

Link to comment
Share on other sites

I tako ja, kao i svaki prosecni student iz provincije koji je dosao u beli grad, krenem u studentsku polikliniku da regulisem pucanje plombe na kutnjaku. I tako cekam ja u cekaonici 20 min da prodje pauza, pa kad se zavrsi ispijanje kafe i chitchat, ja dodjoh na red. Udjem, sednem/legnem na predvidjenu fotelju, dodje doktorka sva nadrkana i pocne da mi drka po zubu, trpa mi onu vatu usta zamalo se nisam ugusio jbt... Jos bolestan, jedva disem na nos, a ona meni sta si se uplasio?! Mrs bre! Jos i ma je 300din pregled, uzas :S

Link to comment
Share on other sites

Pekara ispada iz priče ako misliš išta da uštediš na hrani, jer platiš mnogo a dobiješ mastan kurac. Fast food isto na minimum.

Od suvomesnatog možeš ponešto da uzmeš i kod Matijevića jer nije skup, al samo ponešto pošto mu određene prerađevine izgledaju ko da mesa nisu videle, a sve mu je prepuno hemije i kvari se posle dva dana. Mada slanina kod Matijevića je ftw, a jeftina je.

Leb ne bacaj, od onog što prekostane pravi prženice. Prži jaja za doručak. Pica je isto jednostavna za pravljenje, zahvalna je za jelo i nije skupa (osim ako se ne izdrkavaš sa kotaky začinima, maslinama i slično).

Sarmu ako naučiš da praviš onda si bog otac, jer može da stoji ihaj, a zna se da je sarma najbolja treći dan :D

nije kotaky nego kotany nube

I opet, matijevic je otrov, ne dao bog, ali rak u najavi.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ја сам закључио да је најквалитетнија храна уједно и најјефтинија. само је неопходна одређена логистика. искешираш капацитете за сториџ на гајби, исцимаш се 2-4 пута годишње и целе године једеш као ЦАР за 3-5 х мање лове него у Максију и сл, а уз то и неупоредиво квалитетније...

следећа година је година улагања у логистику.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pre 2 meseca sam popravio zub i sve je bilo super

i pre par dana me je poceo da boli kada jedem nesta toploo.....resenje? (ici i reklamirati?)

Idi obavezno, nisu ti lepo metli tu plombu ili šta god, a možda ti je i ispala.

Kakve su cene onih gotovih pasulja i kojekakvih cufti i paprikasa? Ono sto samo stavis u vrelu vodu na 15 minuta i nom nom.

Oko 100 din (90-110) je pakovanje toga manje više bilo kojeg proizvođača i bilo čega unutra. Ali je problematično dal' je ta jedna porcija dovoljna, plus naravno da li neko može da jede tako nešto sa konzervansom etc, ali to jeste kud i kamo ok opcija. Doduše moraš da dodaš i lebac tu u trošak i tako to.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...