Jump to content

Zimske gume


Gospodin

Recommended Posts

samo ako je na putu sneg, da.

zaboravio sam da reportujem ovde, danas sam bio da stavim 4 zimske. na kleber je pao izbor

vulco se zove servis, u blizni brace jerkovic se nalazi - swe pohvale

to killy care, ja sam isto pre 2 dana stavio kleber krisalp u "planetiguma" koja je inace u sklopu tog vulca.

@trokty

nisam ni ja strucnjak kad je velicina felne/gume u pitanju, ali ove vrednosti koje su u zagradi su fabricke i njima treba da tezis. pitanje, zasto bi stavljao felne sa druagicijim specifikacijama od tih fabrickih koje vec imas?

ako je zbog zimskih guma, onda gledaj da uzmes zimske gume na osnovu felni koje imas i koje odgovaraju toj felni.

ako sad imas alu felne, a neces da ih akas zimi, opet uzmes celicnu felnu pribliznih dimenzija fabrickoj felni.

takodje, evo ti neki calculatori pa mozda skapiras sta i kako. ja nisam :(

http://www.alloywheels.com/Tyre_Calculator

http://www.1010tires.com/WheelOffsetCalculator.asp

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

to killy care, ja sam isto pre 2 dana stavio kleber krisalp u "planetiguma" koja je inace u sklopu tog vulca.

Koliko vas je ispalo?

Ja sam pazario par klebera, pa bi da znam da li sam dobro prošao.

Uzeo sam 185/65 15 sa montažom, balansiranjem i ventilima za 6100 po komadu, i to su mi obavili ispred zgrade.

Link to comment
Share on other sites

Трокти најбитније ти је да ти је промер рупа исти тј. 5х114,3 и да централна рупа није мања од 67,1мм. ЕТ фелне, као и јаотажа ти нису толико битни, јер је то приближно исто код свих челичних фелни. Ако је већа онда могу да се направе ти пластични прстенови који се ставе на главчину. Ако се не направе прстенови може да се деси да пукну шрафови/брезони, а то не мере да ваља.

Link to comment
Share on other sites

Pitanje kad sam vec ovde :D

Interesuju me zimski pneumatici, dimenzije su 185/60 R15

Ponude su sledece:

http://www.planetaguma.com/konfigurator.php?sirina=185&profil=65&radijal=R15&proizvodjac=sve&vrsta=Putnicka&sezona=Zimska&konfigurator=%C2%A0%C2%A0%C2%A0Prona%C4%91i

Zanima odnos cena/kvalitet, tj da li je opravdana razlika izmedju, say, Tigrovih Winteri i Sava Eskimo S3 koje su, koliko sam razumeo u low-end segmentu ili je opravdani benefit uzeti pneumatike koju su za hiljadu-dve skuplji?

Kleber, Goodrich, Goodyear ili Michelin? Je li opravdana razliku ceni izmedju Michelin Alpin a4 koji je za skoro 3, odnosno 2 hiljade skupjli od ostalih?

U principu budzet nije ogranicen, zelim da uzmem ove godine kvalitet i da ne razmisljam o tome narednih 5 godina...

Link to comment
Share on other sites

Pitanje kad sam vec ovde :D

Interesuju me zimski pneumatici, dimenzije su 185/60 R15

Ponude su sledece:

http://www.planetagu...ator=�� Pronađi

Zanima odnos cena/kvalitet, tj da li je opravdana razlika izmedju, say, Tigrovih Winteri i Sava Eskimo S3 koje su, koliko sam razumeo u low-end segmentu ili je opravdani benefit uzeti pneumatike koju su za hiljadu-dve skuplji?

Kleber, Goodrich, Goodyear ili Michelin? Je li opravdana razliku ceni izmedju Michelin Alpin a4 koji je za skoro 3, odnosno 2 hiljade skupjli od ostalih?

U principu budzet nije ogranicen, zelim da uzmem ove godine kvalitet i da ne razmisljam o tome narednih 5 godina...

Imao sam gume iste velichine na Swift-u, najbolje su se pokazale Michelin (imao sam Alpin A3 mislim, a sada su aktuelne A4 ili A5). Na njima sam chak i jedno leto vozio poshto su bile zaista odlichne shto se tiche odnosa upravljanje/kochenje/mekoca/buka. Na Mondeu sada koristim Michelin X-Ice koje su isto vrhunske, prosto je neverovatno koliko su tishe od letnjih Good Year (koje idu standardno uz auto).

Generalno, za zimu su najbolje gume Michelin ili Nokian (Hakapelita R, naprimer).

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

to killy care, ja sam isto pre 2 dana stavio kleber krisalp u "planetiguma" koja je inace u sklopu tog vulca.

tamo me je poslao caletov prijatelj koji godinama kod njih cuva i menja gume

Koliko vas je ispalo?

Ja sam pazario par klebera, pa bi da znam da li sam dobro prošao.

Uzeo sam 185/65 15 sa montažom, balansiranjem i ventilima za 6100 po komadu, i to su mi obavili ispred zgrade.

205/55/16 oko 10800 po jednoj, sa balansiranjem i ventilima, dodao sam jos 400 dinara da ih napune azotom, sto kapiram da ne moze da skodi

Link to comment
Share on other sites

Труперу, знам ја ди имају да се узму нове, добре, зимске гуме марке Нанканг за мале паре (читај 120е, можда и јефтиније), само ако има димензија која ти треба.

Link to comment
Share on other sites

Труперу, знам ја ди имају да се узму нове, добре, зимске гуме марке Нанканг за мале паре (читај 120е, можда и јефтиније), само ако има димензија која ти треба.

Čuo sam da su uuuužasne te Nankang, plastikaneri.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Drugari imate u Beogumi kod Ade ( ispod mosta koji vodi na banovo brdo, na strani gde je porsche) akciju, zimske gume od prošle godine, sa jako dobrim popustom čini mi se 20-30%. Jedino što ne može da se uzme na rate i što nema svih dimenzija/jako se brzo prodaju.

Edited by pirun
Link to comment
Share on other sites

Jos jedno pitanje, na letnjim mi pisu dimenzije 185/60 R15.

Da li na iste čelične felne mogu da stavim zimske 185/65 ili ne mogu? Koja je bolja varijanta za zimu?

Znači širina bi ostala ista, samo bi bila nešto "viša" guma.

Može to bez ikakvih problema.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Čuo sam da su uuuužasne te Nankang, plastikaneri.

Лоше си чуо [:D]

Кад је у питању однос цена-квалитет, нема им премца. Нису најбоље гуме, али свакако су квалитетније од Сава и Тигар гума.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nankang/NS2.htm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...