Jump to content

Zimske gume


Gospodin

Recommended Posts

To najbolje da pitaš Lakija :) Ali realno Wintera u nekoj od 15" dimenziji dodje oko 5.5k dinara. E sad čelične felne su veliki mit, zavisno od vozila, od toga da su mi govorili da "ima to da se nađe za 20 evra po komadu", do toga da su mi tražili 75 evra po komadu za Focusa. Na kraju sam uzeo samo gume...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

то кад купујеш нове, одеш лепо на половне аутомобиле и нађеш половне челичане.

Него шта сад Трокти кажеш да су ме пандури слагали? Јел има негде у закону да пише да нису обавезне зимске гуме на погонској осовини да ја то лепо одштампам и да турим у новчаник поред возачке?

Link to comment
Share on other sites

гледао сам то, али ми изгледа као да мож да се тумачи како оћеш, јер се нигде не спомиње то за погонску осовину што су мени рекли пандури (да је обавезно, односно да није).

Link to comment
Share on other sites

Ево баш ме данас заустави народна милиција и питаше ме: "Друже де су ти зимске гуме?"

Ја реко: "Зар то не мора само кад је снег, лед, а Бога ми и поледица?" На шта ми одговорише да ме је то неко слагао, и да од 1. новембра мора се имати зимска гума на погонској осовини (или она са ознаком М+Ѕ, што дође ол сизон гума). Ал срећом бејаху добри неки милицајци, те ме пустише само уз опомену

M+S all seazon guma?

Ja mislio ti se razumes u kola.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Samo da napomenem da su tu "akciju" imali i prosle godine - cetiri celicne 15" felne, ratkapne i Kleber gume za Focusa su bile 600 evra. Ako uzmemo da "dobijas jednu besplatno" to znaci da je jedan tocak + guma oko 200 evra, ako uzmemo da Kleber 15" guma kosta oko 6.500 dinara, dodjemo do toga da im felna+ratkapna kosta 140 evra po komadu... [ok] za akciju...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Samo da napomenem da su tu "akciju" imali i prosle godine - cetiri celicne 15" felne, ratkapne i Kleber gume za Focusa su bile 600 evra. Ako uzmemo da "dobijas jednu besplatno" to znaci da je jedan tocak + guma oko 200 evra, ako uzmemo da Kleber 15" guma kosta oko 6.500 dinara, dodjemo do toga da im felna+ratkapna kosta 140 evra po komadu... [ok] za akciju...

Kakva je to akcija bre? Akcija da zadaviš nekog? :)

Link to comment
Share on other sites

Kakva je to akcija bre? Akcija da zadaviš nekog? :)

Pazi, ako uporedis i ovo sto sad pise u ovoj vesti - za tri se cetvrti dobija besplatno, a cena krece od 24.698 dinara. Mora se uzeti da cena krece od njihovog najmanjeg modela, a Fiesta sa najmanjim dimenzijama je 175/65 R14, takva jedna Kleber zimska guma kosta 5,726.00 RSD, odnosno cetiri komada 22.904 dinara. Cak i da uzmemo da daju Michelin jedna Alpin A4 (dakle najbolja) je 7,119.00 RSD, odnosno cetiri komada je 28.476 dinara. Dakle pod uslovom da daju 4 najbolje gume koje mogu da navedu u saopstenju usteda je oko pola jedne gume. A mislim da je cena zapravo za Kleber, tako su meni prosli put rekli, sto znaci da te jos oderu za 700 dinara, a ne da dobijes jednu za dzabe [:D]

Edit: Ulete Kili s montiranjem, ali koliko je meni poznato gde god da kupis nove gume dobijes i montazu za dz.

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Lucky kupujem gume, daj one tvoje kontakte :) Jel bese Euro Gume ili tako nesto? Znam da ih ima ovde pored mene kod Arene valjda

also, ko bese daje na beskamatne rate sa Inteza kreditnom karticom?

i jel vazi na kraju da mi trebaju samo kad je sneg? Mislim sad je vec kasno, ali kupicu ih u narednih par dana nadam se

Link to comment
Share on other sites

ja sam uzeo u beocar-u 4 wintere 175/65/r14 za 4150 po gumi sa montazom +300 balansiranje i ventil, moze na 6 rata bez kamate kod intese, mislim da su im poprilicno kul cene, ja barem nigde nisam nasao jeftinije pod istim uslovima kupovine...

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...