Jump to content

Zimske gume


Gospodin

Recommended Posts

  • 11 months later...

STIZE ZIMA!

situacija je sledeca, gume trenutno koje su na kolima su 195/55/16, letnje sve 4 naravno

cilj je da se prodje ekonomicnije

1. relativna racunica je ispala da samo gume tih velicina su oko 36k (pod pretpostavkom da su gume oko 9k)

2. slucaj broj je ispao oko 31k (pod pretpostavkom da su polovne celicne felne 15 oko 20e a gume 5500 dinara)

da li postoji neka akcija ili sansa da se to nadje za malo manje para (dajte neku vezu u nekom servisu plz)

Link to comment
Share on other sites

STIZE ZIMA!

situacija je sledeca, gume trenutno koje su na kolima su 195/55/16, letnje sve 4 naravno

cilj je da se prodje ekonomicnije

1. relativna racunica je ispala da samo gume tih velicina su oko 36k (pod pretpostavkom da su gume oko 9k)

2. slucaj broj je ispao oko 31k (pod pretpostavkom da su polovne celicne felne 15 oko 20e a gume 5500 dinara)

da li postoji neka akcija ili sansa da se to nadje za malo manje para (dajte neku vezu u nekom servisu plz)

Ja sam pre dve godine pokušao akciju dva i na kraju završio s rešenjem pod jedan. Normalne polovne čelične felne nisam mogao da nađem, a za nove su mi tražili 70e po komadu (LOL). Na kraju sam kupio četiri zimske i montirao ih na postojeće 16" felne, sad jurim neku rodbinu koja navodno može da završi slične 16" felne da posle zime završim sa dva para felni i guma u kompletu.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

i beoguma ako imaš intesinu master/visu ti daje na 6 rata, čisto kao info

što se tiče felni, ja sam kupio nove na polovniautomobili.com, ima svašta da se nađe

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Od 195/55/16 nismo imali nista na stanju, nisam stigao danas da se iscimam malo vise oko toga. Sutra zovem dobavljace da vidim sta je najpovoljnije. Kad sam danas gledao nisam mogao da nadjem Tigar wintere (zimske) u ovim dimenzijama, imaju samo Hitris (letnje). To bi verovatno bila najpovoljnija varijanta samo ako ima.

Edited by pirun
Link to comment
Share on other sites

ovaj perin predlog najbolja opcija do sad, daju na rate bez kamate

sto se tice 2 ili 4, ja se ne bi zezao sa 2 letnje po ledu

Klyi pls, te zimske gume su mi 225, znaci siroke u pm, pa opet nisam imao ni jedan problem, a u kolima sam stalno.

Jedino ako sam ja bolji vozac od tebe, ali to ne mora da je tacno.

Dve zime sam pregurao sa letnjim, stoga mi samo treba Dovlina potvrda da je to tako stvarno kul i poz sam :D

approved, sealed, delivered. ;)

Menjam gume dva puta godishnje - odvezem lepo kod vulkanizera sve, za sat vremena gotovo i zdravo.

LAKO JE TEBI TI SI MONEY GUY :D

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ја ћу пробати и ове зиме да се профурам са летњим, капирам да и даље добро раде, тј. да имају дубину шаре за коју не смарају пандури...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam cetiri zime vozio bmw sa letnjim i zadnjom vucom. Bilo je par okretanja kad nisam pazio, ali generalno je to sve islo kul :D

Na Fiat Stilu sam imao dve prednje zimare, nikakvig problema whatsoever cak i pri brzpj voznji i kocenju.

novi sad je ravan ko tepsija, video bih te sa bmw-om u beogradu po snegu

Link to comment
Share on other sites

sto se tice 2 ili 4, ja se ne bi zezao sa 2 letnje po ledu

Kad si na ledu ako nemas eksere u gumama, kao u reli vozilima, apsolutno ti je svejedno na kojim si gumama nemas ''grip-a''. Ali uvek je bolje imati sve cetiri kad padne sneg, daju svima dozvolu, pa ako moras naglo da kocis isplate se.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...