Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Recommended Posts

Nisam čitao tu knjigu, a pročitao sam dve od njega (Empire V i Sveta knjiga vukodlaka) i jednu priču (koja mi se najviše dopala) i nije na mene ostavio utisak kao na njegove fanove (nisam nezadovljan samo nisam omađijan), a gledajući kritike filma deluje kao da je to dobra opcija umesto čitanja, pa bi mi značilo ako je neko čitao knjigu i gledao film da da svoje mišljenje o filmu u odnosu na knjigu.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

transformers: dark of the moon

komedija godine!

pička je prebrutalna, bolja od megan iako nema personaliti ©, efekti odlični, prava stvar za bacanje mozga na otavu dva i po sata.

gde se ono beše priča o propagandi u filmovima?

evo ovde imamo:

- nemarne ruse koji dopuštaju da vanzemaljska tehnologija padne u ruke deseptikonima

- zle ruse koji potežu pištolje bez povoda

- amera koji im tom prilikom govori "opustite se, momci, nije vam ovo drugi svetski rat"

- lika koji u toj istoj sceni psuje na nemačkom (iako ga zovu dutchman) i bori se na strani amera

znači sve je jasno, rusi su bili negativci u ww2, al su ih ameri uz malu pomoć nemaca vratili u sibir da im tamo eksplodiraju nuklearne elektrane jer su se napili votke i zaboravili da ugase svetlo.

pored toga, tu su i nezaobilazni suptilni kadrovi američke zastave, uz obaveznu izrešetanu zastavu koja se na kraju filma ponosno šepuri iznad glava naših rag-tag junaka koji su uspeli da još jednom ispraše nadmoćne negativce i njihov pažljivo pripremani plan!

Link to comment
Share on other sites

pička je prebrutalna, bolja od megan iako nema personaliti ©, efekti odlični, prava stvar za bacanje mozga na otavu dva i po sata.

ja sam ovo gledao u bioskopu kad je ishlo, i smorio sam se kao panj.. jedva sam chekao da se zavrshi film :)

Link to comment
Share on other sites

The Devil's Advocate

http://www.imdb.com/title/tt0118971/

Током гледања чудио сам се прецењеношћу филма као целине. Паћино је маестрално одрадио демона, али холивудско виђење демонизације друштва ми се није допало, виђено, на тренутке досадно. Како сам се само преварио! Преокрет у последњих пола сата, перспектива која се удаљава и скуп "обичних" сцена, дијалога и монолога наизглед без дубоке везе, открива једну генијалну слику, чије уздизање до краја филма је нешто предивно. Нисам желео да се филм заврши колико сам уживао. Вивисецирање "слободне воље" човека на нивоу свима разумљивом је више него довољан разлог да нико не пропусти ово бриљантно остварење.

На крају филма главни актер опет попушта под сујетом, само другим чином, али су поред те очигледности морали да убаце фацу Паћина како се кези. Ваљда да би сваки Амер скапирао шта се управо десило, то ми је малко засметало и једино што бих избацио.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ти си тај драгуљ кинематографије, Кори, стари мој, тек сад одгледао?

уфффф...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Contagion - Koliko dobrih glumaca, toliko je besciljan film. Nema niceg novog u filmu, nikakve dubine, moze da se odgleda ali cete ga zaboraviti najkasnije do sutra :)

Pih, ja se nadao necemu dobrom.

Ja evo veceras sa devojkom gledao "New Year's Eve", ni slucajno nemojte gledati. Pogotovo ne trositi pare na kartu za bioskop.

Link to comment
Share on other sites

Ja evo veceras sa devojkom gledao "New Year's Eve", ni slucajno nemojte gledati. Pogotovo ne trositi pare na kartu za bioskop.

Pa kao da ne znate da svake godine holivud izdaje takav "božić i ljubav" film sa poznatim glumcima itd.

bio je i prošle godine, ali možda za dan zaljubljenih, sve u svemu, sranja su to :)

Link to comment
Share on other sites

Pa kao da ne znate da svake godine holivud izdaje takav "božić i ljubav" film sa poznatim glumcima itd.

bio je i prošle godine, ali možda za dan zaljubljenih, sve u svemu, sranja su to :)

Da, svestan sam toga, ali sve sam se nesto nadao da ce biti slican "Love Actually", film koji je actually veoma dobar. Ali cim sam video na pocetku filma da je isti reziser kao i Valentines day, znao sam sta da ocekujem.

Link to comment
Share on other sites

Da, svestan sam toga, ali sve sam se nesto nadao da ce biti slican "Love Actually", film koji je actually veoma dobar. Ali cim sam video na pocetku filma da je isti reziser kao i Valentines day, znao sam sta da ocekujem.

Ne samo to, nego ne postoji način da ubaciš 30 poznatih faca osim da svaka u kadru bude po max 2 minuta, i onda odma' znaš koncept filma :)

Link to comment
Share on other sites

MI-IV

http://www.imdb.com/title/tt1229238/

Sjajna akcija. Naravno preterana sa ala James Bond gadgetima, ali kome to ne smeta vrhunski. Jedini deo koji nema veze sa akcijom i koji je potpuno bespotreban je "tužna priča" glavnog junaka koja je povezana sa Srbima u negativnom kontekstu, što će nekima sigurno smetati. Poslednja scena filma je bespotrebna (čak bih rekao neopravdana), dok je tuča sa poslednjim bosom, onako, dobra je, ali s obzirom na to kakva je akcija do tada bila, malo je slaba.

Sve u svemu, ima nekoliko vrhunskih akcionih scena, sasvim novih, što je dovoljno da se film odgleda kao čista akcija bez uključivanja emocija. Čak na elegantan način su uspeli da izbegnu razrešenja mnogih klišee scena.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

STRAW DOGS

StrawDogs2011Poster.jpg

Rimejk klasika Sema Pekinpoa, koji, iako nema nikakvih mana po tehničkim pitanjima (gluma, režija, fotografija, likovi i sl.), nekako deluje previše mlako i utapa se u moru sličnih ostvarenja neke srednje srednje klase. Par propusta u priči (ceo deo sa silovanjem je ostao praktično neiskorišćen na kraju, gde je bilo logično da bude u centru pažnje) i građenju likova i celokupni build up koji vodi do nezadovaljavajućeg finala su na nivou malko žešćih TV filmova, dok stvar donekle vade pristojno do odlični glumci (glavna riba je dosadna ko proliv, ali lik je odradio odlično), kao i zaista sjajna režija koja je u velikoj meri zapravo omaž načinu na koji su filmovi snimani sedamdesetih (uglovi kamere, katovi, fotografija, prelasci sa scene na scenu, osvetljenje, muzička obrada i sl.).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Waste Land

The Red Chapel

Kali, može neki uput gde da nadjem ovo?

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...