Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

paklena pomorandza jeste carski film, ali bi bio mnogo carskiji da ima u sebi i zadnje poglavlje knjige. onda bi sve imalo mnogo vise smisla. treba ostati veran ideji originalnog dela, inace koji kurac ga pravis pod tim imenom. isto kao sto je lotr film failovao prikazivanje human spirita i zbog cega i treba da bude kritikovan

 

niko se ovde ne zali sto deni nema ljubicaste oci. problem je sto se gubi dosta kvaliteta kada izostavljaju i menjaju bitne stvari samo da bi ih menjali. to moze da stvori zajeban efekat leptira za kasnije sezone

 

treba porediti knjigu i seriju i pricati koliko je dobro prenesena martinova zamisao, ali ne na ovom topiku, jer kapiram da smara ljude koji samo gledaju

Edited by Dr. Steinman
Link to comment
Share on other sites

uvek sam smatrao da se knjiga ne može preterano verno preneti na ekran, i zato sam uvek spreman za osakaćenu verziju knjige kad idem da je gledam.

 

Štajnmen je u pravu, muka je kad se menja sama suština, tj. kad Faramir hoće Frodu da otme prsten. to NEMA veze sa ograničenjima filma u odnosu na knjigu, to je izmena same suštine ČITAVE trilogije, i krajnje nepotrebna i kontraproduktivna. e takve me budalaštine svuda i uvek nerviraju. šta koji kurac Melisandra traži sa Berikom? na šta će sve ovo da ispadne? takve stvari mi smetaju. Martin je napisao EPSKo delo, imao je tolike godine da osmisli i tajmlajn i likove i plot i sve, a onda je došao neki kreten i rekao sad ćemo ovo da izmenimo... kako te izmene mogu da prođu, kad je neko potrošio 15 godina da smisli nešto, dok je neki producent za popodne premiksovao nešto? zašto jebeno ne prenesu knjigu na film onoliko koliko je moguće i gotovo? zašto imaju potrebu da originalno delo IZMENE do neprepoznatlčjivosti?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Знам, бре. Само сам додао и богатог :)

Згрће матори паре, боли га патка.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

pa nije problem sto serija odudara od knjige, kako da ne odudara kada ima pisljivih 10 epizoda po knjizi lol

 

problem je sto su mogli mozda bolje stvari da ostave u seriji pa makar kao nagovestaj... poceo sam da gledam trecu sezonu ono mi je dno dna, mnogo vise losih momenata nego podnosljivih ili dobrih da ne spominjemo delom opravdano? zahtevne scene koje su sta preskupe ? 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

uvek sam smatrao da se knjiga ne može preterano verno preneti na ekran, i zato sam uvek spreman za osakaćenu verziju knjige kad idem da je gledam.

 

Štajnmen je u pravu, muka je kad se menja sama suština, tj. kad Faramir hoće Frodu da otme prsten. to NEMA veze sa ograničenjima filma u odnosu na knjigu, to je izmena same suštine ČITAVE trilogije, i krajnje nepotrebna i kontraproduktivna. e takve me budalaštine svuda i uvek nerviraju. šta koji kurac Melisandra traži sa Berikom? na šta će sve ovo da ispadne? takve stvari mi smetaju. Martin je napisao EPSKo delo, imao je tolike godine da osmisli i tajmlajn i likove i plot i sve, a onda je došao neki kreten i rekao sad ćemo ovo da izmenimo... kako te izmene mogu da prođu, kad je neko potrošio 15 godina da smisli nešto, dok je neki producent za popodne premiksovao nešto? zašto jebeno ne prenesu knjigu na film onoliko koliko je moguće i gotovo? zašto imaju potrebu da originalno delo IZMENE do neprepoznatlčjivosti?

 

 

Za Melisandru i Berika

 

Taj plot je napravljen zato sto je nemoguce da se iz knjige prenese tolika kolicina likova, a da to bude sve koherentno i shvatljivo. U knjizi Melisandra zeli da zrtvuje drugo Robertovo kopile.. Edric-a Storma, koji se odprilike u knjizi pojavljuje samo u tom kontekstu i totalno je nebitan, a opet je ceo taj trip sa njenim insistiranjem zrtvovanja kraljevske krvi dovoljno bitan za pricu.

 

Iz toga je proizasla cela ideja na relaciji Melisandra-Berik-Gendry.... zato sto je Gendry imao vise skrintajma u seriji od nepominjanog Edrica Storma, a ima istu ulogu (kraljevo kopile)... i zato ce i da posluzi da se prenese ta ideja iz knjige. Ne vidim kako bilo sta od toga menja sustinu knjige i mislim da je zapravo elegantnije ovo nego da se sad uvede u pricu jos jedan lik koji nije bio pominjan do sad i kao.. "e, i ovo je Robertov sin".. i onda bude tu i sledecu epizodu.

Edited by Pesma-mrtve-dece

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

da, Stanko, radi se o knjizi i nedoslednostima u seriji.

odlazi, odlazi, Stanko, ovo dole nije za tebe.

zato što Melisandra u knjizi ne zna za Torosa, zato što je Melisandra prevarant, a Berik je "Ratnik svetlosti", a nije Stanis, zato što je Toros istinski sveštenik sa moćima od Crvenog boga. to je po meni takođe jako jako bitno (cela saga se zove "Pesma leda i vatre", na strani "vatre" imamo jednu kontroverzu i mnogo neodgovorenih pitanja i po meni je odnos Melisandra-Toros, iako ne znaju jedno za drugo, možda suštinski bitan, možda najbitniji). ovako ispada da Melisandra se zna sa Torosom, što je legitimiše kao autentičnu crvenu sveštenicu, iako je nedvosmisleno pokazano da je prevarant i trikaroš. ne mislim da nema nikakvih moći ili znanja, ali je to daleko ispod dizanja iz mrtvih. na toj raselini između Donderiona (i kasnije Lejdi Kejtlin) i Stanisa, odnosno Torosa i Melisandre očekujem u poslednja 2 toma rasplet. zbog toga sam smatrao da je bitno, iako je tvoje obrazloženje verovatno istinito.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

jeste, o knjizi je reč, bacio sam čak 3 spojlera da se neko ne zajebe.

 

e sad, zapelo je jedno pitanjce na ovom topiku, što sad da se selimo za dva riplaja.

 

:)

 

u svakom slučaju, ovde može samo da se raspravlja o sisama i dupetima, a sve što nekom u seriji nije jasno, svejedno moramo da obkjasnimo mi, koji smo čitali knjigu.

 

:(

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

paklena pomorandza jeste carski film, ali bi bio mnogo carskiji da ima u sebi i zadnje poglavlje knjige. onda bi sve imalo mnogo vise smisla. treba ostati veran ideji originalnog dela, inace koji kurac ga pravis pod tim imenom. isto kao sto je lotr film failovao prikazivanje human spirita i zbog cega i treba da bude kritikovan

a jel? Da li je u knjizi odmah objavljena glava 21? Ili je mozda negde bila negde nije?

Procitajmo u alefu 4, koji ce sa vama podeliti vas stariji kolega f4ts0, malo detaljnije o tome!

https://dl.dropboxusercontent.com/u/37080112/Alef%20004.pdf

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ova epizoda i jeste sranje jer ipak niko ne može biti onoliko glup pa ni tarli. jel i u knjizi onako glup ili?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

U knjizi je Tarli jedan od najzajebanijih likova, i cak mogu reci da je mozda i jedini koji nije napravio ni jednu greshku. Barem u onom delu dogadjaja koji su nam opisani u vezi sa njim.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...