Jump to content

Happy momenti


Recommended Posts

Mora još jednom da se kaže: Najbolji topic na RuR-u u poslednjih par godina min! :)

Ja sam se par puta naježila, kakav "blast from the past"

Period kada je Sega Mega-Drive bio popularan je meni najdraži, drugar je imao konzolu (što je tad bilo omgretko) pa smo pozajmljivali od njega na par nedelja a kasnije i iz sega klubova. Kakvi su to bili maratoni, igranje po ceo dan pa onda spavanje na 3-4h i ustajanje u 7 kako bi se što više vremena iskoristilo! Smenjivanje na svaki nivo ili dok ne dumreš ;D I ne daj bože da se ugasi konzola a daleko si stigao, većina tih igara nije imalo save game.

Meni su najviše ostali u sećanju:

- COMIC-ZONE

kako je ova igra bila badass!!

comix_zone.jpg

Comix_Zone-32186.png

- Spot Goes to Hollywood

igra ispred svog vremena, savrsena grafika i gejmplej :)

Spot%20Goes%20to%20Hollywood.gif

1.jpg

i ostali klasici: TMNT, mikey mouse, jungle boy, lion king, aladin, earthworm jim, sonic, smurfs

Za PC većinu ste već pomenuli, neprevaziđeni Half Life ujedno i prva igra koju sam igrala na PC-u.

- Might&Magic serijal, posebno VI i VII deo

609315-mm6_cover_large.jpg

might-and-magic-7.365123.jpg

mightan7_790screen003.jpg

MM7_Morcarack.jpg

MoH: AA, Max Payne, Civ3, TES: Morrowind, Gothic2,...

edit: 333 posta - im only half evul !

Leela's experiencing the greatest joy a woman can feel: worshiping some low-life jerk.

Link to comment
Share on other sites

x-com-ufo-defense.jpg

na ibm-ovoj 386ici, bez zvuka (prvo nisam znao drajvere da namestim a posle nisam imao svucnike :P), u mraku kancelarije matorog, sakriven, u koju sam mogao da udjem samo uz pomoc kljuca kojeg sam krisom iskopirao :D hijaooo kakva prpa je bila kada sam trebao da sretnem tentaculata XD

i naravno kakav je hepi momenat bio kada sam u falloutu otkrio da kao zenski lik mozes da se ozenis cerkom nekog farmera koji te na to primorao sachmarom nakon sto vas je nasao gole u krevetu u njegovoj kuci rofl sa sve scenom vencavanja u crkvi

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

COMIC-ZONE

Ovo je stvarno imalo neki šmek koji se retko viđao po igrama.

Might&Magic serijal, posebno VI i VII deo

uz to smo isto ostavili mladost... naj-lol scena je bila kada smo ortak i ja krv propišali od neke epske bitke, sabili sve na mapi, svi srećni i pod hajpom otvaramo neki chest, šta li, i u njemu LASERSKI PIŠTOLJ. Tu se on i ja pogledamo, i samo je pao Alt+F4. Nikad im nismo oprostili taj momenat u jednoj medieval fantasy igri :)

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

ko se setio superfroga najveci je car! :D

jim!

Earthwormjim2.png

ne treba nista reci :D

stunts

stunts1.gif

uz ovu sam provodio sate i sate takmiceci se sa ortacima ko ce da napravi stazu, a da drugi ne moze da je predje

pandemonium

pandemonium_5.jpg

meni posebno draga igrica posto je prva koju sam igrao na pentiumu I koji je cale pozajmio na neka 2-3 dana

doofus

doofus3.png

zbog doofusa sam se par puta pobio sa sestrom jer smo se klali ko ce prvi da zauzme komp posle skole

Edited by Shoocky
Link to comment
Share on other sites

U, čekajte, čekajte, setio sam se jedne, mislim da nije bila.

Čoveče, koliko sam se ja davio ovim. Jedva sam čekao da idemo kod nekih prijatelja na NBGD koji su imali PC i na njemu ovo. I onda kad zabodeš "lava" na mač onako u trku ... joooj :)

Ili kada drugom vitezu odrubiš glavu pa on onako stoji a šiklja krv :)

blackknight.gif

Link to comment
Share on other sites

E, evo još jedna ... koliko sam se ja ovim oduševljavao. To što možeš da uradiš nekoliko poteza loptom, nije samo ono standardno kao skočiš nekome na glavu, već 5-6 načina da ga "eliminišeš".

Sećam se da sam išao kod burazera na Cerak da bih ovo igrao, i da sam ih naravno smarao, pošto su bili stariji :)

soccer_kid_3.png

Link to comment
Share on other sites

E, evo još jedna ... koliko sam se ja ovim oduševljavao. To što možeš da uradiš nekoliko poteza loptom, nije samo ono standardno kao skočiš nekome na glavu, već 5-6 načina da ga "eliminišeš".

Sećam se da sam išao kod burazera na Cerak da bih ovo igrao, i da sam ih naravno smarao, pošto su bili stariji :)

soccer_kid_3.png

nisam igrao, ali me stil nekako podseća i na Titusove igre (Blues Brothers, Titus the Fox, etc)

2eydfg2.jpg

153ras5.jpg

mnogo su bile simpa :)

evo jedna iz naftalina

16ldw1v.jpg

ne znam zašto, ali mi je duboko urezana u sećanju, verovatno jer sam se jako frustrirao dok sam igram - imao sam fazon 6 godina a igra nije bila baš lagana.

Link to comment
Share on other sites

u secanju mi je da je taj soccer kid bio brutalno zajeban, mogao si da ides svuda, al' nekako nikad nisi bio jasno usmeren kuda da ides u okviru nivoa...i tezak je bio, zajebano sa tom loptom :)

nisam znao da je krisalis radio i alone in the dark! imali su i arabian nights, to sam posebno gotivio, a radili su i machester united fucu. jedan od mojih prvih fudbala na amigi <3

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

soccer_kid_3.png

Ahah soccer kid, mnogo zabavna igra bila :))

nisam igrao, ali me stil nekako podseća i na Titusove igre (Blues Brothers, Titus the Fox, etc)

153ras5.jpg

evo jedna iz naftalina

16ldw1v.jpg

je bo te, kako se zvala ova igra sa mackama? Cats beshe ili tako nesto ? :D

Tad sam bas bas mali bio, i secam se da je bilo par nivoa gde moras da gadjash macke koje se pentraju po prozorima, pa ono sa mishem i sirevima...

I blues brothers, kakva pobeda jebote.

Link to comment
Share on other sites

krisalis je uvek imao lepe igre sa animacijom od pet fps i to ih je karalo:)

laki:

aaaa da, munstoun. bio je onaj bag kad pobijes sve sto treba i ostane samo jedan trip, treba da odes valjda kod druida i da zavrsis igru, blokira se komp:(

dufus, da, da, to je ekstra igra.

setih se jos par platformi:

LIONHEART

etape2.png

jako lepa igra sa par gotivnih gejmplej momenata (jahanje nekih mountova, presecanje puta kroz dzunglu macem...). paralaksni skrol od milion ravni, to je bilo vau tada.

WOLFCHILD

wolf-child.jpg

fantasticno glatka animacija, super automat-like grafika sa protivnicima od vise zasebnih sprajtova, a la japanske igrice sa avionima ili chuck rock.

CHUCK ROCK

chuck0.png

sjajna animacija, paralaksija, veliki smek. igrivost na visokom nivou.

CHUCK ROCK 2: SON OF CHUCK

2d1pgcg.png

ovako se radi nastavak igre. SVE je poboljsano, NISTA nije pogorsano. neverovatna platforma. oci sam izgubio na njoj.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

gwedge:

posle godina i godina istog takvog stava kao sto je tvoj, seo sam i razmisljao ko magare i promenio sam stav. i znam da taj stav lici na more tih grandpa stavova, ali nije jer sam totalno racionalno i analiticki dosao do istog. tako da i beg to differ, ali necemo o tome, nema sanse da se upustam u tu diskusiju:) meni moj stav dosta sto se ovog tice:)

inace, slazem se sa tvojim stavom generalno, taj mehanizam 'obilje = dosada' i 'nije isto kao kad si mali' je jako snazan, ali zaista mislim da se ovde ne radi o tome.

ma sta neces , zelim raspravu do kraja interneta ! :)

elem

Buble bobble

BubbleBobbleAction1.png

Double dragon

large_20070508_doubledragon.jpg

Link to comment
Share on other sites

je bo te, kako se zvala ova igra sa mackama? Cats beshe ili tako nesto ? :D

Tad sam bas bas mali bio, i secam se da je bilo par nivoa gde moras da gadjash macke koje se pentraju po prozorima, pa ono sa mishem i sirevima...

Alley Cat :) ili popularno cats.exe :D

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Alley_Cat_video_game_theme_song.ogg

haha jebote kakav oldschool :)

inače kad smo već kod muzike iz igrica, ova igra (u stvari ceo taj serijal Pinball Dreams / Pinball Fantasies) je imala UBEDLJIVO najkvalitetnije urađenu muziku koja je mogla da se postigne na jednom ubogom PC Speakeru:

27znn5.jpg

jebote i sad se naježim kad čujem intro (doduše ovo je sa Amiginim DSPom)

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

inače kad smo već kod muzike iz igrica, ova igra (u stvari ceo taj serijal Pinball Dreams / Pinball Fantasies) je imala UBEDLJIVO najkvalitetnije urađenu muziku koja je mogla da se postigne na jednom ubogom PC Speakeru:

27znn5.jpg

jebote i sad se naježim kad čujem intro (doduše ovo je sa Amiginim DSPom)

svaka cast, ovo cu definitivno morati da skinem. To je ta muzika

Nego kad smo vec kod flipera, jel zna neko mozda kako se zvao isti, imao je 4 vrste na izboru: teniski teren, car shop, kazino, i cetvrtog ne mogu da se setim.

top gear

20614-89253-TopGear2ss6jpg-468x.jpg

probudim se u 7 ujutru keva napravi neke kolace i sa caletom bez prestanka cepam do nekih 1-2 popodne i onda odemo da pridremamo i nastavimo kasnije

whacky wheels

wacky-wheels-screenshot.png

mrzeo sam ovog nilskog konja, sta je vec, vise od svega :D

Edited by Shoocky
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...