Jump to content

Happy momenti


Recommended Posts

Necu postovati slike za vec navedene igre

Super mario bros 3 (NES) - igrao ga 3 meseca dok mi je noga bila u gipsu u 4 raz. osnovne

super-mario-bros-3-virtual-console-20071112022240220.jpg

Sonic the hedgehog 2 (sega genesis)

UH136_sonic2.jpg

Altered beast (sega genesis) - ovu igru je moj mladji brat od ujaka zvao "stotinu glava" zbog navedenog screenshota

sega_7_1.jpg

Duke Nukem 3d (PC)

DOTT (PC)

Bila je jedna 2d desktop igra za win95 - zvala se mortrum ili tako nesto. Topdown pogled na nivo (koji je ogradjeni kvadrat) a ti si kostur koji ispred sebe drzi mac. kostur se pokrece na strelice a mach takodje moze da se vitla levo-desno uz pomoc 2 dugmeta... ne mogu da nadjem tu prokletu igru nigde.

twisted metal 2 (psx)

golden goal 98 (psx) - to je ono sto je danas PES

Alexi-Lalas-International-Soccer--Golden-Goal-98--Three-Lions.jpg

Civilisation 2 (PSX) - sa jednim ortakom

Front Mission 3 (PSX) - fuck yea

Front%20Mission%203%20(2).jpg

Resident evil 1,2,3 (PSX) - to sam sa 2 ortaka prelazio

Tomb Raider 1,2,3 (PSX) - isto sa ortacima

Parasite Eve 2 (PSX) - isto sa ortacima - na foru resident evil-a samo postoje i kao neki skilovi. dosli skoro do kraja i nije hteo da ucita dalje mrtvi disk !#^%#&

119337_full.jpg

U srednjoj skoli - Quake 2 @ Stilgar's place i retko u hope-u :)

quake_2_graphic_lg.jpg

Edited by Kaurin
Link to comment
Share on other sites

Heh, ja sam HoMM3 nabavio slucajno, neka kevina ortakinja koja je bila tu kupila za svog sina valjda i kao ajd ja da isprobam da li valja i navukao se odma. :D Posle sam stedeo par nedelja da kupim CD u Platou i onda sam igrao celo leto '99 (kad je bilo struje). Blejimo ortaci i ja kod mene i igramo naizmenicno misije u kampanji (tad nismo znali da postoji hot seat, sto mi je bas krivo).

Do jaja momenti su bili i sledece leto kad sam sa dva ortaka blejao na gajbi i po ceo dan smo igrali Emperor: Battle for Dune i vrteli filmove sa VIDEO KASETE. :D Znam da nisam imao neki izbor, a nismo bas mogli neogranicne broj da iznajmljujemo iz video kluba, pa onda kad odgledamo to sto imamo smo vrteli Lajanje na Zvezde i Flight of Dragons. :D

dune003_640w.jpg

Takodje sjajan period je bio kad sam igrao Neverwinter Nights. Nije mi komp bio nesto tada pa sam igrao u obliznjoj igraonici. Isto je bila zima, zimski raspust, cini mi se da sam bio osmi razred tada i tad je dosta ljudi u toj igraonici igralo NWN i onda svi naravno uporedjujemo likove, pricamo kako da resimo taj i taj quest blabla. :D Odem izjutra u igraonicu, kazem da 'igram na otvoreno', znaci niko ne moze da me digne pre nego sto zavrsim. Ma, milina.

Ono sto je cudno tu je sto nisam imao takav osecaj dok sam igrao Baldur's Gate i Planescape Torment recimo, posto su mi to omiljene igre, valjda zato sto sam njih nesto iscepkano igrao. Krenem, stanem, pa opet krenem, pa se ubaguje igra, pa krenem ispocetka za par meseci itd.

Link to comment
Share on other sites

Комп имам од 1992. и бесконачно игара сам ја играо и не могу да се сетим скоро ни једне али ајде неке познатије.. Висио сам у сеготеци нон-стоп и кући играо нон-стоп. Знам већину ових игара али први хепи моменти су се појавили кад сам на сеги у МК2 радио "финише".

mk2fat.jpg

Transport Tycoon

transport_tycoon.png

Age of Empires kec

3165020367_c90903a314_o.jpg

age_of_empires_microsoft_screenshot_1.png

C&C kec

1_lg.jpg

HoMM3 сам играо добих 2-3 године без престанка. И мислим да сам највише хепи момената имао баш уз ХоММ3. Поготово што је бураз од стрица преко лета спавао код мене и од јутра до мрака 4-5 дана само ХоММ3 па оде кући па опет.

Фифа, Д1, ХалфЛифе, Д2, Воркрафт2...

Edited by iguman11
Link to comment
Share on other sites

Ijao kad se setim diablo2, morao sam da placam "drugu" mesecno za cd-ove sto mi je dao on imao originale . I prvi put dolazim do diabla, drhtao sam kao da mi neko preti puskom ... :D A tek kad sam kao saran ginuo od iron maidena, pa nerviranje kako i zasto !

Edited by SUBE

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

Kakve dobre igre, sad sam se pola potsetio kad sam video skrinove :D

1999. godina, ja posle bombardovanja nabavljam Midtown Madness

34676_full.jpg

+ disk The Offspring-a

I celo preostalo leto do skole smo sedeli kod mene i igrali ovu igru slushajuci novi album offspringa :))

Naravno prvi Age je isto nenadmashan, to su mega hepi momenti, pogotovu sto smo drugar i ja igrali preko lan-a stalno to...

a stari sokoban na pc-u 1991. ? :D

Sokoban.png

A test drive 1 ? :))

test_drive_1.jpg

Secam se da sam bio preodushevljen time sto sam u test drive-u mogao da idem bukvalno gde hocu na toj ogromnoj mapi...

Link to comment
Share on other sites

ne znam dal razumem topic, dal se secamo konkretnih epic prijatnih/mastajucih/paljevinskih momenata ili nabrajamo gotivne igre? ja sam shvatio da je ovo prvo, ovo drugo mi je malo besmisleno:)

-moj prvi kontakt sa pravom video igrom - ono sranje gde vrtis kuglu i nabadas projektile (recimo dzon konor igra neku nabudzenu verziju toga u terminatoru dva). totalno sam se raspametio, pre toga sam igrao samo one formule sto idu levo-desno i onog vuka sto skuplja jaja, a oni su nesto izmedju video igre i neke mehanicke.

-kad sam uzeo snajdera. nisam spavao celu noc, izdrndao sam trista kaseta i naprzio se na milion igrica, onda sam nekako zaspao tipa u sedam ujutru, da bi se probudio u osam il tako nesto:)

-kad sam video sf2 u buvari. stajao sam par sati ko retard ispred automata i gledao one demo insert coin fajtove:) posle sam otisao gajbi i ceo dan crtao blanku po secanju:) e, da mi je da nadjem to negde, al baceno je sigurno.

-kad sam prvi put presao igru na automatu (u pitanju je jalecova 64th street). znojis se ko retard sa jos jednim likom u onoj sado-mazo buvara atmosferi 45 minuta, onda na kraju predjes onako znojav i vruc i gledate odjavnu spicu onako umorni, a likovi okolo u fazonu cute u strahopostovanju i guraju se ko ce da vidi odjavne ekrane [:D]

-kad sam dobio amigu, pa naletim na neku ekstra igru. recimo sotb3 ili megalomania ili ruff'n'tumble...igram se ko nezdrav i totalno sam hepi sto sam hepi i sto sam nasao tolko dobro nesto. ponavljaju se tripovi sa spavanjem od po sat vremena i jurcanjem za komp cim se ustane:)

-kad sam uzeo pc i skontao wc2 i homm2 (kasno sam dobio pc, vec su izasli i starkraft i homm3, ali nisam mogao da ih igram, uzeo sam neku 486 kad je bilo bombardovanje, pre toga sam furao amigu), sreci nikad kraja.

-kad sam skontao kvejk:)

-kad sam nabavio setlerse za amigu - fora je sto je padao sneg, a ja sam picio kilometar do lika koji snima, pa sam se vratio gajbi, video da ne radi jedna disketa, otisao opet, snimio, vratio se mrtav, promrzo i vec polu-bolestan, skuvo caj i krenuo da igram:)

itd itd itd

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Uff ima ih mnogo...

Dune 2, tada sam isao u osnovnu skolu, bukvalno sam sanjao kako cu da predjem neku misiju, crtao mape na casovima i pravio planove :) to mi je ujedno bio i prvi RTS. To da sam isao u skolu samo po betonu da me ne bi pojeo crv se podrazumeva :)

2005-03-10.jpg

Prvi MP mi je bio Duke 3D ali to sam odigrao samo jednu partiju. Ali prvi put kada sam igrao pravi MP je bio AvP1 generalno igrica nije bila tolika dobra koliko osecaj da igras sa zivim igracima :)

Naravno tu je i nezaobilazni X-Wing :) Jao kako sam to voleo pa ja nemam reci slomio sam jedno 2-3 joystick-a na tome :)

EDIT: lazem tada ih nisma imao, ovo sam igrao na tastaturi tek sam kasnije ih kupovao za x-wing alliance

55853_full.jpg

MK2 i ne racunam to je bila ko spanska serija tacno sam znao ko je kome brat od tetke kao i sve magije za sve likove lol

41d1172616413-mortal-kombat-ii-headed-ps3-store-march-screenshot_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

pusite kurac krenuse mi suze na oci :D

ajde nesto sto nije bilo

ovo je nesto sto svako mora da igra, mozda moj omiljeni RPG ikad,

shining_force_2_title.gif

spot_shiningforceII001.jpg

index.19.gif

i muzike malo :D

secam se prvi put kad sam prelazio WC3 kampanju, kolko sam bio happy, i recimo dok sam igrao costum mape za WC3 (Kaggz RPG ili Seasons of Uncertanity: The Dark Phoenix, ova druga mi je promenila zivot, i tu sam prvi put cuo Requiem for a Dream temu 2004e :D)

onda

Soul_Edge_logo.jpg

souledge.jpg

http://www.youtube.com/results?search_query=soul+edge+opening&aq=1

odlicna prica, veoma balansirana, odlicna kampanja, plus si mogao likovima da otkljucavas oruzija, i glas narratora i likova koji nikad necu zaboraviti :D

ima tu dosta igricia za ceo dan, al mi beda da ih trazim i da se prisecam :)

Edited by dustman

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Moj prvi kontakt je Operation Wolf na C64 sa jedno šest godina, tu me je ozbiljno bacio u rebus s obzirom da sam do tad znao da kasete čuvaju materijal "linearno" i onda taj zvuk ili sliku možeš da reprodukuješ od početka do kraja redosledom koji je autor zamislio, a ono ovamo ti igraš kako hoćeš [:0]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...