Jump to content

Happy momenti


Recommended Posts

taj neki fazon, ozbiljan multi skil je za mene nepoznanica, cak i u teoriji a kamoli u praksi:) naravno, ne racuna se buvara, tu sam jebo keve, al to je drugi princip potpuno:)

i da, vi sto stavljate samo shotove, pisite naslov jebo vas ja, ne pada mi na pamet da se igram "a koja je ovo igra? -lolnub kako ne znas hohoho" sa internet jebacima.

sad se setih:

SWOS BRATE:)

swos.gif

kada je izasao sensible soccer, nisam imao normalan komp (imao sam snajdera), pa nisam uskocio u taj vozic. igrao sam kod drugara, ali naravno, nisam nista znao (posto je swos jako noob-unfriendly, ako igras protiv kompa sa bilo kojim timovima izabranim, a nisi igrao ranije, ekvivalent je dati kvejk detetu od dve godine protiv fatalitija, pa na kvadrat) i totalno sam se smorio, pogotovo sto se lopta ne lepi za nogu.

onda sam uzeo amigu, tada je vec izasao swos i raspametio sam se:) ali najlepse je bilo dok jos nisam znao da igram dobro, al nisam bio skroz idiot, pa su rezultati bili manje-vise realni:) secam se, zvezdina prva tekma u evropi u swosu je bila sa kajzerslauternom i od toga sam se kenjao ko nezdrav [:D]

hepi momenti su bili kad bih gledao sta sam napravio od zvezde za par sezona, maldini, savicevic, bebeto...

e jebiga, sad sam se setio opet sportova, al nema veze, bice jos postova:

STREET HOOP

strhoop016.jpg

secam se kad sam prvi put video da sam se odusevio grafikom. i sada kad pogledam igru skontam koliko su neke stvari brizljivo radjene, obratite paznju na terene, pozadine, animacije i dizajn likova blejaca...u pocetku sam presao sam samo jednom jedva i to sa amerima lol, posle sam skontao da su ameri glupi i da se ne treba loziti na kucanje, pa sam prelazio sa onim koje niko nije birao (birali su svi ili amere ili tajvan ili francuze) tipa spanci ili englezi.

hepi momenti su naravno kad gubis dva razlike deset sekundi pre kraja i imas super shot, pa gnjavis loptu do kraja i onda trijumfalno das gej trojku [:D]

ALIEN BREED TOWER ASSAULT

Alien%20Breed%20-%20Tower%20Assault%20022.png

buduci da sam nemanjem para bio ostecen pocetkom devedesetih, pa sam jedva nekako pazario snajdera i pikao po automatima, imao sam tu rupu u iskustvu sto se tice 'kucnih' igara u periodu 90-94 recimo. onda sam posle to nadoknadjivao sa amigom koju sam pazario. medjutim, ironija je da sam ja bio (sada vec zaboravljam) hodajuca enciklopedija upravo tih igara koje nikad nisam ni igrao ni video, jednostavno sam tolko gutao svetove kompjutera i mastao da igram te igre da sam razvio nenormalnu percepciju sto se toga tice. recimo, neko igra igru, ja vidim stotinku gameplaya i kazem koja je iako nisam nikad video cak ni screenshot, nego samo gutao opis sto puta [:D]

stoga ne kacim alien breed, nego bas ovaj deo jer sam samo taj igrao. al brate, sto sam se igrao:) sanjanje igre, ustajanje rano ujutru, keva nije znala sta ce, pokusala je da nosi amigu na posao, ali sam pobedio u toj borbi [:D] nikad nisam presao igru, bila mi je mnogo teska...

u tom duhu

CHAOS ENGINE

l1.jpg

koja igra ispred svog vremena i prostora! biranje likova sa karakteristikama, grafika, filing, muzika, dizajn, sve je nenormalno. ovo sam igrao bas ko nezdrav, samo da je malo duza, al dobro, ima replayability veliki. dzentlmen car!!11

TV SPORTS: BASKETBALL

cb26eab315f60f21med.jpg

jedini basket za amigu/pc koji je licio na nesto u to vreme. i imao odlican gameplay. otkrovenje godine mi je bio:) super je gejmplej, ima mnooogo suspensa, recimo kad se lopta odbija od kosa, ona se odbija sporo, ali baca se kockica kome ce se odbiti, tako da lik koji je najblizi ili je najvise skocio ne mora uopste da je uzme. i onda lepo gledas animaciju i grizes nokte kod koga ce lopta da se odseta:)

BENEFACTOR

0.jpg

koja igra brate! nuff said. ovo je sasvim objektivna izjava, ko ne veruje, neka proba.

ELFMANIA

elfmania.png

u principu losija tabacina, ALI izradjena za amigu (tako da nije neka konverzija), sto joj daje veliku prednost u odnosu na grozni sf2 na amigi/pc-u za kojim sam suze ronio svaki dan, tako da sam ovu igru igrao presrecan, presrecan. takodje, za razliku od konverzija tipa sf2 ili mk, igra je bila na tipa dve diskete, tako da nije bilo menjanja disketa za ucitavanje likova, sipaj i vozi - jaaaaako bitan faktor za nas amigase:)

animacija je perfektna, grafika je odlicna, kad malo bolje razmislim, ovo je bila sjajna igra:) imao si neki mnogo lep osecaj dok je igras.

SYNDICATE

Syndicate.jpg

neverovatna igra, milion elemenata je tu, atmosfera, sasvim nov pristup igranju koji ce tek godinama posle postati standardan. ko nije igrao, nek proba. zapravo, secajuci se ovih igara, bez potrebe da zvucim ko klasicni dzangrizavi starac, a taj utisak cu verovatno ostaviti (i mene ti likovi nerviraju), ali jednostavno, mislim da je to objektivno - dolazim do zakljucka koliko su ove matore ige bile ingeniozne i to maltene svaka iole poznata je imala neke elemente da te oduvaju. toliko truda, fokusa, maste, kreativnosti...jednostavno to se vidi i ne moze da se fejkuje, vidi se kako se stedi sa prostorom, kako se igre optimizuju, kako se vodi racuna o interfejsu, kako se ljudi trude da naprave nesto novo i jednsotavno bolje od prethodnog.

dosta za jednu turu:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Poceo sam da igram igre na spektrumu, pod uticajem starijeg brata od strica, kasnije c64, pa Amiga 500. Najbolje mi je bilo sa Amigom. :)

Vikings: fields of conquest

Ovo sam prvi put video kod brata, gde su igrali on i njegovi ortaci iz srednje. (oni 4. godina, ja 7. razred) Ne mogu da opisem svoje odusevljenje sa ovom strategijom i sa time sto su to oni igrali 3vs3 danima. Bio je raspust i ja blejao tamo stalno. Malo kasnije sam kupio Amigu, pa sam pikao sa godinu dana mladjim bratom od ujaka. Krenemo po jedan sa Islanda i Norveske i osvajamo na dole vs 4 kompa. Ne moze da se opise ta sreca :) Igra je hardcore strategija. Kupovina vojske, izgradnja utvrdenja, rudnika, ratovanje, siege, totalno predobro.

vikings_-_fields_of_conquest_05.png

vikingsfoq.png

Ima jos jako puno, nemam vremena sada.

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

realno, posle ovog Syndicate-a, samo zatvorite topik. win.

SYNDICATE AAHHHHHHHH

Ja sam igrao syndicate wars do iznemoglosti, kad sam se preselio u novu kucu u kojoj sad zivim, jedna od prvih igara koju sam nabavio je bas Syn wars...

Syndicate_wars-screenshot_combat_01.png

Fantastishe erotishe :D

I jebeni Bubble Bobble... To sam u Grckoj na automatima igrao, 1990. godine :)))

Bravo Dule za CHAOS ENGINE :D

Jedna od mojih omljenih... SUPER FROG :))

x-sfrog3.jpg

Prelepa igra, secam se na amigi koliko sam se sigrao njega, skaces pa onako lebdish... Ehh :))

tada sam ziveo kod babe jos, nisam ni krenuo u zabavise, po ceo dan sam samo sedeo i drndao to dok se brat ne vrati iz skole, onda on preuzima :))

I bravo Bole za UFO, kako sam to mogao da zaboravim :))

Link to comment
Share on other sites

Nisu ove nove igre nista losije od ovih starijih po pitanju inventivnosti stajaznam nego nije isti filing igrati igru sa 8,9,10,11,12,13 godina , posle 7 casova uvece koji cekas ceo dan kako bi mogao dotrcati kuci i igrati, tu jednu igru koju si jedva nabavio i jedva instalirao posle cimanja sa diskovima ili cdovimakuci i igrati sada bilo koju novu kada mozes da skines 5-6 igara za noc , znas engleski i imas vremena ...

Link to comment
Share on other sites

lesko:

ne mislim konkretno na odredjenu buvaru, mislim na automatane.

gwedge:

posle godina i godina istog takvog stava kao sto je tvoj, seo sam i razmisljao ko magare i promenio sam stav. i znam da taj stav lici na more tih grandpa stavova, ali nije jer sam totalno racionalno i analiticki dosao do istog. tako da i beg to differ, ali necemo o tome, nema sanse da se upustam u tu diskusiju:) meni moj stav dosta sto se ovog tice:)

inace, slazem se sa tvojim stavom generalno, taj mehanizam 'obilje = dosada' i 'nije isto kao kad si mali' je jako snazan, ali zaista mislim da se ovde ne radi o tome.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

CHAOS ENGINE

l1.jpg

koja igra ispred svog vremena i prostora! biranje likova sa karakteristikama, grafika, filing, muzika, dizajn, sve je nenormalno. ovo sam igrao bas ko nezdrav, samo da je malo duza, al dobro, ima replayability veliki. dzentlmen car!!11

Sad sam uzo da skinem igru ponovo. Jebote kakav flashback, Dulio care!

TV SPORTS: BASKETBALL

cb26eab315f60f21med.jpg

ček ček ček, jel ovo onaj basket gde imaš tri "ekrana": jedan za svoju polovinu, jedan za protivničku i jedan totalno zbunjujući gde se vidi centar terena a nigde koševa niti linije za tri poena? taj basket me je mnooogo nervirao zbog toga. Nije se jednom desilo da krenem na suprotnu stranu kada se promeni "ekran" :D

U to vreme smo ortak i ja sabijali isključivo ovaj basket:

20ts0uv.jpg

dxk2rt.jpg

jedan uzme Bulse, drugi Lejkerse ofc :) Sa jedne strane Džordan a sa druge Kareem Abdul-Jabbar sa čuvenim signature horogom, bio je jedini lik u igrici koji je imao drugačiju animaciju šuta [|)]

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

smorice te chaos engine jer ima neki debilan skrol od nula frejmova, bar sam se ja smorio. probaj verziju za pc, mozda se ona lepo skroluje. a mozda i ja nisam namestio emulGator kako valja...

ahaha za tv sports, pa ne znam kako, ja se nikad nisam zbunio:) cak sam koristio to saltanje ekrana u svoju korist, samo ne mogu da se setim tacno kako:)

taj drugi basket mi je bio low tech kad sam jednom video tv sports, pa nisam mogao da ga igram:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

jao prvi syndicate, najvise sam voleo oko sebe da pravim zivi stit persuadiranjem pola grada :) i assassination misija gde se postavis na krov i cekas da dugackom ulicom prodje povorka od nekoliko automobila, a ti izvadis gauss i pocnes da resetas sve. fora je bila da, pored konoja, pobijes i sto vise posmatraca :)

kad je izasao superfrog vec nisam bio toliki klinac, ali mi je to i dalje jedna od najboljih igara ikad, team17 mi je, pored psygnosisa, bila najbolja firma tad :)

battleship za c64

battleship_(epyx)_03.gif

Battleships_Animation1.GIF

ovo sam stalno pikao sa caletom (imao sam pet godinica), i uvek me je dobijao, stalno sam plakao i nervirao se. tad sam naucio da ne umem da gubim :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

team17 mi je, pored psygnosisa, bila najbolja firma tad :)

da, i meni. mada je meni bio bolji psygnosis, tj bio mi je bez premca:)

core design i ocean su mi isto u vrhu.

al brate kako nisi bio klinac za superfrog lol:) sta si imao, 10-12? ja sam dusu ostavio igrajuci se upravo tada:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

au, 11 sam imao, mislio sam da sam bio stariji :) verovatno imam takav osecaj jer sam tad vec imao ihahaj staza sa igrama :)

mislim da je u project x christmas edition pri ucitavanju isla reklama za superfrog, bio sam ogwtf, svaki dan sam pitao JEL SI DOBIO SUPERFROGA.

ne znam jel si isao u fuziju kad si bio malji deca? :)

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

cak je bila i fora da se preko nekod radija snimi neka igra koja je bila 'broadcastovana' mada su to brzo ukinuli, valjda im se nije svidelo sto pustaju 'skripanje' preko radija pola sata =)

Cip i sedam jarica se zvala emisija, zoran modl. Isla je subotom na 202-ci mislim. Obicno sam tada po kazni (jer sam bezao iz skole da igram igrice) morao da vikende provodim na selu, onda se zabodem u caletovog stojadina i slusam koju igru "strimuju" i zamisljam da je igram :(

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

au, 11 sam imao, mislio sam da sam bio stariji :) verovatno imam takav osecaj jer sam tad vec imao ihahaj staza sa igrama :)

mislim da je u project x christmas edition pri ucitavanju isla reklama za superfrog, bio sam ogwtf, svaki dan sam pitao JEL SI DOBIO SUPERFROGA.

ne znam jel si isao u fuziju kad si bio malji deca? :)

naravno:)

samo sto ja nisam bio malji deca, mislim jesam, ali ne onoliko koliko je trebalo:) recimo da sam bio 5-7 razred, isao sam neko vreme, onda je lik prodo amigu. onda sam isao kod sava centra, bio je neki car sa zenom i decom, ti blejis u dnevnoj sobi s njim, on snima, a deca trce okolo [:D]

kasno sam uzeo amigu, bas nisam imao kinte tada. posle sam uzeo segu, recimo 97 ili 98, pa 486 99:) i tu imam najveci gap, jer sam pc igre koje nisu postojale na drugim platformama, a napravljene su tipa 93 pa nadalje, igrao tek 99. al sam se naigro ko bilmez. mada sad i jeste malo cudno kad pogledam, svi pikaju stardzu, ja pikam wc2 i cnc:)

onda sam tipa 2001 uzeo k6-2 na 300, dok nisam 2003 uzeo normalan komp sa kojim sam mogao da igram igre iz iste godine ili godinu dana matore.

brate dule pomenuo sam ja swos!

nisam znao da si ti ti swosovac jebote!!!

sada si porastao u mojim ocima!!!

pa dobro, nisam neki zajebani swosovac, recimo da sam u najboljim danima mogao sa zvezdom da dobijem sve zive sa finom razlikom, ali sam jednocifren broj puta dobijao onaj famozni mec kad uzmes najgori tim i igras protiv milana (koji bese najgori tim, zaboravih?).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ne znam da li je prodao, ja sam neko vreme isao i kod njega gajbi, lik se zvao boća, studirao je arhitekturu sto godina, i ziveo sa staramajkom :) bili su tu i limun (i njegov ortak miha, s' kojim je radio na flashbackolikoj verziji kraljevic marka lol), i vranac, koji je samo pricao o ishtar rpgu lol

znam za tog baju kod sava centra, imao je neku AGU valjda. bio sam jednom sa ortakom, on nam pustio alien breed 3d, a klinac mu dolazi: "uuuuuuuu, tata, jel to ona strashna igra?" [:D]

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

U sustini su se promenile igre, tu nema govora. Ali je mislim da su i Dulio i gwdge u pravu. Ranije nije aksenat bio na grafici, odnosno, hardveru bolje receno. Zato je i optimizacija igara bila bolja i prica da bi privukla. Meni nije jasno zasto sada, kada mogu da naprave mnogo bolje igre u smislu detalja (mogu da razviju bolji AI, mogu da ubace milion stvari koje mogu da se iskoriste, i sl.), to i ne urade? Grafiku ce lako izdeljati. Ko zna, mozda i bude nesto od toga. Trebalo bi X-com da rivajvuju.

@Starbak

Misli su tekle ovako - mrzeo sam zmije - hm, kako su one pucale - ma nema veze - u cekaj, mrzeo sam one sto majnd kontroluju - uh kako izgledaju - ma nema veze. I ko velim, nek ide zivot!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

kruko:

jeste, prodao je, isao sam i ja gajbi kod njega do poslednjih trenutaka:)

taj limun, jel to onaj sto lici na pola gaskojna?:)

a jel se secas sto je stalno pikao setlerse na onom kretenskom televizoru dole dok je jos blejao u ulazu?:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

@ dule

hahaha, onaj mali crveni televizorcic :) gruvao je setlerse, rodland, i jos neki kurac, seticu se :)

jeste, to je limun. bio je i kinez, taj je prvi kupio pc i pricao o x-wingu devedestrece, i tome kako ce pc pojesti amigu njnjnj :(

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...