Jump to content

Happy momenti


Recommended Posts

Nesto razmisljam i moram biti iskren...

Tih par igara na zx-u (dan dare, renegade, elite), black tiger na automatu (najvise), deus, sve to jeste izazvalo zmarce :)

Ali ipak opet iskreno, jedan je wow. Koja je to sreca levelovati odpocetka mmmm :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

uf super frog i moonstone

Koliko sam samo cepao ovaj dizzy. Presao sam ga zilion puta i sada se secam skoro svega.

dizzy_magicland_screenshot.jpg

brate dizzy :D hahahh :) ta igrica je meni i sestri bila jako teska :D prokleto jaje :D mada mi smo igrali neku noviju verziju od ove sto si okacio :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Eh kako me lupila nostalgija sad. Secam se kad sam imao 7 godina tata mi doneo NES iz Austrije, kolko sam to besumucno igrao sa bratom.

Kolko mi je trebalo samo da provalim kako da sletim a da ne slupam avion u Top Gun-u

Top+Gun+(USA)+(Rev+A)_001.jpg

Pa onda Mike Tyson's Punch Out. Secam se ovog debelog nisam mogao da predjem dve nedelje dok nisam skontao foru. Dobio sam nagradu 2 dinara od roditelja kad sam ga konacno preso

punch_out_king_hippo_nes.jpg

I legendarni Sever i Jug. Brutalni multiplejer rts u ono vreme, ja north buraz south i udri do zore.

nintendo-nes-northandsouth.jpg

Onda je dosla Sega, uz koju sam proveo osnovno skolovanje.

Streets of Rage 3 do iznemoglosti sa bratom, pa onda kad konacno predjemo i krene "animacija" meni suza krene.

Streets_of_Rage_2_Screen4_1_lrg.jpg

Streets%20of%20Rage%203%20Blaze%20Ending%20Japanese-1.gif

Iskreno govoreci, u vreme Sege je vladala tako jedinstvena atmosfera po igraonicama u Novom Sadu da to reci ne mogu opisati, rani poceci okupljanja po garazama i lokalima.

"..that sense of inevitable victory over the forces of old and evil.

Not in any mean or military sense; we didn't need that. Our energy would simply prevail. We had all the momentum; we were riding the crest of a high and beautiful wave. "

Ovo najbolje opisuje to vreme. Svuda okolo rat, beda, ali kad se kroci u igraonicu druga dimenzija i sve se zaboravlja. Mladi, stari ne bitno, kad se zasedne uz Rock'n'Roll Racing ili Micro Machines zabava pocinje!

rock_n._roll_racing-171708-2.jpeg

rock-n-roll-racing.u_01.png

thump_3644675micro-machines-2-tu.gif

7.gif

Secam se bila su 2 table koje su se stalno igrale, na bilijarskom stolu, jer si imo hiljadu precica izmedju kugli itd, i na dasci od wc solje, pa onda frka ko ce koga da gurne.

Neverovatno koliko prijatnih uspemena iz tog vremena, skroz se raspadam od emocija..

Pa onda na Playstationu.

Resident Evil kec, kad su kerovi iskocili kroz prozor i prestravili sledjeno govno u meni, znao sam da cu ovo igrati dugo.

inset1_09_0311_residentevil.jpg

I na 486-tici

Heroes of Might & Magic 2, kontam da imam preko 6 meseci gameplaya u ovoj igri, gazda igraonice me ostavi samog unutra, dodje ujutru ja jos uvek pikam. Posle sam narezo soundtrack da slusam pred spavanje

heroes_of_might_&_magic_ii_ss5.jpg

Screen2.JPG

I zauvek posebna, Lula. Mislim da ovde reci nisu potrebne.

1z6zhcg.jpg

dcfd3f30bb9b.jpg

23108-2.jpg

30krqfd.jpg

66034_full.jpg

25s7ksk.jpg

15fpx6h.jpg

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Bravo za Lulu :D

Secam se da sam krao CD od burazera da vidim o cemu se tu tacno radi :))

Btw, mig 29 na amigi anyone ?

2471_dbs1.png

Ta perfektna vektorska grafika u to vreme, koliko je to samo savrsheno bilo... Secam se ono ruski komadant ti naredjuje da napadnesh neku podmornicu koja je pored nekog leda ili tako nesto..

Link to comment
Share on other sites

Setio sam se jos jednog hita a imao sam i momenat ;)

Freespace 2

freespace.jpg

Misija kad prvi put vidis Sathanasa. I kad naknadno ukapiras da je sav trud oko tog broda uzaludan, ko je igrao znace. Endgame sekvenca sa alien flotom je nezaboravna.

Jao, ja sam igrao prvi deo toga, 99e chini mi se, jebote koliko dobra igra! I dalje imam cdove negde!

.

Link to comment
Share on other sites

Uh Freespace, imam original i kec i dvojku ja mislim, ili samo dvojku, moram da potrazim :D

Uglavnom tu ima odlichnih momenata, pogotovu u dvojci kada igras one black ops misije u onoj nebuli, to mi je bilo bas upecatljivo, cekas da neprijatelj izleti , i onda se pojavi onaj ogromni Shiva brod sa onim bodljama :D

Svidjalo mi se uvek sto je bila malo nelinearna, i odlichan story iza svega..

Ali onaj momenat kada shiva brod ubija Colossus-a , ako se secate, kao najveci terran brod a u stvari ovaj ga sjebe za 1 minut :D

Enivej:

Leisure Suit Larry Love for sail, najbolji deo ikada

942695621-00.gif

18855_full.jpg

Secam se da sam bio mali i da sam uzivao igrajuci je, stalno se neke sise videle [:p]

I shestica, mada je mozda cak i shestica bolja, mrtva trka je tu :)

153_5.gif

To je ova poslednja riba sto treba da se prcne :D

Link to comment
Share on other sites

Prva igra koju sam instalirao

Baldur's Gate

bg1_map.jpg

posle duuuuuuugooooo vremena sledila je

Age of Empires, koliko sam divljao na tome to je strasno

Planescape Torment

planescape_01.jpg

Broken Sword

broken-sword-2-gog-490px.jpg

Koliko sam se mucio da izadjem iz te prostorije... uzasa :D

no sto je zanimljivo pre dve nedelje sam ponovo instalirao i pesao i baldurs gate 1 i torment :D

sretna vremena :D

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Meni je mnogo lep momenat bio kad sam hteo 'savrseno' da predjem Torment, odnosno da odradim maltene sve questove i saznam sve o proslosti i na sve nacine da uspem da sjebem Transcendent One-a (to je bio neki cetvrti-peti prelazak), a pogotovo je bilo cimanje jer je to bilo 'skoro' (5-6 godina :D ), pa je komp bio malo napredniji i bagovao je i igra je pucala i save game je bagovao ako se zapamti blizu bilo kog izlaza sa mape. :D Uprkos tome sam resio skoro sve questove i uspeo da screenshotujem gomilu dobrih momenata, a da izdvojim jedan od najdelova meni.

Torment08.jpg

Torment09.jpg

Torment10.jpg

Torment28.jpg

Na kraju sam odradio sve osim da otkrijem sta je stvarno sa kraljem Dead Nationsa i da ubedim Transcendent One-a da se merge-ujemo.

Link to comment
Share on other sites

Koliko se secam moras da imas neki besan wisdom tipa 22-24 da se merdzujes sa njim. a to ne bi trebalo da ti bude pretesko jer kad se mergujes sa one tri tvoje inkarnacije i ako si odradio ono sa onim kristalom koji vuces od pocetka trebalo bi da dobijes haos mnogo lvl-a

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...