Jump to content

WTB auto


Trooper

Recommended Posts

Dobar topic tj. dobra diskusija :)

Slažem se sa Srbom oko ovoga i vožnje, to sve stoji, ali sam stavovima bliži nekako Igoru ali samo po pitanju troškova održavanja. Za kupovinu i treba da kupi auto vudsi ako hoće, to je sve kul, jedino treba računati na te troškove i uvek imaš te sitne ... čak to nije samo registracija + redovan servis + eventualno kasko nego ono, sijalica ti pregori pa ti zameniš obe pa onda tečnost za vetrobrane pa jelkica pa moraš da kupiš zimske gume pa moraš da uzmeš prvu pomoć, pa računaj da ćeš i poneku kaznu možda da platiš pa onda parking u gradu ti je isto trošak pa nekad zaboraviš da platiš parking pa platiš kaznu, pa pranje kola, itd, jednostavno kod kola ima pregršt tih mikro i nevidljivih troškova i ja mislim da je Igorova računica dosta precizna ... to je doduše nešto što čovek skapira tek kad je vozač, dok nemaš kola nekako ti sve te stvari ne padaju napamet.

Link to comment
Share on other sites

samo da dodam, ni slucajno ne odgovaram nekog da kupi kola. samo pricam o svim aspektima. eto meni najvise znaci sto vikendom strpam klinca u kola i onda idemo u bleje po rezanim kejevima, adama i tako to. kao i da sam svestan da bi me taksi za to jeftinije izasao :)

a opet ona polovna alfa je kolko god da se ivan srdi, jebeni pussywagon:)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

meni ode mozda 50-60e mesecno na auto, od cega je vecina za gorivo, toliko malo stvar mi je crklo na autu da mogu da se setim tacno kolko puta sam bio do majstora od kako sam ga uzeo

stvarno ne vidim isplativost kupovine novog auta sem ako je neki uber sportski pa je vec sa 20-30.000 potencijalno pojeban.

Link to comment
Share on other sites

meni ode mozda 50-60e mesecno na auto, od cega je vecina za gorivo, toliko malo stvar mi je crklo na autu da mogu da se setim tacno kolko puta sam bio do majstora od kako sam ga uzeo

Ali to je zato što nisi uračunao godišnje troškove ... ajde da ne uzimamo tebe kao primer (iako imaš registraciju i tehnički i slično) ovaj "vuduov" punto ima prvo registraciju, to je oko 20.000, tehnički još 1500din npr, eventualni kasko (ili obavezni) neka je još 20.000. To je već 40 evra mesečno za auto koji stoji parkiran ispred zgrade.

Link to comment
Share on other sites

pa i dalje je jako blizu te cifre [:D]

a na sluzbenom puntu/Z10 sa 50.000 na satu mi je pukao auspuh na sredini i krenuo da ore po sred grada... drzac za case greje kad je upaljeno grejanje.. i ne nije feature...itd itd ..za 7000e ima da birka sta hoce da vozi

ja bi mu pre preporucio ovako nesto long linky

Link to comment
Share on other sites

Ali to je zato što nisi uračunao godišnje troškove ... ajde da ne uzimamo tebe kao primer (iako imaš registraciju i tehnički i slično) ovaj "vuduov" punto ima prvo registraciju, to je oko 20.000, tehnički još 1500din npr, eventualni kasko (ili obavezni) neka je još 20.000. To je već 40 evra mesečno za auto koji stoji parkiran ispred zgrade.

регистрација за Пунта је око 15к.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Brate, od vikenda je krenuo letnji režim GSP-a, em sam čekao sto godina prevoz, em sam visio s dva prsta na šipci, fuck this shit

stvarno je sranje sto nam se tako raspada GSP. Jeste da automobil moze da bude uzivanje, ali koliko bi samo ljudi ostavilo svoj auto kuci i vozilo se metroom/busom da su je to sve lepo organizovano, da su vozila klimatizovana, dovoljno ucestala i da im se zna raspored polaska / dolaska na stanicama.

Link to comment
Share on other sites

A jel si svestan da pričaš o firminim bonovima za taksi, kao i da je start u taksiju skuplji od litra benzina?

Ne pricam o firminim bonovima, nisam bas toliki retard da firmine bonove koristim privatno. Mozda sam to uradio 5 puta za 5 godina, s tim sto sledeci teren umesto taksijem odem busom. Nisam bas toliki teletabis

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ma auto je super, sad da ne bude da i ja odgovaram vudua, samo hoću da skrenem pažnju na troškove. Ako imaš keša za troškove onda samo udri.

Ja sam inače prvi koji bi iš'o metroom kada bi postojao ili prevozom kada bi bio uređen, ali pošto nije, onda ova srbina varijanta :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

da ne otvaram novi topik, pitacu ovde

je l' moze neko da mi preporuci neku alpha male retro jebem exit devojke igracku? nesto kao onaj rurmobil ford, moze do 3-4k

Za 3-4k mozes lagano da zabodes alfa romea i time obilazis sela u okolini arilja, bolji sprc od hipsterki sa exita :)

Link to comment
Share on other sites

bmw - trojka i veći

mercedes - e i veći

audi - a6 i veći

bilo koji džip

osim ovoga mislim da se slabo za čim okreću, pa makar imao i 3x bolji auto (npr. jaguar xf kapiram da ni ne primete)

najjeftinije je uzeti bilo koji motor :D

Link to comment
Share on other sites

Zapravo nisam siguran da li je velicina jedini faktor, mislim da je pre brend. Nedavno sam jedno zensko celjade morao da ubedjujem da nisam retard posto sam prokomentarisao parkiranog Jaguara, a ne Audi...

A za taj lov ti je za 3k mozda najisplativije ovako nesto http://www.polovniautomobili.com/oglas2355410/mazda_mx-5/

Za malo vise para ima vrlo solidnih ponuda, ali treba imati u vidu da to nije onda auto u klasicnom smislu...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...