Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Da, 2000 je sa porezom.. mada sta znam, poruka sam preneo oko 400, a dobijes hiljadu, minuta 300 ka svim mrezama sam potrosio a preneo sam fazon 500 ka telenor mrezi... E sad meni je manje vise 90% ljudi sa kojima pricam na telenoru, tako da kada potrosim ovih 300 sto ucinim do nekog 15-20-og u mesecu, samo ne zovem fiksni jer imam 1000 ka telenoru ... ok bude jos 100-200 dodatnog troska kada bas moram da zovem na fiksni ili 064...

I da, u sustini sam se zajebao sa tim 1GB jer je paket skuplji 500 dinara, a tek internet sto nema sanse potrositi... ja nisam znao kolko to moze da "vuce" pa sam uzeo, a idem manje vise samo na fejs i ponekad nesto drugo... tako da mislim da ima neki paket 2k bez neta, znaci pojacani minuti i poruke sto je verovatno bolja opcija..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

постпејд брутално пиша у око припејду.

био сам на бел400 пакету (680 минута у мрежи, 80 минута ван мреже и јебемлига колико стотина порука - не куцам поруке) и није било кате да потрошим све то, а излазило је око 2к месечно. е сад, жена је била на припејду, па је трошила бар колико и ја (допуна поруком сваки други-трећи дан по пар стотина динара), дакле 2 сома. договорили смо се да се пребацимо на бел200, који је око 1200 кинти и дупло мањи (то је некад био бел400, па су га удвостручили за исту цену). не верујем да ћемо ни толико да потрошимо. тако да рачунам да сам уштедео скоро 20 сома динара годишње на овом послићу.

израчунао сам да на телекомуникације дајем преко 95.000 динара годишње (интернет, Тијанић, кабловска, телефони), са роминзима изађе скоро сома евра, дакле, тако да САМО ЈЕБЕНО ЧЕКАМ да неко направи пакетић за све ове услуге за једно 3-4 сома месечно и да певам.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ne nameravam da uskoro predjem na postpeid, ma koliko me kostao pripeid, jer zivci, koje izgubim cekajuci u redu u domacim postama ili bankama gde i u centru grada radi jedan salter od svaka tri i gde redovno donose salterusi neke spise i iz utrobe banke, su apsolutno neprocenljivi. Jeste pripeid skuplji ali moji zivci su vredniji od hiljadu, dve vishe mesechno

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se nedavno oduševio saznanjem da lokalna menjačnica obavlja uplaćivačke poslove :)

Kod njih sam nedavno platio kaznu za parking, račune za fon i struju i još neke bahanalije, a pritom je uvek prazna.

Uzeli su 30 dinara provizije po uplatnici, al' vredi.

Link to comment
Share on other sites

@laki

mrzi me da otvaram rachun u novoj banci iz istih razloga zbog kojih ne volim u postpaid. u komercijalnoj u kojoj imam sve osim tekuceg rachuna ( jer je oko 2000te, nakon zatvaranja Beobanke jedina imala ekspozituru u Bataji) ne mogu da imam niti Virtuon niti ebanking bez tekuceg rachuna sa stalnim prilivom...a ja sve honorare primam preko deviznog stednog ili ovih money transfer agencija.

kapiram da me nece mnogi razumeti, ali ja volim kada imam minimalno legalnih obaveza, minimalno papirnih rachuna i dodira sa nashom birokratijom, ma koliko me to kostalo. Evo danas sam isao u Opstinu Novi Beograd gde su mi rekli da moram da nadjem licenciranog arhitektu za PROJEKAT ZAMENE PROZORA, na sedmom spratu, da ga platim da lupi pechat (ja sam arhitekta ali do sledeceg leta nemam licencu), da platim taksu.... zbog ovakvih stvari izbegavam sistem koliko je to moguce

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

valjda svakako moraš da platiš i ostale račune tipa telefon / struja / komunalije, samo dodaš još jedan na gomilu

edit: kolko ja znam u Intesi se ebanking ne naplaćuje. Ili ja to ne primetim :)

Za poslovne korisnike znam sigurno da naplaćuju manju proviziju kod naloga koji su popunjeni preko ebankinga, ima logike - onda ne smaraš njih na šalterima pa im time smanjuješ gužve i broj potrebnih radnika.

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

ja račune već nekoliko godina plaćam u poštama, zna da bude red od nekoliko ljudi, al jednom kad predaš papire, sve bude brzo gotovo. u bankama im treba oko pola sata da ukucaju sve račune, dok to isto u pošti odrade za tri minuta. naravno, ne idem kad su penzije.

PROJEKAT ZAMENE PROZORA

a što si ovo uopšte prijavljivao opštini? samo zameni prozore i gg.

valjda svakako moraš da platiš i ostale račune tipa telefon / struja / komunalije, samo dodaš još jedan na gomilu

kapiram da mu to plaćaju roditelji, on samo net i mobilni :D

p.s. super ti je to, rapide, daj još!

Link to comment
Share on other sites

a što si ovo uopšte prijavljivao opštini? samo zameni prozore i gg.

kapiram da mu to plaćaju roditelji, on samo net i mobilni :D

placam ja dosta rachuna, nekada i sve, jer od kevine plate ne moze sve da se plati, ali moje je da ostavim pare ispod lampe i to je to.

a sto moram da prijavim? jer u ulazu sa 52 stana ima oko 20 stanova sa penzionerima samcima koji su vec poceli da se koriste ovim zakonskim pravom kada je jedan stanar ovog leta KRECHIO stan pa je penzosu smrdelo na svezu farbu. Covek je platio kaznu oko 50 000. za moj tip radova kazna moze da ide i preko hiljadu evra,...

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

е због овог новог закона треба да изађемо на улице. мислим, није битно колико треба мртвих да буде, док год међу њима не буде и онај геније који је смислио тај начин да нам узме паре.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...