Jump to content

pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mene film po strukturi jako podseća na lost highway, i mislim da je isti trip

pola filma nije san naomi vots, već njena fantazija. sve te nerealne scene su njeni odbrambeni mehanizmi kojima sebi objašnjava zašto nije uspela u holivudu. počev od kauboja, do onog ludog producenta (u sceni sa kafom) itd

babu i dedu koji joj se smeju (rugaju) tumačim kao neispunjena očekivanja. cela ta scena je napravljena kao potpuna suprotnost sceni kad ih sreće, kad su svi veseli a ona sigurna da će postati nova merilin monro

ta scena sa plavom kutijom je zajebancija, svako sa kim sa pričao je imao drugu teoriju - od trigera koji menja realnost i fantaziju, preko pandorine kutije, do njenog straha od nepoznatog (jer je krenula grlom u jagode). ja sam to skontao kao običan objekt kome ona pridaje natprirodne moći, i koji krivi za sve loše što joj se desilo

lik iz restorana - ako misliš na lika koji je ubica, on je lik iz stvarnosti

filmčina, svaki put kad sam ga pogledao, imao sam neki novi doživljaj. linč ćale

mislio sam na onog "strasnog" lika, iz fantazije, koji pusta minijaturnu babu i dedu na kraju.

Link to comment
Share on other sites

Legend of the 1900 / Legend of the Pianist

Retko koja ekranizacija može da se pohvali da je u ravni romana po kom je nastala. Ovaj film je jedan od tih. Sjajnu priču upotpunjuju Tim Roth koji je fenomenalno odigrao ulogu protagoniste, i gospodin Morricone koji je zadužen za muzički skor - ogroman izazov pošto se priča o najvećem pijanisti svog doba.

Definitivno upada u top 10 filmova koje sam gledao u životu.

Meni je bolji film od romana, lepše je ispričana priča. 

Verovatno ću sada opet da ga gledam :) film objašnjava.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

gledo sam ekpendablze i ono, dobio sam sta sam ocekivao, tako da preporucujem. mislim da je moglo jos bolje, ali neka, moze.

smorili su me sa pricom o bosni, ali ajde, barem je to cetrdeset sekundi filma.

a scena sa brusom, arnijem i staloneom je bruka, cim sam ih video svu trojicu, nekako sam se rastopio mame mi [:D]

fajt jeste prebrz i preseckav ali stvarno ima sjajnih fora, recimo ima dosta poluga i rvackih zahvata i fajta u parteru, sto generalno nije uopste zastupljeno u filmovima.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

black death... solidan, eto tako malo se zapitas 'vako ... a onda malo 'nako... i tako sve u svemu nije uopste lose, za danashnje vreme i odlicno

a skinuo sam i taj legend of the 1900 posle 7 dana muchenja na torrentima, ali bar imam dvd :P odgledam ga danas konacno

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

The Postman

Za kratak opis pogledajte imdb ^^^

Davno nisam gledao neki bajkoviti film ovog tipa. Pocetak mi je dosta bio zanimljiv pogotovo jer vidim odakle su kreatori fallout-a 3 krali dosta (besides mad-max ofc).

Film traje dosta dugo i na 2-3 mesta sam se zapitao "jebote jeli mini-radnje ovoga filma imaju veze jedna sa drugom, wtf?" - na kraju kao ima.

ko ne voli epic njanjave filmove neka zaobidje.

Link to comment
Share on other sites

The Postman

Za kratak opis pogledajte imdb ^^^

Davno nisam gledao neki bajkoviti film ovog tipa. Pocetak mi je dosta bio zanimljiv pogotovo jer vidim odakle su kreatori fallout-a 3 krali dosta (besides mad-max ofc).

Film traje dosta dugo i na 2-3 mesta sam se zapitao "jebote jeli mini-radnje ovoga filma imaju veze jedna sa drugom, wtf?" - na kraju kao ima.

ko ne voli epic njanjave filmove neka zaobidje.

Postman je jedan od najdosadnijih filmova ikada...

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Da ne spominjemo celu "America will prevail" poruku na kraju. Najdosadnija i najjadnija postapokalipsa na filmu ikada.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

prateci rur odgledao sam ponovo posle dugo vremena the legend of 1900, kao klinac mi je film bio bzvz, a sad... jebem ti zivot... suzu sam pustio na kraju..

takodje sam gledao i postman, meni se film svidja, za razliku od pip-a meni se vise cini kao jedan od boljih postapo filmova. da ne duzim film mi je sjajan zbog odredjenih scena i ideja, skroz ima smisla i poente, jeste da je na trenutke cheese ali sve u svemu svako ko gotivi postapo svet bi trebalo da ga odgleda.

a i skroz gotivim kostnera :)

a o kraju necemo da komentarisemo, ako je kraj filma ovde sranje sta reci onda o kraju "I am legend" ili "The Book of Eli" [xx(] [xx(]

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

a o kraju necemo da komentarisemo, ako je kraj filma ovde sranje sta reci onda o kraju "I am legend" ili "The Book of Eli"

Kraj I Am Legend knjige je genijalan, ja stvarno nisam siguran da li je scenarista uopste i procitao knjigu ili samo cuo za ideju, ali najozbiljnije, jer je toliko potpuno promasio poentu cele ideje da je to neverovatno. Slicnosti filma i knjige su otprilike u imenu glavnog lika (koji ni nije crnac u knjizi). Procitaj je, ima tipa 150 strana.

Link to comment
Share on other sites

meni Book of Eli i nije bio toliko los dok..

mi drug nije reko da je on slep... I ubedjivao sam se sa njim da nije slep..al google kaze da jeste :D

Mislim...ako su hteli da on bude slep nije trebao da skida naocare ceo film...postoje scene u filmu gde se bas vidi da on gleda nekog/nesto..sve u svemu film je sranje :D

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...

My mother, and my sisters, and my brothers.

'Lo, there do I see... The line of my people...

Back to the beginning. 'Lo, they do call to me.

They bid me take my place among them.

In the halls of Valhalla...

Where the brave... May live...

...forever.

Link to comment
Share on other sites

centurion - smor

kroz ceo film svemoguca riba ganja rimljane zbog osvete pobije ih sve i najebe od jedinog 'postenog' rimljanina koga na kraju izjebu njegovi i on zavrshi sa ribom koja je takodje izopstena iz svoje zajednice. ukoliko necete da drkate na svemogucu power vuchicu ratnika kako jebe kevu svima, zaobidjite. cak i meni, ljubitelju istorijskih i alternativno-istorijskih filmova bio je naporan. u nekom momentu bi gledalac mogao izvuci neki zakljuchak tipa 'mrznja radja jos mrznje svako ima svoj razlog domino efekat bla bla... ali to uopste nije u prvom planu filma vec samo sluzi da se likovima da kakav takav razlog za one zajebane jurnjave i klanja

1900

pricha o interesantnom sluchaju lika koji je odrastao na brodu a pritom je pravi virtuoz na klaviru - pokusaj (koliko vidim za mnoge uspeli) da se stvori srceparajuca pricha o liku koji je bio tolika kukavica da napusti brod da je radije izabrao smrt nego da ode u grad, pokusa tamo da zivi i pronadje ribu u koju je zaljubljen. uradjen o sto puta eksploatisanom fazonu 'jedan lik sretne drugog i odluci da isprica pricu o izuzetnom...'

micmacs

pricha o liku koji uz pomoc prijatelja se sveti dvojici velikih proizvodjaca oruzja. tipican film Jean-Pierre Jeunet-a, u najpozitivnijem smislu sto se tice nekog mikroplana filma, domisljat kao i uvek sto se tice bezbroj sitnica u samom filmu, tipican izbor lepih tonova boja itd... medjutim celokupno gledano, nekako mi nije dobar film kao npr grad izgubljene dece ili delicatessen, a u poredjenju sa amelijom heeee, takav film mislim da nikada nece napraviti i nijedan mu nece ni prismrdeti. da nije tih prethodnih rekla bi da je micmacs odlican, ali gledajuci ove prethodno ne mogu to da kazem

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Kraj I Am Legend knjige je genijalan, ja stvarno nisam siguran da li je scenarista uopste i procitao knjigu ili samo cuo za ideju, ali najozbiljnije, jer je toliko potpuno promasio poentu cele ideje da je to neverovatno. Slicnosti filma i knjige su otprilike u imenu glavnog lika (koji ni nije crnac u knjizi). Procitaj je, ima tipa 150 strana.

cek, poslednji put kad sam video ovaj topic se zove "pricajte sta ste gledali" i moj komentar za kraj se odnosio na kraj filma.

Procitao sam je 2-3 puta btw, i smatram da je kraj knjige fenomenalan. dok sa druge strane kraj filma je

kad on 5 minuta pre nego sto ga ubiju izmisli lek ili stagod i spase covecanstvo pa je on legenda

[xx(] [xx(] [xx(]

a alternativni kraj filma je

dodje vampir, razbije sve, uzme svoju vampirsku zhenku, namrsti se i ode

[xx(] [xx(] [xx(] [xx(] [xx(] [xx(] [xx(]

@shiki

pa zato i kazem da je film smeh... on je ceo film slep a upucava na pocetku onu jebenu macku sa 50 metara na osnovu zvuka sa lukom i strelom.... KAKO?! cak ni zatoichi nije bio toliki jebac keve...

meni je inace book of eli skroz pristojan film, mislim prvi put kad sam gledao bio mi je smesan(citaj smece tesko), ali sam odlucio da mu dam jos jednu sansu i onda mi je bio skroz superiska(weed = altering perception for better movie experience)

:)

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

ja nemam problem sa book of eli sto se tice zatoici tripa, neka ga, hiperbolisan jeste, al boli me kurac, gledao sam i preteranije filmove. ono sto je meni tu sranje je...sam film:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Predators

Svaka preporuka, vracanje korenima imo.

Hvala bogu nema one glupe crnkinje iz AVP1 i AVP2, cak mi se svidja "crew", kao iz Fallout-a da su ih skupljali =)

Cista desetka od mene, ako ste hteli da gledate Expendabls, pogledajte ovo umesto tog shita, necete se razocarati.

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Predators

Svaka preporuka, vracanje korenima imo.

Hvala bogu nema one glupe crnkinje iz AVP1 i AVP2, cak mi se svidja "crew", kao iz Fallout-a da su ih skupljali =)

Cista desetka od mene, ako ste hteli da gledate Expendabls, pogledajte ovo umesto tog shita, necete se razocarati.

haha, da li si ti ozbiljan?

Brody koji priča kao kum (totalno promašena uloga za njega), maske koje iz aviona se vidi da su baš to - gumene jeftine maske, a specijalni efekti kao da sam ih ja radio na pentiumu2.

Predators - 5/10

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...