Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

ako sam dobro razumeo ti from paris with love predstavljas kao film iznad proseka?

sve to sto si primetio kao bonuse ne stoji, iz vise nego jednog razloga, jako lose lozenje koje ni ameri ne bi svarili najverovatnije.

Da, kao dobra zajebancija, film funkcioniše. Travolta je sjajan u svojoj besmislenosti ovde, toga je svestan i to je veliki plus. Si ti gledo skoro neki film sa njim gde je "ozbiljan", na šta to liči?

I kakve veze imaju Ameri sa bilo čim, pristojan ložački pop-corn no brainer film može da gleda svako.

Anyway,

THE ROAD

The%20Road%20movie%20poster.jpg

Odlična i vrlo verna adaptacija knjige, neke scene su izbačene, neke su vešto izmenjene, ali sve u svemu kvalitetno odrađeno, dok sam čitao knjigu neke scene sam zamišljao gotovo na isti način na koji su prakazane i u filmu. Problem sa ovim, however, nije krivica režisera, već samog Kormaka, koji je priču zamislio kao svojevrsnu hroniku koja prati oca i sina kroz postapokaliptičnu zemlju, gde nema previše evaluacije glavnih likova, pa samim tim i emotivne reakcije koja izostaje na kraju. Kao u opstanku kad narator prati grupu životinja, pa kad im se nešto desi, jesi tužan i sve, ali se sve završi u fazonu "Eh, that's life..." :))

Fotografija i produkcija su sjajne, fantastično je dočarana spečena, umiruća zemlja i zadnji stadijumi postapokalipse, znači nema supermarketa i vojnih baza u koje ćemo da se zabarkadiramo, supermutanata i ikonografije iz pedesetih, ovde nema ništa, sve umire ili je umrlo, nema životinja, drveće se suši i pada, nema benzina, nema Mad Max jurnjava, nema hrane, nema odeće, sve je hladno, trulo, sivo i depresivno. I na svo to sranje, još da paziš da te ne skembaju neki roaming kanibali.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

moja reakcija, a ja volim postapokaliptichne filmove, je bio totalni flat-line. ok je okruzenje i pricha, ali sami glavni likovi su nezanimljivi, nerazradjeni....posle nekog vremena sve postane previshe jednolichno. Ne u dobrom smislu

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

dobar road.

you fail :(

Prvih 50 min (koliko sam i odgledao) su ovi bili na svakakvim sranjima i pravili sranja po vegasu.. meh. Prica se nije razradila uopste koliko sam primetio, vec se samo smenjuje scena za scenom sa nadrogiranim likovima - kontam da je verovatno to i poenta celog filma, ali jebiga, nije mi se svideo :)

Link to comment
Share on other sites

pretpostavicu da si se nadovezao na ove pre tebe i da je o tom filmu rec. fear and loathing je film koji zasluzuje svako velicanje, zbog glume, rezije, kamere, scenarija, i onog najbitnijeg - komparativne prednosti u odnosu na 99% drugih filmova koji se snime.

nego ovaj Road... sta znam. slazem se sa igijem. nisam citao knjigu te nisam imao neko predznanje... i film mi je bio bas mlak takav. nist. gledam ja taj post apoc, i ima zaista atmosferu smrti. ima i kanibala, i ostavili su mi da se malo najezim posle par scena sa njima. i nema nista vise :o

sta znam, nije me zainteresovao film sto je fail jer sam post apoc fan. bolji mi je carriers cak, ikao je neozbiljniji.

Link to comment
Share on other sites

komparativne prednosti u odnosu na 99% drugih filmova koji se snime.

citam deseti put i opet mi je totalno nejasna ova recenica. sta znaci 'komparativna prednost u odnosu na xy'?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nebo nad Berlinom

W145_282.png

Zanimljivo osmishljen film i sjajno realizovan. Odlicna ideja, jos bolja gluma i rezija.

Prica je vezana za andjele koji su svuda oko nas, ali jedan od njih ce pozeleti da postane smrtan...

Prica o jednostavnim stvarima i jednostavnim ljudima.

Jel slican kao City of Angels sa Nikolas Kejdzom? Vidim ima bolju ocenu. Odgledacu ga, hvala.

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Nebo nad Berlinom

W145_282.png

Zanimljivo osmishljen film i sjajno realizovan. Odlicna ideja, jos bolja gluma i rezija.

Prica je vezana za andjele koji su svuda oko nas, ali jedan od njih ce pozeleti da postane smrtan...

Prica o jednostavnim stvarima i jednostavnim ljudima.

а нененене...

врло си слабо нагласио КОЛИКО ЈЕ ОВО ЈЕБЕНО ДОБАР ФИЛМ!!!!!!!!

Вендерсово ремек дело (по делу Петера Хандкеа) са Бруном Ганцом ("Последњи Хитлерови дани") и Питером Фолком (поручник Колумбо), спора, нежна, језовита, тешка и ванвременска прича... слојевит филозофски оглед на филсмкој траци. масиван даб у ритму приповедања, фотографија, неосетна музика (уз то нас, као специјалитет, радња води на клубски концерт Ника Кејва) која гради специфичну атмосферу и талентована глума приповедају изванредну причу о љубави, схватању дужности, вери и избору.

филм је за сваку препоруку свима који још филм сматрају уметношћу у правом смислу те речи.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

da li je film vima vendersa bolji od nečega u čemu glumi nikolas kejdž? does the pope shit in the woods?

edit: nisam hteo da produbljujem priču o nebu nad berlinom, jer bih se previše razmazao, ali vidim da je kolega debeli učinio to umesto mene. film je genijalan.

da, rami, mislio sam na f&l in lv, i ono, složimo se da se ne slažemo :)

Link to comment
Share on other sites

филм ВЕЗЕ НЕМА са Кејџовим филмом. осим што оба дела спадају међу филмове и оба причају о анђелима.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

slazem se da nebo nad berlinom sabija i okanite se kejdza..

odgledao un prophet o onom robijasu, film je skroz ok, luciano je car do kraja, ima jos dosta specificnih simbola meni, nije samo shatro od vojnika do bosa.

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand....

Link to comment
Share on other sites

а нененене...

врло си слабо нагласио КОЛИКО ЈЕ ОВО ЈЕБЕНО ДОБАР ФИЛМ!!!!!!!!

Вендерсово ремек дело (по делу Петера Хандкеа) са Бруном Ганцом ("Последњи Хитлерови дани") и Питером Фолком (поручник Колумбо), спора, нежна, језовита, тешка и ванвременска прича... слојевит филозофски оглед на филсмкој траци. масиван даб у ритму приповедања, фотографија, неосетна музика (уз то нас, као специјалитет, радња води на клубски концерт Ника Кејва) која гради специфичну атмосферу и талентована глума приповедају изванредну причу о љубави, схватању дужности, вери и избору.

филм је за сваку препоруку свима који још филм сматрају уметношћу у правом смислу те речи.

haha, ok. i ja sam iskreno odusevljen i bas sam pun utisaka, ali sam nekako mislio da je pametnije da samo kazem par reci. iskreno, nisam mislio da je puno ljudi gledalo ovaj film, a jos da im se svideo, e to je mnogo :)

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

story4b87e0d9d4ea0cebcd02b99417ee71f2.jpg

Misfits

Najlakše opisan kao Heroes sa britanskim humorom i bez visokog budžeta. Ekipa maloletnih delinkvenata posle udara groma dobija natprirodne moći. Toplo preporučujem.

Jedino što mi glavni lik ide mega na tuki, al jebi ga. Potpisan ugovor za drugu sezonu.

Link to comment
Share on other sites

ok ivke, slazemo se da se ne slazemo. nego ko je tu onda amerika a ko srbija? :D

citam deseti put i opet mi je totalno nejasna ova recenica. sta znaci 'komparativna prednost u odnosu na xy'?

to znaci da je "u poredjenju sa xy ovaj (f&l in lv) u prednosti".

nego back on the topic...

Office Space

F A I L od filma, kolosalni obzirom na neverovatnu ocenu od 7,9 na imdb-u. Komedija koja me nije dvaput iskreno nasmejala, ocajna gluma, katastrasan "soundtrack" sa 5 "niga in d hud, pogledaj me mrko, pucacu jer sam lud" shabanskih rep pesama koje nemaju dodirnih tacaka sa temom koju film obradjuje a koja bi mogla biti hilerijus, itd.

najvece razocarenje do sada, ako gledam odnos imdb i mog rejtinga. film je za 4 (verovatno bih mu darezljivo dao 5 zarez nesto sitno da me nije toliko pogodila ova sumanuta ocena od 7,9, i recima SEDAM ZAREZ DEVET, SKORO PA OCENA 8), preskocite u sirokom luku.

Link to comment
Share on other sites

Lol, Office Space je kultni, ali kultni film, naročito među populacijom cubicle office mrava kojima je isti pre svega namenjen i koji im je bio svetlo na kraju tunela. Zahvaljujući njemu i Glengeri Glen Rosu sam lakše odlučio da pobegnem glavom bez obzira iz banke u kojoj sam radio u vreme kada sam ih gledao. Nepreskačite ni u kom slučaju, naročito ako ste zaposleni neke korporacije u ovom ili onom obliku, neverovatno sa koliko stvari čovek može da se poistoveti sa događajima iz filma.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...