Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

spasavanje redova rajana je garant finansirala US vojska. ne znam da li je, ali mi ne lici da je to bio slucaj sa thin red line (a i glumi shon pen :P)

inache uradjena je verzija od 6 sati, koju su isekli i u kojoj glumi jos pregrst glumaca, geri oldman, vigo mortensen, bili bob torton, martin shin, i miki rurk kao snajperista. fife lik koji glumi edrien brodi je po knjizi jedan od glavnih likova i u prvoj verziji je imao dominantnu rolu u filmu, ali je i to na zalost iseceno na to da se pojavljuje 3 minuta u filmu i ima jednu jedinu recenicu... prica se da ce se pojaviti i ova duza verzija kao br-dvd izdanje u godinama koje nadolaze

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

512IePeoDvL.jpg

FENOMENALAN!

odusevio sam se. prvih par minuta sam bio u fazonu "what is this peace of crap"

a onda je pocelo...

fenomelane pesme, fenomenalna "prica"

potpuno neocekivan kraj.

ne znam ni sta je ovo, mini serija od 3 epizode sve zajedno traju oko 40tak minuta.

ali stvarno. ko voli mjuzikle ima da odlepi.

ko gotivi doticne glumce. ima da odlepi

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

512IePeoDvL.jpg

FENOMENALAN!

odusevio sam se. prvih par minuta sam bio u fazonu "what is this peace of crap"

a onda je pocelo...

fenomelane pesme, fenomenalna "prica"

potpuno neocekivan kraj.

ne znam ni sta je ovo, mini serija od 3 epizode sve zajedno traju oko 40tak minuta.

ali stvarno. ko voli mjuzikle ima da odlepi.

ko gotivi doticne glumce. ima da odlepi

Josh Whedon je pravio ovo, sjajna mini serija

Neil Patrick Harris ima školovan glas koji je koristio u brodvejskim mjuziklima

Link to comment
Share on other sites

jebote pre nekoliko strana sam poprilicno negativno iskomentarisao Imaginarium of doctor Parnassus, ali nakon gledanja Alise to stvarno zvuci nefer..Imaginarium je po svemu bolji, i ne znam kako je Barton uspeo ovako da fejluje sa ovakvom temom, koja mu u principu odgovara..Imaginarium koji nije nesto dubok je dublji, ozbiljniji, vizuelno jaci i nekako bolje zaokruzen od ovoga..i to ne uzimamo u obzir Terijev hendikep koji mu se desio sa Hit Ledzerom i iz koga se iskobeljao sasvim fino..

sve u svemu od alise ostade veliko razocarenje..

Link to comment
Share on other sites

FRITT VILT (COLD PREY)

coldpreycov.jpg

Norveški slešer previše inspirisan američkom školom horora. Sa jedne strane je odlična fotografija i atmosfera napuštenog hotela negde među norveškim planinčinama, uz sasvim solidne glumce, sa druge je previše predvidiva i generična radnja viđena već milion puta, sa puno nepotrebnih jump-scareova, nemaštovitim i mlakim ubistvima i "twistom" na kraju koji je očigledan posle deset minuta filma. Navodno je film bio veliki hit na domaćem terenu, pa je već snimljen i nastavak a premijera trećeg dela je u Oktobru.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Da, ozbiljan ali i običan kao i svaki drugi amerikanski ovog tipa.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Kill Theory (2009)

MV5BMTQ0MTQ1MDM2MF5BMl5BanBnXkFtZTcwMTI1MjQxMw@@._V1._SX351_SY500_.jpg

Kad si vec pomenuo Cold Prey, evo jednog slesera koga zaista mozete zaobici, i ja vam sad dajem heads up. Verovatno najlosiji sleser koji sam ikada gledao. Sve je lose. "Junaka" ima mnogo, i svi do jednog su antipaticni, nerealni i neprirodni. Njihove reakcije su bolno glupave, a medjusobni odnosi u duhu jeftine spanske serije. Da stvar bude gora, u filmu ima vise "drame" medju junacima, nego horor slesovanja, i tu bolnu cinjenicu samo naglasava brojnost ekipe u nevolji.

Vec posle nekoliko minuta jedino sto sam zeleo da vidim u filmu su grozne smrti tih isfoliranih ljudi, ali avaj, ostadoh uskracen. Nema groznih smrti, a cesto vam se pokaze da mrtvi nisu zapravo umrli, sto je nedopustivo u sles hororu, osim ako su preziveli samo da bi prosli kroz jos bolniju i hororicniju smrt, sto ovde naravno nije slucaj. Junaci su zapravo sve vreme na ivici da se medjusobno poubijaju, ali cak se ni to ne desava. Histerije i isfolirane drame sa druge strane ima toliko mnogo da pozelite da nukujete skotove. Cak mi ni baja koji ubija nije bio dovoljno kul da za njega navijam, a rekoh vam kolko sam zeleo njihovu smrt.

Sve u svemu, uzas. Posle ovog filma sam shvatio da Cold Prey, i par slicnih na temu, zapravo i nisu toliko losi. Ovo je novi benchmark za los sles horor...

Link to comment
Share on other sites

dobar horor, iako ne volim taj tip filmova...

tim studenata medicine igraju igru u kojoj ubijaju ljude a potom otkrivaju na koji je nacin jedan od njih ubio osobu tezeci ka perfektnom ubistvu!!!

Sta si ti mendzi ovde video dobro? :) Mislim, ima neku kao ok pricu, ali vec posle 10 minuta filma skapiras u kom ce pravcu da se razvija :)

Link to comment
Share on other sites

Sta si ti mendzi ovde video dobro? :) Mislim, ima neku kao ok pricu, ali vec posle 10 minuta filma skapiras u kom ce pravcu da se razvija :)

Meni je to jedan od retkih filmova koje nisam mogao da odgledam do kraja. Mislim, sama premisa je rastegnuta do besmislenosti: grupica stažista (znači ne iskusnih doktora koji to praktikuju već duže vreme i imaju mehanizme zahvaljujući kojima im to prolazi) bez problema, u prostorijama bolnice u kojoj rade, organizuje kompletnu operaciju neometanog pronalaženja i ubijanja ljudi, a sve to zarad nekakvog elitističkog i snobovoskog ubeđenja da su nadljudi koji kroje sudbine ostalim smrtnicima...

Čak je i jedan Awake koji počiva na jezivoj statistici da na toliko i toliko ljudi ne deluje amnezija tokom operacije pa su svesni svega što im se dešava (samo da bi se posle toga pretvorio u besmisleni detektivski psiho- triler sa elementima paranormalnog) neuporedivo gledljiviji i svarljiviji film.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...