Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Lol, Office Space je kultni, ali kultni film, naročito među populacijom cubicle office mrava kojima je isti pre svega namenjen i koji im je bio svetlo na kraju tunela. Zahvaljujući njemu i Glengeri Glen Rosu sam lakše odlučio da pobegnem glavom bez obzira iz banke u kojoj sam radio u vreme kada sam ih gledao. Nepreskačite ni u kom slučaju, naročito ako ste zaposleni neke korporacije u ovom ili onom obliku, neverovatno sa koliko stvari čovek može da se poistoveti sa događajima iz filma.

Pogledaj ga onda opet, ako nisi skoro. I sam si rekao da si onda imao subjektivni dozivljaj na koji je uticalo tvoje tadasnje radno mesto.

Veruj mi, prepoznao sam i ja sebe, pa i neke druge ljude, na momente u ovom filmu. Kapiram ceo potencijal za (polucrni) humor u tom setingu, smao sto su oni usrali sve to sa izvedbom. Od glume, preko muzike, do samih "fora" i price... not fani, not baj a longsot.. :[

Link to comment
Share on other sites

Jel slican kao City of Angels sa Nikolas Kejdzom? Vidim ima bolju ocenu. Odgledacu ga, hvala.

Jedan od smesnijih fejlova :)

Lol, Office Space je kultni, ali kultni film, naročito među populacijom cubicle office mrava kojima je isti pre svega namenjen i koji im je bio svetlo na kraju tunela. Zahvaljujući njemu i Glengeri Glen Rosu sam lakše odlučio da pobegnem glavom bez obzira iz banke u kojoj sam radio u vreme kada sam ih gledao. Nepreskačite ni u kom slučaju, naročito ako ste zaposleni neke korporacije u ovom ili onom obliku, neverovatno sa koliko stvari čovek može da se poistoveti sa događajima iz filma.

Hahah imamo oba filma na filmskom serveru u firmi, ali niko nije stigao da ih gleda (od kolega, 99% ljudi ne zna sta je recimo star wars, a idu u bioskop da gledaju slomljenog orla i domace flmove tog tipa meni bilo mega cudno u pocetku gde sam upao).

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Shutter Island

Prilicno dobar film, gledao u steru na sudentskom popustu, najzad nesto novo da se vidi na filmu. Istripovan film totalno, Kapriova gluma tezi ka dobroj, preporuka!

Film doduse ima fluktuacije ali je sve fino ukomponovano.

BRATE, jedino na kraju nisam siguran da li je stvarno bio lud svo vreme, ili je bio normlan pa su ga ubedili da je lud, bas dobro odradjeno.

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Shutter Island

Prilicno dobar film, gledao u steru na sudentskom popustu, najzad nesto novo da se vidi na filmu. Istripovan film totalno, Kapriova gluma tezi ka dobroj, preporuka!

Film doduse ima fluktuacije ali je sve fino ukomponovano.

BRATE, jedino na kraju nisam siguran da li je stvarno bio lud svo vreme, ili je bio normlan pa su ga ubedili da je lud, bas dobro odradjeno.

Jeste bio lud. Samo na kraju ne znas, da li mu se ludilo resetovalo, ili je odglumeo da bi mu izvrsili lobotomiju da zaboravi ono sto mu se desilo

Slazem se sa korijem. Leonardo je uvek dobro glumeo, samo ga muskarci nisi voleli dok je bio smeker klinac [:D]

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Ali zasto onda kaze na kraju ono "Is it better to live as a monster or die like a good man?" To se totalno ne uklapa u verziju da je lud.

Sa druge strane, moze biti da je bio lud od pocetka filma, ima stvari koje ukazuju i na jedno i na drugo... Potpuni zbun od filma. =))

Film u svakom slucaju mora da se pogleda vise puta, vidim da je u stvari radjen po knjizi, moram da je procitam sto pre!

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Ali zasto onda kaze na kraju ono "Is it better to live as a monster or die like a good man?" To se totalno ne uklapa u verziju da je lud.

Sa druge strane, moze biti da je bio lud od pocetka filma, ima stvari koje ukazuju i na jedno i na drugo... Potpuni zbun od filma. =))

Film u svakom slucaju mora da se pogleda vise puta, vidim da je u stvari radjen po knjizi, moram da je procitam sto pre!

Pa da li bolje da zivi kao cudoviste (da zna sta je ucinio) ili da umre kao dobar covek (da izvrse lobotomiju) i da umre "misleci" da je dobar covek.

takodje moram da pohvalim soundtrack u filmu, bas je odlican :)

Edited by OU JEA!

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Mulholland Dr.

mulholland.jpg

Ovaj film nikako ne spada u klasicno delo svog zanra. Film je prozet misterijom, ali se misterija ne resava nacinom policije/isnpektora/istrage, vec na jedan drugaciji nacin koji je mnogo zanimljiviji.

Film je prepun fenomenalnih scena, dve fenomenalne glumice, mnogo zanimljivih likova koje uspevate da povezete na kraju filma.

Moram da kazem da je rezija odlicna, ima par kadrova koji su iznenadjujuci pa samim tim i odlicni... Od ljubavnih scena, preko halucinacija, itd...

Inace, film je rezirao david lynch.

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

Lost Highway

189228lost-highway-posters2.jpg

Huh, posle Mulholland Dr ocekivao sam nesto slicno, ali ovaj film je malo previse zasao u svoj zanr za moj ukus :)

Film ima manje vise zanimljivu ideju, da dovede do ludila u glavi:), ali u celoj zbrci previshe nerealnih poteza.

Verujem da je za ljubitelje dejvida lincha ovo sjajan film, medjutim za mene je bilo prosecno trosenje nesto vishe od 2h na neki film.

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

Da nemas mozda ovaj film? Ja ga imao u nekom ultra bednom divx kvalitetu, jedva da je moglo da se gleda....... Imas neki bolji snimak ??

Imam ja odlican kvalitet 2x700mb divx

btw o excaliburu iz 81ve pricam

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Imam ja odlican kvalitet 2x700mb divx

btw o excaliburu iz 81ve pricam

slabo je to [;)]

Releasename : Excalibur.1981.720p.HDDVD.x264-ESiR

Filename : Excalibur

Format : Matroska

Bitrate : 7 975 Kbps

Filesize : 7.84 GiB

Duration : 2h 20mn

Video #0 : AVC at 7 176 Kbps

Aspect : 1280 x 720 (1.778) at 23.976 fps

Audio #0 : AC3 at 640 Kbps

Infos : 6 channels, 48.0 KHz

Language : en

Text #0-11 : ASS

Language : en, ro, de, nl, fi, fr, es, it, cs, sl, scr, sr

48238434.jpg

Link to comment
Share on other sites

^odlican film, jedan od boljih koji je izashao u poslednjih par godina.

A woman is a woman

Ne znam u koji zanr da stavim ovaj film, ali ima elemente mjuzikla/komedije/romantike... Ovakvi filmovi se vishe ne snimaju, nije da sam fan ovakve vrste filmova, ali francuska shezdesetih je mesto i vreme savrseno za ovakvo ostvarenje.

Tematika je vezana za striptizetu koja zeli bebu, i pocinje da ubedjuje partnera da pocnu da rade na tome :)

Car filma definitivno nije u samoj prici vec u ludom mozgu jean luc godard-a koji snima neke neobjashnjive scene.

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...