Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

znaci u prizemlju su nabacili neki  switch i cepaju tako...btk realno, 100mb mogu da proteraju kroz utp (osim ako nije gbit switch) sto je opet starscream u odnosu na adsl.

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Vrlo verovatno, ali rekoh ne ide do mene UTP nego koaksijalni. Inace oni nude i kao 150/10 u tim Fiber power paketima, tako da bi svakako trebalo da switch moze da gura preko gigabit (cenim da racunaju da u zgradi moze da bude vise od 5-6 takvih korisnika). Meni je samo bilo besmisleno da uzimam takav paket kad nema smisla toliki download. Inace u blokovima isti taj SBB preko Beogrida nudi 50/50 za nekih 200-300 din vise, po meni je to ubedljivo najbolja ponuda ali se objektivno bazira na divljem razvlacenju utp kabla s krova zgrade :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Koju opremu daje standardno Ikom za kablovski internet,

da li tražiti nešto drugo umesto standardrnog uredjaja i sta i

da li može da se koristi svoja oprema - kablovski modem/ruter - odnosno, da li korisnik moze da podesi parametre veze?

Mogu samo za ovo prvo da ti kažem da ide onaj Cisco standardni što sad daje i SBB, EPC3208G. 

Za ostalo ti ne mogu pomoći.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam šta kažu interneti, možda su i u pravu, nama šljaka već preko 2-3 godine (2 sigurno, možda i 3) bez nekih većih problema za veći broj računara.

Ograđujem se da nisam radio neka detaljna testiranja kakav mu je protok, kako šljaka na više kompova, dal' mu opada brzina i šta god, ne znam ni šta su tu "ponderi".

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

okej, preselio sam se i na novoj gajbi imam sbb. pogledam ugovor i vidim da je duo silver sta god (kablovska + 30/2). vidim da za 300 dinara vise dobijem 50/3 i bolju kablovsku i resim da pozovem podrsku da vidim da li mogu da uradim to bez gazde nekako. ispostavi se da je ugovor izmenjen zimus i da ja zapravo imam taj bolji paket, ali mi speedtest pokazuje 30/2 sve vreme. ovaj iz podrske mi rekao da uradim fabricki reset modema i da bi to 'trebalo da resi problem', a kapiram da je sansa za to bila 1% :D rekao mi je da se javim naravno ako ne uspe pa da vidimo u cemu je problem, a mene zanima sta mogu da ocekujem, posto vidim vec i na prosloj strani da se nekome desavalo isto?

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Meni prvih mesec i po od uvodjenja. Dolazio mi majstor i kuci merio signal proveravao kablove. Na kraju su sredili nesto van moje kuce i proradilo je ali posle jedno mesec i po dana drkanja i 20 poziva.

Ne zaboravi da podneses zahtev za smanjenje pretplate za taj period kad ti nije radio net. Meni su uvazili i znacajno mi smanjili (ne mogu da se setim tacno koliko)

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Vlada_ said:

okej, preselio sam se i na novoj gajbi imam sbb. pogledam ugovor i vidim da je duo silver sta god (kablovska + 30/2). vidim da za 300 dinara vise dobijem 50/3 i bolju kablovsku i resim da pozovem podrsku da vidim da li mogu da uradim to bez gazde nekako. ispostavi se da je ugovor izmenjen zimus i da ja zapravo imam taj bolji paket, ali mi speedtest pokazuje 30/2 sve vreme. ovaj iz podrske mi rekao da uradim fabricki reset modema i da bi to 'trebalo da resi problem', a kapiram da je sansa za to bila 1% :D rekao mi je da se javim naravno ako ne uspe pa da vidimo u cemu je problem, a mene zanima sta mogu da ocekujem, posto vidim vec i na prosloj strani da se nekome desavalo isto?

Reset bi u sustini trebalo da resi problem, jer modem pokupi novi paket nakon toga.

Cimaj ih opet, mozda je nesto negde zaglavilo ili njemu lose iscitava podatke u sistemu.

.

Link to comment
Share on other sites

rofl. oni su citali podatke za prvi stan na gazdino ime i prezime na koje su naleteli za ovu zgradu, a on ih ima 2/3. rekli su mi da imam jaci paket, a jaci paket zapravo ima gazda :)

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
3 hours ago, Mawtchie said:

Sta izabrati od kabla i TV: Ikom ili SBB u Zemunu, Prvomajska ulica? SBB upravo uvode u zgradu (bukvalno), pa ako neko ima iz tog reona ima da ih koristi, da podeli utisak ili dva.

moje iskustvo sa vracara kaze ikom, ali ocigledno zavisi i od opstine, instalacija, zgrade...

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, jasamnepismen said:

Ja koristio SBB u Rada Koncara skoro dve godine bez nekih problema, al' ja nemam pravo glasa. :tf:

Por que?

Rada Koncara je blizu, pa racunam da je relevantno iskustvo.

8 hours ago, Lucky said:

moje iskustvo sa vracara kaze ikom, ali ocigledno zavisi i od opstine, instalacija, zgrade...

Zato i pitam, naslusao i nacitao sam se razlicitih misljenja o SBB koje upravo zavise od lokacije na kojoj se koristi.

 

Ikom mi se cini solidno povoljnijim za usluge koje bih uzeo, starosedeoci su u kraju i niko se ne pozali, tako da cu verovatno da odem kod njih.

Edited by Mawtchie
Link to comment
Share on other sites

Nekad nije samo to - recimo ikom tehničku podršku dobiješ "na keca" za SBB često moraš da čekaš - Ikom nema ni one dilove da te "lokuju" ugovorom ako hoćeš iole normalne brzine, već je ista cena za ljude sa ugovorom i one bez.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Mawtchie said:

Por que?

Rada Koncara je blizu, pa racunam da je relevantno iskustvo.

Zato i pitam, naslusao i nacitao sam se razlicitih misljenja o SBB koje upravo zavise od lokacije na kojoj se koristi.

 

Ikom mi se cini solidno povoljnijim za usluge koje bih uzeo, starosedeoci su u kraju i niko se ne pozali, tako da cu verovatno da odem kod njih.

Plaćen sam za reklamu.

Ono što rade ljudi kada hoce da raskinu vezu sa SBB-om pre isteka ugovora jeste da kažu da su se preselili na mesec i da nisu oni krivi što tamo nema SBB. Za to dobiješ raskid ugovora bez ikakvih penala.

Prestao sam da pratim odnos cene/brzine pre nekog vremena ali je nekada SBB davao najbolji odnos uz te ugovorne obaveze.

.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Lucky said:

Nekad nije samo to - recimo ikom tehničku podršku dobiješ "na keca" za SBB često moraš da čekaš - Ikom nema ni one dilove da te "lokuju" ugovorom ako hoćeš iole normalne brzine, već je ista cena za ljude sa ugovorom i one bez.

Eto zasto se treba raspitati o utiscima.

 

3 minutes ago, jasamnepismen said:

Plaćen sam za reklamu.

Ono što rade ljudi kada hoce da raskinu vezu sa SBB-om pre isteka ugovora jeste da kažu da su se preselili na mesec i da nisu oni krivi što tamo nema SBB. Za to dobiješ raskid ugovora bez ikakvih penala.

Prestao sam da pratim odnos cene/brzine pre nekog vremena ali je nekada SBB davao najbolji odnos uz te ugovorne obaveze.

Dolazim ti na vrata ako nesto ne radi kako treba :tf:

Uzeo bih uslugu na neodredjeno, ako nista drugo onda bar prvih nekoliko meseci. Smatram da nije pametno da se uzme ugovor na predefinisani period, a na nevidjeno.

Edited by Mawtchie
Link to comment
Share on other sites

Sad sam skoknuo na SBB sajt i jos je gore nego pre - imali su finu tabelu gde pisu brzine i razlike ugovorna obaveza / bez obaveze i kako to utice na brzine. Sada to ne uspevam da nadjem, stoje samo cene paketa i naravno da su sa 24 meseca ugovorom:

24mes.JPG

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mawtchie said:

@Lucky To je nova moda kod skoro svih, moras da iskopas pravi cenovnik a onda usledi SHOK! kada vidis da tih 30Mbit neces da vidis ni u jednoj kombinaciji koja ne ukljucuje 24 bukagija.

ma jasno mi je to, jadnici - realno za takav zakon bi se prvo zalagao, već sam negde pisao, oko ovih nejasnih ponuda i dovođenja u zabludu.

naravno, znam, ima bitnijih zakona koje bi trebalo pre toga doneti :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...