Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

Aha vi ste se sablaznili zato što je neko uveo praktično fiksnu "naknadu za internet priključak" ? Pa jebote, dobro, ok, bezobrazno je, nema opravdanja, očigledna je krađa etc ali nije neki cartoonish villainy level kao originalno preneta vest, ili sam ja u nekom distopija pa šta fazonu ? [:D]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Класичне сисице. Док су им ММФ светска банка и остала багра уништавали земљу нису мрднули са рачунара. Сада када им се уводи порез на порниће и филмове они плачу :)))

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Objektivno, svaka im cast, uspeli su da se izbore makar za odlaganje, a verujem i za ukidanje ideje o ovom zaista besmislenom porezu:

 

 

Orbán delays internet tax, plans public input

 

Prime Minister Viktor Orbán said today in his regular fortnightly radio interview that the proposed internet tax “cannot be introduced in its present form.” The prime minister said the tax needs to be discussed early next year, and a “national consultation” should take place in mid-January.
 
Orbán argued on his MR1 radio show that the government proposed the internet tax because telecommunications have been drifting toward the internet. He said the new tax was an extension of the telecoms tax, and that the tax system needs to follow the “natural moves of life.” He acknowledged it is normal that people have questions in connection with a new tax, though he maintained that the dispute in this current case “got derailed”.
 
The Prime Minister said that people do not find the internet tax sensible, and thus it needs to be further discussed, as the government “governs together with people”.
 
Orbán has held national consultations in the past. These have involved a questionnaire sent to citizens in the mail.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Imam u Telekom Srbiji ADSL.. skoro su bili ono dizali duplo, ne znam da li sam time izgubio nesto? Od tog dana, ping na kanteru mi je oko 100-200 na svakom serveru, dok mi je primera radi u Doti 2 na EUE serveru 120-140 ping, sto je mnogo vise nego sto bi trebalo da bude.

Zvao sam Telekom i poslali su nalog na pregledanje ili sta vec, da vide da li ima problema, a da li mogu ja nesto vise da uradim to tom pitanju i proverim sam neke stvari jer od njih nema ni traga ni glasa od juce?

Link to comment
Share on other sites

Zadnjih nedelju dana ruter mi prijavljuje da je data rate smanjen na 8128 sa oko 10000(10mb paket) a max rate na linije je bio postavljen ranije oko 16000. sada je tacno 10000. Snr je pao sa 15 do 16 na 10. A hteo sam da potpisem ugovor pre mesec dana, sva sreca pa mi nisu dali :)

 

Telekom :/

 

 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

u firmi su mi konacno promenili centralu (posle 8 meseci konstantnog insistiranja i zvanja i slanja zahteva na memorandumu sa PECATOM)

i konacno sam dobio mogucnost da imam nesto vise od 4 mbit/s

 

Potpisem ugovor na 20 mbit/s, a sada realnu brzinu imam oko 13

Kako da proverim do cega je ovo?

 

Kod kuce sam na sbb-u jedno 5-6 godina, nisam se bavio adsl-om evo do sad

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Kako da proverim do cega je ovo?

 

Tako što ih zoveš, i oni ti kažu da nemaš tehničkih uslova za 20mbit (predaleko si od centrale) i da si dao saglasnost za realizaciju maksimalne moguće brzine koju ćeš da plaćaš po ceni brzine za koju si zaključio ugovor. Odatle radiš isto što si radio da ti promene centralu :)

Naravno postoji i šansa da oni mogu podešavanjima da podignu stabilnost i protok, tako da vredi cimati ih :D

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

da ne otvaram nov topik, jel moze ovde problem sa netom...elem telekomov 5/1 adsl mi je skoro savrseno radio godinu dana...i sad poslednjih 10 dana se desi relativno cesto da pukne veza na kratko, a juce boagami skoro sat nije radio...tad nije hteo da pinguje i posalje one pakete, a ip adrese su bile dobre...danas je opet pucao par puta, ali kad pingujem sve je ok...zvao i call centar, kao oni proverili kazu da je veza do modema u redu, da je problem u komunikaciji komp-modem...kao ako opet budem imao problema da zovem ponovo...doduse kad sam prvi put ovodio adsl bio je problem isto tako je stalno pucala veza i onda je morao da dodje tehnicar njihov koji je dole u podrumu zamenio neke kablove, kao zbog toga je bila losa veza...i da, jos jedna stvar...kad se logujem na 192.168.1.1 stalno moram da enablujem wireless lan, kao da ga neko iskljucuje svaki cas...who was phone?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...